Виховне заняття на тему: "Шануймо все, що зветься просто й коротко - Природа"

Розроблений план уроку, мета якого навчити учнів бережно ставитись до природи; визначити взаємозв'язок людини та природи; вивчити проблеми довкілля; розвинути в учнів інтерес до захисту навколишнього середовища; виховувати почуття прекрасного і любові.

Рубрика Педагогика
Вид разработка урока
Язык украинский
Дата добавления 24.04.2014
Размер файла 20,7 K

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

Размещено на http://www.allbest.ru/

Шануймо все, що зветься просто й коротко - Природа

Мета: навчити учнів бережно ставитись до природи: визначити взаємозв'язок людини і природи; вивчити проблеми довкілля; розвинути в учнів інтерес до захисту навколишнього середовища; виховувати почуття прекрасного і любові до навколишнього середовища.

Обладнання: вірші для учнів, презентація з пам'яткою про охорону довкілля.

Хід роботи:

Організаційна частина.

II. Вступна частина. Слово вчителя.

III. Основна частина.

Вчитель. Охорона навколишнього середовища - одна з глобальних проблем сучасності.

Час усвідомленої історії людства -- близько 7 тис.років: 5 тис. до нашої ери та 2 тис. нашого часу. Прийнято вважати, що покоління змінюється кожні 25 років. Здавалося б, 7 тисяч років - величезний строк. Але якщо підрахувати, скільки поколінь змінилося за цей час, то виявиться лише 280. І ось ми прийшли до межі, коли всі, хто живе сьогодні, можуть стати останнім, 281-м поколінням на Землі, якщо не захистимо Природу, не будемо берегти мир на нашій планеті Земля.

В життя людина входила в жорстокій, безкомпромісній боротьбі з природою. Рубала ліс, вбивала звіра - вижити б інакше не змогла вона тоді. А що тепер? Природа вижити силкується в двобої із людиною. Не зможе - вмре, але скара спочатку царя свого й губителя свого. Отже, поки не пізно, давайте вивчати проблеми довкілля, рятувати Природу, а значить, і самих себе.

Мабуть, немає на планеті такого жителя, якого не хвилювала б ця тема. Ми живемо у вік небаченого розвитку науки й техніки. Науково-технічна революція принесла із собою величезні блага для людини (Назвіть, будь ласка, ці блага?), з'явилися комфортабельні машини, надзвукові літаки, ракети, атомні електростанції, телевізори, ЕОМ. Але за все це людство розплачується природними багатствами. Так, за останні 500 років воно лише лісів винищило майже дві третини. За даними Міжнародної спілки охорони природи, сьогодні на землі під загрозою вимирання понад 20 тис. рослин. Від зменшення на планеті зелених насаджень висихають озера, міліють ріки, погіршується якість повітря.

Учень 1. Ще назва є, а ріки вже немає. Посохли верби, вижовкли рови. І дика качка тоскно обминає. Рудиментарні залишки багви. Куди ж ти ділась, річенько? Воскресни! У берегів потріскалась вуста. Барвистих лук не знають твої весни. І світить спека ребрами моста. (Л. Костенко)

Вчитель. У результаті промислової діяльності щорічно в атмосферу викидаються мільярди тонн вуглекислого газу, різних шкідливих твердих та газоподібних речовин. Особливо забруднене повітря в місцях скупчення хімічних підприємств.

Учень 2. Людина будує міста, перетинає Землю каналами, дорогами, осушує болота, зрошує землі. Ця глобальна технічна діяльність порушує єдність і рівновагу природи, загрожує існуванню самої людини.

Учень 3. Узимку злива! Диво прямо.. Та часто так тепер бува: То заміта зима снігами, А то дощами залива. А втім, самі ж ми приклад нині Такий Природі подали: Степи водою залили, А де вода була - пустині...

Вчитель. Екологічний стан в Україні сьогодні є незадовільним. Великої шкоди завдав вибух на Чорнобильській АЕС. Що ми знаємо про Чорнобиль?

¦ Ми знаємо те, що вибух на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався о 1-й годині 23 хвилини 48 секунд. Він призвів до радіаційного забруднення великих за площею районів СРСР і десяти країн Європи. За межу, позначену страшним словом „зона", було вивезено 135 тис.осіб.

¦ Знаємо про те, що від аварії на ЧАЕС постраждало близько 3,5 млн. людей, 116 тис. отримали високі дози опромінення, 200 тис. - середні дози. У ліквідації наслідків аварії брало участь 350 тис. осіб. За десять років померло 168 тис. постраждалих. На 300-400 років „знищено" 100 тис.км2 території.

¦ Знаємо про нечувану мужність перших годин страшної квітневої ночі, коли люди, не жалкуючи себе, йшли у вогонь і були наскрізь прошиті смертельною радіацією. У небо над містом вирвався стовп радіоактивної пари, шматки уран-графіту розкидало навколо станції. Люди чіпляли ногами ці уламки, що випромінювали шалену радіацію.

¦ Знаємо, що радіація призвела до безпліддя чоловіків і жінок, які так і не пізнали радості материнства та батьківства.

¦ Знаємо, що 800 років знадобиться Україні для того, щоб наслідки Чорнобиля перестали калічити людей і природу. Смерть забирає жертв Чорнобиля, не вибираючи стать, вік, службове положення. Ідуть із життя сини та дочки України, які поклали своє життя на олтар Батьківщини. Одна смерть - велике горе. Багато смертей - це вже статистика. Не знати б її нам, не рахувати ані загиблих від наслідків аварії на ЧАЕС, ані чорнобильських сиріт. навчити учня природа захист

Але це не тільки Чорнобиль. Десятки хімічних комбінатів, шахт, фабрик, заводів, які не дотримуються екологічних вимог, забруднюють ґрунти, водоймища, повітря. Ось що ми спостерігаємо в результаті втручання людини в природу:

Учень 4. Давно хрущів над вишнями нема, Садки вишневі сохнуть поодинці. Відважний навіть босим по стежинці Уже не вийде в поле край села.

Україна має багато водних джерел. Це великі й малі річки, природні озера, струмки, штучні водосховища, канали тощо. Господарська діяльність позначилася й на водних ресурсах: як у води України, як і світові, щороку вливається мільйони тонн забруднюючих речовин: солей, нафтопродуктів, металів та ін. Це призвело до забруднення не тільки наземних, але й підземних вод багатьох регіонів.

І опинилась хата під водою. Ну й нащо б ти, здавалося, здалась? В житті стрічався з більшою бідою. А цю б уже давно забути час. Та не забув я ні села, ні хати... А ще: до чого боляче мені, Коли питає хтось, відповідати, Де народивсь. Що скажеш тут? На дні.

Сьогодні стан природи такий, що не тільки вченим, а й кожному з нас треба дбати про те, щоб і нам, і нашим нащадкам було гарно й затишно жити, щоб вони не тільки користувалися благами природи, але й співали їй оди.

Вчитель. Земле моя, всеплодюща мати.. Цими словами український поет Іван Франко підкреслює, що Земля - це наша годувальниця. Тож треба її любити та оберігати, примножувати її багатства.

Учень 5. Земля від роду і до роду У спадщину передається. Шануймо ж все на ній, що зветься Так просто й коротко - Природа! І буйні трави й тихі води, І кожну квіточку в росі... Щоб світ у всій своїй красі Дістався і новому роду.

Вчитель. Як же ми, люди, можемо охороняти природу? Що ми можемо зробити для того, щоб її багатств вистачило і для майбутніх поколінь? Послухаймо пам'ятку охоронця природи. Її знати й виконувати повинен кожен із нас. (презентація)

- Не вирубуйте лісів, зелених насаджень, а самі побільше садіть дерев.

- Охороняйте кожне дерево, струмочок, маленьку річечку. Не допускайте, щоб вони замулилися, забруднилися. Адже від доброго стану водних джерел залежить життя людини на землі.

- Оберігайте від розорювання луки!

- Обмежуйте випасання худоби біля річок і струмків!

- Оберігайте лісосмуги від вирубування та випалювання!

- Дбайте про поповнення рік, озер і ставків рибами!

- Проводьте роботу з мисливцями зі збереження звірів!

- Навчіться правильно збирати лікарські рослини. Пам'ятайте, що їх запаси не безмежні. Не наривайте зайвого!

- Не рвіть даремно ні польових, ні лугових квітів. Нехай жодна з них не потрапить до Червоної книги!

Скарби природи не покладеш у сховища, не начепиш на них замка. Єдиний надійний замок, який захистить ті багатства, має бути зроблений з найтривкішого матеріалу - любові.

Заключне слово вчителя. Тож любіть нашу Землю! Пам'ятайте, що й після нас житимуть люди. їм важко буде обійтися без пташиного щебету, без тихих вод, без сплеску рибини на ранковій зорі.

Послухаймо народну мудрість про збереження природи:

¦ Хто землі дає, тому й земля дає.

¦ Посадиш дерево - подякують люди, зламаєш дерево - і діти.

¦ Сади дерево замолоду, на старість як знахідка буде.

¦ Пильнуй чисту воду, як свою вроду.

¦ Не лінуйся рано вставати, дерево саджати.

¦ Добрий рибалка по кольору мусить знати, яку рибу охороняти.

¦ Доглянь природу, й вона тебе догляне.

Виховне заняття на тему:

«Шануймо все, що зветься просто й коротко - Природа»

Тему отримала: __________

Вчитель:__________

(Михальчук О. О.)

Дата проведення: __________

Консультацію отримано:__________

Методист:__________

(Семенюк-Іванюк Л. Ю.)

Конспект перевірено і до заняття допущено:

Методист:__________

(Семенюк-Іванюк Л. Ю.)

Оцінка:__________

Щоденник

із практики з додаткової кваліфікації

студентки ІІІ курсу, групи С

Дубенського коледжу РДГУ

Спеціальність 5.01010601

«Соціальна педагогіка»

Шуманської-Банацької Наталії Миколаївни

Размещено на Allbest.ru


Подобные документы

  • Організація уроку з охорони природи України: ознайомлення учнів з рослинами і тваринами, які потребують охорони Червоною книгою України, зв'язок між ставленням людини до природи і різноманітністю, кількістю тварин і рослин, взаємозв'язок явищ природи.

    разработка урока [18,1 K], добавлен 10.01.2010

  • Завдання та мета вивчення природознавства в допоміжній школі. Знання, вміння та навички, якими повинні оволодіти розумово відсталі учні, та перелік методичних прийомів та засобів навчання. Приклад уроку з курсу неживої природи на тему "Кам'яне вугілля".

    доклад [30,3 K], добавлен 20.07.2011

  • Виховання бережливого ставлення до природи як соціально-педагогічна проблема. Практичні основи виховання у старшокласників ціннісного ставлення до оточуючого середовища. Проведення констатуючого, формуючого та контрольного експерименту, його результати.

    курсовая работа [153,5 K], добавлен 05.01.2014

  • Формування відношення до природи в педагогічній теорії та шкільній практиці як соціально-педагогічна проблема. Методичні основи формування ціннісного ставлення до природи в учнів основної школи. Використання екскурсії як атрибуту екологічного виховання.

    курсовая работа [134,5 K], добавлен 08.04.2019

  • Дидактичні вимоги до сучасного уроку. Мета уроку, психологічні вимоги до уроку. Організація пізнавальної діяльності учнів. Врахування вікових особливостей учнів. Вимоги до техніки проведення уроку. Регулювання якості вищої освіти державним стандартом.

    реферат [31,1 K], добавлен 15.06.2010

  • Мета уроку на тему "Основи технології писанкарства". Методичне оснащення уроку. Виконання різнорівневих завдань. Робота учнів в групах. Контроль знань учнів, взаємоперевірка, самоконтроль. Аналіз допущених помилок. Картки для індивідуального опитування.

    конспект урока [57,8 K], добавлен 19.01.2012

  • Освітня мета класної години - ознайомити учнів з деякими важливими винаходами та з історією їх виникнення. Виховна: уважність, самостійність. Розвиваюча: навчити учнів розв'язувати раціоналізаторські задачі, мати технічне мислення, пам'ять, увагу та уяву.

    учебное пособие [13,2 K], добавлен 19.12.2008

  • Ознайомлення учнів з різноманітністю рослинного світу України. Збагачення знаннь про дерева, кущі, трав’янисті рослини, їхні лікувальні властивості. Виховування любові та дбайливого ставлення до природи, культури поведінки у навколишньому середовищі.

    разработка урока [19,8 K], добавлен 04.09.2013

  • Головна мета викладання природознавства у початковій школі: формування системи уявлень та понять про предмети і явища природи, взаємозв’язки й залежності між ними. Використання методики спостережень в проведенні уроків освітньої галузі "Людина і світ".

    дипломная работа [563,0 K], добавлен 14.07.2009

  • Методика формування умінь на уроках української мови відповідно до запропонованої тематики заняття: навчити студентів працювати з книгою, робити грамотно тематичні виписки, складати складний план, виписувати тези, виховувати грамотну особистість.

    практическая работа [27,8 K], добавлен 10.03.2011

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.