Інтегроване заняття для дітей середньої групи: "Мова рідна – барвінкова"

Розкриття і поглиблення знання дітей про красу і силу рідної мови. Закріплення вміння правильно вживати слова, змінюючи займенний та стимулюючи правильно вживати закінчення у слові. Інструменти розвитку мовлення та вміння обґрунтовувати свої думки.

Рубрика Педагогика
Вид разработка урока
Язык украинский
Дата добавления 26.08.2020
Размер файла 2,6 M

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

Размещено на http://www.allbest.ru/

Інтегроване заняття для дітей середньої групи: «Мова рідна - барвінкова»

Мета: дати поняття про народні обереги (віночок), вчити добирати квіти та стрічки; розширити і поглибити знання дітей про красу і силу рідної мови, про те, що вона пісенна і багата на прислів`я та приказки, казки, пісні; вправляти в умінні пригадувати українські народні казки; закріплювати вміння правильно вживати слова, змінюючи займенник, стимулюючи правильно вживати закінчення у слові; розвивати мовлення, вміння обґрунтовувати свої думки, доводити твердження, пам'ять, увагу, мислення, творчість, самостійність; виховувати інтерес до вивчення української мови, бажання нею спілкуватися, почуття патріотизму, національної гордості за свій народ та його культурні надбання, любов до Батьківщини.

Матеріал: ілюстрації казок, клубочок ниток, квіти для віночка, стрічки, основи для виготовлення віночка, колиски з немовлятами, ляльки-українці, музичний запис колискової пісні.

Хід заняття мовлення знання діти мова

Діти, до нас завітали гості. Усі вони такі гарні з добрими очима та щасливими усмішками. Посміхнімося, адже усмішка нічого не коштує, але так багато варта.

З давніх давен і понині

Вітаються так в Україні …

(діти всі разом) здоровенькі були!

· Діти, ви всі знаєте, як називається наша Батьківщина.

Батьківщина в нас єдина -

Її назва - Україна

· А яка ж вона наша Україна? (велика, багата, красива, дружня, єдина, щедра, рідна, неповторна)

· Я розповім вам легенду про заснування нашої держави України.

Колись дуже давно Бог створив народи і кожному дав землю. А нашим предкам землі не дісталося. Тоді вони прийшли до бога, а він у цей час молився. Люди не насмілилися відвертати його уваги. Почали чекати. Через деякий час Бог обернувся і сказав, що ці люди дуже хороші та чемні. Дізнавшись, чому вони прийшли, запропонував їм землю, що залишив для раю: «Там є степи, ліси, гори, ріки та озера. Але пам'ятайте, якщо будете цю землю берегти, то вона буде вашою, а ні - то дістанеться ворогам». Пішли наші предки на ту землю, оселилися і живуть до сьогоднішнього дня. А країну назвали Україна. І ми діти, живемо на цій чудовій землі, отже, ми - українці.

· Діти, а якою мовою ми розмовляємо?

· Де ви чуєте українську мову?

· Яка вона наша мова? (милозвучна, солов`їна, барвінкова, колискова, мелодійна, калинова, співуча, рідна)

· А ви хотіли б потрапити до країни мови?

· Шлях нам покаже ось цей клубочок. Ми повинні зібрати квіти для віночка.

Казкова зупинка. На пелюстках квітки розміщені ілюстрації з персонажами українських народних казок. Діти називають їх та загальну назву казки.

(в подарунок отримують конверт з квітками)

Виховна зупинка. Назвіть прислів'я про мову:

· Слово до слова - зложиться мова.

· У кого рідна мова - в того душа здорова.

· Хто мови своєї цурається, хай сам себе стидається.

· Будь господарем своєму слову.

· Птицю пізнають по пір'ю, а людину по мові.

(в подарунок отримують конверт з квітками)

Колискова зупинка. Українська мова приходить у життя кожної людини з її народженням. Ще не розуміє немовля слів, але заслуховується матусиним голосом, піснею колисковою, її милозвучністю та красою. Діти співають колискову пісню «Котику сіренький» (в подарунок отримують конверт з квітками)

Фізкультхвилинка.

Лялькова зупинка.

· Діти, хто це нас зустрічає?

· А чому ви вирішили, що це українці?

Пригадайте вірш про українку та українця.

Дівчинка.

Я україночка від роду

Землі цієї я краплинка

Я - доня рідного народу

Його дитина - українка

Хлопчик.

Українець я маленький

Україна - край рідненький

Вірний син свого я роду

Українського народу.

Словесна гра «Українці»

Ми - українці

Я хлопчик - українець

Я дівчинка - українка

Ви - українці

Ти - українець

Він - українець

Вона - українка

Вони - українці.

(в подарунок отримують конверт з квітками)

Діти ви виконали всі завдання і отримали всі квіти для віночка.

Діти віночок - це оберіг. Він оберігає від хвороб та негараздів. Пригадаймо приказку про віночок «Хто вміє віночок плести, той вміє життя любити»

Діти викладають квіти віночка на основу. Кожна квітка має своє значення у вінку.

Безсмертник - дарує здоров'я

Чорнобривці - допомагають позбутися головного болю

Ромашка - ніжність та краса

Мак - квітка мрій

Троянда та мальви - символ віри, надії та любові

Соняшник - відданості та вірності

Дзвіночки - символ вдячності

Барвінок - символ рідного краю

Фіалки - сором'язливість

Любисток - дівоча врода

Волошка - щастя та любов

Віночок має стрічки (9 кольорів)

Діти беруть кожен кольорову стрічку та називають її значення.

Коричнева - символ землі-годувальниці

Жовта (з обох боків коричневої) - символ сонця

Зелена - символ молодості

Синя - символ неба

Блакитна - символ води

Жовтогаряча - символ життя, хліба

Рожева - символ багатства та достатку

Фіолетова - символ мудрості

Біла - символ людської пам'яті

Дидактична гра «Сплети віночок» діти викладають на паперовій основі спочатку квіти а потім стрічки (під музичний супровід)

Підсумок заняття

· Якою мовою ми розмовляли на занятті?

· Ми довели з вами, що наша мова багата, співуча, колискова, барвінкова?

· Назвіть квіти віночка та кольори стрічок.

· Що символізують кольори стрічок?

Размещено на Allbest.ru


Подобные документы

  • Підтримка прагнення учнів демонструвати свої знання та вміння. Розвиток у дітей уяви, уваги, спостережливості, швидкості думки. Виховування конкурентоспроможної особистості у колективі. Закріплення вміння розв’язувати ребуси, загадки, кросворди.

    практическая работа [15,8 K], добавлен 13.01.2011

  • Сценарій проведення виховної години з метою поглиблення знання учнів про значення мови в розвитку загальної культури людини. Прагнення виховувати позитивне ставлення до рідної мови, культуру мовлення. Перелік необхідного обладнання, музичний супровід.

    конспект урока [23,8 K], добавлен 12.10.2010

  • Методичні поради авторки по розвитку мови дітей раннього віку, відведення провідної ролі дорослих в її формуванні. Види занять з іграшками і реальними предметами, які викладено в книзі "Ігри і заняття маленьких дітей". Методи активізації словника дітей.

    контрольная работа [18,5 K], добавлен 02.02.2012

  • Періодизація розвитку мови у дітей. Методика розвитку словника у дітей дошкільного віку. Навчання монологічного мовлення на початковому етапі. Мовний розвиток як загальна основа виховання і дошкільного навчання дітей. Система занять по розвитку мови.

    реферат [29,1 K], добавлен 01.05.2009

  • Культура мовлення. Комунікативна функція. Комунікативна компетентність. Формування комунікативної компетенції. Найголовнішою ознакою держави та нації є її рідна мова. Рівень розвитку рідної мови відображає рівень духовного розвитку нації, її культури.

    контрольная работа [18,9 K], добавлен 26.11.2002

  • Загальна характеристика особистості дітей молодшого шкільного віку, стан засвоєння ними частин мови у процесі навчання. Удосконалення мовленнєвого розвитку учнів початкової школи; методика використання частин мови як засобу формування культури мовлення.

    курсовая работа [76,5 K], добавлен 27.11.2012

  • Поняття зв’язного мовлення і розвиток мовних функцій. Порушення зв’язного мовлення у дітей з вадами мови і шляхи їх корекції. Розвиток діалогічного мовлення. Методика навчання дітей описовим розповідям. Роль дидактичних ігор у розвитку зв’язного мовлення.

    курсовая работа [69,5 K], добавлен 22.10.2009

  • Особливості формування писемного мовлення для дітей з порушенням слуху, труднощі його відтворення та розуміння. Порівняння писемного мовлення глухих і чуючих школярів. Визначення необхідності формування мови для розвитку особистості нечуючих дітей.

    курсовая работа [99,5 K], добавлен 20.10.2015

  • Основні властивості творчого мислення. Вміння, які необхідно сформувати на етапі розвитку творчого, продуктивного мислення дітей. Вправи, які допомагають школярам зрозуміти причинно-наслідкові зв’язки конфлікту та вміння будувати проблемну ситуацію.

    курсовая работа [35,2 K], добавлен 20.03.2019

  • Конспекти занять для середньої групи з англійської мови на тему: "Знайомство" і з ліплення "Калинка" на тему "Грибочки". Консультація для батьків на тему: "Вивчення англійської мови в дошкільному віці". Психолого-педагогічна характеристика дитини.

    отчет по практике [47,6 K], добавлен 09.12.2011

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.