Малюємо казку
Формування творчої уяви та фантазії. Навчання учнів виконувати ілюстрацію до української народної казки. Вдосконалення навичок роботи з фарбами, зображення тварин, передачі характерних рис героїв, вбрання та оточення. Розвиток дрібних м'язів пальців рук.
Рубрика | Педагогика |
Вид | конспект урока |
Язык | украинский |
Дата добавления | 09.02.2015 |
Размер файла | 21,1 K |
Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже
Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.
Размещено на http://www.allbest.ru/
Хмельницьке навчально-вихоне об'єднання № 28
Методичний кабінет
Урок - подорож у казку
з Образотворчого мистецтва
3 клас
Вчитель:
Вовнянко Людмила Мар'янівна
м. Хмельницький
2011 р.
ТЕМА: Малюємо казку
МЕТА: Вчити учнів на основі творчої уяви та фантазії виконувати ілюстрацію до української народної казки „Колобок”;
Удосконалювати навики зображення тварин, передачі характерних рис казкових героїв, їхнього вбрання оточення;
Вчити глибоко відчувати казку, сприймати її добрих героїв.
Розвивати навики роботи з фарбами, творчу фантазію та ініціативу дітей, дрібні м'язи пальців рук.
Прищеплювати любов до українських народних казок, виховувати естетичні почуття та смаки, акуратність під час роботи з фарбами.
Обладнання: українські народні казки (книжечки), таблиця з послідовністю виконання малюнка, дитячі малюнки, ілюстрація до казки „Колобок”, малюнок до інсценізації казки.
ХІД УРОКУ
I. Оргазація класу.
- Сьогодні до нас на урок завітали гості.
Поверніться до них, привітайтеся і посміхніться.
Сьогодні у нас незвичайний урок:
У казку сьогодні ми зробимо крок.
Із казкою ми вже стрічались не раз,
І знову вона завітає до нас.
В казках є завжди перешкоди, та знаю
Для творчих дітей їх ніколи немає.
II. Актуалізація опорних знань учнів.
1. Бесіда
- Як ви гадаєте, чи є діти, які не люблять слухати казки?
Напевно, не знайдеться жодної дитини, яка б не любила казку.
Ви чуєте казки з раннього дитинства вдома, в дитсадку, потім - у школі.
Спочатку вам їх розповідають, згодом ви самі читаєте казки.
Діти, пригадайте, що таке казка? (Розповідь про незвичайні, часом фантастичні події).
Це цікава вигадана історія про події, яких не буває насправді. Рослини і тварини в ній вміють говорити і робити все те, що й люди.
- Як називаються казки, створені народом? (Народні).
Які українські казки ви знаєте? (“Пан Коцький”, “Курочка Ряба”, “Івасик Телесик”, “Лисичка-сестричка, вовк панібрат”, “Котигорошко” та інші)
Зверніть увагу на виставку українських народних казок, які є в нашій шкільній бібліотеці.
- А чи є серед цих казок такі, про які ви ніколи не чули, не читали їх?
2. Інтерактивна вправа «Мікрофон»
- Як називаються казки написані письменниками? (Авторські, літературні)
- Які літературні казки ви знаєте?
“Для чого людині серце” Анатолій Дімаров
“Закляття золота й вогню” Олександр Зима
“Про що розповідали незабудки” Ігор Калинець
“В Палаці Чарівних казок” Всеволод Нестайко
“Фарбований Лис” Іван Франко
“Місячна царівна” Ніна Шмурікова
3. Розповідь.
У казках - мудрість народу, його розум, дотепність, гумор. Казка - це глибока мудрість життя. У них прославляються мудрі, працьовиті, хоробрі, кмітливі, добрі персонажі і засуджуються підступні, злі, зрадливі. У казках виражено довічну мрію людей - перемогу добра над злом.
4. Літературна вікторина “Відгадай назву казки!”
- Книголюби - літературознавці підготували вікторину “Відгадай назву казки!”
- Уважно послухайте і скажіть, з якої казки ці слова.
Котику - братику!
Несе мене лиска
За кленові ліси,
За круті гори,
За бистрії води -
Порятуй мене!
(“Котик та Півник”)
Он де наша діва,
Он де наша Іва,
На метеному дворці,
На тесаному стовпці.
Кужілочка шумить,
Веретенце дзвенить,
Скиньмо по пір'ячку
Нехай з нами летить
(“Кривенька качечка”)
“Ведмідь каже: “Коли солом'яний соломою обсмалений, то дай мені соломи обідраний бік залатати!” Бичок - нічого, мовчить; ведмідь тоді його за бік, давай солому оддирати.”
(“Солом'яний бичок ”)
“Ні дідусю, я й не пила, я й не їла: бігла через місточок та вхопила кленовий листочок, бігла через гребельку, вхопила водиці крапельку, - тільки й пила, тільки й їла!”
(“Коза - Дереза”)
- Молодці, ви добре справилися з літературною вікториною.
Це ще раз доводить, що ви знаєте українські народні казки.
5. Гра “Відгадай до якої казки ця ілюстрація”
(Показую ілюстрації до українських народних казок. Діти відгадують назви казок.) ілюстрація казка творчий уява
III. Повідомлення теми і мети уроку.
1. Інтерактивна вправа “Роз'єднай слова”
Ілюстрація до української народної казки.
2. Перегляд мультфільму “Колобок”
- А до якої казки ви будете малювати ілюстрацію ви догадаєтеся, коли переглянете мультфільм.
IV. Мотивація навчальної діяльності.
- Сьогодні ви будете вчитися малювати ілюстрацію до казки, будете вдосконалювати свої навички роботи простим олівцем та фарбами. Ви маєте зростати всебічно - розвиненими людьми (у вас є уроки музики, фізкультури, малювання) і, можливо, навички виконання малюнків пригодяться вам у житті. Уроки образотворчого навчання розвивають естетичні смаки, дрібні м'язи пальців рук, що сприяє каліграфічному написанню букв та виконанню робіт з дрібними предметами.
V. Робота над темою уроку.
1. Словникова робота.
а) Повідомлення дітей.
Надаю слово довідковому бюро.
- Діти, що таке ілюстрація?
ІЛЮСТРАЦІЯ - це зображення, що пояснює або доповнює текст у книжці, журналі, газеті.
Художники, які малюють ілюстрації називаються художниками - ілюстраторами.
Художник, який зображає тварин називається художником-анімалістом.
Назва цього жанру походить від латинського слова “аніма”, що означає тварина.
До анімалістичного жанру належать картини, скульптури, вишивки, на яких зображені тварини.
- Дякую за повідомлення.
б) Читання словникових слів способом “буксир”.
2. Перегляд демонстраційного матеріалу.
- Діти розгляньте ілюстрацію до казки “Колобок”.
- Кого ви бачите на першому плані?
3. Слухання “Пісеньки Колобка”.
- Яким ви собі уявляєте Колобка? (Веселим, хвалькуватим, кмітливим, швидким, рухливим.)
- Яким кольором ви його намалюєте?
- А яка лисичка? (Хитра, підступна)
- Якого кольору шерсть у лисички?
- Які кольори ви використаєте для зображення одягу лисички?
- Якби ви не знали, що “Колобок” українська народна казка, з чого можна догадатися, що це саме українська народна казка? (З одягу лисички)
- З яких деталей складається український національний одяг? (Біла вишита сорочка, пояс, спідниця, фартушок, широкі штани - шаровари, хустка, віночок.)
- Що росте біля Колобка і Лисички? (Квіти)
- Якими кольорами ви їх намалюєте?
- Що зображено вдалині?
- Хто більший на малюнку, лисиця чи хатинка?
- Чому?
- Якими кольорами ви зобразите хатинку, дерева, небо?
4. Перегляд дитячих ілюстрацій до казки (на дошці та в альбомі)
- З ким зустрівся Колобок у казці?
- В якій послідовності потрібно розташувати звірят? (Зайчик, вовк, ведмідь, лисичка)
VI. Поетапне виконання композиції вчителем.
VII. Практина робота учнів.
1. Повторення етапів послідовного виконання ілюстрації (використовую таблицю).
2. - Ви маєте можливість виконати ілюстрацію за вибором:
зустріч Колобка з зайчиком, або з вовком, або з ведмедем, чи з лисичою.
3. Нагадування про акуратність під час роботи з фарбами.
- Під час малювання ви повинні пам'ятати про чистоту парт, альбомів, маєте бути акуратними.
Фарби набирайте тільки на кінчик пензлика, тоді ви не будете виходити за лінії. Пензлик у воду вмакайте тільки трішки. Тоді фарби на вашому малюнку будуть яскравими, а не розмитими чи блідими.
VIII. Фізкультхвилинка.
Виконання в русі “Пісеньки Колобка”.
Я веселий Колобок.
Смачний, солодкий, як медок.
Мене спекла бабуся,
Відтоді веселюся.
Ля-ля-ля, ля-ля-ля, ля-ля-ля-ля-ля-ля.
Продовження практичної роботи учнів.
Стежу за роботою учнів, звертаю увагу дітей на помилки, допомагаю їх виправити.
Нагадую про правильну посадку за партою.
IX. Підсумок уроку.
1. Перегляд дитячих малюнків.
2. Демонстрація учнівських робіт.
3. Оформлення виставки “В гостях у казки”.
Размещено на Allbest.ru
Подобные документы
Значення казки у літературному розвитку школярів. Психологічні закономірності розвитку уяви учнів у процесі роботи з казкою. Дійсний стан сформованості творчої уяви молодших школярів. Методичні можливості казки як літературного жанру для розвитку уяви.
курсовая работа [183,1 K], добавлен 06.12.2013Розвиток самостійності як актуальна проблема теорії і практики. Психолого-педагогічні особливості учнів 1-4 класу. Самостійна робота як форма організації навчання. Аналіз педагогічного досвіду з формування навичок самостійної роботи молодших учнів.
курсовая работа [47,1 K], добавлен 19.01.2013Розробка уроку з французької мови для середньої школи. Методика формування навичок говоріння на французькій мові, граматичних навичок та навичок перекладання. Розвиток творчої фантазії, пізнавального інтересу учнів до цієї мови. Оволодіння лексикою.
разработка урока [17,1 K], добавлен 10.04.2010Психолого-педагогічні особливості учнів 1-4 класів. Самостійна робота як форма організації навчання. Аналіз передового педагогічного досвіду з формування вмінь та навичок самостійної роботи в учнів. Організація індивідуальної роботи у молодших класах.
курсовая работа [47,0 K], добавлен 08.01.2013Шляхи підвищення ефективності розвитку творчих здібностей учнів на уроках трудового навчання засобами декоративно-прикладного мистецтва. Методи стимулювання емоційно-почуттєвої сфери, сприяння дієвості уяви і фантазії в конструктивній діяльності учнів.
дипломная работа [209,3 K], добавлен 03.10.2014Історія виникнення поняття "автономія навчання". Учбові стратегії. Теоретичні основи формування в учнів навичок планування та організації самостійної роботи. Організація аудиторної та позааудиторної роботи учнів. Практичний досвід автономного навчання.
дипломная работа [85,1 K], добавлен 01.02.2012Розробка методики навчання діалогічного мовлення з використанням української фразеології на всіх етапах навчання української мови і з урахуванням характерних рис мовлення, а також психофізіологічних особливостей учнів. Аналіз програми з української мови.
дипломная работа [102,7 K], добавлен 20.03.2011Формування та розвиток творчої особистості. Загальна суть інтерактивного навчання. Шляхи вдосконалення сучасного уроку української мови завдяки інтерактивним технологіям. Структура і методи інтерактивного уроку. Технології колективно-групового навчання.
реферат [27,9 K], добавлен 23.09.2014Роль народної пісні в розвитку творчої активності учнів. Вивчення української народної пісні в школі. Пісня як джерело дидактичних знань. Формування патріотичних почуттів, любові до рідного краю, поважного ставлення до праці засобами народної пісні.
курсовая работа [1,1 M], добавлен 06.10.2012Методика формування загально-трудових умінь і навичок учнів на заняттях з трудового навчання в загальноосвітній школі. Розробка занять у сфері контролю знань учнів до знань з трудового навчання в процесі викладання розділу "Електротехнічні роботи".
курсовая работа [48,2 K], добавлен 01.02.2011