Настилання керамічними плитками підлоги та облицювання сполученої вертикальної поверхні способом "шов у шов"
Сутність роботи в малих групах. Дидактичне забезпечення уроку. Підготовка основи підлоги та оштукатуреної поверхні під лицювання. Інструменти для настилання підлоги та лицювання поверхні на підприємстві. Мета цільових обходів робочих місць учнів майстром.
Рубрика | Педагогика |
Вид | разработка урока |
Язык | украинский |
Дата добавления | 27.09.2018 |
Размер файла | 17,9 K |
Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже
Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.
Размещено на http://www.allbest.ru/
Размещено на http://www.allbest.ru/
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ НОВОКАХОВСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ
ВИРОБНИЧЕ НАВЧАННЯ В МАЙСТЕРНЯХ
Методична розробка уроку виробничого навчання
Тема програми: Лицювання вертикальних поверхонь керамічними плитками.
Тема уроку: Настилання керамічними плитками підлоги та облицювання сполученої вертикальної поверхні способом «шов у шов»
Професія: штукатур, лицювальник-плиточник, маляр
Кваліфікація: Лицювальник-плиточник 3 розряд.
Майстри виробничого навчання:
Марковець Ольга Станіславівна,
Андрієнко Ніна Степанівна
1. Методика навчання малими групами
Сутність роботи в малих групах полягає в тому, що члени команди одержують одне, спільне завдання, яке вони вирішують разом, у співпраці.
Переваги: економія часу за рахунок співробітництва і розподілу праці; навчання і тренінг кооперативної поведінки; корегування помилкових чи негативних думок; активізація навчально-пізнавальної діяльності учнів; підготовка до майбутньої роботи в колективі.
Робота в малих групах дає всім учням (у тому числі і пасивним) можливість брати участь у роботі, практикувати навички співробітництва, міжособистісного спілкування (зокрема, уміння активно слухати, виробляти спільні думки, вирішувати виникаючі розбіжності). Робота в малій групі - невід'ємна частина багатьох інтерактивних методів, наприклад таких, як мозаїка, дебати, суспільні слухання, майже всі види імітацій та ін. У той же час робота в малих групах вимагає багато часу, цією формою не можна зловживати. Групову роботу доцільно використовувати, коли потрібно вирішити проблему, яку учні не можуть вирішити індивідуально.
Методи навчання в малих групах, адаптовані до системи профтехосвіти.
2. План уроку виробничого навчання
Тема програми: Лицювання вертикальних поверхонь керамічними плитками.
Тема уроку: Настилання керамічними плитками підлоги та облицювання сполученої вертикальної поверхні способом «шов у шов».
Мета уроку:
- сформувати вміння якісного виконання прийомів укладання плитки на підлогу та сполучену з нею вертикальну поверхню з дотриманням правил безпеки праці;
- розвивати логічне мислення, самостійність; привчати учнів до бережного ставлення до інструментів та матеріалів;
розвивати логічне мислення учнів, сприяти їх творчім здібностям;
- виховувати охайність при виконанні завдання, наполегливість та спільній роботі в командах.
Тип уроку: урок виконання комплексних робіт.
Форма організації навчальної діяльності: робота в малих групах.
Між предметні зв'язки: спецтехнологія - «Технологія лицювання вертикальних поверхонь керамічною плиткою»;
охорона праці - «Безпека праці при виконанні лицювально-плиткових робіт».
Матеріально - технічне забезпечення:
Інструменти: кельма плиточника, зубчатий шпатель, правило, рівень, гумовий молоток, ящик для розчину, лопата.
Матеріали: керамічна плитка, глиняно-вапняний розчин, вода.
Дидактичне забезпечення: презентація, технологічно-інструкційна карта: Облицювання керамічною плиткою підлоги та сполученої вертикальної поверхні способом «шов у шов», картки - завдання до практичної частини та до теоретичного змагання, плакат: «Облицювання вертикальних поверхонь керамічною плиткою»; «Інструкційна карта з лицювальних робіт».
Хід уроку
І. Організаційний момент - привітання до учнів.
1. Перевірка присутності учнів.
2. Перевірка готовності майстерні до уроку.
3. Перевірка готовності учнів до уроку.
ІІ. Вступний інструктаж.
Повідомлення теми уроку. (Майстер в/н - Андрієнко Н.С.)
Сьогодні ми продовжуємо вивчати тему програми: «Лицювання вертикальних поверхонь керамічною плиткою складністю 3-го розряду». Тема нашого уроку:
Настилання керамічними плитками підлоги та облицювання сполученої вертикальної поверхні способом «шов у шов».
Актуалізація опорних знань методами:
Словесним:
1. Скажіть, будь-ласка тему попереднього уроку?
Відповідь: Настилання підлоги прямими рядами.
2. Як необхідно підготувати основу підлоги та оштукатурену поверхню під лицювання?
Відповідь: Щоб підготувати оштукатурену поверхню під облицювання ми очищуємо поверхню і прогрунтовуємо глибоко проникаючою ґрунтовкою.
3. Які інструменти потрібні для настилання підлоги та лицювання поверхні на підприємстві?
Відповідь: Кельма, зубчастий шпатель, рівень, правило, киянка, рулетка, плиткоріз, кусачки, тара для розчину, дриль з міксерною насадкою, рулетка, хрестики, гумові шпателя.
4. Правила техніки безпеки при виконанні лицювальних робіт?
Відповідь: Працювати потрібно у спецодязі, головному уборі, рукавицях. При необхідності - респіратор, захисні окуляри. Перед початком роботи з електроінструментами перевірити оглянути їх зовнішній вигляд та перевірити на холостому ходу.
Практичним:
1. Підібрати зубчастий шпатель залежно від розміру плитки.
Викладання матеріалу. (Марковець О.С.)
Мотивація. Сьогодні у нас нетрадиційний урок виробничого навчання. Так як, ви майбутні випускники нашого училища і вам залишилося навчатися не так вже й багато, ми вирішили провести урок у формі змагання між двома командами. Для чого вам це потрібно? Для того, щоб ви краще навчилися працювати в колективі. Адже після закінчення нашого училища багато з вас піде працювати на будівництво, можливо хтось поїде за межі країни, наприклад в Польщу. Зараз важливим моментом стало те, що роботодавці надають перевагу тим випускникам, які бездоганно володіють будівельними виробничими технологіями, мають глибокі знання щодо планування, організації та здійснення комплексу робіт в будівництві і особливо в робочих ланках, а також мають досвід практичного використання цих знань.
Випускник з таким рівнем професійної компетентності буде конкурентоспроможним та мобільним на ринку праці, зможе займати активну соціальну позицію. Тому сьогоднішній урок буде важливим для вашого подальшого професійного зростання.
1. Повідомлення учням про проведення уроку в два етапи: практична частина та теоретична у формі змагання між двома командами. Пояснення правил змагання. (Додаток 1) - (Марковець О.С.)
2. Показ презентації з теми уроку майстром виробничого навчання. (Андрієнко Н.С.)
3. Видача практичного завдання у формі карток капітанам команд, роз'яснення правил роботи. (Додаток 2) Звернення уваги на карточки - «Пам'ятки учням». Розподіл учнів по робочих містах. (Марковець О.С.)
ІІІ. Поточний інструктаж і самостійна робота учнів в командах.
Цільові обходи робочих місць учнів майстром з метою:
- простежити за своєчасним початком роботи учнів та організацією робочого місця;
- перевірка дотримання правил техніки безпеки і санітарії учнями;
- перевірка виконання трудових прийомів укладання плитки на поверхню підлоги та стіни;
- простеження за дотриманням правил командної роботи учнів.
IV. Після виконання практичної частини поставлених завдань, Майстри виробничого навчання разом з капітанами команд приймають виконані роботи в учнів та виставляють оцінки в спеціальні бланки.
V. Проведення теоретичної частини уроку-змагання.
Роздача теоретичних карток-завдань капітанам команд майстром виробничого навчання. (Андрієнко Н.С.) Оголошення умов, критерій оцінювання та часу на вирішення завдань.
1) Підведення підсумків роботи команд.
2) Оголошення переможців змагання.
VI. Заключний інструктаж.
1. Оцінювання та аналіз діяльності учнів в процесі всього уроку майстром виробничого навчання. (Марковець О.С.)
2. Прибирання робочих місць та майстерні.
3. Видача домашнього завдання: пошук новинок в джерелах Інтернету з теми уроку.
Література
1. Власенко А.М., Плохій В.С., Аніщенко В.М. Лицювальник-плиточник: Навчальний посібник. - к.: Літера ЛТД, 2008. - 280 с.
2. Добровольський Г.М. Штукатурні і облицювальні роботи: Підручник для учнів проф.-техн. Навч. закладів освіти. - К.: Техніка,1997. - 304с.: іл. - Бібліогр.: с. 296.
оштукатурений підлога лицювання учень
Додаток 1
Правила змагання
Частина змагання - Практична.
Капітани команд Майстри та Спеціалісти отримують карточки-завдання на виконання практичної роботи. (Додаток 2)
Назва виду робіт |
Розміри |
Вид облицювання |
Матеріали |
|
Виконати прийоми настилання підлоги та облицювати сполучену вертикальну поверхню в такій послідовності: 1. Виставлення маяків та маячкового ряду на поверхні підлоги. 2. Виставлення маяків та облицювання на вертикальній сполученій поверхні. 3. Настилання підлоги. |
1 м.кв на 1 м.кв |
Шов у шов. |
Глиняно-вапняний розчин. |
Час виконання завдання - 5 годин. Приймають та оцінюють роботу майстри виробничого навчання разом з капітанами протилежних команд. (Капітани оцінюють роботи учасників не своєї команди).Оцінки виставляються в спеціальні бланки.
Частина змагання - Теоретична.
Капітани команд отримують карточки-завдання з теоретичної підготовки. Разом з командою на швидкість та правильність вирішують поставлені задачі. Майстри виробничого навчання приймають та перевіряють виконані роботи, оголошують переможців теоретичного змагання.
Підведення підсумків.
Майстри виробничого навчання разом з капітанами команд підраховують бали за практичне та теоретичне змагання.
Оголошення переможців.
Вручення подарунків переможцям, та солодощів всім учасникам.
Додаток 2
Бланк оцінювання команд (Оцінювання за 12-ти бальною шкалою)
Назва команди |
Практична робота |
Теоретичне завдання |
Загальна сума балів |
|
Спеціалісти |
||||
Майстри |
За результатами участі в конкурсі:
1 місце посіла команда _____________________________
2 місце посіла команда _____________________________
Бланк оцінювання команди «Спеціалісти
№ |
П.І.Б. |
Практична робота |
Теоретичне завдання |
|
1 |
Балабон Дмитро |
|||
2 |
Погонець Іван |
|||
3 |
Осмолович Владислав |
|||
4 |
Худолій Анастасія |
|||
5 |
Москаленко Олег |
Бланк оцінювання команди - Майстри
№ |
П.І.Б. |
Практична робота |
Теоретичне завдання |
|
1 |
Маркітан Владислав |
|||
2 |
Вольський Олег |
|||
3 |
Гойко Сергій |
|||
4 |
Кучеренко Володимир |
|||
5 |
Тимко Юлія |
|||
6 |
Осаченко Данило |
Размещено на Allbest.ru
Подобные документы
Мета уроку на тему "Основи технології писанкарства". Методичне оснащення уроку. Виконання різнорівневих завдань. Робота учнів в групах. Контроль знань учнів, взаємоперевірка, самоконтроль. Аналіз допущених помилок. Картки для індивідуального опитування.
конспект урока [57,8 K], добавлен 19.01.2012Мета, методи проведення та обладнання уроку з теми "Основи овочівництва". Мотивація навчальної діяльності учнів, сприймання і усвідомлення нового матеріалу, розробка структури уроку та домашнього завдання, форми контролю засвоєння та знань учнів.
разработка урока [25,4 K], добавлен 11.07.2011Дидактичні вимоги до сучасного уроку. Мета уроку, психологічні вимоги до уроку. Організація пізнавальної діяльності учнів. Врахування вікових особливостей учнів. Вимоги до техніки проведення уроку. Регулювання якості вищої освіти державним стандартом.
реферат [31,1 K], добавлен 15.06.2010Переваги та недоліки уроку. Урок народознавства: власне уроку, підготовка до нього вчителя та підготовка учнів. Фактори впливу на уроці, здатність учнів до навчання. Фактори навчання, що діють поза уроком. Програма керування навчальною діяльністю.
реферат [20,6 K], добавлен 27.01.2009Говоріння як мета і засіб комунікативного навчання. Розвиток навичок говоріння учнів іноземною мовою. Мета і психолого-педагогічні аспекти позакласної роботи з іноземної мови. Ігрові форми роботи, проведення заходу: Турнір допитливих "Books in our life".
дипломная работа [356,3 K], добавлен 08.01.2015Усвідомлення майстром особливостей виробничого навчання учнів. Завдання майстра, які допомагають організовувати роботу учнів в позаурочний час. Проведення цілеспрямованої роботи з профорієнтації школярів. Виховний вплив майстра в навчальній групі.
контрольная работа [42,4 K], добавлен 21.04.2011Конспект уроку з фізики у 7 класі. Мета уроку: сформувати в учнів поняття про фізичні властивості речовин у різних агрегатних станах, використовуючи основні положення молекулярно-кінетичної теорії. Вивчення нового матеріалу на основі опорних знань учнів.
методичка [2,5 M], добавлен 20.05.2008Значення, мета, завдання та структура допрофільної підготовки з іноземної мови, форми її проведення. Приклади анкетування учнів з метою визначення сфери їхніх інтересів у філологічному профілі. Перелік тем для бесіди з учнями щодо вибору профілю.
статья [21,3 K], добавлен 02.03.2011Медичне забезпечення і організація занять з фізичного виховання учнів відповідно до медичних груп. Робота вчителів фізичної культури з дітьми медичних груп. Значення спортивних та рухливих ігор у фізичному вихованні учнів спеціальної медичної групи.
дипломная работа [277,0 K], добавлен 25.04.2015Формування пізнавальної активності учнів під час етапу актуалізації опорних знань в умовах уроку іноземної мови. Групові форми роботи як потреба самовираження учнів на початку уроку. Ефективність ігрової діяльності на етапі засвоєння нового матеріалу.
курсовая работа [47,0 K], добавлен 16.11.2015