Умови необхідні для життя. Які ознаки мають живі організми
Пояснення учням про ознаки неживих тіл та живих організмів та умови, необхідні для життя. Доповідь про різноманітність живих організмів. Розширення світогляду учнів, розвиток їх уваги, пам'яті. Виховування дбайливого ставлення до рідної природи.
Рубрика | Педагогика |
Вид | конспект урока |
Язык | украинский |
Дата добавления | 21.12.2017 |
Размер файла | 287,8 K |
Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже
Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.
Размещено на http://www.allbest.ru/
Тема. Умови необхідні для життя. Які ознаки мають живі організми
Мета: дати учням уявлення про ознаки живих організмів та умови, необхідні для життя; розповісти про різноманітність живих організмів; розширювати світогляд; розвивати увагу, пам'ять; виховувати дбайливе ставлення до рідної природи.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
1. Вправа «Погода».
-- Яка зараз пора року?
-- Який місяць?
-- Яке число?
-- Тепло чи холодно надворі?
-- Який стан неба?
-- Яка температура повітря?
-- Чи були сьогодні протягом дня опади?
II. Повідомлення теми і мети уроку
-- Сьогодні на уроці ми згадаємо, якою буває природа, навчимося відрізняти живі організми від неживих тіл природи, розглянемо умови, необхідні для життя всього живого і різноманітність живих організмів.
III. Вивчення нового матеріалу
1. Робота за малюнками
-- Погляньте на дошку і розподіліть ці малюнки на групи. Поясніть, за якою ознакою проводили розподіл.
-- Чому стіл, вертоліт, шуруп, велосипед -- речі? (Ці предмети зроблені людьми.)
-- Чому собака, бабка, гриб, волошка -- живі природні багатства? (Це рослини і тварини.)
-- Чому камінь, гора, бурулька, хмара -- нежива природа?
-- Як відрізнити живе від неживого? (Діти висловлюють припущення)
2. Ознайомлення з ознаками живих організмів
-- Для прикладу розглянемо кімнатні рослини, що стоять на вікнах: за рік вони виросли, мають більше листя, вони стали вищими. А ріст -- це одна з ознак усього живого. Живі істоти дихають, живляться, ростуть, розмножуються і помирають.
На дошці -- схема.
3. Ознайомлення з умовами, необхідними для життя живих організмів
-- А як взаємопов'язані жива і нежива природа?
живий організм урок
-- Розгляньте схему на дошці.
-- Що необхідно рослинам і тваринам для життя? (Повітря, вода, їжа, тепло, світло)
Діти розглядають схему і доходять висновку: без тепла і світла, без повітря та води живі істоти не могли б жити.
4. Ознайомлення з різноманітністю живих організмів. Робота над загадками
* Квітка ця на сонце схожа,
На олію вона гожа,
Жовті пелюсточки має,
їх до сонця повертає.
(Соняшник)
* І червона, й соковита,
Та гірка вона все літо.
Припече мороз -- вона
Стала добра й смачна. (Калина)
* Мов маленький м'ячик,
Висить, а не скаче,
Рум'яне, гладеньке,
На смак солоденьке. (Яблуко)
* Спритний майстер у стрибках:
На деревах, по гілках.
Вся руда, пухнастий хвіст,
Рідний дім для неї -- ліс. (Білка)
* У лісі буває і капелюх має,
На одній нозі стоїть й чекає,
Поки не візьмуть на обід. (Гриб)
* У нашої бабусі
Сидить дід в кожусі,
Проти печі гріється,
Без води умиється. (Кіт)
* Прийшла кума із довгим віником
На бесіду із нашим півником,
Схопила півня на обід
Та й замела мітлою слід. (Лисиця)
* Сонечко в траві зійшло,
Усміхнулось, розцвіло,
Згодом стало біле-біле
І за вітром полетіло. (Кульбаба)
* Хто крилатий, гарний, гожий,
На красиву квітку схожий,
Має довгий хоботок,
П'є нектар ним із квіток? (Метелик)
* По траві повзла змія.
Налякався добре я.
Від гадюки біг чимдуж,
А то виявився... (вуж).
-- Рослини і тварини, які живуть на Земній кулі, надзвичайно різноманітні щодо зовнішніх ознак і способу життя.
Фізкультхвилинка
Хмарка сонечко закрила,
Слізки срібнії зронила.
Ми ті слізки пошукаєм,
У травичці позбираєм.
Пострибаєм, як зайчата.
Політаєм, як пташата.
Потанцюємо ще трішки,
Щоб спочили ручки, ніжки.
Всі веселі? От чудово!
А тепер до праці знову.
IV. Узагальнення систематизація знань та вмінь учнів
1, Гра «Світлофор». (Підняти червоне світло, колт почуєте невірну відповідь).
1) Що належить до живої природи?
· Людина, рослини, тварини, гриби і мікроби;
· Сонце, повітря, вода, Земля, людина і те, що створено її руками;
· Сонце, небо, хмари, вода, гори, дощ, сніг.
2) До неживої природи належать:
· Людина, рослини, тварини, гриби і мікроби;
· Сонце, небо, хмари, Земля, гори, камені, вода, дощ, сніг;
· Сонце, Земля, повітря, вода, хмари, людина і те, що створено її руками.
3) Чим жива природа відрізняється від неживої?
· Усе живе дихає, живиться, росте, розвивається, розмножується, помирає;
· усе живе пересувається, росте, радіє, приносить потомство, помирає;
· усе живе розмовляє, пересувається, росте, розмножується, помирає.
V. Підсумок уроку
-- Якою буває природа?
-- Як відрізнити живі організми від неживих тіл природи?
-- Які умови необхідні для життя всього живого?
-- Наведіть приклади живих організмів.
Размещено на Allbest.ru
Подобные документы
Специфіка ставлення учнів до себе та до своєї навчальної успішності в залежності від причин, що заважають засвоювати знання на достатньому рівні. Психологічні умови, необхідні для оптимізації розвитку особистості в учнів з низькою навчальною успішністю.
курсовая работа [56,7 K], добавлен 04.01.2011Формування пізнавального інтересу учнів із біології засобами дидактичної гри. Розробка дидактичних ігор з біології (6 клас) на теми: розмноження шапкових грибів та їх різноманітність. Гриби-паразити. Лишайники. Середовища життя організмів, його чинники.
курсовая работа [41,9 K], добавлен 14.09.2008Ознайомлення учнів з різноманітністю рослинного світу України. Збагачення знаннь про дерева, кущі, трав’янисті рослини, їхні лікувальні властивості. Виховування любові та дбайливого ставлення до природи, культури поведінки у навколишньому середовищі.
разработка урока [19,8 K], добавлен 04.09.2013У процесі навчання географії у розумово відсталих учнів формується система знань про природу земної кулі, про життя і працю людей, закладається підґрунтя наукового світогляду, формується ставлення до природи, до праці.
курсовая работа [15,4 K], добавлен 24.05.2002Методика виховання ціннісного ставлення до природи. Умови екологічного виховання. Складові ціннісного ставлення до природи. Дослідження рівнів сформованості в дітей старшого дошкільного віку емоційно-ціннісного ставлення до природи засобами мистецтва.
курсовая работа [170,9 K], добавлен 17.09.2013Аналіз взаємозв’язку здорового способу життя та процесу соціалізації особистості. Огляд формування мотивації до збереження та зміцнення здоров'я у молодших школярів на уроках природознавства. Характеристика уявлень учнів про предмети і явища природи.
курсовая работа [45,0 K], добавлен 17.03.2012Положення про навчально-дослідну земельну ділянку загальноосвітніх навчально-виховних закладів. Роль дендрарію у виховному процесі. Квітковий годинник, вивчення біологічних ритмів живих організмів. Дослідження різноманіття рослинного світу Чернігівщини.
реферат [18,9 K], добавлен 21.09.2010Педагогічні основи формування здорового способу життя методами самовиховання. Особливості формування здорового способу життя учнів професійно-технічних навчальних закладів. Виховний захід для учнів на тему: "Формування звичок здорового способу життя".
курсовая работа [66,5 K], добавлен 19.06.2012Виховання бережливого ставлення до природи як соціально-педагогічна проблема. Практичні основи виховання у старшокласників ціннісного ставлення до оточуючого середовища. Проведення констатуючого, формуючого та контрольного експерименту, його результати.
курсовая работа [153,5 K], добавлен 05.01.2014Місце Оксфордського університету в історії становлення англійської вищої освіти. Передумови виникнення Оксфордського університету, його розвиток. Необхідні умови для вступу до Оксфорду, перелік факультетів. Розвиток природничо-наукових ідей в Оксфорді.
статья [15,8 K], добавлен 23.11.2010