Закріплення звукового значення букви Щ. Читання тексту "Батьківщина"

Закріплення знань учнів про букву "ща" та її звукове значення. Розвиток логічного мислення та мовлення дітей і збагачення їх словникового запасу. Любов до рідного міста і своєї батьківщини. Методично-дидактичне забезпечення уроку, актуалізація знань.

Рубрика Педагогика
Вид разработка урока
Язык украинский
Дата добавления 22.10.2011
Размер файла 18,3 K

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

Размещено на http://www.allbest.ru/

Размещено на http://www.allbest.ru/

Тема. Закріплення звукового значення букви Щ. Читання тексту «Батьківщина».

1. Мета

· закріпити знання учнів про букву «ща», її звукове значення; вдосконалювати вміння звуко-буквеного аналізу слів; навички читання слів; зв'язних текстів;

· розвивати логічне мислення, мовлення дітей, збагачувати їх словниковий запас,

· виховати у дітей любов до рідного міста, у якому вони живуть, і своєї Батьківщини - України.

Тип уроку: урок-гра.

Методично-дидактичне забезпечення уроку: складові таблиці, піраміди слів, картки зі словами, звукові пенали, прислів'я «Людина без Батьківщини, як пташка без пісні», буквар (Прищепа К.С., Колісниченко В.І - К: Генеза, 2009), карта України, пейзажі, відомі місця рідного краю.

Хід уроку

1. Організаційний момент.

Всі готові до уроку?!

Тож гаразд, часу не гаємо

І урок розпочинаємо.

2. Мотивація навчальної діяльності.

Учитель: Діти сьогодні я йшла до класу і мені листоноша віддав листа, який надійшов саме вам, учням 1-А класу. (відкриває конверт и зачитує листа). «Доброго ранку, любі діти! Запрошую вас зі мною навчатись і грати. Для цього ви повинні бути уважними, щоб виконувати певні завдання. За гарні, чіткі і правильні відповіді я подарую вам маленькі квіточки.

Дідусь Букварик.

знання мовлення актуалізація логічне мислення дитина

a. Актуалізація опорних знань

1). Зі мною будете грати,

Знання закріпляти.

Бесіда.

- Яку букву вивчали на минулому уроці?

- Я звуки вона позначає?

- Назвіть слова, в яких зустрічаються ці звуки?

Читання складової таблиці (розчитування):

- напівголосно;

- хором: дівчата, хлопчики.

ча чо чу чи чі че

ша шо шу ши ші ше

ща що щу щи щі ще

Робота в парах (перший учень читає, другий слідкує і навпаки).

Читання піраміди

щи т

гу ща

пло ща

ща стя

щі чки

ща вель

Прочитати слова на одному диханні (найкращі учні отримують квіточки).

2). Все вивчене пригадай,

До слів схему підбирай.

Вірш. Виріс щавлик після дощу,

Наварила щука борщу.

І шепнула на вушко лящу:

- Йди щавлевим борщем пригощу.

- Які слова ви почули з буквою «щ» (ща)?

Викласти звукову модель слова «щавлик».

- Скільки звуків в цьому слові? Скільки букв? Чому?

(вручення учням квіточок).

3). Зі мною ви пограйте,

Словосполучення складайте.

Творче завдання: до слів, розташованих у лівому стовпчику, дібрати слова з правого.

смачний ящірка

зелений борщ

сильний кущ

прудка дощ

Гра «Знайди кінець речень».

- Прочитайте читалочку хором, індивідуально.

лик при же со ним ку

Щіг Щіт

дбав ду бі гар він став

(вручення учням квіточок).

4). Дружно, швидко вимовляй,

Скоромовку промовляй.

Ми - кущі

Золоті у нас плащі,

Золоті у нас плащі

На дощі.

4. Фізкультхвилинка. Хто там стомився

І наліво похилився?

Треба дружно всім встати,

Фізкультпаузу почати!

Щось устали ми сидіти,

Треба трохи відпочити.

Руки вгору, руки в боки

Та зроби чотири кроки.

Руки вгору підніми

Та тихенько опусти.

Плесніть, діти, кілька раз!

За роботу, все гаразд!

(після фізкультхвилинки діти отримують квіточки)

Сідає спочатку краса (дівчатка),

потім сила (хлопчики).

Гарно читаємо,

Текст новий вивчаємо.

5. Опрацювання тексту «Батьківщина» (Буквар, стор.124)

1). Розповідь «Як називається наша Батьківщина».

- У кожної людини є свій куточок на землі. Це місце, де вона народилася. Це маленька батьківщина. З таких маленьких рідних куточків і складається наша велика Батьківщина. А країна, в якій ми живемо, називається Україна.

2). Розгляд карти України, ілюстрацій про чудові українські місця.

· Кордони України. Країни-сусіди України: Росія, Білорусь, Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія, Молдова.

· Наймальовничі куточки України: Карпатські гори, Дніпро, Полісся, Чорне море, Азовське море, Київ.

3). Робота над текстом «Батьківщина».

· Читання тексту вчителем.

- Як називається наша Батьківщина?

· Словникова робота:

Читання слів: хорове читання «Буксир», читання «ланцюжком».

Домівка - дім, де ви народилися.

· Читання тексту за частинами.

1 абзац - читання «буксиром»;

2 абзац - читання методом додавання (вчитель зачитує початок речення, а діти завершують його);

3 абзац (до кінця) - самостійно, напівголосно.

- Про що цей текст? Що саме таке Батьківщина?

Читання тексту вголос окремими учнями.

Знаходження в тексті трьох висновків:

Я люблю свою Батьківщину.

Я бережу свою Батьківщину.

Я пишаюся своєю Батьківщиною - Україною.

4). Вправа на вироблення техніки читання: робота в парах.

5) Виразне читання.

(передати голосом почуття гордості і любові до своєї Батьківщини).

6). Робота над прислів'ям «Людина без Батьківщини, як пташка без пісні».

- Як ви розумієте це прислів'я?

3. Підсумок уроку

1) Бесіда.

- Про що ми говорили на уроці?

- Про що ви дізналися?

- Як зветься наша Батьківщина?

2). Вірш.

На землі великій є одна країна:

Гарна й неповторна, мила… (Україна).

І живуть тут люди добрі, працьовиті,

І скажу, до речі, ще… (талановиті).

Землю засівають і пісні співають,

На бандурі грають і вірші… (складають).

Щоб жила й раділа кожная родина,

Щоб була щаслива наша… (Батьківщина).

3). Урок підходить до кінця.

З радістю ми грались.

Знань усім додав нам Букварик.

Скажемо всі разом: «Дякуємо тобі»!

- Покажіть квіточки, які ви одержали. Щоб завжди Україна була квітучою державою, давайте посадимо квіточки галявину (діти виходять до дошки і наклеюють квіточки).

Размещено на Allbest.ru


Подобные документы

  • Збагачення словникового запасу - розширення кругозору та мовленнєвої діяльності. Значення словникового запасу для усного і писемного розвитку мовлення учнів. Методика вдосконалення дитячого мовлення. Система вправ зі збагачення словникового запасу.

    курсовая работа [78,3 K], добавлен 13.05.2015

  • Теоретичні передумови вивчення слова як лексико-семантичної одиниці мови, слово як основна одиниця лексикології. Робота над збагаченням словникового запасу молодших школярів. Система вправ зі збагачення словникового запасу учнів початкових класів.

    дипломная работа [186,6 K], добавлен 19.09.2009

  • Аналіз розвитку логічного мислення учнів початкових класів в психолого-педагогічній літературі. Особливості мислення дітей на етапі молодшого шкільного віку. Експериментальне дослідження особливостей логіки школярів початкових класів на уроках читання.

    курсовая работа [253,9 K], добавлен 02.01.2014

  • Патріотизм як інтегральна моральна якість. Вивчення рівня знань дітей про своє місто. Аналіз практики й методика організації навчально–виховної роботи в старшій групі дошкільного навчального закладу м. Бердичева по вихованню любові до рідного міста.

    курсовая работа [98,0 K], добавлен 06.12.2013

  • Науково-теоретичні засади збагачення словникового запасу молодших школярів. Лінгводидактичні та методичні основи вивчення елементів лексикології на уроках української мови в початкових класах. Організація словникової роботи, розвиток критичного мислення.

    дипломная работа [438,2 K], добавлен 29.07.2019

  • План комбінованого типу уроку з математики. Закріплення знання учнів про переставну і сполучну властивості множення, формулювання розподільної властивості множення відносно додавання і віднімання та використання її. Розвиток в учнів логічного мислення.

    конспект произведения [29,2 K], добавлен 08.03.2009

  • Психолінгвістичні підходи до процесу формування у молодших школярів мовленнєвих умінь і навичок. Джерела збагачення словникового запасу учнів. Організація системи уроків з української мови і розвиток зв'язного мовлення в умовах диференційованого навчання.

    дипломная работа [163,2 K], добавлен 02.08.2012

  • Збагачення і розширення знань учнів про життя та творчість поетеси Наталі Забіли як мета уроку читання в 3 класі. Формування вміння правильно, виразно читати поетичні твори, висловлювати думки, збагачувати словниковий запас. Організація класу до уроку.

    разработка урока [13,2 K], добавлен 26.12.2011

  • Методи навчання як система послідовних, взаємозалежних дій учителі й учнів, їх класифікація та різновиди. Усний виклад знань учителем й активізація учбово-пізнавальної діяльності учнів, закріплення досліджуваного матеріалу. Самостійна робота учнів.

    курсовая работа [77,9 K], добавлен 14.07.2009

  • Розширення уявлення дітей про планети, які обертаються навколо Сонця. Закріплення знань про Сонце, Місяць та їх вплив на Землю. Розвиток мислення, світогляду, уважності. Виховання інтересу до планет Сонячної системи. Сприяння естетичному вихованню дітей.

    разработка урока [78,1 K], добавлен 18.12.2012

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.