Інноваційні технології навчання на уроках інформатики

Формування успішної особистості учнів шляхом застосування інноваційних технологій навчання на уроках інформатики. Використання сучасних технологій, форм та методів навчання. Формування успішної особистості з продуктивним, креативним, гнучким мисленням.

Рубрика Педагогика
Вид творческая работа
Язык украинский
Дата добавления 25.03.2018
Размер файла 596,4 K

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

А де він може знаходитися? (Мабуть, в системному блоці, бо це голова комп'ютера, в якій є мозок -- мікропроцесор. Людина запам'ятовує інформацію завдяки мозку, отже, комп'ютер запам'ятовує завдяки мікропроцесору).

Так, все правильно.

А зараз давайте запишемо правило до наших робочих зошитів -- «запам'ятовуючих пристроїв».

Центральний процесор працює за програмою, яку склали люди. Ця програма записана і зберігається в спеціальному пристрої. Цей пристрій називають запам'ятовуючим пристроєм, а інколи і просто пам'яттю комп'ютера.

V. Фізкультхвилинка.

-- Хто ж там, хто вже так стомився? І наліво нахилився. Треба дружно всім нам встати Фізкультпаузу почати. (Учні імітують рухи).

Руки вгору, руки вниз

Вгору трошки подивись

Руки склали, як вітряк

І покрутимося так

Вище руки підніміть

спокійно опустіть

Будем дружно ми сідати

І до праці приступати.

VI. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Робота за комп'ютером.

Зараз надамо комп'ютеру інформацію. Запишемо і доповнимо віршик, який забув Котик.

Через поле, через гай

Ходить хлопчик Помагай.

Бачить хлопчик -- садять сад,

Він поміг кінчити ………..

А тепер задамо комп'ютеру команду на збереження цього віршика на дискету. Це роблять так:

користуємося функціональною клавішею F12, натиснули на неї:

на екрані повинна з'явитися рамочка. Сюди ми запишемо назву нашого віршика «ПОМАГАЙ»;

Нагадайте, будь ласка, як ще зберегти інформацію. (Діти пояснюють).

Отже, тільки що ми навчили комп'ютер запам'ятовувати інформацію.

2. Гра «Зайві слова».

(Вчитель називає слова-предмети, якщо цей предмет відноситься до запам'ятовуючих пристроїв, то діти плескають в долоні, якщо ні -- тупотять ногами). (Шкільна парта, щоденник, учнівський зошит, магнітофон, телевізор, стілець, голова, системний блок і т.д.).

3. Завдання для розумників і розумниць

Знайди пропущене слово за аналогією, придумай свій приклад

БУГОР (РОСА) КОСА ВІНИК (...)ЗАЇВ

VII. Підсумок уроку.

-- Що є головою комп'ютера?

-- Чому ви так вважаєте?

Що є руками, язиком ПК? Чому?

Що ви можете розповісти про мікропроцесор?

Чим є для комп'ютера клавіатура? Чому?

Ось на цьому наш урок закінчився. Котик всім дуже вдячний, бо все зрозумів про запам'ятовуючі пристрої і тепер обов'язково буде їх використовувати.

VIII. Домашнє завдання.

Скласти питання до статті сьогоднішнього уроку.

ТЕМА: Ознайомлення учнів з поняттям "алгоритм". Складання простих алгоритмів

МЕТА: ознайомити з поняттям «алгоритм»; вчити складати прості алгоритми; розвивати логічне мислення, уяву, увагу; виховувати культуру навчальної праці при роботі з комп'ютером.

Хід уроку:

І. Організація класу.

Схилились голівки до праці мерщій.

Ти всі перешкоди здолати зумій.

Працюй наполегливо, швидко, старанно,

Щоб кожна хвилинка не втратилась марно.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Діти, ви любите квіти? А чи є у вас вдома кімнатні рослини? Як ви за ними доглядаєте? (Відповіді учнів)

А за моїми кімнатними рослинами доглядає мій друг. Його звуть Роб. Роб -- маленький робот, який вільно пересувається по кімнаті. Він реагує на мій голос, але нічого не може виконати без моїх команд.

-- Якщо ви дивились фантастичні фільми або читали фантастику, то помітили, що роботи розуміють команди буквально і виконують їх в певній послідовності. Одного разу я дала йому завдання: піти на кухню, налити воду у склянку і полити квіти. Уявляєте, що саме Роб зробив? Він полив квіти у вазі замість квітів, що ростуть у горщиках.

--Робе, що ти зробив? -- запитала я.

--Я виконав твої команди,-- відповів робот Роб.

-- А як ви вважаєте, які команди слід було дати Робу?

ІІІ. Опрацювання матеріалу уроку

-- Роботи справляють велике враження, але можуть виконувати тільки ті дії, які передбачені алгоритмом. Кожний крок алгоритму -- це команда виконавцю. Можна сказати, що кожний крок (команда) є пунктом плану, який слід виконати.

Алгоритм -- це послідовність точних, зрозумілих, виконуваних команд.

Отже, мої команди були не точні. Слід було дати останню команду Робу таку: полити квіти у горщиках. Тоді б він виконав алгоритм правильно.

Наступного дня Роб знов відзначився. Я дала йому завдання: піти на кухню, очистити банан і принести мені. І він приніс мені бананове лушпиння!

Робе, де банан? -- здивувалась я.

-- Я виконав твої команди,-- відповів Роб.

Отже, я знов зробила помилку Яку? Мабуть, недостатньо змінити останню команду. Слід додати ще одну і який вигляд тоді матиме мій алгоритм?

Колективна робота

Скласти алгоритм «Банан» для робота.

* Піти на кухню.

* Очистити банан.

* Бананове лушпиння покласти у відро для сміття.

* Очищений банан принести мені.

-- Так, цей алгоритм правильний. Тепер я буду дуже уважною при складанні алгоритму.

А ось історія, яка відбулась з Леопольдом.

Коту Леопольду набридли миші. Ці шкідливі тваринки постійно смикали його за вуса, або ще гірше, прив'язували щось до хвоста, як тільки він засне після обіду. І ось Леопольд почав складати план хитрого полювання на мишей: «Спочатку пройду перед ніркою і між іншим промуркочу, що в коморі є дуже смачний сир. Потім з'їм шматочок сиру, ще шматок покладу біля себе і зроблю вигляд, що сплю. Миші неодмінно підкрадуться до мене, і я їх схоплю!».

Щоб нічого не забути і не переплутати, Леопольд записав свій алгоритм. Діти, хочете дізнатись який був його алгоритм?(Вчитель робить вигляд, що щось загубив.)

Мабуть… Я його забула. Допоможіть мені згадати!

Робота в парах.

Алгоритм хитрого полювання

* Пройти перед ніркою і сказати про сир.

* З'їсти шматочок сиру.

* Покласти поряд з собою ще шматочок сиру.

* Зробити вигляд, що сплю.

* Чекати, поки прийдуть миші.

* Схопити найхоробрішу мишу.

-- Як ви думаєте, хто буде виконувати складений Леопольдом план (алгоритм)? Звичайно ж, він сам. Виходить, що кожний крок алгоритму -- це команда Леопольду виконати дію.

А чи завжди алгоритм виконує той, хто його склав? Звичайно ж, ні. Для цього є виконавці. А виконавцями можуть бути людина, тварина, робот, комп'ютер.

Діти, ви зараз будете виконавцями моїх команд.

Фізкультхвилинка

Руки за голову ставимо сміло

І повертаємось вправо і вліво,

Двічі - наліво, двічі - направо,

Зробимо чітко, діти, цю вправу.

Двічі - наліво - двічі -направо, -

Будемо мати гарну поставу.

IV. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Повторення правил Т/Б

2.Гра «Аукціон знань»

3. Практична робота за комп'ютером.(10-15 хв)

Робота з комп'ютерною програмою «Садівник».

V.Підсумок уроку

Рольова гра «Коза й капуста»

Через річку дідові потрібно переправити козу, капусту та вовка. Як це зробити, якщо в човен можна взяти лише одного і не залишати козу з вовком (він її з'їсть), а капусту з козою(вона з'їсть капусту).

Можливий алгоритм

Переправити козу.

Повернутися, взяти вовка.

Привезти вовка, а козу забрати.

Залишити козу, переправити капусту.

Повернутися, забрати козу.

ь Діти, хто може бути виконавцями алгоритмів?

ь Складіть, алгоритм запису домашнього завдання.

VІ. Домашнє завдання.

Склади алгоритм «Помста мишей коту»***

Размещено на Allbest.ru


Подобные документы

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.