"Їжачок: хитрячок" (1 клас)
Формування у дітей уміння сприймати, розрізняти й аналізувати характерні риси лінійних форм. Розвиток естетичного смаку, вміння визначати форму предмета, підбирати лінії для малювання. Стимулювання розвитку допитливості та інтересу до творчості.
Рубрика | Педагогика |
Вид | разработка урока |
Язык | украинский |
Дата добавления | 12.03.2016 |
Размер файла | 43,5 K |
Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже
Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.
Размещено на http://www.allbest.ru/
«Їжачок: хитрячок» (1 клас)
Тема: Їжачок: хитрячок
Клас: 1
Мета уроку:
Освітня: Повторювати види ліній та їх виражальні можливості; звертати увагу на те, що лінії можуть бути різної товщини; познайомити з технікою графічного малювання та його особливостями; закріплювати поняття «лінія як засіб виразності», навички розміщення зображення на аркуші паперу, виконання лінійного малюнка. Навчити виражати форму за допомогою ліній, навчити створювати виразний образ графічними засобами.
Розвиваюча: Продовжувати формувати у дітей уміння сприймати, розрізняти й аналізувати характерні риси лінійних форм; розвивати естетичний смак, вміння визначати форму предмета, підбирати лінії для малювання; стимулювати розвиток допитливості.
Виховна: Виховувати в дітей художньо-естетичний смак, інтерес до художньої творчості.
Оснащення уроку:
Обладнання: дошка
Матеріали та інструменти: фломастери, кольорові ручки, кольорові олівці, папір, простий олівець.
Візуальний ряд: фотографії їжаків.
Тип уроку: комбінований урок.
Вид уроку: Тематичне малювання
Хід уроку
1.Організаційний момент
Привітання учнів. Перевірка присутніх.
2.Актуалізація опорних знань
- Послухайте віршик і дайте відповіді на запитання.
Лінія по аркушу гуляє,
Слід по собі залишає:
Природа, гори і поля -
Це моя рідна земля.
- Про що йдеться у віршику?
- Із якими лініями ви познайомились на попередніх уроках?
- А як ви думаєте, які лінії бувають за настроєм?
- Які емоції передають ламані лінії? Які предмети можна зобразити цими лініями?
- Які емоції передають хвилясті лінії?
3.Мотивація навчальної діяльності
- На сьогоднішній урок до нас прийшов незвичайний лісовий гість, якого ми сьогодні намалюємо на своїх аркушах паперу.
- Давайте спробуємо впізнати цю тваринку.
В ліс ми з друзями пішли,
Диво дивне там знайшли.
Як клубочок, ця тваринка,
Вся в колючках в неї спинка.
Хай собі затямить всяк,
Зветься дивний звір ... (Їжак)
4. Викладання нового навчального матеріалу
- Ви коли-небудь бачили їжачка?
- А який він, як виглядає?
- Де він живе?
Давайте поглянемо на зображення їжачка. Подивіться який у нього носик, які в нього вушка, очі, лапки, вусики, в яку незвичайну шубку він вдягнений, якого кольору в нього ця шубка і якого кольору сам наш їжачок - хитрячок. творчість малювання діти
5. Інструктаж
У нас сьогодні буде багато цікавих завдань. Ми створимо художній образ їжачка - хитрячка за допомогою одного з виражальних засобів графіки - лінії.
- Кожна лінія має своє ім'я.
- Давайте пригадаємо імя кожної лінії, я буду малювати їх на дошці, а ви мені називатимете ім'я ліній.
- Вірно, молодці.
6. Практична робота учнів
- Відкрийте свої альбоми. Зараз ми разом з вами намалюємо їжачка.
- Отже, першим нашим важливим завданням буде: намалювати тулуб нашого їжачка. Яка лінія нам у цьому допоможе?
- Вірно, хвиляста (малюю на листку паперу, прикріпленому до дошки).
- Тепер нам потрібно намалювати його ніжки. А тут яка лінія нам допоможе? - Вірно, теж хвиляста або ламана.
- Нашому їжачку, тепер потрібно намалювати носик і оченятка.
- Як ви гадаєте, чого ще йому не вистачає?
- Вірно, голочок, його незвичайної шубки, так?
- А зараз давайте трішки відпочинемо. Підведіться будь ласка.
Фізкультхвилинка.
Лінія до моря завітала
І хвилькою ніжною заграла.
Та раптом вітер все змінив
Й велику хвилю утворив.
- Молодці, сідайте.
- Як ви гадаєте, нашому їжачку сподобалось як ви виконували вправи?
- Тоді давайте намалюємо йому усмішку.
- Подивіться, як він посміхається, йому дійсно сподобалось.
- А де ж наш їжачок буде ходити? Давайте намалюємо йому стежинку, із травичкою?
- Ось тепер наш їжачок - хитрячок задоволений. Молодці.
7. Актуалізація отриманих знань
- Отже, що ми сьогодні дізнались нового?
- Які лінії ми тепер знаємо?
8. Підсумок уроку
Презентація учнівських робіт.
- Наш Їжачок-хитрячок дуже задоволений, що у нього з'явилося багато друзів.
Оцінка дитячих робіт.
Ви добре сьогодні попрацювали. Урок закінчено. Молодці.
Размещено на Allbest.ru
Подобные документы
Значення малювання для всебічного розвитку дітей. Види нестандартних технік малювання. Методи і прийоми навчання дітей нестандартним технікам на заняттях з малювання. Виявлення динаміки показників вмінь та навичок з малювання нестандартними техніками.
курсовая работа [48,7 K], добавлен 02.10.2014Стан проблеми розвитку художньо-творчого потенціалу в педагогічній теорії. Процес формування самостійної творчої діяльності дітей, розвитку естетичного почуття і смаку. Умови, сприятливі розвитку творчого потенціалу учнів при виконанні художньої вишивки.
курсовая работа [1,4 M], добавлен 10.01.2016Ознайомлення з окисно-відновними реакціями, розстановка коефіцієнтів методом електронного балансу. Розвиток логічного мислення, уміння аналізувати й порівнювати, формування інтересу до предмету і наукового світогляду учнів; удосконалення трудових навичок.
разработка урока [376,5 K], добавлен 11.03.2011Основні педагогічні напрями, форми і методи розвитку творчих здібностей молодших школярів. Формування і розвиток мотивації на уроках читання. Методика стимулювання словесної творчості та навчання дітей творчої розповіді. Підвищення емоційного тонусу учня.
курсовая работа [591,6 K], добавлен 06.05.2014Історія розвитку портретного жанру. Теоретичні основи малювання голови людини, анатомо-конструктивні основи зображення. Методика формування у молодших школярів уявлень про портрет і автопортрет, естетичного ставлення до творів портретного жанру.
дипломная работа [3,1 M], добавлен 27.09.2009Аналіз впливу малих форм фольклору на розвиток мовлення дітей старшого дошкільного віку. Дослідницька діяльність визначення особливостей використання усної народної творчості в роботі з розвитку зв’язного мовлення дошкільника та у повсякденному житті.
курсовая работа [57,2 K], добавлен 14.04.2014Методи естетичного розвитку особистості дітей. Аналіз проблем естетичного розвитку дітей дошкільного і молодшого шкільного віку у спадщині В.О. Сухомлинського та досвіду творчого використання цієї спадщини в сучасних навчально-виховних закладах освіти.
дипломная работа [135,8 K], добавлен 24.06.2011Сутність та основні властивості кольору. Особливості відчуття і сприймання кольору у молодшому шкільному віці. Колір як засіб естетичного виховання школярів. Розвиток відчуття кольору та формування навичок кольоротворення у процесі виконання натюрморту.
дипломная работа [4,6 M], добавлен 12.11.2009- Виховання естетичного смаку в студентів вищих навчальних закладів МВС України засобами іноземних мов
Методики виховання естетичного смаку засобами іноземних мов з використанням оригінальних літературних текстів. Педагогічні умови виховання естетичного смаку у студентів вищих навчальних закладів МВС України. Інтеграції в навчально-виховний процес.
автореферат [47,8 K], добавлен 27.04.2009 Залежність між формуванням музично-естетичної культури особистості студента й розвитком його смаку й національного кругозору. Вплив застосування принципу інтеграції на естетичну свідомість, розширення національного кругозору й формування смаку студентів.
статья [25,0 K], добавлен 27.08.2017