Веселий мандрівник у театрі та кіно

Діалог вчителя та учнів під час уроку музичного мистецтва. Повторення арії колобка. Хори та їх види. Мотивація навчальної діяльності учнів молодших класів. Проведення гри "Найрозумніший". Створення власної історії "Колобкові мандри" за допомогою ляльок.

Рубрика Педагогика
Вид конспект урока
Язык украинский
Дата добавления 03.12.2021
Размер файла 13,1 K

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

Размещено на http://www.allbest.ru/

План-конспект

уроку музичного мистецтва

проведеного у 1-А класі ЗОШ № 26:

Веселий мандрівник у театрі та кіно

Студентки 4 курсу групи МХК-16

Поправка Марії Іванівни

Тема чверті: Загадки художніх мов

Тема уроку: Веселий мандрівник у театрі та кіно

Зміст уроку: Г. Гриневич «Плескачик» арії героїв опери - повторення; арія тіста з опери «Колобкові мандри» муз. Н. Барабаш - повторення.

Мета уроку:

дидактична - вчити: учнів визначати на слух образи фантастичних героїв в музичному творі, знаходити відмінності між театром та кіно, учнів розуміти і співати за «рукою» вчителя; формувати вміння уважно слухати музику; відпрацювання співацьких навичок: правильної співацької постави, співацького дихання; надати поняття «театр», «ляльковий театр», «хор».

розвиваюча - розвивати музичну пам'ять, слухову увагу, тембральний слух, почуття ритму.

виховна - виховувати любов до музики, культуру її сприймання, виховувати зацікавлене ставлення до театру та кіно; виховувати інтерес до творчості Г. Гриневича, Н. Барабаша.

Тип уроку: поглиблення теми

Обладнання: Ілюстрації, фонограми та мультимедійний пристрій.

Хід уроку

I. Організаційний момент:

Музичне привітання ( «Добрий день вам діти, добрий день учитель» )

II. Актуалізація опорних знань.

Вч: Діти, минулого уроку ми з вами разом з казковим персонажем завітали до дивовижної країни, де актори за допомогою співу передають глядачеві зміст вистави, хто нагадає мені що це за країна була?

В.в: Країна опери

Вч: Правильно! А який саме казковий герой на минулому уроці надіслав нам листа і просив про допомогу йому з піснею?

В.в: Колобок

Вч: Молодці! Скажіть будь ласка, як називається пісня героя в опері, яка відповідає його характеру?

В.в: Арія

Вч: А хто ще з казкових героїв, окрім колобка, до нас завітав на минулому уроці і ми співали їх пісні?

В.в: До нас завітала Лисичка, Зайчик, Ведмідь, Вовк. Співали пісню лисички.

Вч: А яка за характером була пісня Лисички і Колобка?

В.в: Весела, запальна

Вч: А як ми зрозуміли що це співає Лисичка, а не Вовчик? За допомогою чого?

В.в: За допомогою тембру

Вч: А як називається художнє прикрашення сцени, яке нам дає уявлення де саме відбуваються дії опери?

В.в: Декорації

Вч: А про кого ми з вами вивчили пісню на минулому уроці?

В.в: Про колобка, арію тіста.

Вч: А як називається виконання твору без музичного супроводу?

В.в: a capella

Вч: Скажіть будь ласка, а хто з вас намалював вдома декорації до опери «Колобкові мандри»?

Вч: Які ви молодці, все ви пригадали! Тож зараз ми повторимо з вами арію тіста з опери «Колобкові мандри», але перед цим нам потрібно розігріти наш голосовий апарат.

Розминка:

Хід: 1) Вч: спочатку ми з вами покусаємо верхню, нижню губки; почистимо зубки; поколимо щічки язичком; вдихнемо квіточку - надуємо кульку; потремо щічки, наче морозець; зробимо велику гірку - а тепер маленьку гірку.

2) Вч: Діти, а чи ви любите обійматись? Зараз ми з вами обіймімо себе дуже сильно і зробимо вдих через ніс дуже голосно, а потім тихесенько через рот зробимо видих.

Дихальні вправи «Міцні обійми» ( за Стрєльніковою).

Розспівка:

1) Зайчик

2) Я живу на Україні, Україну я люблю

Вч: Зараз я вам нагадаю арію Колобка, а ви уважно слухаєте мене, пригадуєте який характер і темп пісні, а потім співаємо всі разом.

Демонстрація арії тіста з опери «Колобкові мандри»

Вч: Так який характер і темп пісні?

В.в: Веселий, швидкий

Вч: Правильно! А тепер разом всі співаємо арію Колобка і повторюємо за мною рухи. (Весь клас співає). Молодці!

III. Мотивація навчальної діяльності:

Сьогодні ми з вами повторили арію тіста з опери «Колобкові мандри» Наталії Барабаш, для того щоб пригадати з яким веселим мандрівником на оперній сцені ми познайомились та продовжуємо вивчати загадки художніх мов.

Сьогодні на уроці ми з вами продовжуємо мандрувати разом з Колобком. Минулого уроку ми завітали до опери, а зараз разом з Колобком помандруємо в театр та кіно. Можливо хтось знає що це за такі чарівні країни?

Вч: Тоді пристебніть свої ремені безпеки, сьогодні ми з вами полетимо в загадкову, прекрасну, фантастичну країну театру та кіно!

IV. Сприйняття нової теми:

Вч: Діти, як ви вже знаєте в опері актори - співають. Але іноді, під час вистави головним героям допомагають виконувати пісні декілька співаків. Така група людей називається хором. Ось, наприклад, коли ми з вам повторювали арію колобка ми з вами були справжнім хором. А хто мені підскаже, які бувають хори?

В.в: Дитячі, чоловічі, жіночі.

Вч: А до якого хору ми з вами належим?

В.в: Дитячого

Вч: Правильно! Молодці! Але зараз я вас здивую! Заплющте всі свої оченята! (вчитель надягає на руки ляльки-імітує ляльковий театр). Скажіть будь ласка, якщо б казковими героями театру були б ляльки, то якби цей театр називався?

В.в: Ляльковим

Вч: Правильно. Ляльками-акторами керують талановиті люди - ляльководи. А тепер погляньте, до нас завітав сьогодні у ляльковий театр Колобок, Ведмідь, Вовк, Лисиця, Зайчик. Ляльки до нас завітали сьогодні не просто так, а для того щоб створити свій власний ляльковий театр! Ви тільки уявіть! Зараз я буду справжнім ляльководом, а ви всі уважно слухайте, адже сьогодні деякі з вас зможуть створити власну історію! (Вчитель імітую тварин з казок)

КОЛОБОК: «На сметані мішаний, на віконці студжений, в мене кругленький бочок. Я веселий Колобок»

ВЕДМІДЬ: «Я волохатий, клишоногий, мед люблю і сплю в барлозі».

ВОВК: «Я сірий та ікластий і можу вівцю вкрасти»

ЛИСИЦЯ: «Я руда, низького зросту, хитра я і довгохвоста»

ЗАЙЧИК: «У мене швидкі лапи й куций хвіст, а також довгі вушка й чорний ніс».

Вч: Перед тим як ми з вами створимо ляльковий театр, ми пригадаємо що ж відбулось з Колобком в кінці казки за допомогою мультфільму. Увага на екран.

Перегляд мультфільму «Колобок»

Вч: Діти, а чи помітили ви що в мультфільмі ніхто Колобка не з'їв? Тож зараз ми за допомогою лялькового театру, створимо власну виставу, а який буде кінець обирати вам! (створення з дітьми імітації до казки про Колобка)

Молодці! Діти скажіть будь ласка, чи сподобалось вам?

Вч: Ми з вами дуже плідно попрацювали, тож трохи заморились. Зараз ми з вами порухаємось. Уявімо себе злими морськими хижаками - акулами і ану хутчіш кусатись та ловити…мммм…. здобич, а ні, колобка!

Руханка (Baby Shark Dance)

Вч: Нічого собі, уявили так уявили! Ви просто морські леви, а не акули. Але знаєте, акулі не вдасться з'їсти колобка. А знаєте чому? Тому що акула живе у воді, а Колобок на суші, тож можна не хвилюватись за нашого героя!

Вч: Діти, а хто мені скаже що таке кінофільм?

В.в: Це твір кіноматографії, який ми одночасно і бачимо, і чуємо, який складається з декількох частин, що поєднанні між собою однією ідеєю, головну роль в якому виконують актори.

Вч: А як називаються люди що грають в кінофільмах?

В.в: Актори

Вч: Скажіть будь ласка, ось у нас в театрі та в кіно грають актори, навіть в ляльковому театрі грають ляльки-актори. А де на вашу думку грати складніше в кіно чи в театрі та чому?

В.в: в театрі грати складніше, оскільки нема декілька дублів

Вч: Правильно, в театрі актори вже грають перед живою публікою і в акторів нема жодного шансу помилитись! А в кіно якщо актор забув свої слова, або щось наплутав, то можна зняти ще один дубль і виправити його. А потім вже все монтують і створюють справжнє кіно. Тож уявіть яку ми з вами сьогодні складну роботу виконали! Ми грали ніби у справжньому ляльковому театрі.

V. Осмислення та систематизація знань: (Проведення гри «Найрозумніший»)

Вч: Які ви розумники та розумниці. А для того щоб я впевнилась що всі все запам'ятали і зрозуміли ми проведемо гру «Найрозумніший». Я, ніби справжня телеведуча буду задавати вам питання, а ви як найрозумніші гравці будете хутко відповідати на запитання! Але пам'ятайте, що часу у вас обмаль! І так 3-2-1- поїхали.

1. Як називається виконання твору без музичного супроводу

В.в: a' capella

2. Як називається власна пісня героя, що відповідає його характеру

В.в: Арія

3. Пригадайте, кому належать такі слова: «Я руда, низького зросту, хитра я і довгохвоста»

В.в: Лисичка

4. Як називається театр, де головними акторами є ляльки?

В.в: Ляльковий театр

5. Яка за характером арія Колобка та арія Лисички?

В.в: Весела, бадьора.

6. А хто керує ляльками?

В.в: Ляльковод

7. А як називається група людей, що допомагає виконувати пісні іншим співакам?

В.в: Хор

8. А де можна знімати декілька дублів і не боятися, якщо забудеш слова? музичний арія гра лялька

В.в: В кіно

Вч: Молодці!

V I. Підсумок Уроку:

Отже, сьогодні ми з вами повторили якими мовами може говорити мистецтво! Подорожуючи разом з Колобком, ми завітала до світу лялькового театру, а також кіно. Запам'ятали що пісня без музичного супроводу називається a'capella. Дізнались, що співакам на виставі можуть допомагати група співаків, яка називається хором. Створили власну історію «Колобкові мандри» за допомогою ляльок і були ніби справжніми ляльководами.

А на наступному уроці ми продовжимо з вами занурюватись у чарівний світ мистецтва. Я пропоную дома вам за власним бажанням зліпити з пластиліну героїв казки «Колобок».

Література

1. Масол Л.М. Підручник для 1 класу загальноосвітніх навчальних закладів «Мистецтво» / Л.М. Масол. - Київ «Генеза» 2012. - 127 с.

2. Ракітянська Л.М. Педагогічна практика з музичного мистецтва в початковій школі: теоретичний та методичний аспекти: навчально-методичний посібник для студентів-практикантів зі спеціальності « Музичне мистецтво» / Л.М. Ракітянська. - Кривий Ріг: Видавництво ФО-П Чернявський, 2018. - 348 с.

Размещено на Allbest.ru


Подобные документы

  • Виявлення особливостей та проблем формування навчальної діяльності учнів молодших класів. Оптимальнi умови, що сприяють ефективному навчально-виховному процесу. Розробка методики дослідження розвитку здібностей дітей та перевірка її ефективності.

    курсовая работа [40,5 K], добавлен 20.12.2010

  • Підготовка і проведення комбінованого уроку з основ економіки. Ознайомлення учнів з методологією пізнання економічних явищ і процесів. Мотивація навчальної діяльності, корекція опорних знань. Розробка уроку з використанням інтерактивних технологій.

    курсовая работа [419,2 K], добавлен 06.10.2012

  • Мета, методи проведення та обладнання уроку з теми "Основи овочівництва". Мотивація навчальної діяльності учнів, сприймання і усвідомлення нового матеріалу, розробка структури уроку та домашнього завдання, форми контролю засвоєння та знань учнів.

    разработка урока [25,4 K], добавлен 11.07.2011

  • Суть та структура культури навчальної діяльності учнів. Впровадження проектної діяльності в роботу вчителя. Сутність і зміст технологічних етапів впровадження проектування з метою формування культури навчальної діяльності учнів. Приклади проектів.

    курсовая работа [86,0 K], добавлен 19.08.2015

  • Особливості сучасного навчання і роль майстерності вчителя у ньому. Характеристика уроку як діалогу педагога із учнем. Способи активізації пізнавальної діяльності школярів. Дослідження зв'язку інтелектуального розвитку учнів і шкільної мотивації.

    курсовая работа [211,6 K], добавлен 22.02.2012

  • Роль діяльності у становленні особистості дитини. Вміння і навички у структурі трудової діяльності учнів, особливості мотивації в учнів початкових класів. Характеристика різновидів трудової діяльності учнів. Організація праці у молодшому шкільному віці.

    курсовая работа [39,8 K], добавлен 06.11.2009

  • Загальна характеристика стимулювання навчальної діяльності молодших школярів у практиці роботи вчитель початкових класів. Аналіз ефективності різних методів стимулювання навчальної активності учнів, напрями та методи їх подальшого удосконалення.

    курсовая работа [348,0 K], добавлен 23.03.2015

  • Дидактичні вимоги до сучасного уроку. Мета уроку, психологічні вимоги до уроку. Організація пізнавальної діяльності учнів. Врахування вікових особливостей учнів. Вимоги до техніки проведення уроку. Регулювання якості вищої освіти державним стандартом.

    реферат [31,1 K], добавлен 15.06.2010

  • Вивчення української народної пісні в початкових класах. Її роль в розвитку творчої активності учнів молодших класів. Народна пісня як джерело дидактичних знань учнів. Методичні рекомендації щодо використання дитячого фольклору на уроках музики.

    дипломная работа [270,1 K], добавлен 18.11.2014

  • Висвітлення проблемі обґрунтування засобів допрофільної підготовки з іноземної мови учнів 8-9-х класів. Ділова гра як один із ефективних засобів допрофесійної підготовки з іноземної мови, метод продуктивної форми спілкування вчителя й учнів на уроку.

    статья [16,8 K], добавлен 02.03.2011

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.