Організація освітнього процесу в ЗДО засобами казкотерапії для розвитку мовленнєвої діяльності дітей старшого дошкільного віку

Психолого-педагогічні особливості розвитку мовленнєвої діяльності дітей дошкільного віку. Змістові блоки освітньої роботи з організації театралізованої діяльності. Конспект комплексного заняття з вживанням творів В.О. Сухомлинського "Зустріч з казкою".

Рубрика Педагогика
Вид курсовая работа
Язык украинский
Дата добавления 25.03.2020
Размер файла 3,2 M

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

Раді люди літу, а бджоли... (цвіту).

Він і комара... (не скривдить).

Як сам добрий, то добротою і тобі... (відповідають).

Одне приємне слово - наче... (сад цвіте).

Пташка красна своїм пір'ям, а людина... (своїми знаннями).

З самого початку думай, який буде... (кінець).

Цвітуть наші діти, як пишнії... (квіти).

Батьківщина наша- сонця... (краща).

Діти читають вірш М.Підгірянки "Що я люблю".

Люблю матусю, батька люблю,

Люблю хатину рідну свою,

І рідну школу, і вчителів,

Село, де вперше сонце зустрів.

Люблю криниці блакитну глиб

І лан, що родить для мене хліб,

Садок, з якого грушки несу,

Горбок, де білі вівці пасу.

Бо ті горбочки, лани, ліси

Для мене повні добра й краси.

Бо все, що бачу навколо я -То люба рідна моя земля.

Вихователь: діти, ось і закінчилась наша подорож. А тепер давайте сядемо за столи і відобразимо в малюнках свої враження від побаченого і почутого.

На столах лежать фарби, олівці. Діти по-бажанню виконують малюнки по творах В.О.Сухомлинського.

Підсумок заняття.

Розвивальне заняття ї за сюжетом казки

“Попелюшка”

Програмовий зміст: формувати та розвивати пізнавальний потенціал дитини, вміння вибирати потрібну інформацію для самостійного розв'язання проблем, вміння логічно та образно мислити, вміння дітей читати прості схеми. Активізувати мовлення, формувати вміння логічно висловлювати свою думку та обґрунтовувати її, розвивати творче мислення, уяву та фантазію дітей. Виховувати інтерес до казок, емоційну культуру, доброзичливість, взаємодопомогу.

Матеріали: декорації до казки “Попелюшка”; перфокарти, кольорові олівці, набір геометричних фігур, логічні задачі та запитання.

Хід заняття

1. Розумова гімнастика:

Гра - конкурс: “Хто більше впізнає героїв казок”.

1. Наречений царівни жаби.

Дівчинка, що загубила туфельку.

Друг Мальвіни.

Домашня тварина, із за якої дід прогнав усіх із дому.

Хлопчик, якого врятували гуси.

Віслючок - друг Вінні-піха.

Баба з хатинки на курячих ніжках.

Тварина, що вигнала з хати Козу - Дерезу.

Сліпий товариш лисиці Аліси.

Друг Баби Яги.

Сьогодні ми з вами помандруємо в казку “Попелюшка” та допоможемо їй виконати всі завдання, щоб вона змогла потрапити на бал.

Кімната прикрашена декораціями казки. Попелюшка-дитина працює біля печі, а вихователь переодягається в Злу Мачуху.

2. Гра “Добери одяг”.

Ми збиратимемось на бал, а ти підбери нам одяг для маскараду. На маскарад ходять у гарних сукнях, фраках, святкових костюмах. Розгляньте одяг та викладіть шнурок так, щоб маскарадний одяг опинився у колі, а весь інший - за ним.

Мачуха перевіряє правильність виконання завдань та дає інше.

3. Гра “Придумай і намалюй прикрасу до святкової сукні”.

4. Гра “Збери намисто”.

- У мене (Злої Мачухи) розірвалося намисто та розсипалось по кімнатах. Порахуй та запам'ятай скільки яких намистинок розсипалось у кожній кімнаті.

Скільки великих намистинок у першій кімнаті?

Скільки зелених намистинок у другій кімнаті?

Яких намистинок більше у третій кімнаті…

Мачуха прощається з дітьми та вирушає на бал, а Попелюшка засмучується, що не може потрапити туди.

Фізкультхвилинка.

5. Гра “Розвесели Попелюшку”.

Попелюшка сидить на стільці, а діти по черзі намагаються її розвеселити (за допомогою міміки, жестів, поз). Хто розвеселить, міняється з Попелюшкою місцями і т.д.

Вихователь з'являється в образі Доброї Феї та просить допомогти навести лад у кімнаті.

6. Гра “Паралельний рахунок”.

Діти одночасно рахують помідори, горох, ананаси, запам'ятовуючи їх кількість. Виграє той, хто порахує без помилок.

7. Гра “Домалюй чашечки”.

- Знайдіть закономірність в кожному стовпчику та домалюйте чашечки, яких не вистачає. (Перфокарти).

8. Гра “Склади з геометричних фігур карету”.

- Уявіть себе Попелюшкою та побудуйте карету з геометричних фігур, в якій би ви хотіли поїхати на бал.

9. Гра “Проведи Попелюшку до палацу” (за схемою).

Фея просить дітей допомогти Попелюшці потрапити до палацу та “зникає”.

10. Логічні задачі.

З якого овоча зробила Добра Фея карету для Попелюшки?

Скільки потрібно мишей, щоб запрягти в карету 3 пари коней?

Ким був раніше кучер?

Попелюшка вирушила з дому о 7 годині, а приїхала на бал о 9 годині. Скільки годин вона була у дорозі? Скільки часу у неї залишиться пробути на балу?

В кінці заняття Попелюшка дякує дітям за допомогу.

Конспект творчого заняття - гри з дітьми старшого дошкільного віку “Мандрівка українською казкою”

Програмовий зміст: Готувати дітей до театралізованої діяльності; Вчити виявляти художньо - творчі здібності; формувати зв'язне мовлення дітей, навички мовленнєвого спілкування; розвивати фонематичний і ритмічний слух. Формувати засоби емоційної виразності: інтонації, міміку, жести, характерні рухи, позу, ходу, пластичну фантазію; окомір. Виховувати почуття взаємної приязні, дружби; викликати радісний настрій, позитивні емоції.

Підготовча робота:

1. Читання українських народних казок: “Рукавичка”, “Івасик - Телесик”, “Пан Коцький”, “Лисичка - сестричка та Вовк Панібрат”.

2. Бесіди за змістом казок, розгляд ілюстрацій, переказ, складання діалогів за сюжетом казок.

3. Знайомство з інсценівкою за мотивами казки «Рукавичка».

4. Інсценівка уривків казки «Рукавичка».

5. Робота з формування емоційної виразності (етюди, вправи, ігри ).

Обладнання: торбинка, дидактичні вправи “Виклади букви”, “Чарівна книжка”, ілюстрація з казки “Івасик - Телесик”, корекційна гра “Збери з частин”, ляльки настільного театру “ Пан Коцький”, декорації лісу, бутафорська рукавичка, маски героїв казки “Рукавичка”.

Хід заняття

Вихователь:

- Ось послухайте, діти, мою приказку:

По лісочку бігла мишка,

У торбинці несла книжку,

Об пеньок зачепилась -

І торбинка загубилась.

Я ж торбинку ту знайшла,

Вам, малята, принесла.

Діти розглядають торбинку.

Вихователь:

- Але її не можна відкрити - дуже складний замочок. Може ми усі разом подолаємо його.

Дидактична вправа “Виклади букви по-порядку” (діти читають викладене слово - “казка”)

Діти разом з вихователем відкривають торбинку і виймають “чарівну” книжку казок.

Вихователь:

- Подивіться, яка гарна книжка. А хочете дізнатися, які казки в ній живуть? (відкривають книжку). - Але тут немає ніяких казок, а тільки записочка: “Допоможіть, будь ласка, зібрати мої казочки. Для цього треба вирушити у мандрівку: знайти, впізнати та зібрати українські народні казки”.

- Допоможемо “чарівній” книжці?

- Нумо, рушаймо! Діти крокують під музичний супровід і виконують різні рухи відповідно до слів:

По звивистих доріжках

Крокують наші ніжки.

По звивистих стежинках

Прямують рівні спинки.

Враз доріжки розійшлися

І ми також розбрелися.

У дві колонки стали,

У колах закружляли.

Пострибали по доріжці,

Часто змінюючи ніжки.

І побігли, як лисички,

Петляючи по травичці.

Присіли за кущами,

Устали й знов сховались.

Підвелися, роззирнулись,

Кругом себе обернулись.

Вихователь:

- Подивіться, що я тут знайшла? Який цікавий малюнок. Вгадайте, з якої казки епізод тут зображений.

Діти описують епізод, зображений на малюнку із казки “Івасик - Телесик”.

Пластичний балет “Гуси - лебеді”

- Раз і два: із дітей перетворимось в гусей. Уявіть, що ваші руки - то крила. Випробуйте, які вони легкі, гнучкі і водночас сильні.

Гуси потягуються крилами, грудьми, хвостом, тягнуться до гілок дерев, щоб дістати росу, вище, ще вище - хто дострибне до найвищої гілки. Граються краплинками роси, пересипаючи їх з крила на крило. Зрештою змахують крилами й злітають у ранкове небо, кружляють, танцюють, а потім спускаються на поверхню озера. Граціозно тримаючи посаду, пливуть по озеру.

- Раз, два: із гусенят перетворимось в малят.

- Молодці, одну казочку знайшли. Рушаємо далі по казковому лісу.

Далі нам немає ходу:

На шляху є перешкоди.

І тепер ми не малята,

А звірята - ведмежата.

Ніжки вище піднімаємо,

Всі пеньочки обминаємо.

Виконавши відповідні рухи, діти прикладають долоні до щік і промовляють чистомовку:

Н - н - на галявинці, де йшов,

М - м - мед в дуплі ведм - м - мідь зн - н - найшов,

Ведм - м - межатам м - м - мед прин - н - ніс,

Хоч покусан - н - ний весь н - н - ніс.

Вихователь:

- Раз і два: з ведмежат перетворимось в малят. Подивіться, діти, що це?

(звертає увагу дітей на корекційну гру “Збери з частин”)

- Щоб розпізнати героїв наступної казки, треба зібрати їх зображення з частин.

Дві команди збирають героїв казки “Лисичка - сестричка та Вовк - Панібрат” та називають героїв та казку.

Гімнастика для рук “Вовк та Лисиця”:

Сірий вовк біжить по сліду,

А за ним біжить ліса.

Піднялись у них трубою

Два пухнастеньких хвоста.

Вихователь:

- Діти, а як ви гадаєте, як Вовчик з Лисичкою привітались би під час зустрічі?

Діалоги дітей в парах “Зустріч Вовка і Лисиці”

Вихователь:

- Молодці діти! Рушаємо за наступною казкою.

Ми йдемо все далі й далі,

Зовсім ще не зморені,

Руки вгору піднімаєм,

Опускаєм долу.

Щоб нікого не злякати,

Будемо ось так ступати.

Ох, натомилися!

Вихователь звертає увагу дітей на розташованих на столі ляльок настільного театру з казки “Пан Коцький”.

Вихователь:

- З якої казки ці герої? А давайте пограємось.

Етюди - загадки в рухах “Хто я?”

Вихователь:

- Молодці, діти, гарно ви звіряток зображували. Але треба далі вирушати.

Психогімнастична вправа “Сніжинки”

Вихователь:

- Подивіться, між ялинок якась дивна хатинка. Ви впізнали її, діти?

(вихователь звертає увагу дітей на декорації лісу та бутафорську рукавичку).

- Давайте розіграємо цю казочку разом з вами!

Драматизація уривка казки “Рукавичка”

Вихователь:

- Діти, як ви гадаєте, чому вчить ця казка?

- Так, дружбі, повазі одне до одного, доброті, взаємовиручці, любові, співчуттю.

Психогімнастика “Дружна родина”:

- Давайте і ми з вами назавжди залишимось дружною родиною! Посміхніться один одному, потисніть дружньо один одному долоні, обіймімось один з одним. Будемо завжди дружити і любити один одного!

Додаток В

Ігри в казкотерапії

Цікаві запитання у казках

-Хто за ріпкою?

-Засіб пересування Баби Яги.

-Транспорт дідуся Хотабича.

-Місце де Буратіно посадив грошове дерево.

-Друг Віні Пуха.

-Де жила мишка-шкряботушка і жабка-поквакушка?

-У яких казках зустрічається число сім?

-Покупка Мухи-Цокотухи.

-Його загубив Буратіно.

-Утікач від зайця та ведмедя.

-З якого овочу зробила Фея карету для Попелюшки?

-Віслючок - друг Вінні-пуха.

-Вінні і П'ятачок приходили до нього на чай.

-Капітан корабля “БЄДА”.

-Баба з хатинки на курячих ніжках.

-Лисиця, у якої був сліпий товариш.

-Сліпий товариш лисиці Аліси.

-Друг Баби Яги.

-Наречений царівни жаби.

-Дівчинка, що загубила туфельку.

-Дівчинка, якій туфелька допомогла вийти заміж.

-ЇЇ загубила Попелюшка.

-Квітка, пелюстка якої була ліжком для Дюймовочки.

-Домашня тварина, із за якої дід прогнав усіх із дому.

-Хлопчик якого врятували гуси.

-Хатинка, у якій вирішили оселитися Мишка-шкряботушка, Жабка-поквакушка….

-Друг Мальвіни.

-Адреса черепахи Тортили.

-Транспорт Баби Яги.

-Хатинка дідуся Хотабича.

-Фрукт, який з'їла Білосніжка і заснула.

-Тварина, що вигнала з хатинки Козу - Дерезу.

Гра “Хто з казкових героїв міг надіслати такі телеграми?”

Мета: Розвивати у дітей мислення, увагу, уяву. Закріплювати знання дітьми відомих казок.

Завдання: Хто з казкових героїв міг надіслати цю телеграму. Назви з якої він казки.

“Купив насіння, приїжджайте садити”. (Дід з казки “Ріпка” )

“Хвіст знайшли. Плакати перестав”. (Віслючок Іа)

“Булава стала у нагоді. Повертаюсь переможцем”. (Котигорошко)

“Краще жити у темряві, чим бути невісткою жаби”. (Дюймовочка)

“Зварив борщ. Приходь, кумонько, в гості”. (Журавель, “Лисичка і журавель”.)

“Борщ для лисички зварив. Потрібен глечик з довгою шиєю.” (Журавель, “Лисичка і журавель,”.)

“Залишився без хвоста. Знову вона мене обманула”. (Вовк, “Лисичка-сестричка і вовчик пані братик”.)

“Обід готовий. Приходь хвалитися своїм чоловіком”. (Звірі, “Пан Коцький”)

“Розбила яйце. Доведеться діда з бабою заспокоювати". (Мишка, “Курочка ряба”)

“Пам'ятай, все щезне о 12 ночі”. (Фея з казки “Попелюшка”)

“Купила самовар, запрошую на чай”. (“Муха - Цокотуха”)

“Ключ дістав. Скоро буду.” (Буратіно, “Золотий ключик”.)

“Зобов'язуюсь мити посуд”. (Федора)

“Жінка забрала стрілу. Немає з чим іти на полювання.” (Іван-царевич, “Царівна-жаба”.)

“Ледве не здали в металобрухт, але дівчинка допомогла”. (Залізний Лісооруб, “Чарівник Смарагдового міста”.)

“Підклали не свиню, а кульку. Вивела на чисту воду. Отримую придане.” (Принцеса, “Принцеса на горошині”.)

“У товариша щезли окуляри. Жебрати стало важко. Допоможіть.” (Лисиця Аліса, “Золотий ключик”.)

“Вкрала лисиця. Допоможіть.” (Півник, “Котик і півник”.)

“Загубила туфельку. Ходити ні в чому.” (Попелюшка)

“Втік від Діда і Баби. Не можу знайти дорогу додому.” (Колобок)

“Прогнали з хатинки. Немає де жити. Допоможіть.”(Заєць, “Коза-Дереза”.)

“Дров назбирав. Повертаюсь додому.” (Кіт, “Котик і півник”).

“Розбила чашку, поламала стільчик і ліжко. Буду тікати”. (Маша, “Три ведмеді'.)

“Напекла пиріжків. Повертаюсь додому.” (Маруся, “Маруся і ведмідь”.)

“Упіймав звірів. Дід з Бабою нарешті розбагатіють”. (Солом'яний бичок.)

Гра “Професії дорослих в казках”

Мета: Розвивати у дітей творче мислення, уяву та фантазію, вміння доводити свої міркування. Активізувати мовлення. Виховувати інтерес до казок.

Завдання: упізнай професії дорослих у казках. Доведи свої міркування.

“Колобок” - пекар.

“Івасик - телесик” - коваль.

“Солом'яний бичок” - пастух.

“Півник і двоє мишенят” - мельник, пекар, молотар, двірник.

“Ріпка” - землероб.

“Троє поросят” - будівельник, муляр, покрівельник.

“Котик і півник” - лісоруб.

“Лисичка-сестричка і вовчик-братик” - рибалка.

“Дюймовочка” - землекоп.

“Лисичка і журавель” - кухар.

“Кривенька качечка” - прядильниця.

Гра “Антоніми у казках”

Мета: Розвивати у дітей мислення, увагу, уяву. Вчити дітей знаходити протилежні за значенням слова, впізнаючи назви казок.

Завдання: Підберіть протилежні за значенням слова так, щоб вийшла назва казки.

Зелена бейсболка - Червона шапочка

Миша босоніж -.......

Знайка в місячному селі -.........

Бебі коротка шкарпетка -......

Чоловік з ногу -......

Королева під бобом -.....

Ой Здоров -.....

Квадробок -.....

Один худий -.....

Федорова радість -......

Великий король -......

Дощова принцеса -.....

Півник однокольоровий - …..

Гра “Загадай назву казкового героя”

Мета: розвивати пізнавальний потенціал дитини, вміння самостійно вибирати потрібну інформацію для загадування слів, казкових персонажів. Активізувати мовлення, розвивати творче мислення, уяву та фантазію дітей. Виховувати інтерес до казок, емоційну культуру.

Завдання: загадайте назви казкових героїв, позначених на картинках знаком запитання, не називаючи їх та з якої вони казки.

Гра “Об'єднай у пари”

Мета: Розвивати вміння дітей групувати предмети, розвивати логічне та образне мислення, увагу, уяву. Закріплювати знання дітьми казок.

Хід гри

Пропоную дітям картинки з зображенням персонажів різних казок.

Наприклад: внучка, курочка, Івасик, собачка, мишка, Баба яга, ведмідь, лисиця, Марійка, вовк.

Завдання: Об'єднайте персонажів казок у пари та назвіть казку у якій можна їх зустріти.

Внучка і собачка - “Ріпка”.

Курочка і мишка - “Курочка ряба”

Ведмідь і Марійка - “Марійка і ведмідь”

І так далі.

Гра “Об'єднай персонажів казки в групи”

Мета: Розвивати у дітей вміння групувати та класифікувати предмети.

Хід гри

Пропоную дітям розглянути персонажів будь-якої казки та об'єднати їх у групи.

Наприклад: У казці “Ріпка”.

Дід, баба, внучка - люди.

Кіт, собака, мишка, кішка - тварини.

Гра “Хто з якої казки”

Мета: Розвивати у дітей мислення, увагу, уяву. Закріплювати знання дітьми відомих казок.

Хід гри

Пропоную дітям розглянути персонажів казок.

Завдання: проведіть лінію так, щоби персонажі однієї казки опинилися з однієї сторони, а іншої з другої. Дайте назву кожній казці.

Додаток Д

Обладнання куточка «Настільний театр»

Додаток Ж

Орієнтовний розподіл програмового матеріалу на період проведення експерименту

Орієнтовний зміст роботи

термін

1

Розширення і збагачення розвивального театрально-ігрового середовища та ознайомлення з різними видами театрів (дітей виконавців (актора), настільний, пальчиковий, рукавички (Петрушки, біба-бо), на фланелеграфі, тіньовий, магнітний, маріонеток, образних іграшок, телетеатр, живих картинок, тіней рук, естрадної ляльки, імпровізації, тростинний, з покидькового матеріалу, власноруч виготовлені дітьми)

1 тиждень

2

Показ і вправляння у водінні ляльок тростинного театру, іграшокмаріонеток, театрів з покидькового матеріалу, виготовлення костюмів,

декорацій, ляльок до театрів

2 тиждень

3

Ведення діалогів, бесіди про театральні професії, театральну термінологію, театралізовані ігри, робота з літературними творами

3 тиждень

4

Самостійна організація театралізованої діяльності, безпосередня участь дітей у показах театрів, святах, розвагах

4 тиждень

Змістові блоки освітньої роботи з організації театралізованої діяльності дітей старшого дошкільного віку

Змістові блоки

Види діяльності

Види театрів

Створення розвивального театральноігрового середовища

Комунікативномовленнєва, практичнодієва, декоративноужиткова

Згідно з методичними рекомендаціями

Ознайомлення дітей з різновидами театрів

Комунікативномовленнєва, практичнодієва, ігрова (імпровізаційні ігри, ігрове поле,психогімнастика,сюжетно-рольові ігри за уривками казок, самостійне ісценізування дітьми віршів, використання музики з дитячих мультфільмів)

Усі види театрів згідно з методичними рекомендаціями

Ознайомлення дітей з правилами водіння ляльок

Ігрова, пізнавальна (ігропластика, ігрове поле, психогімнастика, сюжетні ігри за уривками творів), комунікативномовленнєва, практичнодієва, трудова

Згідно з методичними рекомендаціями

Добір та робота з літературними творами

Комунікативномовленнєва, пізнавальна

Згідно з методичними рекомендаціями

Добір і виготовлення декорацій, атрибутів, костюмів

Трудова, художньопрактична, творча

Згідно з методичними рекомендаціями

Формування свободи дій і поведінки засобами образної виразності

Художньо-мовленнєва, творча, практичноігрова (рухи, пози, жести, міміка, пантоміміка)

Усі види театрів

Ознайомлення з театральною термінологією

Комунікативномовленнєва, практичноігрова, трудова

Згідно з методичними рекомендаціями

Участь дітей у різних видах театрів: розігрування сценок, художніх творів, життєвих ситуацій

Художньо-мовленнєва,

практично-ігрова

Згідно з методичними рекомендаціями

Додаток З

Річний план загальних заходів для дітей старшого дошкільного віку

Зміст роботи

термін

Відповідальні

1.

«Ми славні козаки»

Спортивна розвага

жовтень

Фіз.керівник, вихователі

2.

«Всюди ходить осінь золота»

Музичне театралізоване свято

листопад

Муз.керівник, вихователі

3.

«Новорічні пригоди та дива»

Музичне театралізоване свято

грудень

Муз.керівник, вихователі

4.

«Стрітення-Масляна»

Спортивна театралізована розвага

лютий

Фіз,керівник, муз.керівник, методист, вихователі

5.

«Весняне свято»

Музичне театралізоване свято

Березень

Муз.керівник, вихователі

6.

«Великодня казочка»

Свято пасхи, театралізоване дійство

квітень

Музкерівник, методист, вихователі

7.

«Ми йдемо до школи»

Музичне свято-випускний

Травень

Муз.керівник, вихователі

Річний план проведення педагогічних рад

Зміст роботи

Термін

Відповідальний

1.

«Проблеми, пошуки, знахідки»

1. Про підготовку до нового навчального року (інформація).

2. Обговорення та схвалення річного плану роботи на 2018-2019 навчальний рік.

3.Шляхи організації освітнього процесу в новому навчальному році.

Серпень-Вересень

Директор ЗДО, Вихователь-методист, вихователі

2.

«Гра - джерело розвитку дошкільників».

1.Про виконання рішень попередньої педагогічної ради.

2. «Казкотерапія як засіб розвитку зв'язного мовлення дошкільнят» (виступ-презентація).

3.Підсумки тематичного вивчення «Стан ігрової діяльності дітей» (довідка).

Лютий

Директор ЗДО, Вихователь-методист, вихователі

3.

Аналіз результатів роботи за минулий рік та основні педагогічні проблеми і завдання педагогічного колективу на 2019-2020 навчальний рік.»

1.Про виконання рішень попередньої педагогічної ради.

2. Про виконання річного плану (в роботі з дітьми, батьками, педагогами). Пріоритетні напрями роботи в наступному навчальному році.

3. Підсумки комплексного вивчення «Рівень сформованості особистісних якостей дітей передшкільного віку».

Травень

Директор ЗДО, Вихователь-методист, вихователі

Размещено на Allbest.ru


Подобные документы

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.