Аплікація з пластиліну та макаронних виробів "Морська картина"

Мотивація навчальної діяльності та ознайомлення дітей з технікою виготовлення аплікації. Формування вміння працювати з макаронними виробами, пластиліном та фарбами. Характеристика та класифікація мешканців океанів. Вибір матеріалів та кольорів для фону.

Рубрика Педагогика
Вид разработка урока
Язык украинский
Дата добавления 06.01.2015
Размер файла 12,7 K

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

Размещено на http://allbest.ru

Тема. Аплікація з пластиліну та макаронних виробів «Морська картина»

Мета: ознайомити з технікою «аплікація»

Навчити вмінням:

ь працювати з макаронними виробами та пластиліном;

Розвивати:

ь дрібні м'язи пальців,

ь естетичні смаки,

ь інтерес до вивчення тваринного світу;

Виховувати:

ь охайність,

ь кмітливість,

ь любов до праці та природи.

Обладнання: зразки виробів, інструкційна карта, анаграма, ілюстрації до бесіди.

Тип уроку. Обробка пластиліну. Практична робота.

Хід уроку

I. Організація учнів до уроку

1. Привітання

ь Продзвенів уже дзвінок,

ь Нас покликав на урок,

ь Тож привітаймось: «Добрий день!»

2. Перевірка готовності до уроку

Діти, подивіться, чи все необхідне для уроку ви приготували:

картон, пластилін,стеку, макаронні вироби, гуаш та пензлик ?

3. Представлення

- Мене звати Марія Іванівна, і сьогодні урок праці проведу у вас я.

II. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку

1. Відгадування анаграми

- Щоб дізнатись в якій техніці ми будемо виконувати виріб, вам потрібно відгадати анаграму:

каціяАплі

567891234

- Так, як називається техніка?

- Правильно. І сьогодні, ми будемо виготовляти виріб саме виріб в техніці, яка називається аплікація.

III. Підготовка до практичної діяльності

1. Вступна бесіда

- Зараз я наведу вам декілька прикладів морських жителів, а ви уважно послухайте та назвіть їх, порахуйте скільки їх.

- У глибинах океанів мешкає неймовірна кількість риб, крабів, черепах, морських зірок.

Чи відомо вам, якого кольору бувають водорості? ( крім зеленого, ще й червоні та бурі)

- Риби складаються з голови, тулуба, плавників та хвоста.

- Краби мають п'ять пар ніг, вони вважаються всеїдними, але переважно харчуються водоростями.

- Черепахи вважаються найповільнішими та наймудрішими з-поміж морських тварин. Вважаються довгожителями, живуть до ста років, але були випадки, що й до двохсот років.

- Отже, як звати морських жителів? (водорості, краби, риби, черепахи)

- Скільки їх?

- І тому сьогодні, ми будемо виконувати аплікацію, яка називається

«Морська картина».

2. Аналіз зразка

- Що це? ( аплікація)

- З яких матеріалів виготовлена? (пластиліну, макаронів, картону)

- Що на ній зображено? ( рибка, краб, водорості)

- Якого кольору фон? (синьо-зеленого)

3. Інструктаж до практичної роботи

- Діти, погляньте на дошку. Для того, щоб виготовити таку аплікацію нам необхідно:

А) так, як у вас уже приготоване морське дно, я вам роздам шаблони рибки, краба, ви прикладаючи до фону обведете стекою їх, а водорості намалюєте стекою;

Б) по обведеним лініям викладаємо макарони, але прикладаємо їх вдавлюючи в пластилін.

В) спочатку ми почнемо з рибки, потім перейдемо до краба та закінчимо макаронами водорості.

Г) водорості та краба розмалюємо фарбами.

4. Повторення послідовності виготовлення виробу.

- Діти, отже, щоб зробити таку аплікацію, що ми будемо спочатку робити? аплікація пластилін навчальний

(дивіться на інструкційну карту)

- Після того, як ми закінчимо викладати макаронами тваринок, що зробимо?

IV. Практична робота

- Приступайте до виконання роботи.

V. Підсумок уроку

1. Підсумкова бесіда.

- З якою технікою ми познайомились?

- З яких матеріалів виготовлювали картину?

2. Оцінювання.

3. Виставка кращих робіт (біля дошки).

4. Прибирання робочих місць.

Размещено на Allbest.ru


Подобные документы

  • Принципи формування в учнів поняття про аплікацію. Характеризування особливостей рослинних форм. Сутність правильної підготовки робочого місця до праці. Виготовлення аплікації з листя, трав, квітів. Способи підбора матеріалів відповідної форми і кольору.

    конспект урока [435,9 K], добавлен 24.03.2015

  • Виготовлення творів з мистецтва орігамі. Створення паперових виробів у поєднанні з малюванням, аплікацією. Естетичне виховання молодших школярів, формування в них культури трудових дій. Виховання у дітей позитивного ставлення до творчості та праці.

    контрольная работа [20,1 K], добавлен 22.05.2015

  • Методика ознайомлення дітей з геометричним матеріалом. Методичні особливості вивчення лінії, кола, кутів, їх елементів. Формування в учнів графічних навичок, вміння працювати з креслярськими інструментами. Зв’язок арифметичного матеріалу з геометричним.

    курсовая работа [283,8 K], добавлен 30.05.2009

  • Методика ознайомлення дітей з геометричним матеріалом. Особливості вивчення лінії, многокутників, кола, круга та кутів у початковій школі. Формування в учнів вміння працювати з креслярськими інструментами. Зв’язок арифметичного матеріалу з геометричним.

    отчет по практике [266,8 K], добавлен 27.05.2009

  • Роль та структура мотиваційної сфери учня. Функції та роль мотивації у процесі навчання учнів шестирічного віку. Особливості формування навчальної мотивації. Результати експериментального дослідження з формування навчальної мотивації шестирічних дітей.

    курсовая работа [157,2 K], добавлен 27.08.2013

  • Мотивація учбової діяльності та її формування на різних вікових етапах, роль смислових якостей особистості в професійному становленні студентів. Використання ігрових технологій підвищення рівня спонукання та діагностика навчальної мотивації студентів.

    курсовая работа [44,8 K], добавлен 11.03.2011

  • Типи ставлення школяра до навчання за А.К. Марковою. Способи формування мотивації на уроках іноземної мови. Роль батьків у формування інтересу до навчання у дітей. Підвищення мовленнєвої компетентності учнів на уроках. Різновиди пізнавальних мотивів.

    курсовая работа [541,2 K], добавлен 24.04.2014

  • Місце мотивації у навчальній діяльності дітей, сукупність умов для її формування. Соціальні й пізнавальні мотиви, їх прояви у навчальній діяльності учнів. Мотиви, які активізують прагнення молодших школярів вивчати іноземні мови. Розробка дидактичної гри.

    статья [67,2 K], добавлен 02.03.2011

  • Виявлення особливостей та проблем формування навчальної діяльності учнів молодших класів. Оптимальнi умови, що сприяють ефективному навчально-виховному процесу. Розробка методики дослідження розвитку здібностей дітей та перевірка її ефективності.

    курсовая работа [40,5 K], добавлен 20.12.2010

  • Формування екологічної свідомості. Форми ознайомлення з природою: заняття, спостереження, екскурсії. Методичні заняття та їх мета. Праця дітей в природі та її вплив на розумовий розвиток дитини. Ігри як засіб закріплення знань дітей про природу.

    курсовая работа [65,5 K], добавлен 29.04.2011

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.