Виховна година "Права і обов'язки дитини"

Формування знань дітей про їхні особисті права. Виховання у учнів поваги до вчителів, однолітків та літніх людей, самоповаги, почуття гідності й відповідальності за себе та за свої вчинки. Вивчення основних документів, де закріплені права дітей.

Рубрика Педагогика
Вид конспект урока
Язык украинский
Дата добавления 08.11.2015
Размер файла 18,4 K

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

Размещено на http://www.allbest.ru/

Тема:« Права свої знай - та про обов'язки не забувай»

Мета:

- формувати знання дітей про їхні особисті права;

- виховувати повагу до вчителів, однолітків та літніх людей, самоповагу, почуття гідності й відповідальності за себе та за свої вчинки.

- розвивати пам'ять та увагу учнів

Обладнання. Скринька, сигнальні картки, ілюстрації.

Хід заняття.

1. Організація класу

Добрий день, дітки! Сьогоднішній урок для нас є особливим, тому давайте заспокоємося. Сьогодні ви дізнаєтеся багато нового та цікавого.

2. Повідомлення теми, мети, завдань заняття

Учитель ставить на стіл маленьку скриньку і звертається до дітей:

- У мене на столі чарівна скринька, в ній зараз знаходиться найцінніший скарб нашої планети Земля. Правда ж, цікаво? Хто із вас хоче побачити його, може зазирнути, але поки що не розповідати, кого (саме кого, а не що) він там побачив, аж доки всі найдопитливіші та найсміливіші не зазирнуть у скриньку.

(Діти по черзі заглядають у скриньку.)

- То кого ж ви побачили у чарівній скриньці? (Діти називають себе, бо на дні скриньки - дзеркало!)

Так, у чарівному дзеркалі ви побачили кожен себе, Людину, - найцінніший скарб. Кожен із вас - неповторна особистість. Кожен із вас - Людина, яка живе сьогодні, і саме такої дівчинки чи хлопчика більше на цій землі немає і не буде.

Сьогодні ми говоритимемо не лише про людину, а й про її права й обов'язки.

Кожна людина має почуття, здібності, характер. Як же зробити, щоб такі різні, несхожі люди все ж таки жили із повагою одне до одного? Для цього існують правила, що визначають стосунки між людьми. Життя змусило людей установити багато різних правил, і ми повсякчас з ними маємо справу.

3. Основна частина

3.1 Вправа «Мозковий штурм»

право діти учень виховання

Скажіть, будь ласка, що ж таке права дитини? (відповіді дітей). Так, права дитини - це забезпечені законом можливості мати, користуватися й розпоряджатися соціальними благами й цінностями, користуватися основними свободами у встановлених законом межами.

Основними документами, де записані права дітей є Декларація прав людини, Конвенція про права дитини, Закон України «Про охорону дитинства».

Усі ви добре знаєте ці права. Давайте зараз їх згадаємо. (на дошці)

Ш Усі діти мають право вільно висловлювати свою думку.

Ш Усі діти мають право на отримання інформації.

Ш Усі діти мають право на повноцінне харчування.

Ш Усі діти мають право на отримання освіти.

Ш Усі діти мають право на медичну допомогу.

Ш Жодна дитини не повинна бути жертвою психічного чи фізичного насильства.

Ш Кожна дитина має право на любов і спілкування.

Ш Усі діти мають право на особисте життя.

3.2 «Я маю право!» «Чому ви порушуєте мої права?» - ці слова, на жаль, часто використовує людина в ситуаціях, коли сама неправа. Зазвичай, заява про особисті права слугує виправданням пасивності, лінощів, прагненням отримати щось, нічого не даючи взамін. Та слід знати не лише свої права, але й обов'язки.

- Як ви розумієте значення слова обов'язок? (відповіді дітей). Так, обов'язок - це сукупність моральних зобов'язань людини перед суспільством.

То, які ж у вас є обов'язки? (на дошці)

- Моральні норми поведінки

- Піклуватися про членів сім'ї, допомагати їм

- Дотримуватись правил особистої гігієни

- Охороняти природу

- Бути чемним в школі, вдома, на вулиці

- Поважати старших

- Виконувати посильну роботу

- Берегти шкільне майно

- Поважати права інших людей

- Старанно вчитись у школі

3.3 Бесіда

А зараз ми з вами будемо в ролі суддів.

- Скажіть, будь ласка, яке право Колобка порушено у казці «Колобок»? (право на життя).

- Згадаймо казку «Бридке каченя». Яке право бридкого каченяти було порушено? (всі рівні у правах). - Які права Попелюшки порушувала мачуха? (право на відпочинок).

3.4 Гра «Права та обов'язки»

Сигналізуй відповідними картками: права, обов'язки.

- берегти книги;

- повноцінно харчуватися;

- старанно вчитися;

- навчатися;

- ігри, відпочинок, розваги;

- піклуватися про життя, здоров'я;

- поважати старших;

- охороняти природу;

- дотримуватися правил поведінки.

3.5 Гра «Так чи ні»

Так - плескаємо

Ні - тупаємо

- кожна людина має своє ім'я

- можна бити дитину

- не можна відвідувати лікарів

- можна отримувати інформацію

- не можна ходити до школи

- можна примушувати дитину тяжко працювати

- можна ображати дітей

- треба жити в злагоді і мирі

- поважати своїх батьків

Дякую, молодці!

Висновок

А наша виховна година добігає кінця.

Не знаю, чи дізналися ви для себе щось корисне? Та хочу, щоб ви зрозуміли, що людина повинна жити прекрасним, повним надій і сподівань життям. Де б ви не були, ким би ви не стали, ви повинні знати свої права та обов'язки і бути Людиною.

Размещено на Allbest.ru


Подобные документы

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.