Подібність трикутників

Узагальнення, систематизування знань учнів про зміст та схеми застосування означення та ознак. Відпрацювання навичок застосування набутих знань. Проведення діагностики рівня засвоєння учнями навчального матеріалу з досліджуваної теми, розв'язання задач.

Рубрика Педагогика
Вид разработка урока
Язык украинский
Дата добавления 08.09.2018
Размер файла 68,1 K

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

Размещено на http://www.allbest.ru/

Размещено на http://www.allbest.ru/

Подібність трикутників

Мета: узагальнити, систематизувати знання учнів про зміст та схеми застосування означення та ознак. Відпрацювати навички застосування набутих знань. Провести діагностику рівня засвоєння учнями навчального матеріалу з теми «Подібність трикутників».

Тип уроку: комбінований.

Наочність та обладнання: конспект «Подібність трикутників».

Хід уроку

I. Організаційний етап

II. Перевірка домашнього завдання

З метою фронтальної перевірки засвоєння учнями змісту ознак подібності трикутників проводиться математичний диктант.

Математичний диктант

Варіант 1

Варіант 2

1.

Сформулюйте умови, за яких ДАВС ~ ДА1В1С1

за трьома сторонами

за двома кутами

2.

Сформулюйте умови, за яких ДBCD ~ ДB1C1D1

за двома сторонами і кутом між ними

за трьома сторонами

3

У ДАВС і ДDEF A = D. Якої умови не вистачає, щоб стверджувати, що ДАВС ~ ДDEF

за двома кутами?

за двома сторонами і кутом між ними?

Сторони одного з подібних трикутників мають довжину

4

3 см, 6 см і 7 см, а дві сторони другого трикутника мають довжини 15 см і 35 см.

15 м, 35 м і 30 м, а дві сторони другого трикутника мають довжини 7 м і 6 м.

Обчисліть довжину третьої сторони другого трикутника

Також на уроці слід перевірити розв'язання додаткової задачі (повне розв'язання цієї задачі записує на дошці один з учнів заздалегідь; учні знайомляться з його змістом після виконання та перевірки завдань математичного диктанту).

III. Формулювання мети і завдань уроку

На цьому етапі уроку доречними будуть слова вчителя про те, що на попередніх трьох уроках учні окремо вивчали ознаки подібності трикутників та способи їх застосування, причому кожного уроку учні розв'язували задачі на застосування лише тієї ознаки, яка вивчалась на уроці, тобто учні працювали в «штучних умовах», за відсутності проблеми вибору, коли заздалегідь було відомо, який набір елементів трикутників (зумовлений певною ознакою подібності) слід виділити в даних трикутниках для доведення їх подібності саме за певною ознакою.

Вчителю слід наголосити на тому, що на практиці під час розв'язування задач, які передбачають застосування ознак подібності трикутників, вибір певної ознаки слід робити самому учневі, виходячи з умови задачі та своїх знань. Тому для успішного розв'язування задач на подібність трикутників учням, крім сталих знань змісту окремих ознак подібності трикутників та наслідків із них, слід оволодіти вміннями вибирати ознаку чи наслідок відповідно до умови задачі.

Отже, мета уроку - закріплення та систематизація знань учнів про ознаки подібності трикутників та відпрацювання навичок їх використання під час розв'язування задач на подібність трикутників.

IV. Актуалізація та систематизація опорних знань

Усвідомлення, повторення та систематизація знань учнів про зміст означення та ознак подібності трикутників можна провести в такій формі: до уваги учнів пропонується рис, за яким вони виконують завдання - до кожного з рисунків скласти відповідне твердження (означення чи якусь із ознак подібності трикутників). Для того, щоб залучити до роботи якомога більше учнів, можна організувати роботу в малих Трупах. У такому разі спочатку завдання виконується в групах, а потім результати виконання завдання презентуються та коригуються.

V. Відпрацювання навичок

Застосування знань у стандартних ситуаціях

1. За даними рис. 1 доведіть, що ДАВС ~ ДА1В1С1.

2. Нарис. 2 знайдіть трикутники, подібні до трикутника ABC, і до ведіть їхню подібність.

3. Знайдіть на рис. 3 всі пари подібних трикутників і доведіть їхню подібність.

4. За даними рис. 4 доведіть, що ДАВС ~ ДА1В1С1.

5. На рис. 5 знайдіть трикутники, подібні до трикутника ABC, і доведіть їхню подібність.

6. На рис. 6 знайдіть усі пари подібних трикутників і доведіть їхню подібність.

навчальний трикутник подібність

Застосування знань у нестандартних ситуаціях

1. У трикутник ABC вписано ромб AKLM (рис 7) Знайдіть периметр ромба, якщо ВК = 4 см, МС = 9 см.

2. Діагоналі трапеції точкою перетину діляться у відношенні 3: 7. Знайдіть основи трапеції, якщо її середня ліня дорівнює 10 см

VI. Діагностика знань та вмінь

Учням пропонується самостійно розв'язати завдання як на знання і розуміння ознак подібності трикутників, так і на застосування цих знань у комплексі із набутими раніше знаннями

Самостійне розв'язування задач

1. Знайдіть нарис 8подібні трикутники і доведіть їхню подібність.

2. За даними рис 9 доведіть, що ДАВС ~ ДMBN.

3. Знайдіть на рис 10 подібні трикутники і доведіть їхню подібність.

4. За даними рис 11 доведіть, що ДABC ~ ДANM.

5. Точка перетину діагоналей трапеції ділить одну з них на відрізки завдовжки 5 см і 9 см Знайдіть основи трапеції, якщо їх сума дорівнює 70 см.

6. Основи трапеції дорівнюють 7 см і 15 см Знайдіть відрізки діагоналі, на які її ділить друга діагональ, якщо різниця цих відрізків дорівнює 24 см.

VII. Підсумки уроку

По закінченні виконання самостійних завдань проводиться перевірка правильності виконання, таким чином встановлюється, чи досягнута мста уроку; в учнів з'являються підстави для самооцінки та усвідомлення своїх недоліків, над якими слід працювати.

VIII. Домашнє завдання

Повторити зміст: означення, ознаки подібності трикутників та опорні факти для доведення подібності трикутників; зміст поняття перпендикуляра до прямої; означення та властивості прямокутного трикутника.

Розв'язати задачі.

1. У рівнобедреному трикутнику ABC з основою АС кут В дорівнює 36°, AD - бісектриса трикутника. Доведіть, що ДАВС ~ ДCAD.

2. Одна з діагоналей трапеції дорівнює 28 см і ділить другу діагональ на відрізки довжиною 5 см і 9 см. Знаючи, що менша основа трапеції дорівнює 6 см, знайдіть:

а) відрізки, на які точка перетину діагоналей ділить першу діагональ;

б) бічну основу трапеції.

3. У трикутник ABC вписано ромб АКРЕ так, що кут А спільний, а вершина Р належить стороні ВС. Знайдіть сторону ромба, якщо

4. АВ = 6 см, АС = 3 см.

Размещено на Allbest.ru


Подобные документы

  • Формування дидактичних одиниць навчального матеріалу. Побудова структурно-смислової моделі та тематичного плану вивчення теми. Розробка системи уроків: засвоєння знань, їх контролю та корекції, формування умінь і навичок, узагальнення і систематизації.

    дипломная работа [3,0 M], добавлен 14.03.2013

  • Мета, методи проведення та обладнання уроку з теми "Основи овочівництва". Мотивація навчальної діяльності учнів, сприймання і усвідомлення нового матеріалу, розробка структури уроку та домашнього завдання, форми контролю засвоєння та знань учнів.

    разработка урока [25,4 K], добавлен 11.07.2011

  • Визначення і розкриття сутності поняття знань, умінь і навичок. Характеристика рівнів засвоєння навчальної інформації (по В.П. Беспалько). Методи навчання та їх види. Роль і функції перевірки знань, умінь і навичок учнів з математики у початкових класах.

    курсовая работа [431,5 K], добавлен 03.03.2016

  • Теоретичні аспекти вивчення геометричного матеріалу в початковій школі. Загальна характеристика геометричної пропедевтики. Програмні вимоги щодо рівня геометричних знань учнів 1-4 класів. Методика організації засвоєння геометричного матеріалу учнями.

    курсовая работа [26,7 K], добавлен 03.06.2009

  • Сутність і роль задач у початковому курсі математики, їх функції та критерії розбору за роками. Аналіз системи задач на рух і методика формування в учнів навичок їх розв’язання. Організація та зміст експериментального дослідження, його ефективність.

    дипломная работа [680,0 K], добавлен 13.11.2009

  • Класифікація форм організації навчання. Методика проведення уроку систематизації знань при вивченні розділу "Текстовий процесор Word". План-конспект уроку узагальнення і систематизації знань при вивченні теми "Інформатика та комп’ютерна техніка".

    курсовая работа [57,1 K], добавлен 06.04.2016

  • Застосування інтерактивних методик і певні вимоги до структури уроку. Значення оцінювання навчальних досягнень учнів і самих занять. Приклади прийомів оцінювання знань. Застосування череди методик для перевірки якості сприйняття матеріалу учнями.

    контрольная работа [14,0 K], добавлен 17.12.2009

  • Зміст та порядок вивчення навчального матеріалу з теми за чинною програмою з математики для 1-4 класів. Ознайомлення молодших школярів з просторовими відношеннями і геометричними фігурами. Система вправ на закріплення знань учнів про геометричні фігури.

    курсовая работа [453,8 K], добавлен 27.07.2015

  • Способи формування знань і вмінь учнів. Мотивування учням необхідність знань з українського народознавства. Ефективне використання наочності. Формуванню практичних навичок учнів. Розвиток національних традицій, звичаїв і обрядів. Міжпредметні зв’язки.

    реферат [39,4 K], добавлен 30.01.2009

  • Дидактичні основи індивідуалізації навчального процесу на етапі закріплення навчального матеріалу. Закріплення навчального матеріалу як один із етапів процесу засвоєння знань. Індивідуалізація навчання школярів на етапі закріплення навчального матеріалу.

    дипломная работа [68,6 K], добавлен 15.07.2009

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.