Застосування таблиці ділення на 2 для розв’язування задач на ділення на рівні частини та на ділення на вміщення. Порівняння задач
Формування в учнів вміння застосовувати таблицю ділення на 2 для розв’язування задач на ділення на рівні частини та на вміщення. Вміння учнів записувати розв’язування задач на ділення. Розвинення логічного мислення, пам’яті, математичного мовлення.
Рубрика | Педагогика |
Вид | разработка урока |
Язык | украинский |
Дата добавления | 03.12.2013 |
Размер файла | 229,5 K |
Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже
Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.
Размещено на http://www.allbest.ru/
Димитрівська міська рада
Загальноосвітня школа № 5
Відкритий урок з математики 2 клас
Тема: Застосування таблиці ділення на 2 для розв'язування задач на ділення на рівні частини та на ділення на вміщення. Порівняння задач
Підготувала
вчитель початкових класів Ковальова А.В.
Тема: Застосування таблиці ділення на 2 для розв'язування задач на ділення на рівні частини та на ділення на вміщення. Порівняння задач.
Мета: формувати в учнів вміння застосовувати таблицю ділення на 2 для розв'язування задач на ділення на рівні частини та ділення на вміщення; навчити учнів записувати розв'язування задач на ділення, порівнювати задачі на ділення, на вміщення і на рівні частини та їх розв'язання; розвивати логічне мислення, пам'ять, математичне мовлення; виховувати працелюбність.
Обладнання: таблиця усних обчислень; малюнки до задач; картки для опитування, карта
Тип уроку: закріплення знань, урок - подорож
таблиця ділення математичний задача
Література
1. Математика: підруч. для 2 кл. / М.В. Богданович. - 4-те вид., доопрац. - К.: Освіта,2010. - 160 с.
2. Шост Н. Б. Уроки математики. 2 клас. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2003. - 320 с.
Запрошені: завуч початкових класів Кубрак Ю.А., наставник Бабіч Н.М.
Хід уроку
І Організація початку уроку
1. Привітання
Схилились до праці голівки мерщій.
Ти всі перешкоди здолати зумій!
Працюй наполегливо, швидко, старанно,
Щоб жодна хвилинка не втратилась марно.
2. Перевірка готовності до уроку
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку
- Діти, сьогодні ми вирушимо у подорож Математичним океаном. Ми будемо закріплювати навички ділити, а також вчитись розв'язувати задачі на ділення.
Для цього у пригоді нам стануть розум, кмітливість, увага та пам'ять. Мандрувати ми будемо на кораблі.
- А перед тим як вирушати, перевіримо чи готові ви до подорожі, чи правильно виконали домашнє завдання?
ІІІ. Актуалізація опорних знань
1. Перевірка домашнього завдання
а) Один учень пояснює, як поділити відрізок завдовжки 14 см на дві одинакові частини (№ 662)
б) Із завдання 663 зачитують результати прикладів.
4:2+2=4 12:2-2=4
8:2+10=14 16:2 - 6=2
- З домашнім завданням ви впоралися добре. То ж вирушаємо!
2. Каліграфічна хвилинка
- Не можна починати нашу мандрівку добре не підкріпившись. Наш кухар приготував смачний борщ.
- Як ви думаєте, які овочі він додав до страви?
- Що зайве?
- Кожному овочу відповідає певне число? Запишіть їх у порядку зростання.
9 30 57 84 92
3. Гра «Мовчанка»
- Ось і перша наша зупинка « Острів Ділення»
- Допоможіть мавпочці розв'язати приклади.
4. Робота за картками
- Час вирушати далі, але мавпи не випускають нас доки ми не виконаємо їх завдання.
Картка №1 Картка №2
З кожного прикладу на множення склади 2 приклади на ділення
6Ч2=12 8Ч2=16 9Ч2=18 5Ч2=10 7Ч2=14 4Ч2=8
______ ______ ______ ______ ______ ______
______ ______ ______ ______ ______ ______
5. Робота біля дошки
1 учень 2 учень
16:2 -4 18:2+3 16:2 - 5 18:2 +4
14: 2 - 4 12:2+3 14:2- 5 12:2+5
10: 2 - 11 8:2+ 12 10:2 - 8 8 :2 +13
ІV. Розвиток математичних знань
2. Зупинка «Острів задач»
- А зараз ми попрацюємо за підручником ст.113 № 665 (1, 2)
- Прочитайте умови і розв'язання задач?
- Про що йдеться в І задачі? Яке питання задачі?
- Як ви думаєте, чому приклад 8:2=4 є її роз'язанням?
- Про що йдеться у ІІ задачі? Яке питання задачі?
- Яким прикладом роз'язати задачу? Чому?
- Чим відрізняються розв'язання задач?
- Чим відрізняються відповіді цих задач?
Робота над задачею № 666
а) 8 запрошень розклали в конверти, по 2 в кожний. Скільки використали конвертів?
б) 8 конвертів розклали порівну в 2 конверти. Скільки запрошень в кожному конверті?
- Які діти молодці! Вдома ви виконаєте аналогічну задачу № 668 Вирушаємо на острів «Відпочинку», нас супроводжуватиме акула. Додавши відповіді двох останніх задач ви дізнаєтесь на яку висоту над водою може вистрибувати акула. (4+4=8м)
3. Зупинка « Відпочивайка»
Фізкультхвилинка
Гуси - лебеді летіли,
На лужку спочити сіли,
Потім встали, руки склали,
Розминати спинки стали.
Ніжки омивали, вгору підлітали,
Хвостик піднімали, шийки розминали,
Потім гуси потягнулись -
Діти до занять вернулись.
- А на острові нас зустрічають веселі дикуни. Ось їх завдання.
Задачі - вірші
Півник на город пішов
10 черв'ячків знайшов.
Половину проковтнув.
Скільки - навіть не збагнув!
Ви йому допоможіть,
Скільки з'їв він підскажіть.
(5)
Зайчик ділення не знав,
До сови він прискакав:
« 12 поділити на 2!»
Що відповіла сова?
(6)
6 метеликів летіли
Парами спочити сіли,
На скількох ромашках,
Спали ці комашки?
(3)
Задумалися мишки
16 в них горішків,
На двох як поділити?
Підскажемо їм, діти?
(8)
- Вирушаємо на острів Самостійний. Дорогу нам покаже кит. А чи знаєте ви діти, що кит - співає. Найкоротша «пісня» кита триває шість хвилин, найдовша - близько півгодини.
4. Зупинка «Острів Самостійний»
Виконання завдання 664
І варіант ІІ варіант
2Ч7-10 2Ч7+40
16:2 - 4 16:2 +24
2Ч9 -13 18:2+45
- Ось ми вже біля острову Скарбів. Тут живе черепаха. А чи знаєте ви, що найбільші розміри черепахи 3,5 метри, а найменшої 10 см
5. Зупинка «Острів Скарбів»
- Ось ми дісталися «Острову Скарбів»
- З яких цифр складено цього дикуна?
- Діти, подивіться, що лежить у скрині! Це для вас!
Размещено на http://www.allbest.ru/
V. Підсумок уроку
1. Узагальнююча бесіда
- Над чим на уроці працювали?
- Що вам найбільше сподобалося?
2. Домашнє завдання ст. 114 № 668, № 669
Размещено на Allbest.ru
Подобные документы
Аналіз та обґрунтування вживання добірки задач на пропорційне ділення на уроках математики у початковій школі. Зміст і оцінка операційного складу уміння учнів розв’язувати задачі, експериментальна перевірка удосконаленої методики формування таких вмінь.
дипломная работа [1,1 M], добавлен 25.10.2009Теоретико-методичні прийоми формування в учнів обчислювальних навичок. Систематизування та визначення найефективніших прийомів вивчення табличного і позатабличного множення і ділення, розробка спеціальної системи уроків та оцінка її ефективності.
курсовая работа [1,1 M], добавлен 14.07.2009Зміст і операційний склад умінь учнів 2 класу розв‘язувати текстові задачі, засади їх формування, шляхи вдосконалення та експериментальна перевірка. Рівні та особливості навчальної діяльності учнів початкової школи під час розв’язування складених задач.
дипломная работа [366,1 K], добавлен 29.09.2009Підходи до вивчення та особливості ділення з остачею. Аналіз стану проблеми викладання теми в педагогічному досвіді. Специфіка перевірки знань з математики у початковій школі, приклади практичного використання форм та методів реалізації даного процесу.
дипломная работа [388,1 K], добавлен 16.09.2014Етапи розв'язування складеної задачі. Ознайомлення із змістом та аналіз задачі. Складання плану, добір запитання до умови. Графічне зображення повного аналізу і плану розв'язування. Формування у молодших школярів уміння застосовувати прийоми перевірки.
реферат [18,3 K], добавлен 16.11.2009Теореми та ознаки подільності натуральних чисел. Обґрунтування вимог до математичної підготовки учнів, розробка методики викладу теми "Подільність чисел". Приклади розв’язування вправ, а також задачі без розв’язання для самостійного розв’язування.
курсовая работа [239,2 K], добавлен 02.09.2011Удосконалення обчислювальних навичок додавання та віднімання двоцифрових чисел із переходом через розряд, табличного множення та ділення. Складання і розв’язування простої задачі на знаходження суми. Складання складеної задачі на знаходження різниці.
разработка урока [1,3 M], добавлен 24.11.2023Розгляд задачі як невід'ємного елемента навчального процесу з фізики. Поняття моделювання при вирішенні задач в учбово-методичній літературі. Методико-математичні основи застосування моделювання. Особливості загальних алгоритмів розв’язування задач.
курсовая работа [50,4 K], добавлен 18.05.2013Аналіз розвитку творчих можливостей молодших школярів на уроках математики під час розв’язування задач. Доцільність застосування різних прийомів складання задач: за малюнком, ін. Внутрішні розумові дії учня при виконанні складних творчих завдань.
статья [20,4 K], добавлен 17.08.2017Задачі економічного змісту. Розв’язування квадратних рівнянь. Застосування формули коренів квадратного рівняння та теореми Вієта. Праця учнів за алгоритмом. Завдання на кмітливість та нестандартне мислення. Обчислення кількості можливих комбінацій.
конспект урока [42,1 K], добавлен 21.02.2011