Фантазійні квіти
Навчання дітей фантазувати і робити з папірців гарні і красиві речі. Проведення змагання на кращу квіткову композицію (екібана, букетик, віночок). Вироби з бісеру та їх дивовижність: методи роботи з ним, його різновидність та композиції з нього.
Рубрика | Педагогика |
Вид | конспект урока |
Язык | украинский |
Дата добавления | 11.11.2014 |
Размер файла | 17,9 K |
Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже
Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.
Размещено на http://www.allbest.ru/
К О Н С П Е К Т
відкритого заняття
Тема: «Фантазійні квіти»
керівник: Ткач Галина Михайлівна
гурток макраме «Жозефіна»
20. 12.2006р.
Тема: Фантазійні квіти
Мета: Навчити дітей фантазувати, робити з папірців, які пішли б до смітника, гарні та корисні речі.
Розвити мислення, фантазію, любов до прекрасного та здібності художника-дизайнера.
Виховати терпіння, економність, охайність, щедрість.
Матеріал: Кольоровий папір, ножиці, клей, картон, проволока, бісер будь-якого кольору (улюбленого), рамка для картини, ватман.
Хід заняття: Вступна частина .
Привітати дітей, настроїти до праці, для цього спочатку підіймаємо настрій тим у кого він зіпсутий.
1. Перевірка домашнього завдання
Пропоную свої докінчені листівки скласти на стіл. Проводимо невеличкий аналіз робіт наших вихованців. Для того щоб розрядити напругу, робимо перевірку настрою.
2. Перевірка настрою
Запитуємо вихованців: Чи все гаразд у школі, та в дома? Можуть поділитись хто, та чим зіпсував настрій. Проводимо бесіду.
3. Підняття настрою
Кожний вихованець вибирає кольоровий папірець, робимо квітку в стилю оригамі. Склеюємо разом, прикріпляємо на підготовлену екібану. Складаємо в одну композицію. Дивлячись на композицію вирішуємо який в нас загальний настрій. діти квітковий композиція бісер
Психологи стверджують, що колір впливає не лише на зір,а й на смак, слух, нюх і навіть дотик. Є спеціальна таблиця кольорів, за якою можна визначити характер людини, її смаки, психологічні особливості. Так,
любителі білого кольору - імпульсивні, мають розвинену уяву;
червоного - пристрасні, вроджені лідери;
коричневого - урівноважені, ретельні, спраглі до знань;
зеленого (темного)- уперті, наполегливі,
зеленого (світлого) - естети, ніжні, м'які, дружелюбні;
фіолетового - вільнолюбні, незалежні.
Вислів Леонардо да Вінчі, придає бадьорості, та натхнення.
« Будь - які перешкоди, прикрості, долаються наполегливістю».
Підготовка до основної частини
Загадки
Меня частенько просят, ждут, а только появлюсь, прятаться начнут.
(Дождь).
Белые горошки на зеленой ножке
. ( Ландыши).
Стоит в саду кудряшка - белая рубашка, сердечко золотое. Что это такое?
(Ромашка).
Он стоит в одежке, как огонь на ножке. Станет без одежки, шариком на ножке.
(Мак).
Я шариком пушистым,
Белею в поле чистом,
А дунул ветерок-
Остался стебелек (Одуванчик).
ВЕСНЯНІ КВІТИ
Весна - чарівниця,
Неначе цариця,
Наказ свій послала,
Щоб краса вставала.
І проліски, і травка,
Й зелена муравка,
І кульбаба рясна,
Й фіалочка ясна -
Всі квіти весняні,
Веселі кохані,
З-під листя виходять,
Голівки підводять
Од сну зимового
До сонця ясного!
Ті квіти дрібненькі,
Мов дітки маленькі,
Розбіглись у гаю,
Я їх по збираю
В пучечок до купки -
Для мами-голубки!
Олена Пчілка
Питання до дітей: Які квіти знають діти ?
4. Змагання на кращу квіткову композицію
Для розвитку фантазії та художнього смаку, треба заохотити вихованців до невеличкого змагання. Для цього беремо альбомний лист або ватман, малюємо на кольоровому папері різноманітні квіточки, листочки, пелюстки , вирізаємо, прикладаємо на лист. Фантазуємо зі своєю групою. (все це робимо з залишків кольорового паперу).
Це може бути букетик, екібана, композиція в вигляді віночка, тощо.
Проведення бесіди про безпеку, як користуватись гострими предметами.
Зачитуємо вислів Тетяни Борисівни Несміян, автора багатьох гарних квіткових композицій та квітів з бісеру.
*******
Поражает воображение неисчерпаемая фантазия живой природы. Это и нежность, и игра контрастов, это тонкие лепестки цветов и причудливые изгибы ветвей деревьев. Часто очень хочется перенести домой частичку природной красоты, но только так, чтобы она никогда не увядала. Искусственые цветы, выполненные своими руками, позволяют осуществить это желание.
Изделия из бисера выглядят как драгоценные украшения. Нужно сказать что качественный бисер не тускнеет и не блекнет десятилетиями, и следовательно изделия из него могут послужить долгие годы.
Ассортимент бисера, имеющийся сейчас в продаже, поражает воображение и дает простор вашей фантазии. В основном бисер производится из стекла, однако можно встретить бисер, изготовленный из пластмассы фарфора и металла. Зерна бисер могут быть круглыми или цилиндрическими, гранеными или гладкими блестящими или матовыми, прозрачными. Чаще всего используются два вида бисера: круглый и цилиндрический, который еще называет рубленым (рубкой). Качественный бисер отличается стойкой окраской , правильной формой и постоянным размером отверстия.
Для плетения можно пользоваться однотонным бисером, а можно составлять смеси из зерен, близких или гармонирующих по цвету, - многие цветы так будут выглядеть естественней. Попробуйте сочетать прозрачный и матовый, блестящий и тусклый бисер одного цвета - во многих случаях это поможет добиться большого декоративного эффекта.
В работе с бисером часто используется натуральные полудрагоценные камни: розоватый кварц, горный хрусталь, бирюза, аметист, янтарь, жемчуг и другие. Их можно заменять искусственными имитациями или просто бусинами, подходящими по тону. Камни для бисерных цветов лучше брать с уже просверленными отверстиями, так как сделать дырочку в натуральном камне в домашних условиях и не разрушить его - довольно трудно.
Чтобы бисер не рассыпался по гладкой поверхности во время работы, постелите на рабочий стол какую-нибудь нескользкую однотонную ткань: для светлого бисера лучше взять темную, а для бисера темных оттенков - светлую.
Специальную проволоку и клейкую ленту разных оттенков можно купить в магазинах, торгующих искусственными цветами и фурнитурой для них. Но если эти материалы не доступны, для работы прекрасно подходит техническая проволока разного сечения, приобрести которую можно на любом радио рынке. Замаскировать не очень привлекательную проволоку можно плотно обвив ее ниткой или тонкой бумагой, которую нужно промазать клеем или лаком для ногтей, чтобы она надежно держалась.
*******
Основна частина
5. Фантазуємо квіти з бісеру
Виготовляємо квіти групою, для картини на свій смак. Для цього, беремо проволоку 60см, відступаємо 6 см від краю, набираємо 15 синеньких пацьорок, та закручуємо проволоку в коло. На цю ж проволоку, набираємо 30 пацьорок білого кольору та закручуємо друге коло, навколо першого, отримуємо пелюсток. Відступивши 0,5см, робимо наступну пелюстку. Зробивши 5 таких пелюстків отримуємо квітку. Кожний вихованець виконує по одній, чи по дві квітки. Робимо композицію, добавляємо декілька витків, бутонів. Можна прикрасити зробленими стебельками з пацьорок, в вигляді травички. Учні всі разом радяться як зробити щоб було гарніше. Якщо є велика кількість дітей то ділимо їх на дві групи.
Завершення заняття
6. Підведення підсумків
Похвалити дітей за старанність,наполегливість, фантазію,за те що приклали максимум зусиль. Старанність завжди винагороджується, це видно по нашій спільній роботі. Вміємо фантазувати ось вдалась нам картина «Фантазійні квіти».
Размещено на Allbest.ru
Подобные документы
Поняття інклюзивного навчання, історія його становлення та розвитку. Психологічна готовність вчителів до інклюзії як умова ефективного навчання дітей з психофізичними вадами. Критерії оцінки даного показника та головні фактори, що на нього впливають.
курсовая работа [201,3 K], добавлен 30.03.2019Урок як форма організації навчання в школі та особливості сучасного до нього підходу. Інтерактивне навчання, його класифікація та роль в формуванні навчального процесу. Види технологій інтерактивного уроку та шляхи підвищення активності учнів на уроці.
курсовая работа [53,3 K], добавлен 22.04.2010Організація навчання та особливості соціальних проблем дітей з вадами слуху. Технологія реалізації змісту системи корекційно-відновлювальної роботи засобами хореографії. Традиційні та інноваційні методи формування та розвитку усного мовлення у дітей.
дипломная работа [137,9 K], добавлен 20.10.2013Поняття "обдарованість" та її види. Методи діагностування обдарованих дітей. Проблеми та реалізація здібностей талановитих дітей. Система розвитку творчої особистості. Підтримання талановитої дитини батьками. Форми і методи навчання обдарованих дітей.
курсовая работа [66,6 K], добавлен 24.10.2010Проблема підготовки дітей до школи, роль сім'ї у її розв'язанні. Психологічна готовність дітей до навчання у школі. Аналіз методики визначення готовності дітей до школи. Рекомендації щодо роботи з дітьми та їхніми батьками у підготовчий до школи період.
курсовая работа [42,4 K], добавлен 06.11.2009Особливості позаурочних організаційних форм навчання: їх суть, значення, методика проведення. Масові, групові та індивідуальні форми виховної роботи. Досвід вчителів трудового навчання щодо організації і проведення основних форм позаурочної роботи.
курсовая работа [85,4 K], добавлен 24.10.2010Ефективність процесу навчання. Класифікація основних методів навчання. Особливості використання наочних, словесних, практичних методів в роботі з проблемними дітьми. Відмінні особливості в освітніх та корекційних програмах навчання дітей грамоті.
контрольная работа [67,8 K], добавлен 09.12.2011Сутність процесу навчання та його структура. Методи, прийоми і засоби навчання як дидактичні категорії. Класифікація методів навчання. Особливості основних та активних методів, їх значення та практичне використання. Специфіка засобів навчання, їх види.
реферат [43,6 K], добавлен 14.12.2010- Специфіка роботи з розумово відсталими учнями допоміжної школи у добукварний період навчання грамоти
Розвиток у дітей-олігофренів інтересу до навчання. Уточнення і розвиток слухового сприймання, розвиток мовленнєвого та фонематичного слуху, умінь в області звукового аналізу. Методи та прийоми роботи з розумово відсталими дітьми в добукварний період.
курсовая работа [54,5 K], добавлен 16.03.2014 Поняття диференційованого навчання, його застосування до різних груп дітей. Соціально-педагогічні аспекти формування творчої особи обдарованої дитини засобами диференціації. Інноваційні підходи до диференційованого навчання обдарованих дітей за кордоном.
курсовая работа [51,7 K], добавлен 05.03.2012