З Україною в наших серцях

Розробка виховного заходу до 25-річчя незалежності України. Поглиблення знаннь учнів про державу — Україну, розширення понять про єдність, незалежність і суверенність держави, формування національної свідомості. Формування активної громадянської позиції.

Рубрика Педагогика
Вид творческая работа
Язык украинский
Дата добавления 07.01.2019
Размер файла 1,4 M

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

Размещено на http://www.allbest.ru/

СЕЛИДІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІСТ. №2

«З УКРАЇНОЮ В НАШИХ СЕРЦЯХ»

Розробка виховного заходу

до 25-річчя Незалежності України

Класний керівник

11-А класу

Байда Н.В.

м. Селидове

2016

Тепло своїх долонь і розуму, і серця

Я Україні милій віддаю.

Люблю твої ліси, степи, річки й озерця,

Й ліричну пісню лагідну твою.

виховний захід незалежність україна

Мета: поглиблювати знання учнів про нашу державу -- Україну, розширити поняття про єдність, незалежність і суверенність нашої держави, формувати національну свідомість; розвивати пізнавальний інтерес; сприяти вихованню почуття любові до рідного краю, Батьківщини, виховувати почуття патріотизму; розвивати в учнів бажання брати посильну участь у розбудові та зміцненні єдності нашої держави; формувати в учнів активну громадянську позицію щодо єдиної, цілісної держави.

Обладнання: географічна карта, портрети поетів Тараса Шевченка, Лесі Українки, вишиті рушники, вислови, картки із завданнями, олівці, аркуші паперу, пазли адміністративної карти України, плакати з національною символікою, Конституція України, музичний супровід.

Форма проведення: година спілкування.

Місце проведення: класна кімната.

ХІД ЗАХОДУ:

1. Вступне слово вчителя.

Україна - чудова країна. Її полинові степи і глибинні чорноземи , поліські озера, карпатські верховини, маленькі та великі річки вражають своєю красою і нікого не залишають байдужими. Україна - це наша Батьківщина, яку, як мати, не вибирають, бо Україна - це наша доля, яка випадає на віку. І все, що відбувається з неї, відбувається з нами.

І в кожного учня по всій нашій Вітчизні, від найменших першокласників до вже дорослих випускників, світиться у душі безмежна любов до рідної України, нашої Батьківщини. Кожен любить свою Україну, бажає їй добра, старається стати справжнім патріотом і громадянином своєї Вітчизни.

2. Виступ читців

1 читець.

Наша славна Україна,

Наше щастя і наш рай,

Чи на світі є країна

Ще миліша за наш край?

2 читець.

Все найдорожче в цілім світі,

Бо тут почався наш політ.

Цвітуть волошки сині в житі,

Звідсіль веде дорога в світ.

3 читець.

І в щасливі й злі години

Ми для неї живемо.

На Вкраїні й для Вкраїни

Будем жити й помремо.

4 читець.

Україно, Україно,

Мій рідний краю,

Цілим серденьком дитини

Я тебе кохаю.

5 читець.

І щодня шлю молитву

Всевишньому Богу,

Щоб послав нам в Україну

Щасливу дорогу.

«Народна скарбничка».

-- Майже в усіх народів, окрім державних, є ще й народні символи.

-- Які народні символи українців ви знаєте?(калина, рушник, верба…)

А чи гарно ви знаєте народні прислів'я?

-Наша слава - Українська,…( держава).

-Без верби і калини,…( немає України).

-Вкраїна - мати, за неї,…( треба головою стояти).

-Жити - (Вітчизні служити).

-Без відваги,…( зазнаєш зневаги).

-Що країна то,…( родина).

-Батьківщина -- мати, ... (умій за неї постояти,).

-Людина без Вітчизни, ... (як соловей без пісні).

-За морем тепліше,…(та вдома миліше).

-Всюди добре, ... (а вдома найкраще).

-За народ і волю віддаймо,…( життя і долю).

-Кожному мила, ... (рідна сторона).

-За рідний край, ... (життя віддай)!

3. Робота в групах. «Крилаті вислови».

(Групам пропонуються конвертики з нарізаними словами, вони займаються складанням цитат, висловів, прислів'їв із поданих слів, потім читають складені фрази.) Приклади:

Люблять батьківщину не за те, що вона велика, а за те, що своя.

Сенека

Той, хто не любить своєї країни, нічого любити не може.

Д. Байрон

Забудеш рідний край -- твоє всохне коріння.

Я. Тичина

Патріотизм -- це не любов до ідеї, а любов до вітчизни.

В. Распутін

Той, хто в біді кидає свій народ, стає його ворогом.

Ч. Айтматов

Де немає свободи, там немає і вітчизни.

Я. Гольбах

Задля батьківщини треба жертвувати навіть славою.

Латинське прислів'я

Хто батьківщині добре слугує -- вельможних предків не потребує.

Французьке прислів'я

В дитинстві відкриваєш материк, котрий назветься потім -- Батьківщина.

Л. Костенко

В своїй хаті своя й правда, І сила, і воля.

Т. Шевченко

Вітчизна -- це не хтось і десь, Я -- теж Вітчизна.

(І. Світличний)

Дзвін щабель, пісні, походи, воля соколина, тихі зорі, ясні води -- моя Україна.

В. Сосюра

І дим батьківщини солодкий.

Овідій

Кожному мила своя сторона.

Г. Сковорода

Можеш вибирати друзів і дружину, Вибрати не можна тільки Батьківщину.

В. Симоненко

Ті, що виїздять за море, міняють небо, а не душу.

Горацій

Тобі, Україно моя, і перший мій подих, і подих останній тобі.

В. Еллан

Ще не вмерла України і слава, і воля...

Я. Чубинський

Шматок землі, ти звешся Україною. Ти був до нас. Ти будеш після нас.

Л. Костенко

Нещасна та країна, яка потребує героїв.

Б. Брехт

Ті держави здатні стати великими, у яких великі малі люди.

О. Довженко

Держава створюється задля того, щоб жити щасливо.

Арістотель

4. Вікторина « Як я знаю мою Україну»

* Хто є авторами слів і музики Державного Гімну України? (П.Чубинський, М.Вербицький)

* Що означають кольори в українському прапорі?

* Коли було прийнято Акт проголошення незалежності України? (24 серпня 1991 року)

* Що святкують українці 28 червня? (день Конституції. 1996 рік)

* Хто автор рядків: «Можна все на світі вибирати, сину,

Вибрати не можна тільки Батьківщину»?(В.Сосюра)

* Які гори є на території України? (Кримські, Карпати.)

* Знак, що символізує міць держави. (Герб.)

* Скільки областей в Україні?(24 та АРК)

* Яка площа України? ( 603,7 тис. кв. км)

* Назвіть найвищу гору Карпат? (Говерла, 2 061 м.)

* Назвіть найвищу Кримську гору. (Роман - Кош 1545м.)

* Людина, яка належить до певної держави, підпорядковується законам, перебуває під її захистом. (Громадянин.)

* Найголовніша пісня країни. (Гімн.)

* Найглибше озеро України? (Світязь 58,4м)

* Які моря є на території України? (Чорне, Азовське.)

* Яка найбільша річка? (Дніпро.)

* Найдовша печера? (Оптимістична 224000м)

* Найглибша печера? (Солдатська 500м)

* Основний закон України. (Конституція.)

* Державна мова України. (Українська.)

* Найголовніший майдан нашої країни. (Майдан Незалежності.)

* Кого називають Кобзарем України? (Т.Г.Шевченка.)

Козацька сторінка

Перевіримо ваші знання про козацтво

- Потомок знатного князівського роду, черкаський і канівський староста, засновник Запорізької Січі, відомий у народі під ім'ям Байди. Хто він? Вишневецький

- Хто є автором «Опису України», що містить цінні дані з історії, географії та культури України поч. ХVІІ ст. ? Гійом Боплан

- За якого гетьмана козацтво здобуло найбільше успіхів та слави. Окремі козацькі ватажки перетворилися на регулярне військо з суворою дисципліною? Петро Сагайдачний

>- Якої українки син став турецьким султаном? Роксолани

>- Хто з легендарних героїв був довгий час кошовим отаманом Чортомлицької Січі, з 50 битв з ворогами українського народу виходив переможцем?

Іван Сірко

> -Кого історики назвали духовним батьком Січі? Петро Сагайдачний

>-За влучним висловом М. Грушевського, йому випала доля «степового короля» - людини, яка надала перших організаційних форм козаччині, не підозрюючи, що через неповних сто літ його творіння захитало підвалини Речі Посполитої. Про кого йдеться? Дмитро Вишневецький

>-Хто, коли і де заснував першу Запорізьку Січ? Дмитро Вишневецький

>- Скільки було Січей? Вкажіть їх назви.

Томаківська (80-ті роки XVI ст. -- 1593)

Базавлуцька (1593-1638)

Микитинська (1639-1652)

Чортомлицька (1652-1709)

Кам'янська (1709-1711, 1730-1734)

Олешківська (1711-1728)

Нова Січ (1734-1775)

> - Яка битва стала вершиною військового хисту Богдана Хмельницького?

Битва під Батогом

>- Що таке «гуляй-городи»? Для кого їх використовували козаки?

пересувна бойова споруда із окремих щитів з бійницями

> - Його описав у своєму творі Т. Шевченко. Саме він у 1577 році захопив Молдавську державу. Після цього його схопили поляки і відрубали голову у Львові. Його незвичайне прізвище пов'язане з ковальським витвором.

Іван Підкова

>Пора року, коли козаки збиралися у похід, щоб відомстити татарам за набіги та пограбування? влітку

>Закінчіть думку посла з Венеції Альберто Віміна: «Єдине. Чим можуть похвалитися козаки - це … » свобода

5. Конкурсна сторінка

Здійсніть подорож містами України і скажіть, хто вас зустріне:

у Києві - (киянин); у Чернігові - (чернігівець); у Львові - (львів'янин);

у Донбасі - (донбасівець); в Одесі - (одесит); у Харкові -(харків'янин); у Чернівцях - (чернівчанин); у Сумах - (сумчанин); у Полтаві - (полтавчанин).

Закінчити вікторину можна складанням пазлів «Адміністративно - територіальний поділ України» (пазли можна зробити зі старих аласів України за 9 клас)

6. Слово вчителя

Кожна людина передає свою любов до Батьківщини, як уміє, але чесно, палко і віддано, бо це надто сильне почуття -- любов до рідного краю. Людина з ним живе, носить його у своєму серці і завжди хоче ним поділитися з іншими, вилити свої почуття у віршах чи прозі, у картинах чи в музиці, просто у самовідданій праці на благо Вітчизни.

От і ви сьогодні трохи старанно попрацюєте. Це будуть малюнки від ваших груп де ви можете зобразити членів вашої родини, або ваш дім і двір, або криницю чи вулицю, на якій живете -- це куточок рідної України. В роботах кожен із вас виразить свою любов до Батьківщини.

7. Робота в парах. «Куточок рідної країни»

(за 5-7 хвилин намалювати на аркуші паперу у вигляді серця свою асоціацію пов'язану з темою. Кожен член пари обов'язково працює над малюнком. По закінченню роботи вивішуються на дошку. Діти коментують свої роботи по черзі.)

8. Створення ситуації успіху

-- Прочитайте вiрш.

У всiх людей одна святиня,

Куди не глянь, де не спитай,

Рiднiша їм своя пустиня,

Анiж земний в чужинi рай.

Їм красить все їх рiдний край.

Нема без кореня рослини,

А нас, людей, без Батьківщини.

М. Чернявський

Як інакше можна назвати цей вірш? (Акровірш).

-- Чим цікаві для нас акровірші? (Коли скласти перші букви кожного рядка, то отримаєш слово)

9. Робота в групах. Складання сенкану про Батьківщину.

Правила складання:

Сенкан -- це вірш, що складається з п'яти рядків.

Слово ”сенкан” походить від французького слова ”п'ять” і позначає вірш у п'ять рядків.

1. Перший рядок має містити слово, яке позначає тему (звичайно, це іменник)

2. Другий рядок - це опис теми, який складається з двох слів (два прикметника)

3. Третій рядок називає дію, пов'язану з темою, і складається з трьох слів (звичайно це дієслова).

4. Четвертий рядок є фразою, яка складається з чотирьох слів і висловлює ставлення до теми, почуття з приводу обговорюваного.

5. Останній рядок складається з одного слова -- синоніма до першого слова, в ньому висловлюється сутність теми, ніби робиться підсумок.

10. Рефлексія

(На дошці висить мініатюрна карта адміністративно-територіального поділу України. Учні, використовуючи кластери по черзі, пишуть гарні слова або побажання громадянам нашої держави, які проживають в інших регіонах України, та приклеюють на цю карту. Виходить як мініатюрний «Килимок бажань».)

Слово вчителя

-- Закінчити наш захід я хочу словами поета Володимира Сосюри:

Любiть Україну, як сонце любiть,

Як вітер, i трави, i води.

В годину щасливу i в радості мить,

Любiть у годину негоди.

Любiть Україну у сні й наяву,

Вишневу свою Україну.

Красу її, вічно живу i нову,

І мову її солов'їну.

Размещено на Allbest.ru


Подобные документы

  • Актуальні проблеми громадянської освіти в сучасній школі, створення комплексної, науково обґрунтованої програми національного виховання. Формування національної свідомості, ідеї української державності, їх відображення у шкільному курсі історії України.

    дипломная работа [782,7 K], добавлен 06.11.2010

  • Аналіз педагогічних праць з правового виховання. Форми правової свідомості. Необхідність та ефективність юридичного виховання в сучасній загальноосвітній школі. Шляхи формування правосвідомості та культури особистості. Зміст виховного заходу "Закон і ми".

    курсовая работа [42,2 K], добавлен 24.10.2010

  • Особливості економічного виховання, його актуальність, передумови та зміст. Формування свідомості особистості як ефективний метод економічного виховання, основні засоби його реалізації. Розробка сценарію виховного заходу з економіки "Брейн-ринг".

    контрольная работа [29,7 K], добавлен 08.06.2011

  • Стан формування національної свідомості засобами народної педагогіки, чинники орієнтації на відродження національної гідності, патріотизму. Реалізація системи навчально-виховних завдань щодо формування національної свідомості вчителями-словесниками.

    дипломная работа [118,6 K], добавлен 21.11.2010

  • План виховного заходу: "Хочеш знайти друга - сам стань другом". Поглиблення поняття дружби і товаришування у учнів. Шляхом створення психологічних ситуацій, підведення до розуміння важливості взаємодопомоги. Виховування чемного ставлення одне до одного.

    конспект урока [20,9 K], добавлен 08.06.2010

  • Теоретичні основи проблеми формування національної свідомості підлітків. Принцип єдності загальнолюдського і національного. Етнізація виховного процесу. Формування свідомості та самосвідомості особистості. Рівні психічного відображення і саморегуляції.

    контрольная работа [25,1 K], добавлен 05.02.2011

  • Висвітлення проблем духовного оновлення як невідкладне й найактуальніше завдання шкільного курсу історії, перебудова вітчизняної системи національного виховання. Формування національної свідомості в процесі вивчення доби національно-визвольних змагань.

    курсовая работа [52,0 K], добавлен 06.11.2010

  • Національне виховання – джерело особистісного розвитку дитини. Використання краєзнавчого матеріалу в процесі розвитку національної свідомості учнів. Проблема національно–патріотичного виховання. Формування громадянина, вивчення фольклору українців.

    курсовая работа [46,5 K], добавлен 27.01.2014

  • Основи формування екологічних понять на уроках біології в загальноосвітній школі як засобу підвищення екологічної свідомості учнів. Психолого-педагогічні підходи та методика. Експериментальне дослідження засвоєння екологічних понять та його результати.

    дипломная работа [320,6 K], добавлен 11.04.2012

  • Обґрунтування на теоретичному та емпіричному рівнях системи педагогічного забезпечення розвитку елементів національної свідомості учнів початкових класів. Особливості моделі процесу свідомого оволодіння учнем початкових класів національними цінностями.

    курсовая работа [1,1 M], добавлен 27.08.2013

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.