Новий курс Ф.Д. Рузвельта

План проведення уроку в школі по економічній історії на тему: "Новий курс президента США Ф.Д. Рузвельта". Ознайомлення учнів з біографією президента, суттю і особливостями нової політики США та її наслідками, значення заходів для економіки країни.

Рубрика Педагогика
Вид разработка урока
Язык украинский
Дата добавления 25.11.2012
Размер файла 10,9 K

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

Размещено на http://www.allbest.ru/

Тема уроку: «Новий курс Ф.Д. Рузвельта»

Мета уроку:

Навчальна: познайомити учнів з біографією Ф. Рузвельта; розкрити зміст політики «нового курсу», її наслідки і значення для США; показати роль держави в збереженні основ демократії та економічної стабільності в період кризи;

розвивальна: продовжити роботу над формуванням в учнів уміння аналізувати, узагальнювати історичний матеріал, працюючи в малих групах, презентувати власну думку, робити мотивовані висновки;

виховна: виховувати в учнів активну життєву позицію, усвідомлення ролі особи в історії, удосконалювати історичне мислення.

Очікувані результати:

Після цього уроку учні зможуть:

- здійснювати аналіз основних заходів «Нового курсу» Ф. Рузвельта;

- висловлювати власну точку зору щодо її ефективності;

- скласти політичний портрет президента США Ф.Д. Рузвельта.

Тип уроку: комбінований.

Форма уроку: урок - дослідження.

Методи навчання: дослідницький ,частково-пошуковий.

Прийоми навчання:

- виділення головного, конкретизація, аналогія

- робота з історичними джерелами, випереджальне завдання;

- робота в міні-групах.

Засоби навчання:

підручник, роздавальний дидактичний матеріал, мультимедійна презентація, комп'ютер, дошка, наочний матеріал.

Хід уроку.

І. Організація навчальної діяльності

ІІ. Перевірка домашнього завдання

Гра «Влучний постріл» ( на дошці накреслити таблицю, учні по черзі називають комірку і відповідають на питання)

урок історія рузвельт

1

2

3

4

А

Б

В

А1- Який день в історії США називають «чорним вівторком»? (24 жовтня 1929р.- на Нью-Йоркській біржі за один день акції на цінні папери впали в ціні на мільйони доларів)

А2- Який американський президент проголосив гасло «Справа Америки - бізнес!» ? (Герберт Гувер)

А3- Що стало початком Великої депресії? (крах ринку цінних товарів)

А4- Президентами США з 1921 по 1932 рр. були ... (У.Гардінг, К.Кулідж, Г.Гувер)

Б1- Як називається період в історії США 1922-1929 рр.? (період «проспериті»)

Б2- Яку міжнародну організацію було запропоновано створити в «14 пунктах» В.Вільсона? (Лігу Націй)

Б3- Чи були США членом Ліги Націй? (Ні)

Б4- В який період в США існував «сухий закон»? (в період «проспериті»)

В1- Який президент США оголосив курс на завоювання «світового лідерства»? (В.Вільсон)

В2- Що таке гувервілі? (селища з халуп, в яких жили позбавлені житла безробітні та їхні сім'ї)

В3- Яку назву отримав в історії США період з 1929 по 1933 рр.? («Велика депресія»)

В4- Що таке «Велика депресія»? ( світова економічна криза надвиробництва 1929-1933 рр.)

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Завдання на дошці - заповнити пропуски в таблиці. Президент

Роки президентства

Партія

1913-1921

У. Гардінг

республіканська

К. Кулідж

1929-1932

ІV. Мотивація навчальної діяльності

Слово вчителя.

Проблема подолання циклічності економічного розвитку (на дошці графік циклічності) до сьогодні є актуальною. Знайти ліки від цієї хвороби досі не вдалося. Але результативний досвід виходу з кризи є дуже цінним. Такий досвід мають США в особі Ф. Рузвельта і його політики «нового курсу».

Президентство Ф. Рузвельта - приклад дієвості президентської влади в США. А сам Ф. Рузвельт став найвизначнішим із американських політиків ХХ ст.

V. Вивчення нового матеріалу

План уроку

1. Обрання Ф. Рузвельта президентом США.

2. Суть і особливості «нового курсу» США.

3. Наслідки «нового курсу» для США.

1. Обрання Ф. Рузвельта президентом США

Слово вчителя. В 1929-1932 рр. президентський пост в США посідав республіканець Г. Гувер. Будь-які спроби вивести країну з кризи були неефективні. Серед населення поширились настрої зневіри в консервативному курсі республіканців. Відчай охопив країну.

За таких умов на президентських виборах в листопаді 1932 р. переконливу перемогу (22 млн.833 тис. голосів проти 16 млн.) отримав Ф. Рузвельт.

Сучасники його називали : «людина, що бачить у темряві», «людина, що осідлала ураган і приборкала бурю»...

Ознайомимося з біографією Ф. Рузвельта. Зараз ви переглянете мультимедійну презентацію «Ф.Д. Рузвельт. Сторінки біографії.»

Ваше завдання - записати у зошит тези до політичного портрету Ф. Рузвельта (перегляд презентації, яку підготував учень як випереджальне завдання)

Проміжне закріплення знань.

1. Чому республіканці на чолі з Г. Гувером зазнали поразки на виборах 1932 р.?

2. Що з того, що ви дізналися вас найбільше вразило?

3. Що сприяло перемозі Ф. Рузвельта на президентських виборах?

2. Суть і особливості «нового курсу» США

Слово вчителя.

4 березня 1933 р Ф.Рузвельт обійняв посаду президента.

6 березня - оголосив надзвичайний стан у країні.

9 березня - скликав надзвичайну комісію Конгресу, яка працювала три місяці - 100 днів, які так і увійшли в історію як «100 днів Рузвельта».

Теоретичною основою «нового курсу» стала економічна теорія англійського вченого Джона Кейнса про діяльність державного регулювання економіки за кризових умов.

Завдання:

Зараз ви попрацюєте в малих групах і будете досліджувати суть «нового курсу» (клас об'єднується в 4 групи : - промисловці, банкіри, робітники і фермери)

Запитання:

Чому саме такі категорії населення ми взяли? ( найбільше постраждали від наслідків кризи)

(кожна група отримує завдання на картці та додаткову інформацію)

Прийом «Книжкова шафа»

(Кожна група отримує схематичне зображення книжкової шафи)

Завдання:

Угорі, над шафою впишіть галузь, яку ви представляєте.

На полички шафи впишіть основні заходи, які були проведені за програмою «нового курсу» в даній галузі.

Знизу, під шафою, запишіть висновок.

(представники кожної групи вивішують свою шафу на дошку і презентують результати роботи)

Запитання: В якій галузі було зроблено за «новим курсом» найбільше?

3. Наслідки «нового курсу» для США

Метод «Мозковий штурм» - (учні називають і записують правильні відповіді у зошит.)

(очікувані відповіді)

1. Реформи «нового курсу» зупинили кризові явища в США

2. Значно розширились функції держави

3. Поступове піднесення економіки

4. В основних галузях промисловості робітники почали створювати профспілки.

5. Досвід США використовували багато країн світу (Франція, країни Латинської Америки)

6. Розширення демократії.

7. Досвід «нового курсу» - це важливий зразок для реформування економіки України.

VІ. Закріплення вивченого матеріалу

Завдання:

Скласти сенкан на тему «Ф. Рузвельт».

(учні презентують свої роботи)

VІІ. Підбиття підсумків уроку

Слово вчителя.

«Новий курс» був своєрідним зламом в історії США ХХ ст. Перетворення, розпочаті Ф. Рузвельтом, були спрямовані на вихід з кризи і на піднесення економіки. Особливо вдалими були соціальні реформи. Вперше в історії США держава взяла на себе роль гаранта соціальної захищеності американців. Було зроблено вирішальний крок до процвітання.

VІІІ. Рефлексія

- Як ви вважаєте, що є головним з того , про що ви дізналися на цьому уроці?

- Які питання уроку і сьогодні є актуальними?

ІХ. Домашнє завдання

Визначити і записати в зошит, які з заходів «нового курсу» заслуговують на те, щоб їх застосувати в Україні?

Размещено на Allbest.ru


Подобные документы

  • План-конспект уроку з англійської мови в загальноосвітній школі, використання роздаткового матеріалу. План уроку з економіки на тему "Конкуренція", використання наочності для закріплення знань. Методика проведення виховного заходу "Людина у світі книг".

    отчет по практике [258,8 K], добавлен 26.11.2009

  • Підготовка і проведення комбінованого уроку з основ економіки. Ознайомлення учнів з методологією пізнання економічних явищ і процесів. Мотивація навчальної діяльності, корекція опорних знань. Розробка уроку з використанням інтерактивних технологій.

    курсовая работа [419,2 K], добавлен 06.10.2012

  • Рекомендації до підготовки уроку по ознайомленню учнів з особливостями періоду історії Київської держави за часи правління синів Ярослава Мудрого та правління вольових талановитих політиків таких як Володимир Мономах і його сина Мстислава Володимировича.

    конспект урока [11,9 K], добавлен 26.07.2010

  • Тематичний контроль, функції та критерії оцінювання учнів. Методичні рекомендації до підготовки та проведення комбінованого уроку на тему: "Економічне зростання. Шляхи економічного зростання: екстенсивний та інтенсивний. Циклічність розвитку економіки".

    курсовая работа [77,7 K], добавлен 26.01.2011

  • Характеристика сучасного уроку, як цілісної системи: типологія, структура, вимоги. Вивчення особливостей проведення уроку історії, з використанням педагогічних технологій (модульні, особистісно-орієнтовані, проектні, ігрові, інтерактивні технології).

    курсовая работа [60,2 K], добавлен 29.01.2010

  • Дидактичні вимоги до сучасного уроку. Мета уроку, психологічні вимоги до уроку. Організація пізнавальної діяльності учнів. Врахування вікових особливостей учнів. Вимоги до техніки проведення уроку. Регулювання якості вищої освіти державним стандартом.

    реферат [31,1 K], добавлен 15.06.2010

  • Історія розвитку системи освіти, вплив організації англійської системи освіти на економічний розвиток країни. Реформи освіти другої половини ХХ століття, запровадження новий принципів фінансування. Значення трудової підготовки учнів у системі освіти.

    реферат [24,1 K], добавлен 17.10.2010

  • Характерні риси уроку та загальні вимоги до нього. Урок волейболу в школі, як засіб фізичного виховання. Зміст уроків волейболу у 5-7 класах. Вивчення окремих елементів волейболу. Обґрунтування методів проведення уроку волейболу в загальноосвітній школі.

    дипломная работа [59,8 K], добавлен 13.12.2009

  • Мета, принципи й методи процесу виховання. Класифікація нестандартних уроків. Розумове виховання при вивченні математики в сучасній школі. Активізація діяльності учнів у процесі проведення уроку-казки та уроку-гри, організація математичних гуртків.

    курсовая работа [194,9 K], добавлен 21.06.2011

  • Мета і план уроку з теми "Суспільно-політичне життя й політична боротьба в Україні 1953–1964 років." Розповідь учителя з елементами конспектування. Проведення уроку у формі прес-конференції з теми "Опозиційний рух в Україні в другій половині ХХ сторіччя".

    методичка [31,4 K], добавлен 31.10.2009

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.