Програмний засіб Microsoft Excel. Побудова графіків і діаграм
Вивчення і закріплення навичок роботи з програмним засобом Microsoft Excel як програмою, призначеною для роботи з електронними таблицями. Вдосконалення навичок роботи на ПК і формування умінь по створенню графіків і різних діаграм в програмі Excel.
Рубрика | Педагогика |
Вид | разработка урока |
Язык | украинский |
Дата добавления | 08.06.2011 |
Размер файла | 10,5 K |
Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже
Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.
Размещено на http://www.allbest.ru/
1
Тема: Програмний засіб Microsoft Excel. Побудова графіків і діаграм
побудова графік діаграма програма excel
Мета уроку:
· Закріпити навички роботи з ЕТ Excel;
· Сформувати вміння створювати діаграми;
· Вдосконалювати навички роботи на ПК;
· Виховувати старанність, активність при вивченні нового матеріалу, уміння працювати в групі;
Навчально-інформаційне забезпечення:
4 парти об'єднані по 2, на кожній з яких стоїть прапор із символом піратів;
для вчителя - бандана;
музика "Фанфари";
чорна пов'язка;
намальована карта півострова із зазначенням основних моментів уроку;
Total Commander, Excel ;
файли Зразок.xls , Планети.xls , Використання.xls
прикріплені до дошки 2 смужки, на кожній з яких намальовані риски (для зручного відривання) і написано "1 бал = 1$";
Хід уроку
І. Організаційна частина. (3хв 1103)
1. Привітання
Доброго дня, шановні учні та гості.
Сьогодні ми проведемо наш урок у вигляді гри - відчуємо себе справжніми піратами. Отже - починаємо!
(Звучить музика - "Початок уроку")
Шановне панство, а також запрошені гості. Як вам відомо - ваш клас - це головні пірати в школі!. (Одягають на голову бандани).
Не раз ми воювали з вами проти поганих оцінок, але прийшов час підвести підсумки цієї битви
2. Поділ класу на групи
Отже, сьогодні ви сядете на свої кораблі і між вами я організую дуель. Та команда, яка переможе і стане володіти моїм скарбом - чорною пов'язкою капітана і довічно буде носити горде ім'я "Пірат інформаційного кабінету", а також матиме майже необмежений доступ до Інтернету, щоб там продовжувати свої чорні справи.
3. Вибір командира групи
У нас є два кораблі. Вам необхідно зараз дати їм назву, яка стосувалася б теми "Електронні таблиці" і вибрати командира корабля, який, можливо, і стане моїм наступником.
4. Пояснення умов гри
За кожну правильну відповідь ви наближатиметеся на 1 крок ближче до перемоги. А нагородою вам за це стане добра оцінка. Щоб було краще видно результати, на цій смужці я буду відривати по одному балу і віддавати вам. В кінці уроку відразу стане зрозуміло, яка команда виграла. Отже, до бою!
ІІ. Повторення вивченого матеріалу (5хв 1108)
Конкурс "Дуель"
Перш ніж вивчати нову тему, давайте пригадаємо, а що ми вже знаємо про ЕТ Excel. Для цього я пропоную вам здійснити по 3 постріли по своїх конкурентах - задати їм питання про роботу в Excel. За кожну правильну відповідь - крок вперед.
Конкурс "Далі, далі…"
Похвально. Але це ще не все. Вам необхідно буде швидко протягом не більше 10 секунд продовжити мої речення. Я розпочинаю, а ви закінчуєте. Отже ….
І) Електронні таблиці зручні тим, що дані в них розміщуються у вигляді ….. (таблиці)
ІІ) Кожна клітинка таблиці має своє …… (ім'я)
І) Ідентифікатор клітинки складається із назви ……… (стопчика і номера рядка)
ІІ) Файли, в яких зберігаються ЕТ, ще називаються …… (книгами)
І) Ім'я файла (книги) в ЕТ Еxcel має розширення ……. (xls)
ІІ) Кожна книга в Excel складається з …….. (аркушів, листів)
Конкурс "Хто згадає більше?"
А зараз та команда, яка згадає більше відомостей про Еxcel матиме відразу +2 бала. (відповідають по черзі)
ІІІ. Актуалізація (4хв 1112)
Перше знайомство з діаграмами
Молодці, з цим ви справилися. Отже моя справа не загине. Я зараз з вами поділюся інформацією про мої скарби. Вам необхідно буде якомога швидше визначити, в якій країні заховано найбільший скарб.
(Роздаю аркуші із таблицею і діаграмою чистою стороною вверх. Гравці по команді перевертають його і дають відповідь).
Я вражений! Поясніть, як вам вдалося так швидко це визначити?
(команді противника) То який висновок можна зробити з цього факту?
ІV. Повідомлення теми уроку (3хв 1115)
Ви вже, мабуть, здогадалися, що тема сьогоднішнього уроку буде "Побудова діаграм".
(Записати тему в зошити)
А чому ця тема така важлива, я надіюсь, ви розповісте мені в кінці уроку.
Скажіть, так що ми вже знаємо про ЕТ? (коротко записую на дошці, добавляю бали командам)
А що хочемо узнати? (на дошці - Як створити діаграми?)
V. Вивчення нового матеріалу (15хв 1130)
(Учні сідають за комп'ютери)
(Запускаю програму Excel. Відкриваю файл Зразок.xls)
Демонстрація:
Як створити діаграму?
Види діаграм
(Відкриваю файл Планети.xls)
Показати, що потрібно вибирати певний вид діаграми так, щоб було зрозуміло
Налаштування опцій діаграм:
a. Просмотр результата (2)
b. Ряды - в строках, в столбцах (3)
c. Заголовки, Легенда, Подписи данных, Таблица данных (4)
Переміщення діаграми на аркуші. Зміна її розмірів.
Зміна вигляду діаграми в залежності від зміни даних в таблиці.
Зміна кольору зафарбованої області.
VІ. Закріплення вивченого (10хв 1140)
(Учні самостійно відкривають файл Використання.xls)
Побудувати діаграму за поданими даними.
Оцінення результатів капітаном команди противника.
VІІ Підсумок уроку (5хв 1145)
Ми з вами знаходимось у відкритому морі у пошуку скарбів. А наші гості - поважні городяни, на березі. Вони озброєні далекобійними гарматами, щоб захищати своє місто.
Тому давайте дамо їм шанс потопити ваші кораблі своїми питаннями по новій темі. Отже - ваші питання до команд (1-2 запитання кожній команді)
То що ж ми сьогодні нового дізналися і навчилися?
Де можна застосувати ці знання на практиці?
Виставлення оцінок з короткою аргументацією.
5. Домашнє завдання:
- Повторити §1.16 с.86;
- Тим, в кого є домашній ПК - побудувати діаграму своєї успішності в 10 класі по навчальних предметах і зробити висновок;
- Підготувати питання для самостійної роботи (виберу з них 3 питання).
Нагородження команди переможців пов'язкою капітана піратів.
Аналіз уроку
10 клас - один із самих слабких класів у школі. Це гарно видно по оцінках з різних предметів. Але мені вдалося зацікавити навіть декого з тих, хто нічого не хоче вивчати. Хоча є й такі, яких навчити неможливо, особливо якщо вони самі цього не хочуть.
Головне, що потрібно на уроці - не просто дати знання по якійсь темі, а виробити практичні уміння. Як це вдалося - судити вам.
Урок провела з елементами гри. Учні не акцентували увагу на тому, що їм конче необхідно запам'ятати, як створюються діаграми. Вони це зробили на підсвідомому рівні.
Підбір матеріалу я здійснювала такий, щоб він ніс пізнавальне і виховне навантаження.
На уроці намагалася викликати невимушену атмосферу спілкування, але, така вже моя вдача, весь час підганяла учнів, щоб не розслаблялися.
Застосував програму EXCELдля демонстрації матеріалу. Звичайно, можна було використати якісь таблиці, підручник, але в даному випадку я застосувала більш доцільні види наочності.
Для активізації навчального процесу я застосувала метод змагання між групами. Групи підібрала рівносильні за складом.
Размещено на Allbest.ru
Подобные документы
Мета і особливості вивчення Microsoft Excel в загальноосвітньому навчальному закладі на уроках інформатики. Технології та зміст роботи з електронними таблицями в школі. Форми організації навчальної роботи учнів, добірка завдань та роздаткового матеріалу.
курсовая работа [2,0 M], добавлен 02.03.2012Організація самостійної роботи в педагогічному досвіді. Фрагменти уроків, що ілюструють індивідуалізацію завдань для шестиліток. Навчання грамоти і математики. Вимоги навчальних програм до формування у молодших школярів умінь і навичок самостійної роботи.
реферат [30,6 K], добавлен 23.09.2009Психолого-педагогічні особливості учнів 1-4 класів. Самостійна робота як форма організації навчання. Аналіз передового педагогічного досвіду з формування вмінь та навичок самостійної роботи в учнів. Організація індивідуальної роботи у молодших класах.
курсовая работа [47,0 K], добавлен 08.01.2013Психолого-педагогічні передумови формування читацьких умінь і навичок у молодших школярів. Основні лінгво-методичні проблеми навчання виразному читанню. Ефективність і зміст експериментального дослідження розвитку умінь і навичок виразного читання.
дипломная работа [7,7 M], добавлен 22.09.2009Розвиток самостійності як актуальна проблема теорії і практики. Психолого-педагогічні особливості учнів 1-4 класу. Самостійна робота як форма організації навчання. Аналіз педагогічного досвіду з формування навичок самостійної роботи молодших учнів.
курсовая работа [47,1 K], добавлен 19.01.2013Відповідальне батьківство як актуальна проблема соціально-виховної роботи. Сутність феномену, складові та компоненти відповідального батьківства. Технологія соціальної роботи педагога та консультування з формування навичок відповідального батьківства.
курсовая работа [62,4 K], добавлен 06.05.2014Сутність уміння вчитися як ключової компетентності молодших школярів. Онтогенетичні корені дитячої ігрової діяльності та дидактичні умови її використання в формуванні загальнонавчальних умінь і навичок. Розробка рекомендацій та оцінка їх ефективності.
дипломная работа [138,4 K], добавлен 02.11.2009Поняття і класифікація умінь в психолого-педагогічній літературі. Характеристика навчальних умінь і навичок. Дидактичні принципи і етапи формування умінь і навичок. Методичні рекомендації формування пізнавальних умінь, можливостей та інтересу учнів.
курсовая работа [61,8 K], добавлен 15.12.2015Теорія і практика, психолого-педагогічні та методологічні основи, шляхи формування комунікативних умінь і навичок молодших школярів. Організація та зміст експериментального дослідження ефективності формування умінь і навичок учнів на уроках рідної мови.
дипломная работа [93,9 K], добавлен 27.09.2009Самостійна пізнавальна діяльність студентів як предмет психолого-педагогічних досліджень. Особливості формування професійної майстерності майбутнього педагога-хореографа в процесі самостійної роботи. Умови формування навичок самостійної роботи.
магистерская работа [177,3 K], добавлен 26.06.2015