Основна властивість пропорції

Особливість формулювання основної властивості відношення. Розв’язок задачі на застосування означення та атрибути пропорції. Головна характеристика крайніх та середніх членів рівності двох відношень. Дослідження правильної та неправильної пропорції.

Рубрика Математика
Вид конспект урока
Язык украинский
Дата добавления 17.09.2018
Размер файла 109,6 K

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

Размещено на http://www.allbest.ru/

Пропорція. Основна властивість пропорції

Урок № 42

Дата 5.11.14

Мета уроку:

Навчальна: сформувати уявлення учнів про зміст понять пропорція, члени пропорції, основної властивості пропорції та виробити вміння застосовувати ці поняття під час розв'язування типових завдань, що передбачають їх застосування;

Розвиваюча: активізувати пізнавальну діяльність учнів; розвивати увагу, логічне мислення, пам'ять;

Виховна: виховувати об'єктивність та чесність під час оцінювання власних знань, уважність, зосередженість.

Методи навчання: пояснення, бесіда, робота з підручником

Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь та навичок

Навчально-методичне забезпечення уроку: підручник

Очікуваний результат

учень вміє читати пропорції, розв'язує задачі на застосування означення та властивості пропорції

Хід уроку

І. Організаційний момент

II. Перевірка домашнього завдання

№611, №616

IIІ. Актуалізація опорних знань

Оскільки вправи домашнього завдання мали суто репродуктивний характер, правильність їх виконання перевіряємо тільки у «слабких» учнів (взявши зошити під час перерви або під час виконання математичного диктанту). Проводимо математичний диктант. Завдання для математичного диктанту:

1. Сформулюйте основну властивість відношення.

2. Відношення якого числа до числа 7 дорівнює 3?

3. Чому дорівнює відношення чисел 20 і 4?

4. Скоротіть відношення: 10 т до 1 кг [5 хв до 1 год]. Виразіть його у відсотках.

Під час аналізу виконання завдань, який проводимо безпосередньо після завершення математичного диктанту, повторюються основні означення і властивості, що були вивчені на попередньому уроці.

IV. Вивчення нового матеріалу

Формування уявлень учнів про основні поняття теми проводимо традиційно за планом:

1. Поняття пропорції. Приклади пропорцій. Способи запису і читання пропорцій. відношення пропорція рівність задача

2. Елементи пропорції.

3. Основні властивості пропорції.

4. Використання основної властивості пропорції.

Але досі не розв'язане спірне питання: чи бувають пропорції правильними (неправильними) і, відповідно, як формулювати основну властивість пропорції (чи слід вживати термін «правильна пропорція»?). Тому автор на свій розсуд пропонує виробити єдиний підхід до цього питання, а саме: вважати пропорцією будь-яку рівність двох відношень (або рівність, що можна записати в такому вигляді), і тоді, відповідно, розглянути поняття «істинної» пропорції і основну властивість пропорції формулювати, спираючись на поняття істинної пропорції.

Основні теоретичні моменти і записи учнів у зошитах можуть мати вигляд конспекту.

Конспект

Пропорція. Основні властивості пропорції

Запис:1.= пропорція.

2. У пропорціях (1) і (2) а і d -- крайні члена; b, c -- середні члени.

3. Якщо в запису = ліва і права частини рівні, то це -- істинна пропорція.

4. Якщо = - істинна, то a · d = b · с і навпаки!

Приклади

1. =; 5: 7 = : 9 -- пропорції.

2.

3. =-- істинна пропорція

: 7 = : 9 не є істинною, бо

: 7 = ; : 9 = ; ? .

4. а) =-- істинна, бо 3 · 8 = 4 · 6;

б) = істинна, тому 3 · 8 = х · 6; х= , х = 4.

V. Засвоєння нових знань і вмінь

Основні вміння, над формуванням яких треба попрацювати на цьому уроці, -- це:

1) уміння правильно читати пропорції; називати крайні і середні члени пропорції;

2) використовувати основну властивість пропорції, перевіряти істинність записаних пропорцій та складати нові пропорції, спираючись на дану істинну пропорцію.

Усні вправи

1. Прочитайте пропорції. Чи істинні ці пропорції?

а) 5 : 2= 10 : 4;

б) 8 : 2 = 24 : 6;

в) = ;

г) = .

2. Назвіть крайні та середні члени пропорції:

а) 1 : 2 = 5 : 10;

б) 21: 3 = 14 : 2;

в) = .

Які рівності випливають із цих пропорцій відповідно до основної властивості пропорції?

Письмові вправи

1. Запишіть пропорцію:

а) 5 так відноситься до 3, як 2 до 1,2;

б) 0,9 так відноситься до , як 45 до 16;

2. Чи істинна пропорція?

а) 24 : 30 = 28 : 35;

б) 2,5 : 2 = 40 : 32;

в) 2,1 : 0, 7 = 1,5 : 0,5;

6. Додатково (для кмітливих). Серед чисел 6; 9; 10; 12; 15 виберіть такі, щоб із них скласти істинну пропорцію.

№670(а,в) Відповідь: а) х=6/11; в)x=9.

№668(а) Відповідь: а) 840=840 Так, правильна.

№672(а,в) Відповідь: а) х=0.3; в)x=10.5.

VI. Підбиття підсумків уроку

Повторюємо зміст вивчених понять.

VII. Домашнє завдання

Завдання за підручником №669(г), 671, 675(а)

Размещено на Allbest.ru


Подобные документы

  • Коротка біографія Леонардо Пізанського (відоміший як Фібоначчі) - найвидатнішого західного математика Середньовіччя. Значення та основні властивості чисел Фібоначчі. Золотий переріз (формула Біне). Застосування чисел та золотої пропорції в різних галузях.

    курсовая работа [1,4 M], добавлен 07.05.2015

  • Означення та приклади застосування гармонічних функцій. Субгармонічні функції та їх деякі властивості. Розв’язок задачі Діріхле з використанням функції Гріна. Теореми зростання та спадання функції регулярної в нескінченній області (Фрагмена-Ліндельофа).

    курсовая работа [349,0 K], добавлен 10.09.2013

  • Варіювання неістотних ознак поняття за умови інваріантності істотних. Геометричні задачі, які розв’язуються на основі деяких теорем. Добуток двох додатних множників, сума яких стала. Властивості рівних відношень та й змінні пропорційні показники.

    контрольная работа [59,5 K], добавлен 29.04.2014

  • Послідовність графічного розв'язання задачі лінійного програмування. Сумісна система лінійних нерівностей, умови невід'ємності, визначення півплощини з граничними прямими. Графічний метод для визначення оптимального плану задачі лінійного програмування.

    задача [320,6 K], добавлен 31.05.2010

  • Означення і основні властивості інтеграла Стілтьєса, його зв’язок, особливості і відмінності від інших визначених інтегралів і загальні умови існування. Приклади застосування інтеграла для розв’язку різних класів задач. Узагальнення інтегралу Рімана.

    курсовая работа [370,2 K], добавлен 21.05.2009

  • Випадок однорідної крайової задачі. Розв’язання виродженого крайового виразу. Теорема Коші, іі доведення. Означення узагальненої функції Гріна крайової задачі. Формулювання алгоритму відшукання узагальненої функції Гріна. Приклади роз'язання завдань.

    лекция [108,5 K], добавлен 24.01.2009

  • Складання плану виробництва при максимальному прибутку. Введення додаткових (фіктивних) змінних, які перетворюють нерівності на рівності. Розв’язування задачі лінійного програмування графічним методом та економічна інтерпретація отриманого розв’язку.

    контрольная работа [298,3 K], добавлен 20.11.2009

  • Означення теорії множин. Дії над множинами. Алгебра множин. Вектори і прямий добуток множин. Властивості відношень. Способи задання функції. Сукупність підстановок множини. Алгебраїчні операції та системи. Властивості рефлексивності та симетричності.

    конспект урока [263,1 K], добавлен 28.06.2012

  • Вивчення теоретичних положень про симетричні многочлени і їх властивості: загальне поняття і характеристика властивостей. Математичне вживання симетричних многочленів: розв'язування систем рівнянь, доведення тотожності, звільнення від ірраціональності.

    курсовая работа [1,3 M], добавлен 04.04.2011

  • Основні поняття поворотної симетрії. Означення, задання та властивості повороту площини. Формула повороту площини в координатах. Поворотна симетрія в природі. Розв'язання задач з геометрії за допомогою повороту (на обчислення, на побудову, на доведення).

    курсовая работа [2,6 M], добавлен 02.11.2013

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.