Природа рідного краю, 1 клас

Знайомство з формами земної поверхні, рослинним і тваринним світом України. Визначення за фізичною картою форми земної поверхні рідного краю. Мотивація навчальної діяльності. Сприймання і усвідомлення учнями нового матеріалу. Виховання любові до природи.

Рубрика Педагогика
Вид разработка урока
Язык украинский
Дата добавления 19.07.2017
Размер файла 1,1 M

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

Размещено на http://www.allbest.ru/

Урок

Тема: Природа рідного краю, 1 клас.

Мета: ознайомити учнів з формами земної поверхні, рослинним і тваринним світом рідного краю; сформувати поняття рівнина, гора; навчити визначати за фізичною картою форми земної поверхні рідного краю та розпізнавати рослин і тварин рідного краю; виховувати любов до природи рідного краю.

Обладнання: фізична карта України, підручник, зошит з друкованою основою, сюжетні малюнки рослин, тварин, форм земної поверхні, відеоматеріали. Тип уроку: урок засвоєння нових знань, умінь та навичок.

Методи ведення: словесно-ілюстративний, практичний.

План уроку

І. Організація класу - 1 хв.

ІІ. Актуалізація опорних знань - 5 хв.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності - 7 хв.

ІV. Сприймання і усвідомлення учнями нового матеріалу - 20 хв

V. Систематизація та узагальнення вивченого матеріалу - 5 хв.

VI. Домашнє завдання - 3 хв.

VII. Підсумок уроку - 2 хв.

Хід уроку

Організація класу. Дзвоник всім нам дав наказ:

До роботи швидше в клас!

Біля парти станемо чемно -

Плине час хай недаремно.

Будемо уважні і старанні всі.

Сядемо рівненько на місця свої.

Актуалізація опорних знань

1. Фронтальна бесіда

- Як називається країна в якій ми живемо?

- В якій області ми проживаємо?

- А в якому місті ми живимо?

2. Відгадування загадок

Красивий, щедрий рідний край

І мова наша солов'їна.

Люби, шануй, оберігай

Усе, що зветься … (Україна)

На ріднім полі шепчуть колоски,

Я рад би знати тихі їх думки.

Я слухав, чув, як кожна колосина

Шептала тихо слово: …. (Україна)

Мотивація навчальної діяльності, повідомлення теми уроку.

- Добираючись до школи, я спочатку спускалася з гірки, потім піднімалася на іншу гірку. Це свідчить про те, що земля має різну поверхню. Основними формами земної поверхні є рівнини та гори. А розвиток живої природи залежить від форм земної поверхні. Саме про це ми з вами будемо сьогодні говорити. Тому темою нашого уроку є: «Природа рідного краю».

Сприймання і усвідомлення учнями нового матеріалу

1. Бесіда з елементами показу малюнків

- Подивіться уважно на малюнок. Що ви бачите? (на малюнках зображені форми земної поверхні (гори та рівнини)

Размещено на http://www.allbest.ru/

Размещено на http://www.allbest.ru/

Рівнини Гори

- Рівнини - це широкі простори зі спокійним, плоским чи горбистим рельєфом й порівняно малим коливанням висот. На деяких рівнинах будують будівлі, цілі селища, вирощують урожай.

- Гори - це великі ділянки земної поверхні, високо підняті над рівнем моря, які характеризуються різким коливанням висот.

- Якщо рівнини зображені зеленим кольором, як ви гадаєте яким кольором зображені гори на карті ? (коричневим).

- За висотою над рівнем моря гори бувають низькі, середні та високі. В нашій країні представниками низьких гір є Кримські гори, а високих-гори Карпати.(вчитель показує гори на карті).

- Карпати вважаються молодими горами. Вчені кажуть, що з кожним роком «Карпати» ростуть на кілька сантиметрів вгору. Рослинний і тваринний світ дуже різноманітний. На території гір знаходяться заповітні зони, які оберігають рослини і тварини від вимерання (показ презентації).

- Кримські гори межують із зоною степів і Чорним морем. У горах зустрічаються чудернацькі стовпи, піраміди, химерної форми скелі. Багато також печер і глибоких колодязів Все це ? результат роботи сонця, вітру і води. Кримські гори є вологим островом у сухому Криму (показ відео з зображенням гір).

- Як ви гадаєте ми з вами де живемо, у горах чи на рівнинній території?

- Ми з вами живемо на рівнинній поверхні, а саме в степовій зоні.

- Степ - це рівнинна територія, на якій переважають чорноземи і саме ними Україна славиться. На наших землях вирощується найбільша частина врожаю зернових культур( дивляться сюжетні малюнки на комп'ютері з зображенням степу).

- А в якому місті ми живемо? (в Кривому Розі)

- Скажіть будь ласка, а в якій природній зоні знаходиться наше місто? Відповідь обґрунтуйте.

- Наше місто також знаходиться в зоні степів. Подивіться будь ласка на малюнки.

Робота з фізичною картою України

Підготувати усну розповідь про земну поверхню Дніпропетровської області за картою і планом.

1) Ще раз уважно розгляньте карту України, визначте якого кольору найменше. Що на фізичних картах позначають зеленим і коричневим кольором?

2) Розгляньте територію області на фізичній карті. Яким кольором позначена її територія?

3) Знайдіть найбільшу річку нашої області.

Фізкультхвилинка

Раз, два - піднімається гора

Три, чотири - це крутії гірські схили

П'ять, шість - це орли дивний танець завели

Сім, вісім - це смерічки похилилися до річки

Дев'ять, десять - це вода з водоспаду витіка.

Бесіда з елементами показу (розгляд рослин степу на гербарних зразках, фотографіях)

мотивація навчальний тваринний природа

Багато рослин пристосувалися до життя в степу. Деякі мають довге коріння, щоб діставати вологу з глибини, інші ростуть навесні, i коли настає спека, у них уже достигають плоди i надземна частина відсихає. У гpyнті лишилися цибулинки, бульби, з яких i з'являться наступного року рослини. Так росте тюльпан. Це степова рослина. Як тільки насінина тюльпана потрапляє в ґрунт, вона починає проростати в глибину. Виростає цибулинка, з якої навесні з'явиться квітка. Потім зелень відмирає, а цибулинка продовжує рости i заглиблюватись. Про цю властивість тюльпана знають садівники. Цибулинки тюльпана під час викопування виявляються на більшій глибині, ніж їх садили.

У степових рослин, таких як ковила, костриця, тонконіг, житняк, i полин, є ще до життя в посушливому кліматі. Розгляньте ці рослини i скажіть, що спільне у їхній будові?

У них листки вузькі, дрібні, жорсткі або вкриті волосками. Для чого? (Зменшує випаровування води.) А така рослина, як полин, може деякий час обходитися зовсім без води.

У степу росте велика кількість яскравих та запашних рослин (мак, горицвіт, сон-трава).

Робота з підручником ст.94-95 та малюнка тварин степової зони

- Використовуючи малюнки у підручнику та роздатковий матеріал, подумайте, які тварини і рослини зустрічаються в Дніпропетровській області. Розповіді дітей, доповнення відповідей один одного.

Звірі степу

Птахи степу

«Плазуни в степу

- Дайте відповідь на запитання у підручнику на ст. 94: «У яку пору року природа твого рідного краю найкрасивіша? Чому ти так вважаєш?»

Систематизація та узагальнення вивченого матеріалу

1. Доповніть речення.

- територія з спокійним та плоским рельєфом - це……

- територія на якій багато чорнозему та сприятлива для вирощування зернових культур - це….

- територія яка характерна високим підвищенням земної поверхні - це ….

2. Гра «Впіймай потрібне значення»

- Я буду вам показувати малюнки а ви коли побачите зображення гір плесніть в долоні один раз, а коли ви побачите зображення рівнин - два рази.

3. Гра «Упізнай нас» - за ілюстраціями учні розпізнають птахів, тварин, рослини рідного краю.

Домашнє завдання:

- Приготуйте цікаву доповідь «Рослини і тварини символи»

- Замалювати рослину зони степів і розповісти про неї.

Підсумок уроку

- Які існують форми земної поверхні на території рідного краю? Яким кольором вони позначені на карті України?

- У якій природній зоні ми живемо?

- Які види рослин і тварин розповсюджені в зоні степів?

Размещено на Allbest.ru


Подобные документы

  • Напрямки екологічного виховання у початковій школі. Формування уявлення про природу рідного краю. Виховання громадянської відповідальності та екологічної культури, мотивація природоохоронної діяльності. Пізнавальна, дослідницька та практична діяльність.

    реферат [19,9 K], добавлен 17.11.2009

  • Патріотизм як інтегральна моральна якість. Вивчення рівня знань дітей про своє місто. Аналіз практики й методика організації навчально–виховної роботи в старшій групі дошкільного навчального закладу м. Бердичева по вихованню любові до рідного міста.

    курсовая работа [98,0 K], добавлен 06.12.2013

  • Мета, методи проведення та обладнання уроку з теми "Основи овочівництва". Мотивація навчальної діяльності учнів, сприймання і усвідомлення нового матеріалу, розробка структури уроку та домашнього завдання, форми контролю засвоєння та знань учнів.

    разработка урока [25,4 K], добавлен 11.07.2011

  • Роль народної пісні в розвитку творчої активності учнів. Вивчення української народної пісні в школі. Пісня як джерело дидактичних знань. Формування патріотичних почуттів, любові до рідного краю, поважного ставлення до праці засобами народної пісні.

    курсовая работа [1,1 M], добавлен 06.10.2012

  • Історія становлення патріотичного виховання та освіти. Використання народних традицій у вихованні як педагогічна проблема. Педагогічні умови їх ефективного використання у вихованні. Методика використання народних традицій на уроках та в позаурочний час.

    курсовая работа [71,9 K], добавлен 14.09.2019

  • Сучасний стан дитячо-юнацького туризму в Україні. Об’єкт, предмет, завдання, функції, принципи, форми і напрями туристсько-краєзнавчої діяльності. Планування гурткової роботи в школі. Методична розробка заняття "Орієнтування на місцевості рідного краю".

    курсовая работа [2,4 M], добавлен 02.10.2014

  • Особливості формування національної самосвідомості дитини в дошкільному та молодшому шкільному віці. Дидактичні умови, які забезпечують ефективність вивчення краєзнавства у початковій школі. Знайомство учнів з природою, культурою, традиціями рідного краю.

    статья [22,2 K], добавлен 20.08.2013

  • Місце і значення екскурсії як однієї з форм організації навчальної роботи з біології. Визначення місця екскурсії при вивченні програмового матеріалу. Ознайомлення з деревами, кущами і травами в різні пори року. Методика спостереження за тваринним світом.

    курсовая работа [27,1 K], добавлен 26.12.2010

  • Історичний та теоретико-методологічний аспекти патріотичного виховання молоді. Соціально-культурна робота по формуванню шанобливого ставлення до рідного народу, власної держави, здатності до захисту демократичного суспільства та шляхи її оптимізації.

    курсовая работа [132,5 K], добавлен 30.01.2015

  • Місце історичного краєзнавства у вітчизняному законодавстві про освіту. Його роль в системі шкільної історичної освіти. дидактичні та виховні функції. Застосування методів роботи з краєзнавчим матеріалом в методичній розробці уроку з історії рідного краю.

    курсовая работа [73,5 K], добавлен 08.06.2012

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.