Редагування тексту в середовищі текстового редактора Word
Організаційна частина та актуалізація опорних знань: створення текстового документа, набір і збереження файлу на відповідному диску. Виправлення помилок, внесення додаткових слів, форматування та маркерування, дотримування певних правил учнями.
Рубрика | Педагогика |
Вид | конспект урока |
Язык | украинский |
Дата добавления | 15.09.2011 |
Размер файла | 449,3 K |
Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже
Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.
Размещено на http://www.allbest.ru/
План-конспект
уроку на тему "Редагування тексту в середовищі текстового редактора Word"
Мета уроку: навчити використовувати на практиці здобуті знання, вміння і навички; розвинути логічне мислення і методи редагування тексту; виховати любов до науки
Обладнання уроку: Комп'ютер, текстовий редактор Word, конспект уроку.
Вид уроку: комбінований урок.
Планування уроку
1. Організаційна частина (3 хв)
2. Актуалізація опорних знань (5хв)
3. Пояснення нового матеріалу (20хв)
4. Закріплення нового матеріалу (виконання завдання) (20хв)
5. Підведення підсумків (5хв)
Хід уроку
І. Організаційна частина
Заходжу в клас, вітаюся з учнями та перевіряю присутніх і їх готовність до уроку.
ІІ. Актуалізація опорних знань
А зараз ми з вами перевіримо, як ви засвоїли матеріал попереднього уроку. Дайте, будь-ласка, відповідь на такі запитання:
1. Що таке текстовий процесор?
2. Які основні елементи містить вікно документа?
3. Яким чином можна переключати вікна документів.
ІІІ. Пояснення нового матеріалу
Створення текстового документа проводиться у такі етапи:
Набір і збереження текстового документа полягає у введенні його з клавіатури і збереженні файлу на відповідному диску.
Редагування - це виправлення помилок, внесення додаткових слів і речень, зміна їх розташування, вилучення зайвих фрагментів.
Форматування - це надання потрібного вигляду: встановлення шрифтів, оформленні абзаців, таблиць.
Маркерування - це оформлення заголовків, розбивка документу на сторінки, їх нумерація, внесення формул, графічних об'єктів.
Друкування - це процес виведення на папір всіх або вибраних сторінок створеного документа.
Введення символів. Перед введенням символів слід вибрати шрифт, його розмір, формат.
Діти повинні знати, що для забезпечення нормальної роботи текстового редактора, при наборі тексту необхідно дотримуватись певних правил (додаток). Роздаються учням пам'ятки.
Редагування та форматування здійснюється з виділеними фрагментами тексту.
Фрагмент можна виділити і за допомогою комбінацій клавіш: [Shift - ], [Shift - ] - виділення символу ліворуч, праворуч від курсора; [Shift - ], [Shift - ] - виділення рядка зверху, знизу від курсора; [Shift-Home], [Shift-End] - виділення тексту від курсора до початку, кінця рядка; [Shift-PgUp], [Shift-PgDn] - виділення фрагмента від курсора до початку, кінця тексту.
Редагування виділеного фрагменту. Виділений фрагмент можна вилучити, перемістити, скопіювати. За таких операцій часто використовують буфер обміну Windows. Через цей буфер редактор Word може обмінюватись інформацією з іншими програмами, що працюють у середовищі Windows.
Перенести фрагмент можна за допомогою послідовно виконаних двох команд: Правка/Вырезать і Правка/Вставить. Досить просто можна перемістити фрагмент за допомогою миші.
Перевірка орфографії. Word дозволяє перевірити орфографію декількома мовами. Для вибору мови слід виконати команду Сервис/Язык і вибрати необхідний елемент зі списку мов. Перевірка орфографії ініціюється командою Сервис/Орфография або кнопкою панелі інструментів Стандартная. Перевіряється виділений фрагмент, а за його відсутності - текст від положення курсора до кінця. Якщо в тексті зустрічається відсутнє в словнику слово, то воно виділяється і відкривається вікно діалогу Орфография.
В першому рядку вікна вказується слово, яке не знайдено в словнику. В списку під ним виводяться близькі за написанням слова як варіанти для виправлень. Якщо таких слів не знайдено, то список порожній. Однак якщо користувач впевнений, що слово написано правильно, він може продовжити перевірку, натиснувши кнопку Пропустить.
Учням слід наголосити, що Word надає користувачу три можливості керування своєю роботою:
- За допомогою меню;
- За допомогою панелей інструментів;
- За допомогою натискання «швидких» клавіш.
Учням роздається пам'ятка «Клавіші, які використовують найчастіше» для ознайомлення.
текстовий документ форматування маркерування
ІV. Закріплення матеріалу
(Виконання практичної роботи).
Виконання учнями практичних завдань на комп'ютері, розроблених на роздаткових картках (див додаток).
Картка.
1.1 Набрати текст
Та автори не задовольняються зовнiшнiми ознаками в змалюваннi портрета, як це властиво їх сучасниковi І. Нечую-Левицькому. Вони знаходять i такi риси, що розкривають соцiальний стан персонажа ("Не багатого роду! - казала проста свита"), передають якостi його характеру ("Таких парубкiв часто й густо можна зустрiти по наших хуторах та селах. Одно тiльки в нього неабияке - дуже палкий погляд, бистрий, як блискавка. Ним свiтилася якась незвичайна смiливiсть i духова мiць, разом з якоюсь хижою тугою...").
1.2. Перейти за допомогою курсора в початок тексту.
1.3. За допомогою однієї клавіші перейти в кінець тексту.
2.1. Виправте помилки, вставляючи, де потрібно, символ «пропуск» та замінюючи маленьку літеру на велику на початку кожного речення. 2.2. Розмістіть прислів'я та приказки так, щоб кожне з них було розміщене в окремому абзаці.
Таземлямила,
Дематинародила.всякапташкасвоєгніздознає.поганапташка,
Якійсвоєгніздонемиле.насонцітепло,абіляматерідобре.птахрадієвесні,адитя - матері.
2.3. Шрифт - Times New Roman, розмір тексту - 14, прислів'я - 17, накреслення тексту - Ж, К, прислів'я - К, Ч, вимірювання абзаців тексту - по ширині, прислів'я - по центрі, колір тексту - чорний, прислів'я - синій, міжрядковий інтервал - полуторний.
V. Підведення підсумків уроку
1. Аналіз діяльності учнів на уроці.
2. Виставлення оцінок та їх мотивація.
3. Відповіді на питання:
* Що нового дізнались з уроку?
* Що було тяжким?
* Що треба довчити?
V. Підведення підсумків уроку. Молодці, ви сьогодні дуже добре працювали на уроці, за це я виставлю вам позитивні оцінки у щоденники і у журнал. А тепер запишіть будь-ласка в щоденники домашнє завдання. Пункт 11.5 з підручника Руденко В.Д. Практичний курс інформатики. Урок закінчено. До побачення.
Размещено на Allbest.ru
Подобные документы
Сутність педагогічної технології, орієнтованої на застосування і придбання нових фактичних знань. Аналіз MS Word, Excel, Access. Метод проектів як перспективна педагогічна технологія. Принципи вивчення дисципліни "Інформатика" за допомогою проектів.
курсовая работа [83,6 K], добавлен 29.03.2015Роль і місце учбової дисципліни "Текстові процесори" в учбових документах при підготовці фахівців в ПТНЗ. Методика та етапи розробки комплексно-методичне забезпечення для теми: "Створення і редагування макросів в інтерактивних документах засобами Word".
курсовая работа [66,7 K], добавлен 13.12.2009Обов’язкові елементи конструктора уроку. Мета, завдання, тип та форма проведення уроку, структурні елементи навчальної діяльності та домашнє завдання. Виправлення методичних помилок та усунення проблемних ситуацій. Засвоєння учнями нових знань.
презентация [200,5 K], добавлен 20.12.2012Анализ учебного предмета "информатика", его назначение и место в структуре и подготовке квалифицированных рабочих. Перспективно-тематический план по информатике при изучении текстового редактора Word. Дидактический анализ темы и план-конспект урока.
курсовая работа [34,3 K], добавлен 21.04.2009Методика проведення уроку: ознайомлення з громадськими діячами другої половини ХІХ ст., характеристика літературного процесу, зв’язок мистецтва слова з провідними тенденціями свого часу. Актуалізація опорних знань і розкриття тематики художніх творів.
разработка урока [33,7 K], добавлен 11.03.2011Глибокий аналіз образу Євгена Рафаловича як одного з представників української інтелігенції. Виявлення і розкриття визначальних рис, проникнення у внутрішній світ людини. Удосконалення вміння виділяти головне, актуалізація опорних знань.
практическая работа [24,5 K], добавлен 15.03.2011Сутність і сучасні класифікації мовленнєвих помилок. Виявлення порушень мовної норми та аналіз причин їх виникнення при перевірці учнівських творів і переказів. Організація корекційної роботи з виправлення лексичних, фразеологічних і стилістичних помилок.
курсовая работа [48,4 K], добавлен 05.11.2013Актуалізація опорних знань з біології. Вивчення нового матеріалу за темою "Дводольні рослини та їх характеристика". Особливості родин Пасльонових, Бобових, Хрестоцвітих, Айстрових. Використання ігрових методів навчання для закріплення вивченого уроку.
разработка урока [91,1 K], добавлен 11.12.2011Переваги використання інтерактивної дошки на уроці. Розробка вправ і завдань з алгебри 7-го класу. Миттєва перевірка розв’язаного учнями завдання і виправлення помилок. Розробка систем завдань з тем "Вивчення многочленів" та "Формул скороченого множення".
статья [4,7 M], добавлен 11.05.2010Психолого-педагогічна робота з підручником. Текст у структурі підручника для початкової школи. Ознаки тексту та їх характеристика. Використання системи розвивальних завдань і вправ на аналіз текстового матеріалу. Підготовка учнів до сприймання твору.
курсовая работа [1,1 M], добавлен 23.07.2009