Тема: Василь Сухомлинський "Кінь утік..."

Удосконалювати уміння виразного читання тексту. Формування уміння висловлювати власні оцінні судження про вчинки героїв. Читання діалогу в особах. Виразне читання епізоду. Сприяння засвоєнню головної теми оповідання Василя Сухомлинського "Кінь утік...".

Рубрика Педагогика
Вид разработка урока
Язык украинский
Дата добавления 01.04.2013
Размер файла 17,6 K

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

Размещено на http://www.allbest.ru/

Размещено на http://www.allbest.ru/

Відділ освіти Нікопольської РДА

Першотравенська ЗШ І-ІІІ ступенів

Урок українського читання. 3 клас.

Тема: Василь Сухомлинський « Кінь утік...»

виразний читання текст оповідання

Учитель вищої категорії,

старший учитель

Першотравенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

Жидко Ірина Іванівна

Мета. Сприяти засвоєнню головної теми оповідання.

Удосконалювати уміння виразного читання тексту.

Залучати дітей до міркування щодо проблем дружби.

Формувати уміння висловлювати власні оцінні судження про вчинки героїв.

Виховувати потребу справжньої дружби.

Обладнання. Портрет В.О. Сухомлинського. Виставка малюнків на тему «Мій друг». Капелюхи, фішки. Мікрофон. Картки для словникової роботи. Картки для групової роботи «Склади прислів'я», «Інтерв'ю», «Сенкан».

Хід уроку

1.Організація учнівського колективу.

2. Перевірка домашнього завдання.

- Тест «Красиві слова і красиве діло» (учні сигналізують правильну відповідь пальчиками) :

- Хатинка стояла серед :

1.поля; 2. лісу; 3.села.

- Її побудували, щоб у ній :

1.жили люди; 2.пересиділи у негоду; 3.сховались від звірів.

- Дощ пішов серед :

1.осіннього 2.літнього 3.весняного

дня; дня; дня.

-В хатинці сховались:

1.2 хлопців; 2. 4 хлопців; 3. 3 хлопців.

-Незнайомець був :

1. хлопцем 2.хлопцем 3. хлопцем з міста.

з їх села; з іншого села;

- Мовчки зняв з себе сорочку і віддав змоклому хлопчикові:

1.третій 2.перший 3.другий

хлопець; хлопець; хлопець.

- Вибіркове читання оповідання.

- Прочитайте епізод , зображений на малюнку.

- В яких словах тексту висловлена головна думка?

- Творче завдання. ( власна розповідь «Добра справа»).

3. Актуалізація опорних знань учнів.

· Робота в групах.

Завдання на картках: Скласти прислів'я.

Друга шукай а колючку впустив.

Справжній друг а знайдеш - тримай.

Здається, і друг, довіку тобі добра бажатиме.

· Перевірка.( учні зачитують складені прислів'я).

- Якою темою можна об'єднати ці прислів'я?

*Складання «асоціативного куща» до слова дружба.

4. Повідомлення теми уроку.

· Робота над заголовком.

· Прогнозування.

- Чому кінь міг утекти, як на вашу думку?

5.Робота над оповіданням В. Сухомлинського «Кінь утік».

· Метод керованого читання з передбаченням.

Читання вчителем 1 і 2 абзаців, діти слідкують. За командою відривають очі від тексту.

- Уявіть себе письменниками. Спробуйте продовжити оповідання.

· Продовження читання тексту на ст. 67 вчителем.

- Чиї думки збіглись з авторськими?

· Читання тексту до кінця.

- Чому в класі запанувала тиша ? Чи насправді кінь утік ?

* Словникова робота.(індивідуальні картки ).

запанувала подив

вогнегривий вчинив

почервонів вчинок

розголошуєш тиша

обурення таємниця

- Читання «луною» за вчителем.

- Добір синонімів, антонімів.

*Повторне читання окремими учнями.

*Осмислення прочитаного. Бесіда з учнями.

- Чи зазначено в тексті напряму, що Петрик і Віталик товаришували?

- Знайдіть речення, де є слово вчинив, зачитайте. Як це, на вашу думку, «негарно вчинив»?

- Діти, а чи можна сказати напевно, кого з хлопців підтримав клас? Кого засудив?

*Гра «Кримінал».

- Чи засуджуєте ви вчинок Віталика? З' ясувати нам допоможуть 2 капелюхи: світлий - захист, темний - осуд.

(діти кладуть фішки у відповідний капелюх)

- Зачитайте слова Івана Петровича. Чи можна їх вважати повчальними?

*Висновок.

- Чи можна за оповіданням визначити, хто вчинив правильно?

*Робота за ілюстрацією.

- Спробуйте розпізнати на малюнку дійових осіб. Хто з них Віталик, а хто Петрик? Чому Петрик заховав малюнок з коником за спину?Чому Віталик простяг руку?Подивіться на обличчя дітей на задньому плані. Що можете сказати про їх ставлення до ситуації, що склалася?

* Виразне читання епізоду, що відповідає малюнку.

* Робота в парах. Читання діалогу в особах.

- Що значить « кінь утік «? Як ви гадаєте, чи будуть надалі стосунки хлопців добрими?

* Висновок.

- У взаєминах Петрика і Віталика склалася незвичайна ситуація. Вони ніби і не сварились,але Петрик образився на Віталика.

- Невже вони ніколи не стануть друзями? Давайте допоможемо хлопцям. Як би ви замінили слова: «Давай коня»? Про що мав сказати під час перерви Віталик?

* Робота в парах. Озвучення оновленого діалогу.

* Технологія «Інтерв' ю».

- Уявіть, що до Віталика і Петрика приїхав кореспондент. Він поставив такі запитання:

1 кореспондент - Петрику.

- Як тебе звуть?

- В якому класі навчаєшся?

- Як звати твого вчителя?

- Для чого ти написав записку Віталику під час уроку?

- Як би ти вчинив зараз?

2 кореспондент - Віталику.

- Як тебе звуть?

- В якому класі ти навчаєшся?

- Як звати твого вчителя?

- Для чого ти розповів вчителеві про записку Петрика?

* Колективне творче завдання.

Технологія «Сенкан»

1. Тема (іменник)- ?- дружба.

2. Опис (2 прикметника)-??- ... , ... .

3. Дія (3 дієслова )- ???- ... , ... , ... .

4.Відношення (фраза з 4 слів )- ___ ___ ___ ___ .

4. Перефразування суті - ? .

6. Підсумок уроку.

*Визначення головної думки твору.

- Чого вчить нас оповідання В. Сухомлинського?

- Прочитайте прислів'я на ст.69.

- Яке з них може стати порадою Віталику?

- Кому може стати порадою вислів (на плакаті ) : « Роби не те, що хочеться, а те, що треба »?

* Висновок.

7. Домашнє завдання.

Читати і детально переказувати оповідання.

В «Щоденнику розвитку особистості» написати

Міркування «Друг - це той, хто...».

Размещено на Allbest.ru


Подобные документы

  • Цілі навчання іноземній мові молодших школярів. Читання як компонент навчання іноземної мови. Вимоги до процесу навчання читанню іноземною мовою. Характер і режими читання текстів. Прийоми і методи у навчанні нормативно-виразного читання тексту вголос.

    курсовая работа [486,4 K], добавлен 15.02.2012

  • Сутність і зміст, значення виразного читання в навчальній діяльності молодших школярів. Структура та основні компоненти навички читання, шляхи його формування та вдосконалення в початковій школі. Розробка власної методики та оцінка її ефективності.

    дипломная работа [110,3 K], добавлен 13.11.2009

  • Теоретичні основи виразного читання в початковій школі, техніка мовлення як необхідна передумова виразного читання. Перевірка ефективності формування у молодших школярів умінь і навичок виразного читання, використання засобів логіко-емоційної виразності.

    дипломная работа [197,0 K], добавлен 29.09.2009

  • Етапи становлення навику читання. Робота над правильністю, побіжністю та свідомістю читання. Огляд методик читання. Підходи до вибору методу навчання читанню. Дослідження техніки читання і розуміння прочитаного. Комплекс вправ для вдосконалення навиків.

    курсовая работа [62,4 K], добавлен 09.04.2011

  • Проблеми формування навичок швидкого читання, його критерії, методичні підходи та шляхи успішного формування у молодших школярів. Якісні ознаки читання як основне завдання уроків читання у початковій школі. Мовлення є засобом спілкування між людьми.

    дипломная работа [2,9 M], добавлен 15.09.2009

  • Специфіка військового тексту як об’єкта рецептивної комунікативної діяльності. Особливості навчання читання військово-технічних текстів англійською мовою в умовах професійної освіти. Вправи для формування навичок та умінь читання технічних текстів.

    статья [21,1 K], добавлен 27.08.2017

  • Методика проведення уроків з позакласного читання. Зміст і завдання позакласного читання, вимоги програми. Взаємозв’язок класного читання з позакласним, керівництво позакласним читанням. Уроки позакласного читання на підготовчому та опчатковому етапах.

    курсовая работа [56,3 K], добавлен 04.11.2009

  • Позакласне читання на уроках світової літератури як засіб формування читача. Питання про взаємозв’язок уроків класного та позакласного читання. Загальні відомості про творчість Джейн Остін. План-конспект уроку для 9-го класу з позакласного читання.

    курсовая работа [40,7 K], добавлен 21.12.2012

  • Розвиток мовлення - один із основних завдань сучасного уроку читання. Вправи й завдання на формування вмінь уважно й вдумливо слухати, відтворювати та аналізувати почуте. Формування видів мовленнєвої діяльності - говоріння, аудіювання, читання, письма.

    реферат [43,5 K], добавлен 27.09.2009

  • Формування навичок читання як психолого-педагогічна проблема, швидкого й свідомого читання як засобу успішного навчання дитини в школі. Відбір вправ з удосконалення навички швидкочитання, ефективність їх застосування. Уміння читати і працювати з книжкою.

    дипломная работа [145,9 K], добавлен 14.07.2009

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.