Вивчення теми "Визначення валентності за формулою бінарних сполук"

Формування засвоєння поняття валентності, навички визначення валентності за формулою сполуки та виконання обраних дій. Визначення спільно з учнями особистісно-вагомої мети їх діяльності на уроці. Визначення алгоритму утворення формул за валентністю.

Рубрика Педагогика
Вид разработка урока
Язык украинский
Дата добавления 16.12.2013
Размер файла 10,4 K

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

Размещено на http://www.allbest.ru/

Урок хімії

валентність формула сполука

Тема уроку: Визначення валентності за формулою бінарних сполук.

Мета уроку: Продовжити формування засвоєння поняття валентності, навички визначення валентності за формулою сполуки та виконання обраних дій.

Розвивальна: розвивати в учнів творче мислення, пам'ять, наполегливість, вміння виокремлювати головне виразно послідовно викладати думки.

Виховна: Виховувати в учнів вміння спілкуватися, толерантність, повагу до своїх думок і висловлюванність однокласників.

Тип уроку: Формування нових знань, ОЗН.

Обладнання: Електронний посібник „Хімія 8 клас”, таблиця валентності.

Структура уроку, основний зміст і методи

Етап „Орієнтація в навчальному матеріалі”

Організаційний момент.

Мотивація вчителем наступної діяльності:

Позитивна настановка на працю;

Пізнавальна мотивація (зв'язок з майбутніми знаннями)

Формування асоціативного ряду (зв'язок з попередніми знаннями)

Позитивна установка на навчальну діяльність.

створення позитивного емоційного настрою на роботу всіх учнів протягом уроку.

Актуалізація опорних знань. Вчитель пропонує хімічний турнір.

Клас поділяється на три групи 6 - 8. на трьох плакатах вписані завдання. За сигналом учителя кожний учень складає формулу бінарних сполук за властивістю. Перемагає та група, що швидше закінчила виконання завдання. Вчитель спостерігає за роботою, оцінює і поціновує кожного учасника турніру.

І група ІІ група III група

H

O

Ag

Fe (II)

Si

Na

Zn

Pb (II)

N (II)

S (II)

Cr (III)

Na

Ca

Al

K

Mn

Br (I)

O

Pb

Ba

K

Al

Zi

Cu

Вчитель використовує механізм „оцінювання”

Етап „Визначення мети”

Визначення спільно з учнями особистісно-вагомої мети наступної діяльності на уроці (що може дати це заняття учневі зараз під час тематичного цінування, в майбутньому вивченні курсу хімії).

Визначення показників досягнення мети уроку (які знання, вміння, засоби діяльності свідчитимуть про це)

- Формування разом з учнями теми, мети, складають план вивчення матеріалу.

План

Визначення валентності за формулами бінарних сполук.

Послідовність дій у визначенні валентності.

Установка на розуміння, запам'ятовування, застосування знань.

Установка на надання допомоги учням у пошуку й набутті навичок визначати валентність і це знання використовувати в майбутньому.

Етап „Проектування наступної діяльності”

Планування характеру спілкування, між особистісних взаємодій в процесі уроку. (робота в гомогенних, гетерогенних групах, парах, індивідуальна).

Етап „Організація і виконання”

Надання варіативності у виборі засобів навчальної діяльності, засобів фіксації (схема, алгоритм, тези). Вибір учнями завдань і засобів їх виконання під час закріплення.

Методи та заходи психолого-педагогічної підтримки діяльності учнів (заохочення, навчально-пізнавальна гра, виконання творчих завдань).

Використання при поясненні навчального матеріалу суб'єктного досвіду.

Підтримка прагнення учня пропонувати свій спосіб роботи (вирішення завдання), аналізувати в процесі уроку різні способи, що пропонують діти, вирішити і аналізувати найраціональніші, відзначати і підтримувати оригінальні.

1. Пояснення вчителем навчального матеріалу з створення проблемної ситуації. Як визначити валентність у сполуках з Оксигеном (повторюють валентність). Учні висловлюють свої міркування (підтримка з боку вчителя пропозицій). Вчитель визначає право дитини на помилку: „невипадкова помилка”, „помилка що веде нас до істини”, „дякую, твоя думка дає нам шлях до роздумів”.

Після обговорення учні записують алгоритм визначення валентності.

а) знаходимо сумарну валентність атомів Оксигену у всіх сполуках.

б) Na2O, CaO, Al2O3, CO2, Cl2O7;

- у першій формулі дві одиниці валентності припадає на два атоми Натрію, отже, Натрій двовалентний (2: 2) =1

- у другій - дві одиниці валентності припадає на один атом Силіцію, отже він двовалентний (2: 1) =2

- у третій формулі шість одиниць валентностей припадає на два атоми Амонію, отже, він тривалентний (6: 2) =3 і т. д.

Це треба пам'ятати!!!

Визначаючи валентність елемента у бінарній сполуці, потрібно дотримуватися правила: сума одиниць валентностей одного елемента дорівнює сумі одиниць валентностей всіх атомів другого елемента.

Корегувальна частина (учні працюють в групах). Створюється педагогічна ситуація спілкування, що допомагає учням, незалежно від його готовності до розв'язування вправ, проявляти ініціативу, самостійність.

Учні опрацьовують навчальний матеріал за електронним посібником, розв'язують вправи і перевіряють їх правильність виконання.

З метою закріплення вчитель залучає учнів до спілкування за технологією „Два - чотири - всі разом”.

Учням пропонують завдання, яке виконують індивідуально.

В якій із наведених формул речовин валентність сполученого з Оксигеном елемента найвища: SO3, K2O, Cr2O3, P2O5, BaO?

Учні об'єднуються в пари і обговорюють свої ідеї щодо виконання завдання. Далі вони визначають валентність атомів елементів у сполуках із Cl, знаючи, що він одновалентний: CuCl2, NаCl, FeCl3, ZuCl2, PCl5. б) у сполуках із сульфуром, знаючи, що він двохвалентний: MgS, Na2S, Cu2S, Al2S3, ZnS.

Пари об'єднуються в четвірки й обговорюють виконання попередніх завдань (3-5 хв).

Залежно від кількості учнів у класі можна об'єднати четвірки у більші групи і перейти до колективного обговорення виконання наступного завдання.

Записати формули за валентністю:

FeO, SiO, AIF, CrO, AlI, CrO, NO, BaH.

Методи та заходи психолого-педагогічної підтримки учнів, заохочення, створення ситуації взаємодопомоги, навчально-пізнавальна гра.

З цією метою проводиться хімічний турнір.

У формулах бінарних сполук сума валентності атомів одного елемента дорівнює сумі валентностей атомів другого елемента:

Завдання для трьох груп - визначити валентність атомів елементів у сполуках:

Перемагає та група, яка швидше закінчить виконання завдання. Вчитель спостерігає за роботою, оцінює і поціновує кожного учасника турніру.

Етап контрольно-оцінний

Участь учнів у виправленні зроблених помилок, неточностей, осмислюванні їх причин (взаємо і самоаналіз).

Використання механізму „цінування” та оцінювання, враховуючи не тільки кінцевий результат, а й процес навчання.

Завершується навчальна діяльність на уроці заключний етап - усвідомлення ситуації і досягнення мети, переживання ситуації успіху, закріплення позитивної мотивації стосовно діяльності.

Д/з. Повторити валентність, її визначення, алгоритм утворення формул за валентністю.

Завдання:

1). Знайди відповідь: (для охочих)

1. Al2S 1. N (I) i O (II)

2. ZnCl2 2. N (III) i H (I)

3. SO3 3. Zn (II) i Ce (I)

4. K2O 4. Al (III) i S (II)

5. NН3 5. S (VI) i O (II)

2). Тренувальні вправи за посібником.

Підготуватись до контрольної роботи.

Обговорення з учнями що сподобалось, що важко давалось, чому? Враховуються вчителем пропозиції до наступних уроків. Якщо потрібна консультація для учнів перед контрольною роботою то вчитель пропонує.

Размещено на Allbest.ru


Подобные документы

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.