Структура гідросфери

Поняття гідросфери, її структура та головні компоненти. Світовий океан та його частини: океани, моря, затоки, протоки. Острови в океані, їх географічне розташування. Принципи розробки вікторин, їх зміст і основні етапи проведення, педагогічне значення.

Рубрика Педагогика
Вид разработка урока
Язык украинский
Дата добавления 28.11.2014
Размер файла 18,9 K

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

Размещено на http://www.allbest.ru/

Размещено на http://www.allbest.ru/

План-конспект географічної вікторини

Структура гідросфери

Мета уроку:

Освітня - розширити і поглибити знання здобуті на уроках, закріпити знання щодо Світового океану та його частин, згадати склад гідросфери, повторити поняття «гідросфера», «Світовий океан», «море», «океан», «затока», «протока».

Виховна - Розвивати логічне мислення учнів, вміння обґрунтовувати свої погляди, робити висновки та порівняння. Розвивати вміння учнів вільно користуватися різними джерелами географічних знань (підручником, картами атласу, малюнками, схемами), аналізувати та зіставляти їх.

Розвиваюча - розвивати логічне мислення, уяву, увагу, пам'ять, спостережливість, вміння працювати з текстом і текстовим матеріалом підручника, вміння робити висновки.

Тип уроку: розширення і поглиблення знань у формі вікторини.

Метод уроку: пояснювально - ілюстративний.

Обладнання: аркуші паперу, атласи, кольорові ручки (олівці).

Структура та хронометраж

1

Організаційний момент

2 хв

2

Повідомлення теми і мети уроку

2 хв

3

Ознайомлення з правилами проведення вікторини та правилами оцінювання

3 хв

4

Проведення вікторини

32 хв

5

Підведення підсумків уроків

5 хв

6

Домашнє завдання

1 хв

Необхідна література:

Література для учнів:

1. Бойко В.М., Міхелі С.В. «Загальна географія 6 клас»

2. Загальна географія [Текст]: підручник для 6 класу загальноосвітніх навчальних закладів / В.М. Бойко, Міхелі С.В. - К.: Педагогічна преса, 2006. - с. 178-181;

3. Атлас 6 клас. Загальна географія

Література для вчителя:

1. Атмосфера. 6 клас. Відкритий урок / Географія. - 2006. - №1. - С. 13-14.

2. Загальна географія. 6 клас: Посібник для вчителя / О.О. Байназарова, А.М. Байназаров, І.В. Гринь, А.А. Гринь. - 2-е вид., випр. і доп. - Харків: Веста: Вид-во «Ранок», 2004. - 304 с.

3. Загальна географія. 6 клас: Розробки уроків / О.Г. Стадник, Г.Д. Довгань, В.Ф. Вовк, О.І. Резнік. - Х.: Веста: Вид-во «Ранок», 2006. - 432 с.

4. Кобернік С.Г., Коваленко Р.Р. Географія: Довідник для абітурієнтів та школярів загальноосвітніх закладів: Навчально-методичний посібник. - Кам'янець-Подільський: Абетка, 2003.

5. Скуратович О.Я. та ін. Географія: Загальна географія: Підручник для 6 кл. серед. шк. - Друге вид., перероблене і доповнене / О.Я. Скуратович, Р.Р. Коваленко, Л.І. Круглик. -І.: Зодіак ЕКО, 1998. - 192 с.

6. Кобернік, Коваленко Методика навчаннягеографії в загальноосвітніх закладах: посібник для вчителя. - «Навчальна книга», 2005 - 314 с.

педагогічний гідросфера океан географічний

Хід уроку

Зміст основних структурних елементів уроку-вікторини

Хронометраж уроку

1

Організаційний момент.

Привітання та перевірка готовності учнів до уроку-вікторини.

2 хв

2

Повідомлення теми і мети уроку.

На минулому уроці ми вивчили тему «Гідросфера та її будова». Сподіваюсь вам було цікаво вивчати цю тему. Сьогодні ми проведемо урок-вікторину, який допоможе перевірити і закріпити набуті знання.

2 хв

3

Ознайомлення з правилами проведення вікторини та правилами оцінювання.

Зараз весь клас повинен поділитися на 4 команди та придумати їм назви. В кожній команді повинен бути капітан, який буде організовувати роботу своєї групи та допомагати кожному її учаснику.

1. Конкурс «Розминка»

2. Географічний диктант «На хвилях океану»

3. Конкурс «Картографічний»

4. «Лабіринт Посейдона»

5. «Мандрівники»

6. «Хитромудрі запитання»

Учні діляться на команди та придумують їм назви.

3 хв

4

Проведення вікторини.

І конкурс. «Розминка»

Командам пропонується написати географічний диктант. Запитання зачитуються, а відповіді слід знайти на дошці під номером. Форма перевірки - самоперевірка. Правильні відповіді у вигляді шифру записані на зворотному боці дошці. Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.

Географічний диктант «На хвилях океану»

1. Водна оболонка Землі.

2. Частина океану або моря, що вдається в сушу.

3. Частина суші, що вдається в море чи океан та з трьох боків оточена водою.

4. Періодичні підняття та опускання рівня води в океанах.

5. Горизонтальне переміщення величезних мас води в океані та морі в певному напрямку на великі відстані.

6. Рівнина в гирлі річки, де остання ділиться на багато рукавів.

7. Територія, з якої стікають в річку поверхневі та підземні води.

8. Штучні водойми з великими запасами води, створені шляхом будування на річках гребель.

9. Природні заглибини на суші, заповнені водою.

10. Невеликі штучні водойми.

Відповіді на дошці:

1. Озеро.

2. Шельф.

3. Дельта.

4. Острів.

5. Затока.

6. Басейн річки.

7. Гідросфера.

8. Снігова лінія.

9. Приплив та відплив.

10. Вододіл.

11. Море.

12. Ехолот.

13. Водосховище.

14. Ставок.

15. Течія.

16. Протока.

17. Півострів.

18. Канал.

19. Айсберг.

20. Цунамі.

(Шифр перевірки відповідей:

1 - 7; 2 - 5; 3 - 17; 4 - 9; 5 - 15; 6 - 3; 7 - 6; 8 - 13; 9 - 1; 10 - 14)

II конкурс. «Картографічний»

Капітани команд отримують завдання в конвертах. Команди займають окремі місця і працюють з атласом (називають і показують на карті моря, куди впадають річки).

Перша команда

р. Амур, р. Сирдар'я, р. Ніл

Друга команда

р. Об, р. Інд, р. Хуанхе

Третя команда

р. Амазонка, р. Янцзи,

р. Дунай

Четверта команда

р. Маккензі, р. Урал, р. Ріо-Гранде

III конкурс. «Лабіринти Посейдона»

Команди повинні по черзі дуже швидко відповісти на запитання. Якщо команда не відповідає, то право відповіді передається другій команді. За правильну відповідь 1 бал.

1. Місце, де річка бере свій початок. (Виток)

2. Найглибший океан. (Тихий)

3. Прилад для вимірювання глибин. (Ехолот)

4. Межа між басейнами річок. (Вододіл)

5. Виходи гірських порід на дні річки. (Пороги)

6. За водним режимом озера поділяють на… (Стічні та безстічні)

7. Морський цар. (Нептун)

8. Які бувають моря? (Внутрішні та окраїнні)

9. Які існують типи озер? (Тектонічні, залишкові, льодовикові, загатні, лиманні та ін.)

10. Які бувають течії за температурою? (Теплі та холодні)

11. Як позначають течії на карті? (Кольором і стрілками)

12. Одиниця вимірювання солоності. (Проміле)

13. Що сполучає Тихий і Атлантичний океани? (Панамський канал)

14. Які бувають болота? (Низинні, верхові, перехідні)

15. Яке море немає берегів? (Сарґасове)

16. Найдовша річка світу. (Ніл)

17. Які бувають острови за походженням? (Материкові, вулканічні, коралові)

18. Які частини виокремлюють у річці? (Виток, гирло, русло, притоки)

IV конкурс. «Мандрівники»

1. За географічними координатами визначте водоспади та назви річок, на яких вони знаходяться, назвіть материк.

Перша команда 6° пн. ш., 63° зх. д. (Анхель, р. Оріноко, Південна Америка)

Друга команда 18° пд. ш., 26° сх. д. (Вікторія, р. Замбезі, Африка)

Третя команда 25° пд. ш., 54° зх. д. (Іґуасу, р. Парана, Південна Америка)

Четверта команда 1° пн. ш., 26° сх. д. (Стенлі, р. Конґо, Африка)

2. Знайдіть і покажіть «кольорові» моря та річки.

(Моря: Чорне, Жовте, Червоне, Біле. Річки: Оранжева, Голубий і Білий Ніл, Ніґер, Біла.)

Відповіді оцінюються по 1 балу.

V конкурс. «Хитромудрі запитання»

Тут вже можна працювати не в групі, а самостійно, піднімаючи руку, якщо знаєш правильну відповідь. Якщо відповідь буде правильна - учень подарує своїй групі 2 бали.

* Чого не обнесеш навколо дому? (Води в решеті)

* Де стоїть вода стовпом? (У склянці)

* Який ключ не б'є, не відмикає? (Нотний)

* У воді родиться, а води боїться. (Сіль)

* Що тихо приходить та шумно йде? (Сніг)

* У вогні не горить, у воді не тоне. (Крига)

* Навкруги вода, а з питтям біда. (Море)

* Живе - лежить, помре - побіжить. (Сніг)

32 хв

5

Підсумок уроку-вікторини

Учитель підбиває підсумки вікторини, підраховує всі бали, визначає групу-переможця і виставляє оцінки.

5 хв

6

Домашнє завдання

Підготувати загадки або кросворд на тему «Біосфера»

1 хв

Размещено на Allbest.ru


Подобные документы

  • Методика проведення уроку по темі "Океани Землі", формування уявлення школярів про Світовий океан та його частини, розвиток уміння читати географічну карту і працювати з нею. Перевірка знань, умінь та навичок учнів. Допоміжний матеріал та обладнання.

    разработка урока [22,3 K], добавлен 17.09.2013

  • Педагогічне спілкування як професійне спілкування вчителя з усіма учасниками навчально-виховного процесу, напрямки та основні етапи його реалізації. Специфіка та зміст педагогічного спілкування, тенденції його змін на сучасному етапі, основні функції.

    реферат [24,5 K], добавлен 15.06.2010

  • Лабораторне заняття як форма навчання, його значення для вироблення практичних вмінь і навичок учнів, ефективність у порівнянні зі звичайними уроками. Принципи, що реалізуються в ході виконання лабораторної роботи, її цілі і компоненти, етапи проведення.

    реферат [14,1 K], добавлен 06.06.2009

  • Основні принципи створення географічного майданчика та практичні рекомендації що до правильного його використання. Значення наочності під час проведення практичних уроків на географічному майданчику. Класифікація учбових моделей географічного майданчика.

    реферат [23,5 K], добавлен 07.02.2011

  • Сутність і зміст, значення виразного читання в навчальній діяльності молодших школярів. Структура та основні компоненти навички читання, шляхи його формування та вдосконалення в початковій школі. Розробка власної методики та оцінка її ефективності.

    дипломная работа [110,3 K], добавлен 13.11.2009

  • Загальне поняття про контроль та тести як засіб контролю, особливості їх проведення та головні вимоги. Вивчення змісту зразків структури тестових завдань, основні принципи та методика їх оцінювання, цілі та значення в процесі викладанні іноземної мови.

    курсовая работа [32,2 K], добавлен 09.01.2014

  • Поняття та основні етапи реалізації переддипломної виробничої практики, її мета та головні завдання. Опис детальної програми виробничої практики, принципи її організації. Особи, відповідальні за проведення та результати практики. Вимоги до керівництва.

    реферат [18,0 K], добавлен 15.10.2010

  • Значення розвитку інформаційних технологій, що надав нову можливість проведення занять – впровадження дистанційної форми навчання. Поняття електронного навчального посібника. Основні етапи розробки мультимедійного електронного навчального комплексу.

    дипломная работа [2,3 M], добавлен 19.08.2011

  • Напрямки розвитку змістовної частини сучасної вузівської освіти. Принципи сучасної освіти: функціональна повнота компонентів змісту, диференціація та інтеграція змісту освіти. Загальна структура та вимоги до змісту освіти. Блоки підготовки фахівців.

    реферат [17,4 K], добавлен 03.06.2010

  • Зміст та головні принципи Болонського процесу та відповідність вищої освіти України його вимогам з огляду на перспективу інтеграції її системи в європейський освітній і науковий простір. Основні напрямки структурного реформування вищої освіти України.

    реферат [210,1 K], добавлен 08.04.2012

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.