Нестандартний урок з математики з використанням комп’ютерних технологій на прикладі уроку-подорожі "По морях, океанах" (для 6 класу з теми "Координатна площина")
Ознайомлення учнів із поняттям прямокутної системи координат, розвиток логічного мислення, виховування охайності - мета розробки нестандартного уроку з математики. Методи мотивації навчальної діяльності в процесі вивчення теми "Координатна площина".
Рубрика | Педагогика |
Вид | разработка урока |
Язык | украинский |
Дата добавления | 27.09.2018 |
Размер файла | 194,3 K |
Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже
Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.
Размещено на http://www.allbest.ru
Размещено на http://www.allbest.ru
1. Тема
Координатна площина (нестандартний урок в 6 класі з використанням комп'ютерних технологій).
2. Мета
- ознайомити учнів із поняттям прямокутної системи координат;
- сформувати навички зображення точок на координатній площині та знаходження координати точки;
- розвивати логічне мислення учнів, виховувати охайність.
3. Обладнання:
- комп'ютер;
- мультимедійний проектор;
- створена учителем презентація;
- полотно з системою координат;
- моделі парусника, літака;
- кнопки;
- маркери різних кольорів.
4. Хід уроку
І. Організаційний етап.
Слайд 1.
Щоб водити кораблі,
В небо полетіти,
Як багато треба знати,
Як багато вміти.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми, мети та очікування результатів.
Слайд 2.
Тема: Координатна площина
Учитель: Увага! Увага! На цьому уроці ми вирушаємо у подорож «По морях, океанах» до країни під назвою «Координатна площина».
(на дошці висить прямокутна система координат, на яку кріпляться фігури парусників).
Слайд 3.
Мета подорожу:
- ознайомитися із поняттям прямокутної системи координат;
- сформуємо навички зображення точок на координатній площині та знаходження координати точки;
- будемо розвивати логічне мислення , виховувати охайність.
(Учитель знайомить дітей з метою уроку).
Учитель:
Починаємо мандрувати.
Як визначити наше початкове розташування?
Де ми знаходимось?
Учні відповідають: Початок прямокутної системи координат (0;0).
(Учитель розташовує у точку (0;0) парусник).
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
Учитель: знаходимось ми, діти, на морі з назвою «Координатна площина». Його хазяйки - дві взаємно перпендикулярні прямі, які перетинаються в точці 0 - початку відліку, з вибраними на них напрямами й одиничним відрізом. Вони ділять площину на чотири частини, які починаються координатними чвертями. У хазяйок є діти - точки, які мають свої координати
Слайд 4.
Щоб адреси точок знати,
задають координати.
якщо точки на осі,
Їх адреси певні:
дійсні числа - геть усі,
додатні і від'ємні.
А якщо на площині
точку задавати,
повідомте пару чисел:
абсцису й ординату.
(Учитель пояснює, як знайти координати точки).
ІV. Застосування знань учнів під час розв'язування вправ.
Учитель: спробуємо знайти координати нашого парусника, який рухається вперед. (Переставляючи фігурки парусника, знаходимо його координати).
Учитель: Увага! Попереду бачимо острів з координатами:
Слайд 5.
(0;1);(-3;4);(-5;-3);(3;-2)
(малюнок острова вішає учитель на систему координат).
Учитель: Знаходимо його координати: південну, північну, західну та східну точки, висаджуємось на нього.
(Учні називають координати острова)
Учитель: І що ми бачимо? Назустріч наближається якийсь птах .А щоб дізнатися, який це птах, будуємо точки за координатами, і послідовно їх з'єднаємо.
Слайд 6.
Рис. 1
навчальний учень координатний прямокутний
(Діти «ланцюжком» біля дошки будують координатні точки.
Всі інші діти виконують побудову у зошитах).
(Учитель з'єднає точки на прямокутній системі координат).
Учитель: який це птах прилетів на наш острів?
Діти: півник.
Учитель: А зараз спробуємо прогулятися по острову та зробити фізичну хвилинку.
(Учитель проводить фізичну хвилинку):
Фізкультхвилинка
Час прийшов для відпочинку,
Проведемо фізкультхвилинку.
Раз! Два! Всі присіли.
Потім вгору підлетіли.
Дружно всі присіли, встали.
І руками помахали.
Три! Чотири! Нахилились.
Зі струмочка гарно вмились.
П'ять! Шість! Всі веселі.
Крутимось на каруселі.
А тепер всі руки в боки.
Як зайчата скоки-скоки!
Сім! Вісім! В потяг сіли,
Ніжками затупотіли.
Дев'ять! Десять! Відпочили
І за парти дружно сіли.
Учитель: серед дерев з'явився великий слон.
Слайд 7.
Рис. 2
Учитель: діти, назвіть координати за допомогою яких утворився цей слон. (Діти називають координатні точки - (0;0),(1;2);(2;1);(3;1) і т.д.)
Учитель: далі свою подорож продовжуємо на літаку, рухаючись по координатній площині. Починаючи з початкової точки відліку, знаходимо координати його місцезнаходження.
(Діти називають початкову координатну точку(0;0)
Учитель: Дивимось у ілюмінатор: бачимо - на землі цілий ліс.
Слайд 8.
Рис. 3
(0;2), (-5;0), (5;0), (0;2), (-4;2), (0;4), (4;2), (-4;2), (0;4), (-3;4), (0;6), (3;4), (0;4).
(Діти виконують побудову у зошитах).
(Учитель з'єднає точки на прямокутній системі координат).
Учитель: подивіться що ми отримали після побудови координат точок?
Діти: ялинку.
Учитель: наша подорож підходить до кінця, але ми повинні ще навчитися записувати імена точок площини. Знайдемо точки на координатній площині, прочитаємо їх та запишемо у зошитах.
Слайд 9.
Рис. 4
(Учні виконують роботу в зошитах, учитель будує точки на прямокутній системі координат).
Учитель: Наш літак повертається додому.
V. Підсумок уроку.
(Вчитель підбиває підсумки уроку).
Учитель:
- що на уроці було головним?
- що на уроці було цікавим?
- чому ми сьогодні навчалися?
- у яких іграх використовуються знання про координатну площину?
(Діти дають відповіді приклади: шахи, шашки, морський бій).
Учитель: на цьому наша подорож підійшла до завершення.
Література
1. Бевз Г.П. Римована математика. - Х.: Вид. група «Основа», 2012.
2. Парфіло Н.С. Віночок здоров'я. - Х.: Вид. група «Основа», 2012, № 12.
Размещено на Allbest.ru
Подобные документы
Мета, методи проведення та обладнання уроку з теми "Основи овочівництва". Мотивація навчальної діяльності учнів, сприймання і усвідомлення нового матеріалу, розробка структури уроку та домашнього завдання, форми контролю засвоєння та знань учнів.
разработка урока [25,4 K], добавлен 11.07.2011Підготовка і проведення комбінованого уроку з основ економіки. Ознайомлення учнів з методологією пізнання економічних явищ і процесів. Мотивація навчальної діяльності, корекція опорних знань. Розробка уроку з використанням інтерактивних технологій.
курсовая работа [419,2 K], добавлен 06.10.2012Мета, принципи й методи процесу виховання. Класифікація нестандартних уроків. Розумове виховання при вивченні математики в сучасній школі. Активізація діяльності учнів у процесі проведення уроку-казки та уроку-гри, організація математичних гуртків.
курсовая работа [194,9 K], добавлен 21.06.2011Поняття, думка, висновок як основні форми мислення. Формування в учнів характерних для математики прийомів розумової діяльності. Підходи до становлення логіко-математичного мислення. Його розвиток за допомогою системи нестандартних розвиваючих завдань.
курсовая работа [44,4 K], добавлен 21.02.2015Мета та план уроку з фізики, його прийоми та методи. Складання ходу уроку: постановка навчальної проблеми, вивчення та закріплення нового матеріалу (фізичної суті явища електромагнітної індукції), приклади рішення задач з заданої теми, домашнє завдання.
конспект урока [14,7 K], добавлен 04.04.2011Визначення цілей уроку з англійської мови. Повідомлення теми та завдань уроку, проведення мовленнєвої зарядки. Ознайомлення учнів 5 класу з правилами і способами дій при підготовці до свята. Створення запрошень на вечірку за допомогою кольорового паперу.
разработка урока [14,0 K], добавлен 03.10.2013Логічне мислення і його складові. Традиційні методи навчання. Методи проблемнорозвиваючого навчання і логічно-дидактичних ігор на уроках геометрії. Роль основних елементів шкільного учбового процесу вивчення геометрії у розвитку логічного мислення учнів.
курсовая работа [1,9 M], добавлен 18.07.2010Роль учителя у процесах формування математичного мислення. Незвичайні творчі вправи до уроків математики. Загальні форми виховної роботи. Форми навчання учнів школи на уроках математики: розробка лабораторно-практичних робіт, уроку-казки та уроку-гри.
курсовая работа [841,9 K], добавлен 08.11.2011Використання комп’ютера у процесі навчання математики молодших школярів, методика проведення уроків математики із використанням комп’ютерних засобів. Організація навчального процесу із використанням комп’ютерних дидактичних засобів: конспекти уроків.
дипломная работа [2,4 M], добавлен 07.11.2009Проведення уроку-роздуму на тему "В. Сухомлинський "Красиві слова і красиве діло": актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності, повідомлення теми, мети і завдань уроку, методика вивчення нового матеріалу, підведення підсумків уроку.
разработка урока [9,3 K], добавлен 10.01.2010