Методика навчання образотворчому мистецтву

Методика розвитку у дітей рухової координації і почуття пропорції за рахунок навчання ліпки з пластиліну конструктивним способом. Розвиток естетичного смаку дитини. Прийоми ліплення. Відбір матеріалів та інструментів. Демонстрація та аналіз робіт.

Рубрика Педагогика
Вид разработка урока
Язык украинский
Дата добавления 10.01.2011
Размер файла 605,8 K

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

Размещено на http://www.allbest.ru/

Конспект уроку з образотворчого мистецтва з методикою навчання для 1 класу на тему «Веселий урожай»

Тема. Веселий урожай

Мета. Вчити дітей ліпити конструктивним способом; розвивати почуття пропорції, зорово - рухову координацію; виховувати естетичні смаки, любов до праці та природи.

Завдання. Розвивати у дітей естетичний смак, закріпити вміння: передавати форму із шматка пластиліну, з'єднувати деталі, використовуючи стеку, згладжувати поверхню виробу, навчити дітей аналізувати свої вироби та вироби товаришів.

Обладнання. Для вчителя - пластилін, дощечки, стеки, ганчірка, зразки робіт, чарівна торбинка, магнітофон, диски з музичними творами. Для дітей - пластилін, дощечки, стеки, ганчірка, зразки робіт.

Хід уроку

I. Організаційний момент. ( 1хв. )

Всі сідайте тихо, діти,

Домовляймось не шуміти,

На уроці не дрімати,

А старанно працювати.

II. Оголошення теми і завдань уроку. ( 1 хв. )

- Діти, чи любите ви чудеса? А де бувають чудеса? ( В казках)

Сьогодні ми з вами спробуємо створити чудо - перетворити звичайнісінький шматок пластиліну у справжнє яблуко, грушку чи моркву. Ну що,готові? Тоді починаймо!

III. Розгляд зразка виробу. ( 2 хв. )

- Всіма чудесами на світі відає добрий чарівник. От і нам він надіслав свою дивовижну торбинку. Відгадайте, що в ній.

( Вчитель загадує загадки, одночасно дістаючи з торбинки малюнки і зразки виробів ).

1) Помаранчева і гарна, У землі сиджу не марно: Соковита, солоденька, Вже я стала чималенька. Собою пригощу дитину. Хай корисну з'їсть _ _ _ _ _ _ _ _. (Морквину)

2) На смак чудова, жовта, медова, Їсть її малий Павлуша. Здогадались, що це? _ _ _ _ _. (Груша)

3) Червоненькі має щоки

І округлі усі боки.

Он на гілочці, здаля

Просить: з'їж мене, маля!

(Яблуко)

- Оскільки зараз осінь, пора збору урожаю, давайте зберемо наш веселий урожай.

(Вчитель разом з дітьми аналізує форму кожного овоча і фрукта )

IV. Технологія виготовлення виробу і розгляд технологічних карток. ( 2 хв. )

1. Обладнання для роботи з пластиліном.

Загальну форму виробу ліплять пальцями, а для зображення дрібних деталей, узорів використовують спеціальні інструменти - стеки. Вони бувають різної форми. Розширеним кінцем стеки розділяють пластилін на шматочки, роблять у них заглиблення, а загостреним кінцем проводять лінії, роблять проколи.

2. Прийоми ліплення .

(Вчитель пояснює, демонструючи на практиці . )

ь Відрізування заготовки певної маси.

ь Скачування кульки між долонями рук. Всі нерівності на кульці загладжують вказівним пальцем.

ь Розкачування заготовки циліндричної і конічної форми. Між долонями розкачують циліндр, а потім пальцем вирівнюють бічні поверхні. Якщо потрібна конічна форма, то розкачують долонями одну сторону циліндра.

ь З'єднування окремих деталей. Виліплені з пластиліну деталі з'єднують, притискуючи пальцями одну до одної.

ь Виконання заглиблення у заготовці. Незначні заглиблення у заготовці можна зробити пальцями. Заглиблення певної форми, проколи, лінії виконують за допомогою стеків.

ь Витягування виробів. Якщо потрібно з кульки виліпити форму груші, то виконують це пальцями способом витягування.

Морква. В основі ліплення - циліндр. Циліндричну форму отримуємо, розкочи глину між долонями коловими (мал. 1), а потім прямими рухами рук (мал. 2), натискуючи більше на один кінець. Потім один кінець пальцями заокруглюємо, а інший - загострюємо. З окремого шматка глини ліпимо бадилля. Стекою поглиблення (мал. 3) та вічка. З'єднуємо частини і утворюємо моркву (мал. 4):

Груша. Глину розкочуємо коловими рухами рук (мал. 1) і утворюємо кулю. Далі пальцями відтворюємо грушу (мал. 2) і надаємо їй характерні ознаки. Пальцями заокруглюємо і вирівнюємо поверхню. Вказівним пальцем робимо поглиблення для палички. З окремого шматочка глини ліпимо паличку та листочки. Усі частини з'єднуємо (мал. 3).

пластилін ліпка дитина

Яблучко. В основі ліплення - куля, яку ми отримуємо, розкочуючи глину коловими рухами рук (мал. 1). Вказівним пальцем робимо поглиблення (мал. 2). З іншої частини глини ліпимо паличку і з'єднуємо її з основною частиною (мал. 3). Пальцями рук та стекою проробляємо форму, надаючи їй характерних ознак.

V. Відбір матеріалів та інструментів. ( 1 хв. )

Закріплення нового матеріалу.

VI. Оголошення правил техніки безпеки і культури праці. ( 1 хв. )

1) Не розмахувати стеками, аби не поранитися.

2) Ліпити тільки на підкладній дощечці.

3) Не залишати шматочки пластиліну на парті, не кидати їх на підлогу.

4) Не брати до рота пластилін.

5) Після роботи руки треба витерти серветкою і добре вимити.

VII. Практична робота. ( 10 хв. )

1. Виконання вчителем послідовного ліплення одного з виробів, коментуючи свої дії.

2. Практична діяльність учнів.

VIII. Фізкультхвилинка. ( 2 хв. )

- Давайте попросимо Чарівника, щоб він віддав трішечки своїх чар нашим пальчикам. Тоді вони зможуть творити чудеса також. ( Діти повторюють хором )

Чарівника ми просимо всі:

Пальчики наші творити навчи.

Раз, дав, три -

Пальчики диво творять усі!

IX. Слухання музичного твору під час роботи.

П. І.Чайковський із циклу “ Пори року „ “ Жовтень „ для кращого формування образів.

X. Продовження практичної роботи. ( 12 хв. )

XI. Підсумок уроку. ( 2 хв. )

- Чи сподобалося вам ліпити овочі та фрукти?

- Чим корисні для людей овочі та фрукти?

1. Демонстрація робіт та аналіз.

2. Організація виставки дитячих робіт.

XII. Прибирання робочих місць.

Размещено на Allbest.ru


Подобные документы

  • Матеріали, приладдя для ліплення - способу створення скульптурного зображення з м’якого пластичного матеріалу. Можливості використання ліплення з глини та пластиліну на уроках трудового навчання в початковій школі на прикладі Побузької ЗОШ І-ІІІ ступенів.

    реферат [693,3 K], добавлен 06.11.2016

  • Види та тематики творчих розповідей дітей. Їх значення для розвитку інтелектуальних та мовленнєвих здібностей дитини. Цінність словесних логічних завдань. Прийоми навчання творчому розповіданню. Складання дітьми казок за самостійно вибраною темою.

    контрольная работа [25,1 K], добавлен 21.07.2013

  • Поняття "естетичне виховання". Творче виховання в сучасній школі. Мета естетичного виховання. Сучасне розуміння ідей розвивального навчання. Навчання образотворчому мистецтву як важливий компонент навчально-виховної роботи. Основа викладання малювання.

    реферат [23,3 K], добавлен 16.11.2009

  • Періодизація розвитку мови у дітей. Методика розвитку словника у дітей дошкільного віку. Навчання монологічного мовлення на початковому етапі. Мовний розвиток як загальна основа виховання і дошкільного навчання дітей. Система занять по розвитку мови.

    реферат [29,1 K], добавлен 01.05.2009

  • Поняття психологічної готовності до навчання. Критерії оцінки готовності дітей до школи. Формування елементів майбутньої учбової діяльності. Система вимог сучасного навчання. Важливість моторної координації як показника готовності дитини до навчання.

    курсовая работа [42,9 K], добавлен 15.10.2012

  • Навчання у школі як один з найважливіших періодів у житті дитини. Адаптація дитини до шкільного навчання. Аналіз психолого-педагогічної літератури. Недоліки у підготовці дитини до школи. Соціально-педагогічна занедбаність. Тривала психічна депривація.

    статья [21,8 K], добавлен 15.07.2009

  • Диференційоване навчання як умова розвитку обдарованих дітей. Соціально-педагогічні аспекти формування творчої особи обдарованої дитини засобами диференціації. Проблема соціалізації та труднощі в навчанні обдарованих дітей. Кризи дитячої обдарованості.

    курсовая работа [81,4 K], добавлен 12.03.2012

  • Організація навчання письма молодших школярів. Вироблення навичок письма як складний багатосторонній процес. Методичні вказівки щодо навчання письма в букварний період. Вимоги до уроків та їх орієнтовна структура. Методика навчання ліворуких дітей.

    дипломная работа [3,8 M], добавлен 14.07.2009

  • Готовність дитини до навчання в школі як психолого-педагогічна проблема. Компоненти готовності дітей до шкільного навчання. Методика застосування будівельно-конструктивних ігор для підвищення рівня готовності старших дошкільників до навчання в школі.

    дипломная работа [429,6 K], добавлен 08.12.2011

  • Поняття зв’язного мовлення і розвиток мовних функцій. Порушення зв’язного мовлення у дітей з вадами мови і шляхи їх корекції. Розвиток діалогічного мовлення. Методика навчання дітей описовим розповідям. Роль дидактичних ігор у розвитку зв’язного мовлення.

    курсовая работа [69,5 K], добавлен 22.10.2009

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.