Множення багатоцифрових чисел на трицифрові, яке містить у середині 0
Викладення етапів проведення уроку з математики у початковій школі: ознайомлення учнів із множенням багатоцифрових чисел на трицифрові у випадку, коли другий множник у середині містить нуль; пояснення на основі порівняння знаходження числових добутків.
Рубрика | Педагогика |
Вид | разработка урока |
Язык | украинский |
Дата добавления | 02.05.2014 |
Размер файла | 13,8 K |
Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже
Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.
Размещено на http://www.allbest.ru/
Тема уроку:
Мета уроку: ознайомити учнів із множенням багатоцифрових чисел на трицифрові у випадку, коли другий множник в середині містить нуль; розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, на основі диференційованих завдань самоаналіз, самоконтроль, самооцінку
Тип уроку: повідомлення нових знань.
Обладнання: картки з завданням, таблиця.
Хід уроку
1.Організація класу.
1.1 Привітання.
Добрий день, діти. Сьогоднішній урок математики проведу у вас я. Мене звати Олена Олексіївна.
1.2 Перевірка готовності до уроку.
-Діти, перевірте, будь ласка, чи у всіх на партах лежать: підручник з математики, зошит, ручка, олівець,щоденник. На уроці перед вами буде низка завдань. А для того, щоб упоратися з ними, працюватимемо старанно. Слухати уважно і писати охайно.
3. Повідомлення теми і мети урока.
Діти, темою нашого сьогоднішнього уроку буде: Множення багатоцифрових чисел на трицифрове, яке містить у середині 0.
4. Математичний диктант.
4.1 Коли людина усміхається, у неї працюють 17 м'язів, а якщо сердиться, похнюпилась, для цього потрібна робота 43 м'язів.
- Запишіть число, що вказує на кількість працюючих м'язів під час усмішки.
- Скільки м'язів буде працювати коли будуть посміхатися 20 людей?(340)
- Незадоволені покупкою були 1/5 радісних людей. (68)
множення багатоцифрові трицифрові нуль
4.2 Якщо полічити всі, крики та вигуки які лунають у шкільному коридорі протягом однієї перерви, то нарахуємо їх 3 605. Скільки криків та вигуків пролунає в школі за 5 перерв?
(3 605 х 5=18 025) Отже: шум шкодить здоров'ю.
Який зробимо висновок?
5.Вивчення нового матеріалу.
5.1. Розповідь вчителя.
Пояснення на основі порівняння знаходження числових добутків.
- Як називаються числа при множенні? (Перший множник Другий множник Добуток.)
1467 х 53 = 77751
1467 х 503 =737901
Звертаю увагу на те , що при 1476 на 0 десятків ми одержуємо 0 десятків, тому в стовпчику під десятками ніяку цифру не пишемо. Кожну цифру числа 1476 множимо на 5 сотень, починаючи з 7 одиниць. Першу цифру сотень 5 підписуємо під сотнями.
5.2. Робота за підручником.
№859.
1243 х 207= 257 301
4054 х 104= 421 616
2517 х 305= 767 685
420 х 607= 254 940
Задача №860.
695 х 3 ( км )= 2085 - пролетів літак за 3 години.
642 х 2 ( км )= 1284 - пролетів літак за 2 години.
695 х 3 + 642 х 2= 2085+ 1284= ( км ) - пролетів він за 5 годин.
4 500 - ( 695 х 3 + 642 х 2 ) = 4 500 - ( 2085 + 1284 )=4500 - 3369= 1131 (км ) - ЗАЛИШИЛОСЯ ПРОЛЕТІТИ.
6. Фізкультхвилинка.
Біжить півень з причілку,
Нагукує лічилку:
(Встати з-за парт.)
- Раз, два - курчата,
(Присісти.)
Три, чотири - зайчата,
(Пострибати.)
П'ять, шість - гусаки,
(Повороти та нахили голови).
Сім, вісім - їжаки,
(Нахилитися вперед, присісти).
Дев'ять, десять - йде лисиця,
(Крокування на місці).
Нам ховаться - їй жмуриться.
(Сісти за парти).
7. Самостійна робота.
Варіант 1.
1) 849 * 25=
2) 5307 * 406=
3) 283 * 703=
Варіант 2.
1) 350 * 31=
2) 1264 * 403=
3) 492 * 207=
8. Задача №862.
36 : ( 36 : 3 - 3 )
Учні з місця коментують кожну дію виразу.
36 : 3 - швидкість туди;
36 : 3 - 3 - швидкість назад;
36 : ( 36 : 3 - 3 ) = 4 ( год ) - час назад.
9. Підсумок уроку.
- Які обчислення ми виконували ? ( Письмове множення )
- Яких правил слід дотримуватись, щоб обчислювати без помилок ?
Размещено на Allbest.ru
Подобные документы
Методика вивчення нумерації багатоцифрових чисел. Поняття класу та розряду. Усна і письмова нумерація в десятковій системі числення. Правила множення суми на число. Розв’язування задач на збільшення й зменшення числа в кілька разів або на кілька одиниць.
курсовая работа [586,6 K], добавлен 15.07.2009Вивчення чисел та дій над ними як фундамент курсу математики початкових класів. відмінність у виконанні письмового й усного додавання і віднімання. Аналіз знаку розв'язання. Письмове додавання і віднімання двоцифрових, трицифрових та багатоцифрових чисел.
курсовая работа [157,0 K], добавлен 10.11.2010План комбінованого типу уроку з математики. Закріплення знання учнів про переставну і сполучну властивості множення, формулювання розподільної властивості множення відносно додавання і віднімання та використання її. Розвиток в учнів логічного мислення.
конспект произведения [29,2 K], добавлен 08.03.2009Методика ознайомлення дітей з геометричним матеріалом. Особливості вивчення лінії, многокутників, кола, круга та кутів у початковій школі. Формування в учнів вміння працювати з креслярськими інструментами. Зв’язок арифметичного матеріалу з геометричним.
отчет по практике [266,8 K], добавлен 27.05.2009Мета, принципи й методи процесу виховання. Класифікація нестандартних уроків. Розумове виховання при вивченні математики в сучасній школі. Активізація діяльності учнів у процесі проведення уроку-казки та уроку-гри, організація математичних гуртків.
курсовая работа [194,9 K], добавлен 21.06.2011Удосконалення обчислювальних навичок додавання та віднімання двоцифрових чисел із переходом через розряд, табличного множення та ділення. Складання і розв’язування простої задачі на знаходження суми. Складання складеної задачі на знаходження різниці.
разработка урока [1,3 M], добавлен 24.11.2023Історія виникнення гри. Погляди видатних педагогів і психологів на застосування гри у навчальній діяльності молодших школярів. Зміст і значення дидактичної гри в навчальній діяльності. Методика її проведення на уроках математики в початковій школі.
курсовая работа [56,8 K], добавлен 24.10.2010Конспект уроку з фізики у 7 класі. Мета уроку: сформувати в учнів поняття про фізичні властивості речовин у різних агрегатних станах, використовуючи основні положення молекулярно-кінетичної теорії. Вивчення нового матеріалу на основі опорних знань учнів.
методичка [2,5 M], добавлен 20.05.2008Огляд конспекту уроку з математики, вправ для закріплення вміння додавати і віднімати двоцифрові числа перед контрольною роботою. Вивчення правила знаходження різниці за відомими зменшуваним і від'ємником, зменшуваного за відомими від'ємником і різницею.
конспект урока [14,6 K], добавлен 08.02.2012Дидактична гра як спосіб залучення молодших школярів до активної розумової діяльності. Структура дидактичної гри та особливості її застосування на уроках в початковій школі. Приклади проведення дидактичних ігор на уроках математики і української мови.
курсовая работа [41,7 K], добавлен 04.06.2015