Арифметичний квадратний корінь з добутку, дробу, степеня
Властивості арифметичного квадратного кореня. Формування знань про властивість квадратного кореня з парного степеня. Формування вмінь відтворювати та застосовувати вивчену властивість для перетворення виразів, що містять арифметичний квадратний корінь.
Рубрика | Педагогика |
Вид | конспект урока |
Язык | украинский |
Дата добавления | 16.10.2018 |
Размер файла | 51,2 K |
Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже
Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.
Размещено на http://www.allbest.ru/
Тема Арифметичний квадратний корінь з добутку, дробу, степеня
Вступ
квадратний корінь знання вміння
Мета: поглибити знання учнів про властивості арифметичного квадратного кореня, вивчені на попередньому уроці, знаннями про властивість квадратного кореня з парного степеня; сформувати вміння відтворювати вивчену властивість, а також застосовувати її для перетворення виразів, що містять арифметичний квадратний корінь як для виразів виду , так і для перетворення виразів із застосуванням властивостей квадратного кореня з добутку та квадратного кореня з частки.
Тип уроку: засвоєння знань та вмінь.
Наочність та обладнання: опорний конспект «Арифметичний квадратний корінь та його властивості».
Хід уроку
I. Організаційний етап
II. Перевірка домашнього завдання
З метою ефективної перевірки засвоєння учнями матеріалу попереднього уроку роботу учнів на цьому етапі уроку можна організувати у вигляді виконання тестових завдань, що за змістом подібні до вправ домашньої роботи, або провести перевірку виконання домашнього завдання за зразком.
Тестове завдання
Яка з рівностей є правильною?
а) ; б) ;
в) ; г) .
III. Формулювання мети і завдань уроку
З метою створення мотивації навчальної діяльності учнів на уроці після перевірки виконання домашнього завдання (і відповідно до повторення матеріалу попереднього уроку) вчитель створює проблемну ситуацію -- пропонує учням виконати завдання:
Не використовуючи калькулятора та довідкового матеріалу, знайдіть значення виразів:
; ; ; .
Спроби розв'язати завдання із використанням означення арифметичного квадратного кореня або властивостей, вивчених на попередньому уроці, не дають жодного результату. Це приводить учнів до усвідомлення існуючого протиріччя між знаннями та вміннями й тими завданнями, що постали перед ними.
Вивчення таких властивостей арифметичного квадратного кореня, що дадуть можливість упоратись із запропонованим завданням, та опанування способів їх застосування вкупі із вивченими на попередньому уроці властивостями - це і є основною метою уроку.
IV. Актуалізація опорних знань та вмінь
З метою успішного сприйняття учнями навчального матеріалу уроку перед вивченням нового матеріалу слід активізувати знання і вміння учнів такі: означення арифметичного квадратного кореня та його застосування для добування квадратного кореня з числа; властивостей степеня з натуральним показником (зокрема степінь степеня); застосування властивостей квадратного кореня з добутку та квадратного кореня з частки (відношення); означення модуля дійсного числа; розкладання цілого числа на прості множники.
Виконання усних вправ
1. Чи правильна рівність:
; ; ; ; ; .
2. Знайдіть значення виразів:
; ; ; ; ; ; .
3. Вставте пропущений вираз: а ? 0; b >0
; ; ; .
4. Обчисліть: |-5|; |-2,42|; ; |0|.
5. Спростіть: |-а6|; |х2|; |-у2 - 1|; |х - 1|.
V. Засвоєння знань
План вивчення нового матеріалу
1. Формулювання і доведення тотожності та .
2. Приклади застосування доведених тотожностей.
Опорними для тотожностей, винесених для вивчення на уроці, є означення арифметичного квадратного кореня з числа, основна тотожність для квадратного кореня та означення модуля дійсного числа. Доведення тотожності ведеться за тією самою схемою, що й доведення властивостей квадратного кореня з добутку та квадратного кореня з частки, але для кращого розуміння учнями можна розбити цю тотожність на два випадки: окремо довести її для випадку, якщо а ? 0 (останнім часом у загальноосвітній школі доводили тільки цю частину тотожності), а потім довести її для випадку, якщо а ? 0 (а < 0).
Закінчити вивчення нового матеріалу уроку логічно було б розв'язуванням прикладів, запропонованих учням на етапі формулювання мети уроку, показавши переваги застосування вивченої тотожності та властивостей, вивчених на попередньому уроці. Ці вправи записуються в зошити учнів як опорні приклади. Звернімо увагу учнів на те, що в обчисленні квадратного кореня з добутку кількох натуральних чисел доцільно розкладати множники в підкореневому виразі на прості множники та працювати з добутком степенів простих чисел. Серед вправ, що запропоновані як опорні, слід розглянути також вправи на спрощення виразів, що мають вигляд , де А -- деякий раціональний вираз; під час розв'язування такого завдання слід одразу зробити акцент (і надалі постійно звертати увагу учнів) на тому, що в застосуванні вивченої на уроці тотожності обов'язково слід визначити знак виразу А.
VI. Формування вмінь
Виконання усних вправ
1. Обчисліть значення виразу: ; ; ; .
2. Обчисліть: ; ; ; ; ·; ; ; ; ; ·; .
3. Спростіть: ; ; при b ? 0; при у ? 0.
Виконання письмових вправ
Для реалізації дидактичної мети на цьому уроці слід розв'язати завдання такого змісту:
1. Знаходження значення числового виразу, що має вигляд арифметичного квадратного кореня з квадрата дійсного числа.
Обчисліть: а) ; б) ; в) ; г) ; д) ;
є) ; ж) 2; з) 5; и) 0,2.
2. Знаходження значень виразів, що містять корінь з парного степеня
дійсного числа.
1) Знайдіть значення виразу: а) ; б) ; в) .
2) Знайдіть значення виразу:
а) ; б) ; в) .
3) Обчисліть значення виразу (якщо воно має зміст):
а) ; б) ; в) ; г) ; д) ; є) .
4) Обчисліть: а) ; б) ; в) ; г) ; д) ; є) ; ж) ; з) .
3. Знаходження значень виразів, що мають вигляд кореня з добутку
або частки чисел, які потребують попереднього розкладання на
прості множники.
1) Знайдіть значення виразу: а) ; б) ; в) ;
г) ; д) ; є) .
2) Знайдіть значення виразу: а) ; б) ; в) .
4. Спрощення виразів, які мають вигляд квадратного кореня з квадра
та або парного степеня раціонального виразу (або можуть бути по
дані в такому вигляді після виконання тотожних перетворень).
1) Замініть вираз тотожно рівним:
а) ; б) ; в) ; г) ; д) .
2) Спростіть вираз: а) , де у ? 0; б) ; в) , де х < 0;
г) ; д) ; є) , де t < 0.
3) Виконайте перетворення виразу:
а) , де х < 0; б) , де а ? 0; в) ; г) .
4) Спростіть вираз:
а) , де а ? 0, b ? 0; б) , де а ? 0, b ? 0;
в) , де у < 0; г) , де т ? 0; д) , де а < 0;
є) , де х > 0, у < 0.
5. Логічні вправи та завдання вищого рівня складності для учнів, які
мають достатній та високий рівні знань.
1) При яких значеннях а і натуральних значеннях п є правильною рівність ?
2) При яких значеннях х є правильною рівність:
a) ; б) ; в) ; г) ; д) ;
є) ?
3) Знайдіть пропущений вираз
? |
6. На повторення: розв'язати завдання на застосування вивчених на попередньому уроці властивостей квадратного кореня. Обчисліть:
а) ; б) ; в) ; г) .
На уроці продовжується робота з формування вмінь учнів застосовувати вивчені властивості арифметичного квадратного кореня для обчислення значень числових виразів раціональним способом (без-застосування калькулятора та довідкових таблиць). Крім того розпочинається підготовча робота перед вивченням наступної теми «Тотожні перетворення виразів, що містять арифметичний квадратний корінь», а саме робота з підготовки учнів до сприйняття такого поняття, як винесення множника з-під знака кореня.
VI. Підсумки уроку
В якому з випадків правильно виконано дію?
а) ; б) ;
в) , г) a ? 0, .
VII. Домашнє завдання
1. Вивчити формулювання і способи застосування властивостей арифметичного квадратного кореня, розглянутих на уроках 38, 39.
2. Виконати вправи на застосування цих властивостей (змісту, аналогічного до вправ класної роботи).
3. Повторити означення арифметичного квадратного кореня з числа, схему розв'язання рівняння х2 = а, а також співвідношення між відомими учням числовими множинами та означення чисел, що входять до кожної з вивчених множин.
Размещено на Allbest.ru
Подобные документы
Задачі економічного змісту. Розв’язування квадратних рівнянь. Застосування формули коренів квадратного рівняння та теореми Вієта. Праця учнів за алгоритмом. Завдання на кмітливість та нестандартне мислення. Обчислення кількості можливих комбінацій.
конспект урока [42,1 K], добавлен 21.02.2011Стан вивчення основ матеріалознавства в процесі трудового навчання в основній школі. Сутність інформаційно-комунікаційних технологій, їх роль в засвоєнні знань і вмінь у 7-9 класах. Методичні основи формування знань і вмінь на уроках трудового навчання.
дипломная работа [678,0 K], добавлен 19.08.2014Способи формування знань і вмінь учнів. Мотивування учням необхідність знань з українського народознавства. Ефективне використання наочності. Формуванню практичних навичок учнів. Розвиток національних традицій, звичаїв і обрядів. Міжпредметні зв’язки.
реферат [39,4 K], добавлен 30.01.2009Понятие квадратного трехчлена и квадратичной функции, их место в школьном курсе алгебры. Определение порядка раскрытия темы по решению квадратных уравнений и неравенств на уроках математики. Разработка методики по изучению квадратного трехчлена в школе.
дипломная работа [1,6 M], добавлен 18.07.2013Розвиток мовлення - один із основних завдань сучасного уроку читання. Вправи й завдання на формування вмінь уважно й вдумливо слухати, відтворювати та аналізувати почуте. Формування видів мовленнєвої діяльності - говоріння, аудіювання, читання, письма.
реферат [43,5 K], добавлен 27.09.2009Психолого-педагогічна характеристика процесу формування уміння застосовувати знання у нових навчальних ситуаціях, його змістова і процесуальна основа. Формування у молодших школярів уміння застосовувати природничі знання у нових навчальних ситуаціях.
магистерская работа [408,7 K], добавлен 23.11.2009Особливості формування знань про тваринний світ у курсі природознавства. Методика впровадження програмного матеріалу з формування знань про тварин в учнів школи. Розробка уроків. Порівняльна характеристика програми "Інтелект" і курсу природознавства.
курсовая работа [109,1 K], добавлен 22.11.2014Формування знань учнів про похідні сталої, складеної, показникової, логарифмічної та степеневої функцій з довільним дійсним показником. Вивчення теореми про похідні суми, добутку і частки функцій. Формування умінь учнів знаходити похідні функції.
курс лекций [293,4 K], добавлен 14.06.2009Вікові особливості молодших школярів та урахування їх під час формування природничих знань. Стан формування знань про людину на уроках природознавства в практиці початкової школи. Аналіз змісту знань про людину. Результати експериментальної роботи.
дипломная работа [260,3 K], добавлен 08.11.2009Порядок і проблеми формування валеологічних знань як найважливішого напряму вдосконалення процесу фізкультурної освіти у молодших школярів. Розробка власної програми з фізичного виховання з позиції їх спрямування на формування валеологічних знань.
дипломная работа [103,2 K], добавлен 24.10.2009