Кваліфікаційна пробна робота

Розгляд методичної розробки уроку виробничого навчання, підготовленої за Державним стандартом професійно-технічної освіти з професії "Штукатур". Рекомендації по веденню уроку виробничого навчання та послідовний план уроку. Інструктивно-технологічна карта.

Рубрика Педагогика
Вид конспект урока
Язык украинский
Дата добавления 03.02.2019
Размер файла 1,2 M

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

Размещено на http://www.allbest.ru/

Управління освіти і науки

Херсонської обласної державної адміністрації

ДНЗ « Вище професійне училище № 2 м. Херсона»

Методична розробка уроку

на тему:

«Кваліфікаційна пробна робота»

Розробила:

майстер виробничого навчання

Падалка С. М.

Херсон 2017 н.р.

Анотація

Методична розробка уроку виробничого навчання «Кваліфікаційна пробна робота» може бути використана при вивченні теми програми «Самостійне виконання штукатурних робіт ЙV-го розряду”, при засвоєні курсу професійно - теоретичної підготовки з професії « Штукатур ЙV-го розряду», яка викладається в ПТНЗ.

Методична розробка уроку виробничого навчання підготовлена за Державним стандартом професійно - технічної освіти з професії «Штукатур»

У даній методичній розробці надані рекомендації по веденню уроку виробничого навчання та послідовний план уроку за даною темою. Урок відповідає типу уроку: урок контролю перевірки знань, вмінь та навичок. Розроблена інструкційно-технологічна карта, карта контролю учнів, картки-завдання для контролю знань, умінь і навичок учнів. А також перевірити вміння та навички в роботі учнів за попередніми темами, а й здійснити перевірку глибини знань учнів за допомогою між предметних зв'язків з таких предметів як - матеріалознавство, охорона праці, основи галузевої економіки, спеціальна технологія. Урок виробничого навчання розвиває увагу, контроль та самоконтроль, вміння працювати індивідуально, виховувати у учнів культуру праці, точність, охайність, економне ставлення до матеріалів, що використовуються у виробничому процесі. Дана методична розробка містить практичні рекомендації майстрам виробничого навчання щодо планування, організації і проведення уроків на будь-якому етапі навчання професії за програмою Державного стандарту.

План уроку

Тема програми: Самостійне виконання штукатурних робіт ЙV розряду

Тема уроку: Кваліфікаційна пробна робота

Мета уроку:

- визначити рівень навчальних досягнень учнів при виконанні високоякісного оштукатурення поверхні.

- сприяти розвитку технічного мислення, спостережливості, розвивати навички та звички планувати та контролювати свою роботу.

- виховувати дбайливе відношення до матеріалів, інструменту що використовуються у виробничому процесі.

Тип уроку: урок контролю перевірки знань, вмінь та навичок

Методи та прийоми навчання: словесні, практичні

Дидактичне забезпечення:

· інструктивно-технологічна карта «Високоякісне оштукатурення поверхні» (Додаток 1);

· плакат « Вимоги до оштукатурених поверхонь» (Додаток 2);

· плакат «Самоконтроль якості при оштукатурені поверхні» (Додаток 3);

· карта контролю учнів «Основні показники оцінки виконання кваліфікаційної пробної роботи» (Додаток 4);

· «Критерії оцінювання перевірочних робіт» (Додаток 5).

Міжпредметні зв'язки: спецтехнологія «Класифікація будівельних розчинів»,« Приготування будівельних розчинів», «Накидання розчинових сумішей навкидь»; матеріалознавство «Загальні поняття про властивості матеріалів»; охорона праці «Загальні правила безпеки праці для опоряджувальників»

Використана література: Остапченко Т.Є. «Технологія опоряджувальних робіт» К. Вища освіта, 2003; Карапузов Є.К. «Матеріали і технології в сучасному будівництві» К. Вища школа, 2004; Карапузов Є.І. та ін. «Матеріали і технології в сучасному будівництві» К. Вища освіта, 2005; Попов К.Н. «Будівельні матеріали і вироби»М. Вища школа, 2001.

Хід уроку

І. Організаційна частина

- перевірка наявності учнів;

- перевірка готовності учнів до уроку;

- допуск з техніки безпеки;

ІІ. Вступний інструктаж

- Повідомлення теми програми і уроку

- Цільова установка проведення уроку

- Пояснення характеру і послідовності роботи учнів на уроці.

- Пояснення системи оцінювання учнів

Мотивація навчальної діяльності - з перших уроків виробничого навчання ви вчилися оволодівати прийомами виконання штукатурки. Потім ваші прийоми перетворювали на навички і ось сьогодні настав день, коли ви повинні підтвердити свої навички технології виконання простої штукатурки. Показати свої вміння володіння інструментом, пристроями для штукатурних робіт. Саме після виконання вашого навчання, вам буде присвоєно кваліфікацію « Штукатур - ?V розряду».

Тема нашого уроку: кваліфікаційна пробна робота. На сьогоднішньому уроці ми повинні визначити, які навички та вміння ви напрацювали в майстернях, як ви вмієте планувати та контролювати свою працю, визначити рівень навчальних досягнень.

- Перевірка опорних знань З, У, Н учнів - картки завдання (Додаток 6)

???. Поточний інструктаж і самостійні вправи учнів ( 6 годин )

Завдання:

При дотриманні правил безпеки праці і організації робочого місця виконати просте оштукатурення поверхні

норма виробітку: за 6 годин виконати 4.8 мІ, а саме:

Склад роботи:

1. Підготовка інструменту та пристосувань для простого оштукатурення поверхні;

2. Очищення поверхні від бруду;

3. Рясне змочування поверхні водою;

4. Нанесення розчину на поверхню штукатурною лопаткою;

5. Розрівнювання розчину півтерком;

6. Контроль якості при розрівнюванні розчинової суміші на поверхні правилом.

7. Затирання накривочного шару теркою коловими рухами, затирання штукатурки врозгін;

8. Контроль якості при нанесенні, розрівнюванні та затиранні накривочного шару

Матеріально-технічне оснащення уроку:

1. Вапняно-пісчаний розчин;

2. Ящики для розчину;

3. Ручний інструмент:

· кельма;

· ківш;

· півтерок;

· терка;

· щітка для змочування поверхні;

· відро

4. Контрольно-вимірювальний інструмент:

· Правило завдовжки 2 м;

· Рівень.

Охорона праці та техніка безпеки при виконанні штукатурних робіт

· Під час операцій з підготовки поверхонь чітко дотримуйтеся правил техніки безпеки. Під час роботи зубилами, троянками, бучардами треба надягати захисні окуляри і рукавички. При очищенні від пилу і бруду цегляних, кам'яних, бетонних та інших поверхонь слід працювати в окулярах і респіраторі.

· Усі інструменти мають бути міцно насаджені на ручки так, щоб вони не могли зіскочити під час роботи. Особливо це стосується ударних інструментів: штукатурних молотків, кулачків, бучард.

· Після кожного дня роботи інструмент оглядають, очищують від розчину і, якщо треба, промивають. Задирки сколюють або сточують. Це захищає руки від мозолей та травм.

· Категорично забороняється брати руками розчини: вапняний, вапняно-гіпсовий і цементний. Щоб уникнути травм, усі матеріали рекомендується насипати лопаткою чи совком.

· Під час роботи дуже важливо обирати правильне положення. Це не тільки знижує втому, а й значною мірою запобігає різного роду травмуванням.

· Дотримуватися технологічних процесів (видів робіт), а також прийомів і режимів робіт, що виконуються;

· Застосовувати надійно діючі контрольно-вимірювальні інструменти;

· Раціонально організовувати робочі місця з розміщенням обладнання, що застосовується;

· Безпечно зберігати та транспортувати матеріали, що застосовуються;

· Застосовувати індивідуальні засоби захисту робітників;

· Необхідно уникати потрапляння вапняного розчину чи вапна в очі. У разі потрапляння розчину в очі негайно промийте їх розчином борної кислоти (1 чайна ложка на 1 склянку кип'яченої води) і зверніться до лікаря.

· Дотримуватися високої виробничої, технологічної, трудової дисципліни.

Організація робочого місця

· Перед початком роботи необхідно підготувати робоче місце: прибрати зайві речі та інструмент, звільнити прохід;

· Весь інструмент необхідний при роботі, повинен знаходитись з правої сторони, а матеріали з лівої, для того, щоб не робити зайвих рухів

1. Цільовий практичний обхід ( 30 хвилин)

- простежити :

· за своєчасним початком роботи учнів, організацією робочих місць;

· правильністю виконання технологічного процесу при опорядженні стін високоякісною штукатуркою;

· контролем за виконанням трудових прийомів;

· дотриманням правил безпеки праці;

2. Цільовий індивідуальний обхід (30 хвилин)

- звернути увагу:

· на самостійне виконання заданної роботи учнями;

· правильне виконання прийому при опорядженні стін високоякісною штукатуркою;

· виправлення допущених помилок : надати допомогу учням, яким важко самостійно виконати прийоми при опорядженні стін високоякісною штукатуркою, контроль якості;

· заохочення учнів до творчого, раціонального підходу до виконання завдань.

3. Комплексний обхід (30 хвилин)

· організація роботи в групі;

· самоконтроль якості роботи;

· безпечні умови праці

?V. Заключний інструктаж ( 10-15 хвилин )

Оцінювання виконаних робіт учнів за критеріями:

· аналіз досягнень учнів;

· аналіз типових (нетипових) помилок;

· повідомлення оцінок та їх мотивація.

ДОДАТОК 1

методичний урок виробничий навчання штукатур

Інструктивно-технологічна карта

«Виконання високоякісного оштукатурення поверхні»

№ п/п

Послідовність виконання

Спосіб виконання роботи

1.

Підготовка поверхні

Щоб штукатурний розчин міцно тримався з поверхнею, вона повинна бути шорсткою, чистою, без пилу масних плям. Перед оштукатуренням обмітають від пилу і змочують водою.

2.

Організація робочого місця

Організація праці опоряджувальників має забезпечувати ефективне використання робочого часу, засобів механізації і матеріальних ресурсів із метою підвищення продуктивності праці, скорочення термінів будівництва, поліпшення його якості.

Перед початком роботи необхідно підготувати робоче місце: прибрати зайві речі, звільнити прохід. Весь інструмент необхідний при роботі, повинен знаходитись з правої сторони, а матеріали з лівої, для того, щоб не робити зайвих рухів.

3.

Провішування

поверхні

схема провішування поверхні

провішування стіни

Провішування поверхні відповідальна робота, яка потребує від штукатура акуратності й точності виконання.

Стіни провішують за допомогою виска або правила з рівнем.

Крайні лінії повинні бути на відстані 20--30 см від відповідного кута, а всі інші -- на відстані 1,2--1,5 м одна від одної. На крайній лівій лінії, у верхній її частині, на відстані 20--30 см від стелі забивають цвях 1 так, щоб він виступав над поверхнею на товщину майбутнього підготовчого шару штукатурки. В бетонну поверхню цвяхи забивають у попередньо забиті дерев'яні чіпки. Приклавши до цього цвяха шнурок виска, його опускають вниз і на відстані 20--30 см від підлоги забивають цвях 2. Головка цього цвяха повинна торкатись шнура виска. На крайній правій лінії, на такій же відстані від стелі штукатурки забивають цвях 3. З нього також опускають висок і в нижньому куті стіни забивають цвях 4. Після цього по діагоналі стіни між цвяхами 1 і 4 та 2 і 3 натягують шнури і перевіряють, чи покриє майбутній шар штукатурки всі виступи, що є на стіні.

4.

Улаштування марок і маяків

Улаштування марок і маяків на стінах:

1 - правило; 2 - простір між правилом і стіною; 3, 4 - марки; 5 - маяки

Встановлення марок. На місцях забитих цвяхів під час провішування поверхні встановлюють марки з розчину, яким будуть штукатурити поверхню. Для цього навколо цвяха наносять з розчину ліпки діаметром 8--10 см. Товщина ліпка повинна бути на 3--5 мм більшою за виступаючу частину цвяха . Коли розчин затужавіє, ліпок підрізають врівень з головкою цвяха і збоку. Верхня частина марки має бути паралельною поверхні . Маяки з розчинів влаштовують після встановлення марок. Для цього по лінії маяка між марками кельмою накидають смугу розчину, товщина якої повинна бути більшою за товщину марки. Після цього до марок притискують правило і, пересуваючи його вздовж нанесеної смуги розчину, натирають маяк.

5.

Нанесення штукатурних розчинів

Між правилами послідовно наносять шари розчину. Штукатурні розчини наносять на поверхні окремими шарами накиданням чи намазуванням розчину на поверхні.

Набризк -- перший шар штукатурки. Товщина набризку при нанесенні його на дерев'яні поверхні не повинна перевищувати 9мм, а на кам'яні, цегляні та бетонні - 5мм Для набризку застосовують рідкий, сметано подібний розчин.

Ґрунт -- другий шар штукатурки. Ґрунт може бути виконаний у кілька шарів, прийомів. Товщина кожного шару ґрунту мас бути не більше ніж 7мм при влаштуванні його з вапняних чи вапняно-гіпсових розчинів та не більш як 5мм -- з цементного розчину. Для ґрунту готують тістоподібний розчин, тобто густіший, ніж для набризку.

Накривка -- третій шар штукатурки. Товщина шару накривки після її вирівнювання та затирання для всіх видів штукатурок, становить не більше ніж 2мм.

6.

Розрівнювання розчину

Розрівнювання грунту який нанесений врівень із маяками відразу ж розрівнюють правилом пересуваючи його вздовж маяків, як по напрямних. Правило прикладають до маяків не ребром, а всією площиною і пересувають уздовж маяків, розрівнюючи розчин на лоск. Якщо розрівнювати розчин на здир, то поверхня маяка деформує ребро правила, тому і якість виконаної штукатурки не відповідатиме технічним вимогам. Одночасно з повторним розрівнюванням виконуйте перевірку рівності. Після тужавіння розчину його затирають.

7.

8.

Затирання поверхні

Після розрівнювання накривки її потрібно затерти за допомогою терки.

Затирають штукатурку послідовно в кругову та врозгін. Вкругову накривку затирають рухом терки проти ходу годинникової стрілки. При цьому ребром терки зрізують горбики, а полотно переміщує розчин по поверхні, заповнюючи ним заглиблення й ущільнюючи накривку. Виконавши затирання 1..1,5м2 накривки в кругову, відразу затирають її врозгін -- прямолінійним рухом-помахом, знизу вгору і зверху вниз.

Контроль якості

Якість поверхні перевіряються 2х метровим правилом або рівнем. Прикладаючи контрольно-вимірювальний інструмент до поверхні по горизонталі, вертикалі і діагоналі. Нерівність поверхні (визначають під час прикладання правила 2 м завдовжки), не більше ніж дві нерівності завглибшки або заввишки до 2 мм. Відхилення поверхні від вертикалі - 1 мм на 1 м висоти, але не більш як 5 мм на всю висоту приміщення. Відхилення поверхні від горизонталі - 1 мм на 1 м довжини, але не більше ніж 7 мм на всю довжину приміщення

ДОДАТОК 2

Вимоги до поштукатурених поверхонь

Точність виконання різноманітної штукатурки має відповідати вимогам нормативних документів. Якими також обумовлена і товщина штукатурки. Штукатурка повинна мати таку товщину:

· проста - до 12 мм

· поліпшена - до 15 мм

· високоякісна - до 20 мм.

Правильність виконаної штукатурки перевіряють контрольно - вимірювальним інструментом: правилом, рівнем, виском.

Допустимі відхилення для різних видів штукатурки

Відхилення

Штукатурка

проста

поліпшена

високоякісна

Нерівність поверхні (визначають під час прикладання правила

2 м завдовжки)

Не більше ніж три нерівності завглибшки або заввишки до 5 мм

Не більше ніж три нерівності завглибшки або заввишки до 3 мм

Не більше ніж дві нерівності завглибшки або заввишки до 2 мм

Відхилення поверхні:

від вертикалі

15 мм на всю висоту приміщення

2 мм на 1 м висоти, але не більш як 10 мм на всю висоту приміщення

1 мм на 1 м висоти, але не більш як 5 мм на всю висоту приміщення

від горизонталі

15 мм на всю довжину приміщення

2 мм на 1 м довжини, але не більше ніж 10 мм на всю довжину приміщення

1 мм на 1 м довжини, але не більше ніж

7 мм на всю довжину приміщення

Відхилення кутів, віконних і дверних укосів від вертикалі та горизонталі

10 мм на весь елемент

2 мм на 1 м висоти або довжини, але не більше ніж 5 мм на весь елемент

1 мм на 1 м висоти або довжини, але не більше ніж 3 мм на весь елемент

Відхилення ширини поштукатуреного укосу від проектної

Не перевіряють

3 мм

2 мм

Відхилення карнизу від прямої лінії між їх перехрещенням та кутами

6 мм

3 мм

2 мм

ДОДАТОК 3

Самоконтроль якості при простому оштукатуренні поверхонь

Організація робочого місця

· перед початком роботи необхідно підготувати робоче місце: прибрати зайві речі та інструмент, звільнити прохід;

· весь інструмент необхідний при роботі, повинен знаходитись з правої сторони, а матеріали з лівої, для того, щоб не робити зайвих рухів

Дефекти штукатурки

Порушення технічних норм і правил за виконання штукатурних робіт.

Заходи щодо запобігання появі тріщин:

· перед використанням розчин ретельно перемішуйте;

· обштукатурену поверхню захищайте від протягів;

· товщина штукатурного шару має відповідати вимогам нормативних документів;

· кам'яні поверхні перед накиданням штукатурного шару добре зволожуйте.

Відшарування штукатурки в окремих місцях чи на великих ділянках:

· накидання розчину на надто суху поверхню чи пересохлі шари раніше накиданого шару;

· накидання штукатурного розчину без перехідних шарів.

Заходи щодо попередження відшарування штукатурки можна вважати такі:

· правильно підготовляйте поверхні, надавайте їм шорсткості;

· зволожуйте поверхні перед накиданням розчину.

Тріщини в лузгах з'являються через те, що кути не були належним чином підготовлені.

Груба фактура обштукатуреної поверхні, на якій лишилися сліди від затирання теркою, подряпини зернами піску, борозни в результаті неякісного затирання.

Висипання піску з поверхні нової штукатурки може мати місце через брак в'яжучого у розчині чи накидання розчину на надто суху поверхню.

ДОДАТОК 4

Основні показники оцінки виконання кваліфікаційної пробної роботи

Прізвище

Організація робочого місця

Дотримання технологічного процесу

Дотримання правил безпеки праці

Якість виконаної роботи

Загальна оцінка

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

ДОДАТОК 5

Критерії оцінювання перевірочних робіт

№ п/п

Зміст роботи

мах балів

1.

Правильна організація робочого місця, правильні робочі прийоми при виконанні роботи, бездоганний вигляд, дотримання правил безпеки, точна усна відповідь.

11

2.

Правильна організація робочого місця, правильні робочі прийоми при виконанні завдання незначні помилки в технологічному процесі, бездоганний вигляд і неточності у відповіді.

10

3.

Правильна організація робочого місця, правильні робочі прийоми, бездоганний вигляд, незначні відхилення від СНіП, дотримання правил безпеки праці, неточності у відповіді.

9

4.

Незначні помилки при організації робочого місця, правильні робочі прийоми, відхилення при виконанні технологічного процесу, бездоганний вигляд, дотримання правил безпеки праці, неточності у відповіді.

8

5.

Незначні помилки при організації робочого місця, правильні робочі прийоми, порушення технологічного процесу, незначні відхилення у вимогах до зовнішнього вигляду і неповна відповідь.

7

6.

Значні помилки при організації робочого місця, незначні помилки при виконанні трудових прийомів, порушення технологічного процесу, бездоганний вигляд і неточності у відповіді.

6

7.

Значні помилки при організації робочого місця, значні помилки при виконанні трудових прийомів, порушення технологічного процесу, неохайний зовнішній вигляд, порушення правил безпеки праці

5

8.

Робоче місце непідготовлене до виконання завдання, відсутній деякий інструмент, завдання виконане неохайно, недотримання технологічного процесу, бездоганний вигляд, дотримання правил безпеки праці, неточності у відповіді.

4

ДОДАТОК 6

Картка - завдання 1

1. Які основні властивості розчинової суміші?

2. Продемонструвати прийом нанесення розчину на поверхню ковшем.

3. Техніка безпеки при нанесенні розчину ковшем.

1. Як слід організувати робоче місце для нанесення штукатурного розчину?

2.Продемонструвати прийом розрівнювання розчину на поверхні.

3. Техніка безпеки при роботі з вапняним розчином.

1. Яким інструментом розрівнюють розчин по маякам.

2. Назвіть вимоги до якості затирання. Як перевіряють чистоту затирання

3. Продемонструвати прийом затирання поверхні так, щоб забезпечити рівномірний натиск всією її робочою частиною на поверхню.

1. Які технологічні операції виконують при опорядженні поверхні високоякісною штукатуркою.

2. Показати і назвати контрольно-вимірювальний інструмент.

3. Техніка безпеки при роботі з електроінструментом.

Висновок

Для успішної та плідної роботи з навчання учнів майстер виробничого навчання повинен досконало володіти майстерністю роботи, міг успішно віддавати свій професійний досвід міцні виробничі навички, і особисте бездоганне виконання виробничих операцій дозволяють майстру у будь-який момент допомогти учневі, швидко виявити і усунути ті чи інші помилки , навчити правильно, виконувати всі операції. Від побудови занять і якість його проведення залежить постановка всього навчально-виховного процессу.

Майстер виробничого навчання заздалегідь намічає виховну роботу, яку потрібно проводити на уроках, ставить виховні цілі. Для досягнення поставлених цілей можна застосовувати різні способи. Так, чіткий і впевнений показ прийомів роботи - викликає і закріплює в учнів інтерес до професії;

1. Заохочення за дбайливе, ощадливе ставлення до матеріально - технічними засобами і покарання за недбале, марнотратне ставлення - сприяють економічному вихованню, вихованню почуття господаря;

2. Систематична організація виставок робіт учнів закріплює інтерес до праці, до обраної професії;

3. Підвищення оцінки за красу вироби, ретельну зовнішню обробку - сприяє естетичному вихованню;

4. Чітка організація навчальної роботи - привчає до дисциплінованості;

5. Постановка в процесі навчання змістовних завдань і проблем, коли в учнів виникає потреба в самостійному пошуку рішень, сприяють розвитку в них пізнавальної активності;

6. Правильно розкрита учням мета уроку забезпечує свідоме засвоєння знань, умінь і навичок;

7. Озброєння учнів способами самоконтролю в процесі виконання операції - дозволяє виховувати вміння саморегуляції своїх дій і так далі.

8. Важливим для досягнення поставлених виховних цілей є особистий приклад майстра, а також чітке планування виховної роботи.

9. Продумані громадські обов'язки учнів - виховують почуття відповідальності;

10. Вміла організація змагання бригад або окремих учнів - розвиває їх активність, творче мислення.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Інноваційні педагогічні технології навчання професії: Монографія / Нікуліна А.С., Молчанов В.М., Максименко Ю.Б., Матвєєв Г.П., Заславська С.О., Костюченко М.П., Сілаєва І.Є. - Донецьк: ДІПОІПП, 2005. - 385 с.

2. Кандюріна Т.В. Методичні рекомендації з проведення уроків різних типів при професійно-технічній підготовці в ПТНЗ (спеціалізація «Легка промисловість»). - Донецьк: ДІПО ІПП. - 2006р. - 48 с.

3. Кондратюк А.П. Памятка преподавателю теоретичкого обучения. - НИИ педагогики и психологии профессионального образования АПН Украины. - Київ: - 1998. - 48 с.

4. Концепція розвитку професійно-технічної (професійної) освіти в Україні / Затверджено Міносвіти і науки України 05.08.2004 р.

5. НІКУЛІНА А.С., СІЛАЄВА І.Є., ШЕВЧУК С.С. Сучасний урок в професійній школі:проектування, організація, аналіз: Методичний посібник. - Донецьк: ДІПО ІПП. - 2008. - 160с.

6. Новые педагогические и информационные технологии в системе образования: Учеб. пособие для студ. пед. вузов и системы повыш. квалиф. пед. кадров / Е.С. Полат, М.Ю. Бухаркина, М.В. Моисеева, А.Е. Петров; Под ред. Е.С. Полат. - М.: Изд. центр «Академия», 2001. - 272 с.

7. Олексюк Р. Використання інноваційних технологій (інформаційних, високих, педагогічних тощо) в навчальних закладах системи професійно-технічної освіти - Донецьк: ДІПО ІПП, 2004. -92с.

8. Паньков Д.В. Організація модульної підготовки працівників у відповідності з вимогами ринку праці //Проблеми інженерно-педагогічної освіти. - 2003. - №5. - С.260-266.

9. Паньков Д.В. Організація навчання за інтерактивними технологіями / Методичні рекомендації для педагогічних працівників. - Донецьк: ДІПО ІПП, 2006. - 48 с.

10. Полак Л.Б. Навчально-виховний процес у закладах профтехосвіти: управлінський аспект: Навч.метод. посібник. - Київ: Вища шк., 1999. - 112с. 11. Положення про організацію навчально-виробничого процесу у професійно-технічних навчальних закладах / Затверджено Наказом Міністерства освіти і науки України від 30.05.2006, №419 //Офіційний вісник України. - 2006. - №25. - С.92-105.

12. Підготовка майстра виробничого навчання до занять: Метод. реком. / Укладач С.О. Заславська. - Донецьк: ДІПО ІПП, 2007. - 64 с.

13. Педагогічні технології: Навчально-методичний посібник / Укладачі: Нікуліна А.С., Шацька Р.М., Молчанов В.М., Харагірло В.Є. - Донецьк: ДІПО ІПП, 2004. - 80с.

14. Радкевич В. Інноваційні процеси в сучасній професійній школі // Професійно-технічна освіта. - 2005. - № 7. - С. 9-11,

15. Ромадіна Л. Сучасні вимоги до уроку // Відкритий урок. - 2007. - № 6. - С. 66-79.

16. Семушина Л.Г., Ярошенко Н.Г. Содержание и технологии обучения в средних специальных учебных заведениях: Учеб. пособие для преп.учреждений сред.проф.образования. - М.: Мастерство, 2001. - 272с. 17.Сілаєва І.Є. Методи професійно-практичної підготовки. / Методичні рекомендації. -Донецьк: ДІПО ІПП. - 2006. - 52 с.

18. Скакун В.А. Методическое пособие для преподавателей специальных и общетехнических предметов профессиональных учебных заведений. - М.: Институт развития проф.образования, 2001. - 184с.

19. Скакун В.А. Организация и методика профессионального обучения: Учебное пособие. - М.: ФОРУМ_ИНФРА, 2007. - 336 с.

20. Шевчук С.С. Урок виробничого навчання у ПТНЗ: Метод. рекоменд. - Донецьк: ДІПО ІПП, 2004. - 48 с.

Размещено на Allbest.ru


Подобные документы

  • Дидактичні вимоги до сучасного уроку. Мета уроку, психологічні вимоги до уроку. Організація пізнавальної діяльності учнів. Врахування вікових особливостей учнів. Вимоги до техніки проведення уроку. Регулювання якості вищої освіти державним стандартом.

    реферат [31,1 K], добавлен 15.06.2010

  • Аналіз виробничого навчання: суть, особливості організації та місце в закладах професійної освіти. Основні принципи, системи і методи організації виробничого навчання. Роль практичних занять у навчанні. Розробка уроку для формування практичних навичок.

    курсовая работа [48,4 K], добавлен 24.10.2010

  • Формування та розвиток творчої особистості. Загальна суть інтерактивного навчання. Шляхи вдосконалення сучасного уроку української мови завдяки інтерактивним технологіям. Структура і методи інтерактивного уроку. Технології колективно-групового навчання.

    реферат [27,9 K], добавлен 23.09.2014

  • Становлення та розвиток принципу наочності, його основні положення та функції. Види наочності та вимоги до використання. Розробка заняття виробничого навчання з використанням засобів наочності з професії "Штукатур, лицювальник-плиточник, маляр".

    курсовая работа [2,2 M], добавлен 18.11.2014

  • Урок як форма організації навчання. Нетрадиційні форми організації. Методика організації занять з кулінарії у формі гри. Особливості розробки та проведення уроку-гри. Визначення ефективності впливу уроку гри на активізацію пізнавальної діяльності учнів.

    дипломная работа [89,3 K], добавлен 16.09.2010

  • Поняття методів виробничого навчання, їх загальна характеристика. Словесні методи навчання. Система практичних методів та їх особливості. Способи використання на уроках виробничого навчання наочного приладдя. Вправи - основний метод виробничого навчання.

    реферат [412,4 K], добавлен 15.10.2010

  • Сутність і структура аудіовізуальних засобів навчання. Мета та завдання аудіовізуальних засобів навчання для активізації пізнавальної активності учнів у ПТНЗ. План-конспект уроку із застосуванням активного методу навчання на тему "Гроші і їх функції".

    курсовая работа [47,1 K], добавлен 12.12.2010

  • Основні типи уроку по засвоєнню, узагальненню і систематизації нових знань, навиків і умінь. Загальні, виховні, розвиткові та дидактичні вимоги до нього. Форм організації навчання та навчальної роботи. Розробка уроку на тему "Корінь: будова, функції".

    курсовая работа [905,6 K], добавлен 11.12.2014

  • Пошуки шляхів вдосконалення шкільного уроку. Реалізація ведучих функцій навчання: виховна, освітня і розвиваюча на основі ідеї педагогіки співпраці за допомогою нових форм роботи. Класифікація уроків, умови їх організації. Типологія та структура уроку.

    курсовая работа [39,1 K], добавлен 06.11.2009

  • Суть інтерактивного навчання, класифікація його форм та типів, відмінні особливості та підходи, головні фактори, що впливають на необхідність застосування. Проектування уроку в інтерактивній формі, організація роботи на ньому. Педагогічний експеримент.

    курсовая работа [46,0 K], добавлен 27.10.2012

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.