Об’ємні геометричні фігури. Робота в графічному редакторі Paint

Інформація та її основні види. Систематизація та узагальнення знань з інформатики. Вивчення можливостей графічного редактора Paint, його інструментів, палітри та меню. Пристрої комп'ютера, робота учнів з мишею. Створення об’ємних геометричних фігур.

Рубрика Программирование, компьютеры и кибернетика
Вид разработка урока
Язык украинский
Дата добавления 30.10.2018
Размер файла 732,0 K

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

Размещено на http: //www. allbest. ru/

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Відділ освіти Богуславської РДА

Богуславська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3

Розробка уроку в 3 класі на тему:

Об'ємні геометричні фігури. Робота в графічному редакторі Paint

Підготував

вчитель інформатики

Мацаєнко Сергій Васильович

2013

Дата: 28.02.2013 рік

Тема: Об'ємні геометричні фігури.

Робота в графічному редакторі Paint.

Тип уроку: урок-подорож

Мета: навчальна - познайомити учнів з можливостями графічного редактора Paint, його інструментами, палітрою та меню; навчити створювати графічні примітиви у Paint; проконтролювати рівень засвоєння матеріалу з тем: "Пристрої комп'ютера", "Робота з мишею", "Інформація та її види";

розвивальна - розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення; розвивати моторику руки при роботі з мишею; активізувати роботу учнів на уроці за рахунок залучення до гри;

виховна - виховувати інтерес до предмету, акуратність, дисциплінованість, самостійність учнів.

Обладнання:

комп'ютери, карта-маршрут подорожі, картки-пристрої ПК, картки з техніки безпеки та правил поведінки у кабінеті інформатики, білети, картки-олівці, кросворди, комп'ютерна презентація до уроку, приклади малюнків, створених у Paint.

Структура уроку

геометричний фігура paint інформатика

№ п/п

Етапи уроку

Час, хв.

Методи та форми роботи з класом

I.

Організаційний момент

1

II.

Вступне слово учителя

2

Розповідь вчителя

III.

Систематизація та узагальнення знань з інформатики

10

Робота в парах Презентація

IV.

Викладання нового матеріалу

12

Лекція вчителя демонстрація презентації

V.

Закріплення нового матеріалу на практиці

15

Робота за ПК

VI.

Підведення підсумків уроку

2

VII.

Домашнього завдання

2

VIII.

Виставлення оцінок за урок

1

Хід уроку:

Протягом уроку за гарні відповіді, за правильне виконання завдань діти отримують малюнки-олівці. За їх кількістю учитель виставить у кінці уроку оцінки.

І. Організаційний момент:

· Привітання учителя.

Добрий день! Вітаю всіх присутніх.

На дошці висить карта подорожі до країни "Інформатика", на якій зазначені основні моменти:

1. Придбання білету.

2. Збір багажу знань.

3. Замкнений вхід до країни "Інформатика".

4. Вулиця "Кросвордна".

5. Проспект "М'яча-Стрибунця"

6. Квартал "Мишки-Програмишки".

7. Перехрестя "Веселий Олівець".

8. Провулок "Містера Пензлика".

Карта:

ІІ. Вступне слово учителя:

Ми з вами освоювали ази комп'ютерної грамотності: вивчали основні пристрої комп'ютера, вчилися працювати з мишкою, набирати текст, виконувати нескладні обчислення. Але на цьому можливості комп'ютера не закінчуються. І сьогодні ми підведемо перші підсумки нашої роботи, а також навчимося новому, а саме чому, дізнаєтесь пізніше. Давайте для цього відправимося у чарівну подорож.

А куди ж саме ми відправимося? До якої країни? Давайте не будемо гадати, а придбаємо безкоштовні білети, на яких і зашифрована назва країни у вигляді ребуса. Відгадайте його і дізнайтеся, куди ми будемо подорожувати.

Білет:

Размещено на http: //www. allbest. ru/

Діти розгадують ребус. Перший учень, хто розгадав ребус, озвучує назву країни "Інформатика". Учитель відкриває назву країни на карті.

Після придбання білетів, люди планують маршрут подорожі. І в цьому нам допоможе чарівна карта.

Подорожуючи, люди ставлять собі мету. І в нас є мета - ми повинні на нашому шляху зустріти старих друзів і познайомитися з новими.

ІІІ. Систематизація та узагальнення знань з інформатики:

Маршрут і мета подорожі у нас вже є. Чого ж не вистачає? Збираючись у подорож, люди беруть з собою багаж, куди кладуть особисті речі, одяг. Ось ми візьмемо багаж, куди покладемо свої знання. Давайте збирати багаж знань. У деяких учнів на робочих місцях лежать картинки комп'ютерних пристроїв, цим учням необхідно по черзі казати назви пристроїв, їх призначення і класти ці пристрої у чемодан, а потім передавати чемодан іншому учневі.

Таким чином, діти збирають "багаж знань" про пристрої комп'ютера, а саме:

1. Монітор

2. Клавіатура

3. Мишка

4. Системний блок.

5. Колонки

6. Навушники

7. Мікрофон

8. Принтер

9. Сканер

10. Диск

11. Флеш-карта.

Ну що, багаж знань ми зібрали і візьмемо його з собою до країни "Інформатика." Діти, а як назвати всі пристрої, які ви поклали до чемодану одним словом? Комп'ютер.

А як ви гадаєте, чому саме комп'ютер ми взяли з собою. … Бо президентом країни "Інформатика" є комп'ютер і без нього нам у подорожі не обійтись.

Давайте пригадаймо, що вміє наш комп'ютер.

Діти хором з учителем зачитують вірш про комп'ютер:

Він рахує, він малює,

Все, що треба, роздрукує,

Проектує він заводи,

Прогнозує нам погоду.

Навіть в космосі літає,

Всі новини в світі знає.

І мільйони розрахунків

Зробить за одну секунду.

Не людина, не тварина,

А розумна це машина.

Нас навчить всього вміти,

З інформатикою дружити.

Ось ми і підійшли до воріт чарівної країни. Але вони замкнені. Що ж робити? … Необхідно підібрати ключ. Діти, а ось лист, давайте його прочитаємо.

Учитель читає листа.

Лист: "Добрий день, друзі! Буду дуже радий відкрити вам двері до комп'ютерної країни. Але для цього я маю переконатися, що ви слухняні. Це так? А також не пропущу вас без знань правил поведінки у світі комп'ютерів. Ви знаєте правила поведінки? А виконуєте їх? Розкажіть мені ці правила - і двері до країни "Інформатика" відчиняться.

Ваш новий знайомий Ключик-Чарівник".

Молодці, ви справилися і з цим завданням. І по маршруту ми потрапили на вулицю "Кросвордну". А на ній нас чекає завдання. Справимось з ним? На кожній парті ви бачите кросворд, розшифруйте його. А в зафарбованих клітинках отримайте ключове слово нашої подорожі.

Кросворд:

Діти розгадують кросворд (робота в парах і трійках). Хто перший розгадав, коментує відповіді, інші діти перевіряють.

Отже, ключове слово кросворда - малювати. Хто здогадався, чому саме воно зашифроване? … Тому, що саме малювати на комп'ютері сьогодні ми і будемо. І допоможуть нам у цьому Мишка-Програмишка, Веселий Олівець і Містер Пензлик. Кого з них ви вже знаєте? … Правильно, Мишку-Програмишку. А що вона вміє?

ІV. Викладання нового матеріалу:

Отже, Мишка-Програмишка запрошує вас до себе на урок.

А щоб пройти на квартал "Мишки-Програмишки", необхідно спочатку завітати до проспекту "М'яча-Стрибунця".

Він пропонує вам зробити фізкультхвилинку. Згодні?

Фізкультзвилинка: перегляд відео, діти виконують вправи.

Ось ми з вами і опинилися на кварталі "Мишки-Програмишки". Вона вам сьогодні розповість багато нового.

Відкриваємо робочі зошити на сторінці 22. Учні виконують завдання (навчальна презентація). Молодці. Учні задіють зошити.

V. Закріплення нового матеріалу на практиці:

Тепер ви знаєте, які інструменти є у програми Paint. А хочете навчитись малювати за допомогою них? Тоді вирушаємо в гості до Веселого Олівця. Він вже з нетерпінням чекає на нас.

Діти займають свої місця за комп'ютерами.

Виконуйте вказівки Олівця - і швидко навчитесь малювати на комп'ютері. Готові?

Практикум "Веселого Олівця"

(діти виконують вказівки учителя)

1. Олівцем написати червону букву А.

2. Пензликом написати синю букву Б.

3. Розпилювачем написати зелену букву В.

4. Намалювати червону лінію.

5. Намалювати зелене коло та зафарбувати його.

6. Намалювати синій прямокутник та зафарбувати його.

7. Стерти червону лінію.

8. Зберегти малюнок у папці Мої документи.

Молодці діти, Веселий Олівець задоволений тим, як ви виконували його завдання. А тепер він пропонує вам виконати завдання "Розмальовка".

Завдання "Розмальовка"

Наступне завдання від Веселого Олівця - "Що намальовано?"

Завдання "Що намальовано?"

VІ. Підведення підсумків уроку:

Діти сідають за парти.

Мишці та Олівцю дуже сподобалось, як ви малюєте і вони запрошують вас до себе у гості рівно через тиждень. Прийдете?

Діти, а вам сподобалась подорож до країни "Інформатика"?

Яких старих друзів ви зустріли під час подорожі? …

А яких нових друзів ви придбали? …

Якими інструментами ви сьогодні навчилися малювати? …

VІІ. Домашнього завдання:

Нажаль, час подорожі закінчується. Ось вже виїзд з країни "Інформатика". Але тут ще залишився один провулок. Завітаємо до нього? Це провулок "Містера Пензлика". Пензлик - кращий друг Веселого Олівця, він хоче задати вам цікаве завдання, яке необхідно виконати вдома, щоб на наступному уроці створити гарний малюнок на комп'ютерах. Тільки ті діти, хто виконає завдання гарно, зможе знову потрапити до чарівної країни.

Учитель пояснює д/з: вам необхідно у зошиті придумати та намалювати малюнок, який складається з геометричних фігур - прямої, кривої лінії, овалу, прямокутника, квадрата. Цей малюнок на наступному уроці ви і будете створювати на комп'ютері. Учитель демонструє примірні малюнки.

VІІІ. Виставлення оцінок за урок:

Ось ми вдома, у своєму комп'ютерному класі. Урок підійшов до кінця. Діти, протягом подорожі ви збирали олівці. Запишіть кількість олівців у білет. У кого більше 3-х олівців - 12 балів, 3 олівця - 11, а 2 олівця - 8.

Дякую за ваші знання, до наступної подорожі. Урок закінчено. До побачення.

Размещено на Allbest.ru


Подобные документы

  • Пристрої базової конфігурації персонального комп’ютера. Порядок роботи зі списками даних в текстовому редакторі: створення нумерованого або маркірованого списку, використання багаторівневих списків, перетворення їх в звичайний текст, додавання позицій.

    реферат [1,0 M], добавлен 27.09.2011

  • Особливості удосконалення програми регулювання системного таймера комп'ютера. Специфіка розробки такої програми для роботи з мишею в текстовому й графічному режимах, що містить функції, пов'язані з її обслуговуванням. Робота з керуванням програмами.

    курсовая работа [356,2 K], добавлен 05.03.2012

  • Функционально-структурная организация персонального компьютера. Операционная система Windows. Функции стандартизации программы графического редактора Paint. Рисование геометрических объектов и оформление рисунков с помощью графического редактора Paint.

    курсовая работа [680,1 K], добавлен 03.12.2008

  • Изучение компьютерной программы – графического редактора Paint, ее возможности и основные приемы работы. Панель инструментов, редактирование рисунка. Составление и реализация школьных уроков в начальной школе по изучению графического редактора Paint.

    курсовая работа [865,0 K], добавлен 28.04.2014

  • Ознайомлення з правилами створення, форматування та редагування таблиць в Microsoft Excel 2010. Формат комірок таблиці; функції сортування та фільтрування. Особливості використання інструментів групи "Форма" в векторному графічному редакторі Corel Draw.

    дипломная работа [2,5 M], добавлен 25.08.2014

  • Розвиток комп’ютерної техніки. Основи інформатики. Класифікація персональних комп’ютерів. Складові частини інформатики. Інформація, її види та властивості. Кодування інформації. Структурна схема комп’ютера. Системи числення. Позиційна система числення.

    реферат [36,0 K], добавлен 27.10.2003

  • Огляд створення презентацій на персональному комп'ютері за допомогою програми PowerPoint, що входить до складу пакету прикладних програм Microsoft Office. Дослідження запуску та налагодження редактора, групи інструментів, режимів роботи зі слайдами.

    методичка [75,9 K], добавлен 10.10.2011

  • Основні блоки персонального комп'ютера та їх значення. Варіанти організації внутрішньомашиного інтерфейсу. Функціональна схема мікропроцесору. Види запам'ятовуючих пристроїв. Послідовність роботи блоків комп'ютера. Основні зовнішні та внутрішні пристрої.

    курсовая работа [346,8 K], добавлен 05.01.2014

  • Використання комп'ютера в навчальній діяльності. Створення головного меню тесту. Написання кодів. Розробка контролюючої програми для перевірки знань учнів творчості видатного поета Тараса Шевченка. Розвиток творчих можливостей, умінь і навичок у школярів.

    курсовая работа [3,7 M], добавлен 05.03.2015

  • Функциональные возможности графического редактора Paint. Устройства персонального компьютера и их назначения. Стандартные программы операционной системы Windows. Приложения системы графического редактора к решению задач графики, теоретической механики.

    курсовая работа [156,5 K], добавлен 05.12.2008

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.