Світ рослин у рельєфі
Скульптура як ліпка, пластика, вид образотворчого мистецтва, твори якого мають об'ємну, тривимірну форму і виконуються із твердих чи пластичних матеріалів. Правила роботи і техніка безпеки. Самостійна практична діяльність. Актуалізація набутих знань.
Рубрика | Геология, гидрология и геодезия |
Вид | разработка урока |
Язык | украинский |
Дата добавления | 05.11.2015 |
Размер файла | 15,0 K |
Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже
Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.
Размещено на http://www.allbest.ru/
Світ рослин у рельєфі
Мета: продовжувати ознайомлювати зі скульптурою як видом образотворчого мис-тецтва, з поняттями «рельєф», «контррельєф», «барельєф», «горельєф»; продов-жувати закріплювати навички з пластичними матеріалами; формувати у дітей уміння сприймати, розрізняти й аналізувати характерні риси напівоб'ємної фор-ми; закріплювати навички основних видів ліплення; розвивати вміння переда-вати свої почуття, емоції, настрій скульптурними засобами; розвивати дрібну мо-торику руки; виховувати в учнів естетичне сприйняття навколишнього світу, ви-ховувати екологічну культуру. скульптура практичний безпека
Оснащення: дошка для ліплення, пластилін, стеки, матеріали для відбитків; показові роботи, ілюстрації, матеріали для демонстрації послідовності та техніки вико-нання роботи.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Перевірка готовності учнів до уроку
ІІ. Актуалізація опорних знань
Запитання
§ З яким видом образотворчого мистецтва ми познайомилися на попередньому уроці?
§ Для чого люди створюють скульптури?
§ Які види скульптури ми знаємо?
§ Як називають художників, які працюють із пластичними матеріалами?
§ З яких матеріалів створюють скульптури?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Сьогодні продовжуємо знайомитись зі скульптурою як видом образотворчого мистецтва, із поняттями «рельєф», «контррельєф», «барельєф», «горельєф».
IV. Викладання нового матеріалу
Скульптура (з лат. - «вирізую, висікаю»)- вид образотворчого мистецтва, твори якого мають об'ємну форму.
Кругла скульптура - скульптура, яку можна побачити з усіх боків.
Рельєф - скульптура, обмежена площиною фону.
Скульптурна група - багатофігурне скульптурне зображення.
Розповідь
На попередньому уроці ми з вами робили подарункову статуетку. Її можна взяти в руки, розглянути з різних боків, повертаючи по колу.
Скульптуру, навколо якої можна обійти і розглянути з усіх боків, називають круг-лою скульптурою.
Але коли скульптура зустрічається з іншим, вже добре знайомим нам, видом мис-тецтва - архітектурою, вона наче притискається до стіни - розчиняється в ній, або нав-паки, виростає з площини стіни. При цьому ми з вами бачимо тільки частину об'ємного зображення. Так ось, зображення, що виступає над стіною, називають рельєфом.
Художники розрізняють два види рельєфу. Один називають барельєфом. Слово це французьке, й означає воно «низький рельєф». Дійсно, в барельєфі зображення виступає над площиною менше ніж на половину свого об'єму.
Якщо ми бачимо більш ніж половину об'єму зображуваних фігур, якщо вони май-же «вибралися» з площини стіни - це горельєф або високий рельєф.
Фізкультхвилинка
V. Інструктаж
Сьогодні ми з вами знову станемо скульпторами.
І для роботи нам знадобиться аркуш картону 10 х 10 см. Ми будемо ліпити рельєф, присвячений світу рослин. Ви вже знаєте, що ліпити - означає додавати шматочки матеріалу до форми. Для ліплення ми скористаємося пластиліном.
Але, перш ніж ми розпочнемо ліплення, давайте згадаємо основні правила і прийоми роботи з пластиліном.
Правила роботи і техніка безпеки
ь Робоча поверхня повинна бути закрита клейонкою або газетою - пластилін може забруднити її.
ь Усі роботи необхідно виконувати тільки на дошці для ліплення.
ь Зі стеками слід поводитися дуже обережно, не пустувати і не розмахувати ними.
ь Після роботи необхідно обов'язково помити руки з милом і вичистити нігті.
Пояснення до творчого завдання
Рослини - чудовий сюжет для рельєфу. Подивіться на рослину уважно і ви поба-чите, що всі лінії, які утворюють її форму, плавні та м'які. Накресліть загальну форму рослини, а потім заповніть отриману форму шматочками пластиліну. Намагайтеся пе-редати пластичну форму рослини, її особливості. Додайте ковбаски-травичку. При-красьте рослину методом відбитка або послідовним примазуванням окремих елемен-тів. Готовий рельєф можна розфарбувати, а потім покрити клеєм ПВА.
VІ. Самостійна практична діяльність учнів
Учні на картон 10 х 10 см виконують ескіз майбутнього рельєфу.
Потім послідовно наносяться горизонтальні ковбаски з пластиліну відповідного кольору.
Поверхня вирівнюється пальцем або стекою.
VІІ. Актуалізація набутих знань
§ Що таке скульптура? (вид образотворчого мистецтва, твори якого мають об'ємну форму)
§ Що таке кругла скульптура? (скульптура яку можна побачити з усіх боків, обійти навколо)
§ Що таке рельєф? (скульптура, яка обмежена площиною фону)
§ Що таке скульптурна група? (багатофігурне скульптурне зображення)
VІІІ. Підбиття підсумків уроку
Перегляд дитячих робіт.
Матеріали на наступний урок: кольорові олівці, гелеві ручки, фломастери, альбом.
Размещено на Allbest.ru
Подобные документы
Технологія та механізація ведення гірничих робіт, режим роботи кар’єру і гірничих машин, характеристика споживачів електроенергії. Розрахунок потужності що живиться кар'єром і вибір трансформатора ГСП. Техніка безпеки при експлуатації електропристроїв.
курсовая работа [395,1 K], добавлен 05.12.2012Характеристика Скелеватського родовища залізистих кварцитів Південного гірничо-збагачувального комбінату, їх геологічна будова. Початковий стан гірничих робіт. Підготовка гірських порід до виїмки. Організація буропідривних робіт. Техніка безпеки.
курсовая работа [40,6 K], добавлен 16.03.2014Способи експлуатації газових і нафтових родовищ на прикладі родовища Південно-Гвіздецького. Технологічні режими експлуатації покладу. Гідрокислотний розрив пласта. Пінокислотні обробки свердловини. Техніка безпеки та охорона навколишнього середовища.
курсовая работа [61,2 K], добавлен 11.09.2012Методична розробка семінару з дисципліни "Геодезія", побудованого у цікавій для студентів формі вікторини. Змагання з кращих знань з питань: відображення поверхні Землі, теодолітна зйомка місцевості, нівелірні роботи, тахеометрична зйомка місцевості.
методичка [3,9 M], добавлен 23.02.2010Виникнення складок при пластичних деформаціях в результаті тектогенезу, їх основні типи (антиклінальні, синклінальні) та елементи. Класифікація складок за положенням осьової площини, величиною кута при вершині, формою замка та типом деформацій порід.
реферат [373,8 K], добавлен 03.12.2013Положення про діяльність Мінекобезпеки України. Основні напрямки діяльності Мінекобезпеки України. Еколого-економічна політика. Реформування та вдосконалення системи управління природокористуванням. Екологічна безпека.
реферат [14,9 K], добавлен 06.08.2007Загальна характеристика етапів розвитку методів гідрогеологічних досліджень. Дослідні відкачки із свердловин, причини перезволоження земель. Методи пошуків та розвідки родовищ твердих корисних копалин. Аналіз пошукового етапу геологорозвідувальних робіт.
контрольная работа [40,2 K], добавлен 12.11.2010Геологічна характеристика району та родовища. Основні комплекси гірських порід. Одноковшева мехлопата ЕКГ-5А. Екскаваторні (виїмково-навантажувальні) роботи. Внутрішньокар’єрний транспорт. Відвалоутворення, проходка траншей, розкриття родовища, дренаж.
курсовая работа [2,0 M], добавлен 07.06.2015Термодинамические свойства пироксенов и их твердых растворов. Распространенность минерала в некоторых метасоматитах, а также в ультраосновных породах. Фазовые превращения в бескальциевых пироксенах. Процесс превращения пижонита в ромбическую форму.
презентация [2,4 M], добавлен 26.07.2013Розкривні роботи, видалення гірських порід. Розтин родовища корисної копалини. Особливості рудних родовищ. Визначальні елементи траншеї. Руйнування гірських порід, буро-вибухові роботи. Основні методи вибухових робіт. Способи буріння: обертальне; ударне.
реферат [17,1 K], добавлен 15.04.2011