Чарівна подорож

Піскотерапія – метод розвитку мовлення дітей дошкільного віку. Процес створення казки на піску. Творче самовираження дитини у дитячому садку. Ігри для розвитку тактильно-кінестетичної чутливості, дрібної моторики рук та креативного потенціалу дошкільнят.

Рубрика Педагогика
Вид разработка урока
Язык украинский
Дата добавления 08.11.2016
Размер файла 16,3 K

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

Размещено на http://www.allbest.ru/

Логопедичне заняття з розвитку комунікативних здібностей дітей дошкільного віку

Тема: «Чарівна подорож»

Вчитель-логопед Аматьєва Ю.В.

Педагоги дошкільних закладів знаходяться в постійному пошуку шляхів оновлення і вдосконалення педагогічного процесу. Одним з видів інноваційних здоров'язбережувальних технологій є піскотерапія. Піскотерапія - це ефективний метод розвитку мовлення дітей дошкільного віку, це ігри для розвитку тактильно-кінестетичної чутливості, дрібної моторики рук та творчого потенціалу дошкільнят.

Досить прості і цікаві для малюків ігри з піском мають колосальне значення для розвитку дитячої психіки. Взаємодія з піском стабілізує емоційний стан, навчає малюка прислухатися до себе, проговорювати свої відчуття, що сприяє розвитку мовлення, довільної уваги і пам'яті.

Будуючи казку на піску, дитина здобуває життєвий досвід, учиться знаходити вихід із ситуацій, що склалися, вчиться взаємодіяти з однолітками. Я активно використовуюю в роботі з дітьми технологію «Піскотерапія», адже, пісок -- це дійсно унікальний природній матеріал, а дана технологія має на меті творче самовираження та всебічний розвиток дитини.

Мета: Розвивати уяву, фантазію. Виховувати уміння працювати в колективі та підтримувати дружні взаємовідносини. Формувати любов до природи та тварин. піскотерапія креативний дошкільня мовлення

Розвивати тактильно - кінестетичну чутливість і дрібну моторику рук та сприяти зниженню психо-емоційного напруження.

Продовжувати розвивати фонематичний слух, зв'язне мовлення, вміння добирати прикметники, збагачувати словник.

Продовжувати вчити виділяти перший звук у слові, підбірати слова з цим звуком; розподіляти слова на склади.

Познайомити з фразеологізмом, вчити розуміти та пояснювати його зміст.

Обладнання:

Пісочниця, пісок, фігурка піщинки, фігурки тварин та дерев, щіточки, піщаний годинник.

Хід заняття:

Логопед:

Добрий день наш дитсадок

Ти як справжній теремок

Двері ширше відчиняй

Друзів вірних зустрічай.

Привітались, а зараз давайте підемо, нас уже чекає наша Піщинка. Вона сьогодні нас запрошує пограти з піском. Діти, з гостями і одне з одним ми привітались, а тепер давайте привітаємось з піском. Зануримо у пісочок руки… Що ви відчуваєте? Пісочок який? Теплий чи прохолодний? Мокрий чи сухий? Гладенький чи шорсткуватий? А зараз переверніть долоньки догори, справді тепер пісочок здається прохолоднішим? Давайте привітаємось з піском. Кожним пальчиком, спочатку правої, потім лівої руки; потім всіма пальцями одночасно. А тепер затиснемо пісочок у правому кулачку і зробимо «піщаний дощик» на ліву долоньку. , а тепер навпаки, затиснемо пісочок у лівому кулачку і посиплемо на ліву долоньку. Приємно вам гратися з піском? А як ви гадаєте, що взагалі можна робити з піском?

Насипати - висипати - пересипати - засипати.

Закопувати - відкопувати.

Загрібати - відгрібати, відгортати.

Ліпити, будувати, рити.

Ми згадали, що можна робити з піском. Згадали який він. А зараз наша Піщинка питає, чи любите ви казки?

Піщинка каже, що у піску люблять ховатися казки та казкові персонажі. Хочете пограти з ними у піщані жмурки? Для цього треба заплющити очі і промовити такі слова: « На пісок подивись - з піску казка покажись!» Відкривай очі, бери щіточку і починай шукати наших казкових героїв. А щоб їх не злякати, розгортай пісочок обережно, не поспішай. Кого ви знайшли? Хто це? Де вони живуть? А всі звірі, яких ви знайшли, живуть у лісі? Може тут хто зайвий? Чому зайвий? ( заєць, вовк, лисиця, їжачок, слоненятко).

Діти, а яка в нас почалась пора року? А буває в Африці зима? Так виходить наше слоненятко ніколи не бачило зими? Діти , а якби ви ніколи не бачили зими, вам хотілося дізнатися, яка вона? Ось і нашому слоненяткові хочеться дізнатися все про зиму.

І вирушило наше слоненятко у подорож, а назустріч йому заєць. Що повинно сказати слоненятко, зустрівши зайця? Як воно запитає, щоб дізнатися про зиму? ( Яка вона зима?) Діти уявіть, що ви зайці, щоб ви розповіли про зиму? ( зима вона біла й пухнаста, як я )

Діти, а який перший звук у слові «заєць»? А які ще слова ви знаєте з цим звуком? ( пригадування слів)

Пішло слоненятко далі , а назустріч йому лисиця. Слоненя привіталось і запитує, яка вона зима? Уявіть, щоб могла сказати лисиця про зиму? ( вона така гарна, чарівна, весела, як я). Давайте порахуємо склади у слові «лисиця».

Йдемо далі і зустрічаємо їжачка. Слоненя вітається, яка вона зима? (вона така колюча, як я)

Піщинка каже, що у їжачка нещодавно був день народження, давайте йому щось побажаємо. А що ми йому можемо побажати? ( багато друзів, щоб ніколи не хворів, щоб був добрим, веселим щоб було, що їсти).

Подякувало слоненятко і вирушило далі. Аж ось на зустріч вовк. Слоненя вітається і питає : « Яка вона зима?» ( зла, сердита, як я).

Діти, звірі розповіли нам про зиму. А ви щось можете додати? Для вас зима яка? Що буває взимку? От ви сказали, що взимку багато снігу, але слоненятко не знає, що таке сніг? ( купа сніжинок).

Ой, а погляньте, що це у нашої Піщинки? ( піщаний годинник) А як ви гадаєте, для чого він? ( щоб вимірювати час). Я чула ось таке: « Що час минає, наче пісок сиплеться крізь пальці». Як це? А давайте спробуємо, розставимо пальці і посиплемо пісочок. Як він сиплеться? ( швидко, дуже швидко, не помітно)

Так чому ж так кажуть? Тому, що час минає дуже швидко.

От і час нашої подорожі промайнув непомітно. Ви були такі дружні, веселі, так завзято працювали, допомагали одне одному, тому Піщинка хоче подарувати вам цю чудову скриньку.

Размещено на Allbest.ru


Подобные документы

  • Ейдетичні запам’ятовування з опорою на образ. Вплив розвитку дрібної моторики на формування мовлення дітей дошкільного віку. Розвиток рухливості органів артикуляційного апарату - крок на шляху до правильного мовлення. Ігри на розвиток фонематичного слуху.

    аттестационная работа [2,2 M], добавлен 02.09.2010

  • Увага як спрямування і зосередженість психічної діяльності на певному об’єкті, фактори та особливості її формування та розвитку в дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Стадії даного процесу, принципи створення ігор для розвитку уваги дитини.

    контрольная работа [1,5 M], добавлен 07.11.2014

  • Соціально-психологічні особливості дітей дошкільного віку. Основні види казок та їх вплив на розвиток пізнавальної активності дітей. Оцінка мисленнєвої діяльності дитини. Виявлення рівня розвитку концентрації уваги, активності уяви та її відтворюваності.

    дипломная работа [330,7 K], добавлен 06.05.2015

  • Особливості пізнавальної діяльності дошкільника. Логопедичне обстеження дитячої звуковимови. Наслідки порушень просторового сприймання. Психолого-педагогічне вивчення розвитку дитини з вадами мовлення дошкільного віку. Анкетне опитування, інтерв'ювання.

    курсовая работа [42,8 K], добавлен 22.04.2015

  • Специфіка розвитку мовлення дітей старшого дошкільного віку. Використання ілюстрації в якості засобу розвитку мовлення. Огляд досвіду роботи вихователя, методичних прийомів навчання розповіданню за ілюстраціями для удосконалення мовлення дошкільників.

    курсовая работа [88,0 K], добавлен 19.08.2014

  • Психолого-педагогічні особливості розвитку мовлення дошкільників. Умови виховання і спілкування в соціумі. Характеристика розвитку мовлення дітей дошкільного віку в нормі та з порушеннями зору. Аналіз конструктивної діяльності сліпих дошкільників.

    курсовая работа [37,3 K], добавлен 15.04.2015

  • Текст як мовленнєве поняття. Особливості розвитку зв’язного монологічного мовлення дошкільників. Характеристика різних типів текстів. Експериментальне вивчення проблеми розвитку структури зв’язного висловлювання у дітей старшого дошкільного віку.

    курсовая работа [54,2 K], добавлен 07.10.2014

  • Аналіз психолого-педагогічних досліджень із розвитку рухової діяльності дітей раннього віку. Використання рухливих ігор як засобу фізичного виховання діяльність дітей раннього віку. Методика проведення загальнорозвиваючих фізичних вправ в дитячому садку.

    курсовая работа [216,5 K], добавлен 17.06.2019

  • Аналіз впливу малих форм фольклору на розвиток мовлення дітей старшого дошкільного віку. Дослідницька діяльність визначення особливостей використання усної народної творчості в роботі з розвитку зв’язного мовлення дошкільника та у повсякденному житті.

    курсовая работа [57,2 K], добавлен 14.04.2014

  • Характеристика вікових особливостей розвитку мовлення дітей дошкільного віку. Дослідження педагогічних умов ознайомлення дітей із прислів’ями і приказками. Методика розвитку словника дітей дошкільного віку засобами використання прислів’їв і приказок.

    курсовая работа [59,5 K], добавлен 24.11.2014

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.