Графіка. Проведення уроків та занять різними графічними техніками

Поняття мистецтва графіки, її основні види: графіка, гравюра, ксилографія, ліногравюра. Обладнання робочого місця та інструментів. Викладання графіки на уроках та заняттях з образотворчого мистецтва у 1-4 класах, уроки – поради художниці Лінди Маркус.

Рубрика Культура и искусство
Вид курсовая работа
Язык украинский
Дата добавления 29.09.2009
Размер файла 59,7 K

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

9.Бесіда про техніку безпеки.

10.Практична діяльність учнів і вчителя (колективна робота). Послідовність виконання композиції у техніці монотипії:

а)приготуйте скло або пластмасову пластинку;

б)нанесіть на поверхню скла (пластинки) фарби необхідних тонів, змшайте їх з милом (використовуємо холодні кольори);

в)накладіть папір на пластинку або скло і притисніть -- монотипія готова; пензликом можна домалювати деякі деталі: хатинку, сніговичка, ялинку тощо.

IV. Підсумок уроку.

Перегляд та оцінювання малюнків.

Демонстрування дитячих робіт.

Конспекти уроку.

УРОК 2. Бесіда "У художника-графіка". Малювання композиції "Дерева у лісі"

Мета. Провести бесіду "В художника-графіка"; розвивати уміння спостерігати і виявляти особливості будови дерев різних порід; ознайомити з виразними особливостями ліній різної товщини, навчити прийомам роботи з паличкою, пензлем, пером або восковими крейдами (на вибір учителя) і тушшю; формувати уміння заповнювати зображенням усю площину аркуша паперу; виховувати любов до рідної природи, дбайливе ставлення до матеріалів та інструментів, акуратність під час роботи з тушшю; формувати творчу ініціативу учнів.

Обладнання. Таблиця із зображенням силуетів різних порід дерев, малюнки, ілюстрації, фотографії із зображенням зимових дерев (на вибір), гілки дерев, туш, пензлик, паличка (її можна зробити з палички для морозива), перо, репродукції картин Ф. Васильєва "Дерево", А. Пластова "Темні верби".

Хід уроку

І. Організаційна частина.

11.Робота над темою уроку.

1.Актуалізація опорних знань.

-Назвіть основні і похідні кольори.

(Червоний, синій, жовтий -- основні кольори; зелений, оранжевий, фіолетовий - похідні.)

-Які із семи кольорів вважаються теплими, а які - холодними? (Теплі - червоний, жовтий, оранжевий; холодні - синій, блакитний,

фіолетовий, зелений.)

-Що таке пейзаж?

(Жанр образотворчого мистецтва, що відтворює картини природи.)

-Які бувають пейзажі?

(Міські, сшьські, гірські, морські (марини), архітектурні, індустріальні.)

-Що таке графіка?

(Графіка -- мистецтво зображення предметів лініями та штрихами.)

2.Бесіда "У художника-графіка".

-Діти, а зараз ми вирушимо в уявну подорож до майстерні художника-графіка.

Незнайко дуже хоче бути гідом у нашій подорожі. (Вивішується малюнок із зображенням Незнайка.) Ви не заперечуєте? Тоді рушаймо! (На дошці заздалегідь розвішено картини художників-живописців.)

-Ось перед нами і майстерня художника. Давайте переглянемо картини, які тут знаходяться, та матеріали, що ними користується художник.

Може, Незнайко щось переплутав? Давайте допоможемо йому у цьому розібратися. (Можна поставити репродукцію картини художника-графіка.) Ми потрапили до майстерні художника-живописця, бо тут багато різноманітних фарб: гуашевих, акварельних, олійних. Є ще пензлі -- великі і маленькі.

-Давайте помандруємо до іншої майстерні.

(На іншій половинці дошки вивішено роботи художників-графіків.)

-Чого тут тільки немає! Ось перед нами плакати, гравюри, ілюстрації до книг, етикетки до сірникових коробок, малюнки, виконані олівцями, сатиричні малюнки з журналів, наклейки.

-Хто працює у такій майстерні? З чого це видно? (Художник-графік. У нього багато простих і кольорових олівців, крейда,

туш, перо, сангіна, пастель, вугілля, фломастери.)

Найпоширенішим, масовим видом образотворчого мистецтва є графіка (від давньогрецького "графо" -- "пишу", "малюю", "креслю"). Вибір кольорів у графіці, зазвичай, досить обмежений. Графічні роботи виконуються олівцями, вугіллям, тушшю, пером чи пензлем, кольоровими олівцями, фломастерами тощо. Основний матеріал для графіки - папір.

До творів графіки належать станкові твори*, ілюстрації, плакати, листівки, етикетки, поштові марки, емблеми, товарні знаки, обгортки, наклейки, гравюри, ілюстрації до книг тощо.

3. Перегляд демонстраційного матеріалу.

4.Продовження бесіди.

-За допомогою ліній і плям художник-графік передає свої думки й почуття. Хоча, порівняно з живописом, у графічних творах обмежена кількість фарб, але вони мають перевагу у виразності, чіткості зображень. Художик-графік може виконати малюнок олівцем або пером, вставленим у спеціальну ручку. Його занурюють у туш і малюють. Перо чи олівець залишають на папері лінії. Подивіться, як малювали пером і олівцями художники-графіки. (Учні переглядають репродукції картин художників-графіків.)

5.Повідомлення теми і завдань уроку.

-Діти, а чи знаєте ви, що лінія може змінювати настрій, передавати характер зображуваного?

Зверніть увагу на різні породи дерев та їхні гілочки, які ми принесли до класу.

(Демонструються гілки дерев, різні за характером і формою.)

Станковий твір ("станок" -- мольберт, на якому художник виконує свій твір) -- твір, створений на станку. їх можна демонструвати у музеях, виставкових залах, громадських та житлових приміщеннях.

6.Перегляд репродукцій. Сприймання та оцінювання картини І. Шишкіна "Зима".

-Розгляньте репродукцію картини І. Шишкіна "Зима". Яким гарним зобразив художник ліс взимку! Могутні дерева вкриті снігом. Сніг на гілках, на стовбурах, на сучках! В одному місці він фіолетовий, в іншому -- рожевий, сірий. Зима вкрила сніжним килимом усе навколо. (Звучить грамзапис музики Ф. Ліста "Гомін лісу".)

7.Поетапне виконання композиції вчителем.

Крім олівців, у малюнках застосовують туш. При розбавленні водою вона дає світліші відтінки. Малювати можна пензлем, пером або паличкою.

(її можна виготовити з палички для морозива, зрізавши з одного боку на конус.)

Малювання тушшю вимагає точності та впевненості, бо малюнок важко виправити (туш не можна стерти або змити).

Графічні зображення паличкою вирізняються особливою оригінальністю, але меншою поетичністю, ніж лінії, проведені пензлем. Паличку доводиться дуже часто занурювати в туш, тому лінії виходять коротші, ніж під час роботи пензлем.

8. Самостійна практична діяльність учнів.

(Робота виконується пензлем, пером, паличкою або іншими графічними матеріалами за вибором учнів.)

2.4 Аналіз програми «Образотворчого мистецтва», 4 клас. Конспект уроку

4 клас.

Тема: «Як живуть дерева»

Практична робота. Малювання дерев на сірому або тонованому папері одразу пензлем чорною або коричневою фарбою. Соломинкою роздмухати тоненькі гілочки. Білою гуашшю додати сніг.

Тема: «В гостях у казки».

Пропонується виконання роботи в техніці гратографії на білому або кольоровому аркуші паперу покритим шаром воску та чорною гуашшю (Тушшю) з додатком мила. Продряпується малюнок гострим предметом (цвяхом).

Конспекти уроку.

УРОК 1. Малювання графічними матеріалами композиції

"Твердими вузлуватими руками вхопився дуб за землю"

Мета. Поглиблювати поняття учнів про різноманітність природних форм, подібність і відмінність, особливості будови дерев. Розвивати графічні навички, художню уяву дітей. Формувати емоційно-естетичне сприйняття лінійних зображень.

Обладнання. Малюнки, ілюстрації, фотографії із зображенням різних порід дерев, репродукції картин О. Лаптєва "В'яз", "Тополі в Ко-валівці", М. Пономарьова "Сосни", Т. Шевченка "Дуб".

Хід уроку

I.Організаційна частина. Повідомлення теми і завдань уроку.

II.Робота над темою уроку.

1. Сприймання учнями творів мистецтва.

- Учні, розгляньте репродукції картин. Що на них зображено? (Різні породи дерев).

- Які дерева тут зображені? (Сосни, тополі, дуб.)

- До якого виду образотворчого мистецтва належать ці репродукції картин? Чому? (До графіки. Усі зображення виконано тільки лініями.)

- Пригадайте, який вид образотворчого мистецтва називається графікою. (Графіка -- мистецтво зображення предметів лініями та штрихами.)

- Зверніть увагу на те, як за допомогою різноманітних ліній художники передали характер кожного дерева. Пригадайте, які бувають лінії.

(Прямі, хвилясті, а ще -- тонкі й товсті, довгі й короткі.)

- Визначте характер ліній гілок у різних дерев. (У тополі гілки ніжні, тоненькі, у дуба -- навпаки: міцні, надійні, товсті.)

- Розгляньте розміщення гілочок на великій гілці. (Гілка велика, пухнаста. Від її потовщеної частини розходяться врізнобіч тонкі гілочки.)

2.Декламування вірша М. Пригари "Могутній дуб".

Могутній дуб, прадавній дуб стоїть побіля яру. Розкинув свій листатий чуб, чолом торкає хмару. Старече згорблене гілля, кора немов сталева, із лісу дідові здаля вклоняються дерева.

3.Вступна бесіда.

Художник-графік може виконати малюнок олівцем, кульковою або гелевою ручкою, пером, тушшю. Ці графічні матеріали залишають на папері лише лінії. Але ж якими виразними вони можуть бути!

Характер лінії залежить від сили натискання на олівець, перо, ручку. Такі лінії називаються штрихами.

Штрихами можна передати як площинні, так і об'ємні предмети. Штрихи повинні виявляти і підкреслювати форму.

(Демонструється ряд графічних малюнків).

- Подивіться, які бувають лінії: тонкі і товсті, прямі і криві, хвилясті і пунктирні.

4. Перегляд демонстраційного матеріалу (з коментарем учителя).

Поетапне виконання композиції вчителем.

Практична діяльність учнів.

III. Підсумок уроку.

Перегляд і оцінювання малюнків.

Демонстрування дитячих робіт.

УРОК 2. Створення вітальної листівки до маминого свята

Мета. Вчити учнів створювати об'ємні вироби. Вдосконалювати навички роботи в техніці аплікації. Розвивати композиційні навички. Поглиблювати поняття про кольорову гармонію і відповідність кольорової гами образному вирішенню задуму. Виховувати в учнів почуття поваги, турботи і любові до матері.

Обладнання. Таблиця з технологічними розробками різних листівок, зразки вітальних листівок, ножиці, клей, папір, фарби, пензлі, фотографії із зображенням матерів, репродукції картин Леонардо да Вінчі "Мадонна Літа", "Мадонна з квіткою".

Хід уроку

Організаційна частина. Повідомлення теми і завдань уроку.

Робота над темою уроку.

1.Вступна бесіда.

-Жінка-матір ... Скільки мудрості у змісті величних слів! За кожним жіночим іменем -- свята щаслива доля, адже Вона -- матінка, мама, матуся -- берегиня роду українського. Чи є краще, більш кохане слово в усіх мовах світу, ніж слово Мама?! Божа Матір, Мати-Україна, рідна ненька -- це три матері, що освячують наше життя. В образі Матері осягаємо розумом своїм рідну Україну. (Входить дівчинка в українському національному костюмі).

2.Літературна композиція. Дівчинка.Українка я маленька, Україна -- моя ненька. В неї щира я дитина, Добра, люба та єдина. Вірна я дочка народу, Славного козацького роду, Щиро я свій рід кохаю. Роду іншого не знаю. Так я завжди буду жити, Рідний край буду любити, Українцям помагати, Бо Вкраїна - наша мати!

-Послухайте молитву за свою матусю, з якою звертаються до Божої Матері. (Зачитується вірш

Р. Завадовича).

Хлопчик.Є у мене найкраща матуся,

За неї до тебе, Пречиста, молюся. Молюся устами, молюся серденьком,

До тебе, небесна Ісусова ненько. Благаю у Тебе дрібними словами Опіки та ласки для любої мами. Пошли їй не скарби, а щастя і долю, Щоб дні їй минали без смутку, без болю. Рятуй від недуги матусеньку милу, Даруй їй здоров'я, рукам подай силу, Щоб вивела діток у світ той, у люди. Щоб ними раділи, пишались усюди. За це я складаю в молитві долоні До тебе, Царице, на сонячнім троні. (Діти прикрашають образ Божої Матері квітами).

-І, нарешті, Мати-родовідниця, котра заступництвом Матері Божої привела на світ кожного з нас, котра зі своїм молоком, зі своєю журливою колисковою влила в наші душі прекрасне чуття українського роду.

(Виходять два учні і декламують вірші).

1-й учень.Я свою матусю щиро так кохаю,

Що і розказати не вмію, не знаю.

Нема в цілім світі - всім вам присягнуся,

Кращої матусі, ніж моя матуся. 2-й учень.Дарунків, золота не маєм,

Щоб до ніг тобі зложити.

Однак всі разом присягаємося,

Що доки тільки будем жити,

Любов сердець своїх маленьких

Тобі дамо, кохана ненько!

3.Продовження бесіди.

-Дітки, незабаром ми святкуватимемо 8 Березня -- Міжнародний жіночий день. Це свято відзначається у перший місяць весни, коли сонце вже починає прогрівати землю, на лісових галявинах розцвітають проліски, прилітають пташки з теплих країв. "Мамине свято" -- називають його діти.

4.Декламування вірша І. Жиленка "Весна і мама".

Якось я спитала у Весни:

- Ти чому приходиш, поясни? І Весна мені сказала прямо:

- Поспішаю я на свято мами! Поспішають квіти проростати, Поспішають журавлі вертати, Поспішає сонечко теплішать, Поспішають дітки розумнішать. В Африці далекій, пам'ятаю, Говорив мені Премудрий Слон,

Що якби на світі мам не стало, То й весни б на світі не було! Ще сказав: - Ви помічали, може, - Кожна мама із Весною схожа? І відкрив мені він таємницю, Що весна із мамою -- сестриці.

5.Продовження бесіди.

Нам завжди хочеться віддячити своїй матусі за її добрі і ласкаві слова, її лагідну і чарівну усмішку, її смачненькі пампушки і борщик, а ще просто за те, що вона є у нас. Ми не маємо золотих прикрас і дорогої сукні, проте маємо вмілі золоті рученята, які можуть виготовити рідненькій матусі справжній дорогий подарунок - листівочку. І я вважаю, що найдорожчий подарунок для мами - це той, який ви виготовите самі, своїми руками.

6.Декламування вірша М. Познанської "Спи, моя мамо".

Спи, моя мамо. Спи, моя мила. Постіль тобі я сама постелила. Знала, прийдеш ти з роботи в утомі, Хочу, щоб тихо було в нашім домі. Навіть Мурку не дозволю мурчати, Хай він іде собі з хати... Ти будеш спати, а я за годину Кінчу тобі вишивати хустину. Вранці, як прийде світання до хати, Будемо, мамо, тебе ми вітати: Вдвох привітаємо з татом З Восьмого березня святом. Дам я тобі в ту хвилину Вишиту шовком хустину.

7. Перегляд демонстраційного матеріалу.

8. Практична діяльність вчителя та учнів (колективна робота).

Створюючи листівку, зверніть увагу на різноманітність композиційних рішень, ритмічне розміщення і особливості використання елементів. Для композиційного рішення листівки визначте формат (вертикальний чи горизонтальний), на якому позначте місця напису, зображення квітів та інших необхідних елементів. Після того, як вирішено композиційне розташування художніх елементів листівки, переходьте до промальовування деталей та роботи в кольорі. А ще ви можете скористатися технікою колажу. Наприклад, взяти старі журнали чи листівки, вирізати квіти і наклеїти на заздалегідь намальований кошик. Готову композицію можна прикрасити стрічкою чи бантиком.

III. Підсумок уроку.

1. Бесіда.

-Дітки, ви скоро станете дорослими. І мені хочеться, щоб кожен із вас проніс через усе життя слово "мама". Як би далеко чи близько ви не були, завжди повинні відчувати серце матері, бачити її очі, які не досипали ночей, руки, які тримали вас у дитинстві, чути її кроки, що завжди ідуть поруч, підтримують нас у години радості й печалі. (Звучить "Пісенька про неньку". Вірші й музика М. Безкоровайного).

Перегляд і оцінювання дитячих робіт.

Демонстрування виробів.

2.6 Уроки - поради художниці Лінди Маркус

Урок 1

Перш ніж почати роботу, запасіться всім необхідним. Потрібна папір, що володіє гарною здатністю, що приклеює, але не глянсова, тому що з глянсового папера фарба зсковзує. Масляної або друковані (типографські) фарби. Знадобляться також скипидар для розчинення фарб, ванночка або будь-яка плоска судина, у який наливаємо воду температурою 20-- 30 °С. Величина ванни ледве більше раз-міра папера.

При роботі раджу користуватися світлими фарбами. У своїй практиці,

застосовую, швидко папір зняти. Інакше на листі залишиться занадто багато фарби або ж розводів зіллються разом і на папері залишиться просто пляма.

Запам'ятаєте: відбиток потрібно цілком висушити - и тільки потім знову опускати у ванночку з фарбою і водою.

При кожнім новому відбитку варто знову наливати фарбу на воду, тому що та, що була налита раніш, вже опустилася на дно.

Для початку радимо спробувати тільки в одному кольорі. Початківець повинний відчути швидкість руху.

Жоден відбиток не викидайте. Як можна використовувати навіть невдалі відбитки, буде розказано на наступному занятті. Спочатку відбиток потрібно гарненько висушити. На это звичайно іде кілька днів.

Перший етап роботи закінчений.-Залишіть відбиток просихати на столі. До стіни його прикріплювати не можна, тому що відбиток мокрий по обидва боки.

При роботі всі повинне бути поруч, під рукою. У визначеному порядку розставте на столі банки з розведеними фарбами, покладете стопку чистого папера і дрантя для витирання рук. Заздалегідь підготуйте вільне місце, на яке покладете мокрий відбиток.

Не забудьте і про халатики або фартухи, а якщо можливо, те і про гумові рукавички.

Усе готово? Починаємо роботу.

Урок 2

Відбиток цілком просохнув. Розглядаємо його з усіх боків і боків. Деяка частина фарби залишається і на зворотній стороні, і іноді саме це неяскраве, «ніжне» зображення.

Уважно розглядаючи світлі і темні розводи і плями на папері, вирішуємо, на що більше всього схоже вийшло зображення. Це можуть бути гори, печери, хмари або гнані вітром хмари, морські хвилі...

Рятуємося від смуг, що заважають, непотрібних і некрасивих ліній. Зробимо це гострим ножем, обережно, легкими дотиками, знімаючи зайвий шар фарби. Світлі плями, що небажані, можна злегка тонувати аквареллю.

«Випадкові», що заважають загальному враженню барвисті плями вплетуть-міхур, щоб непомітно з'єднати окремі плями в красиве зображення. Так була отримана гравюра «Полум'я». Але це вже трохи складніше.

У випадку якщо на відбитку залишилися лише лінії, що нагадують стебла, що схилилися під поривом вітру, трави, декількома штрихами узагальнено домалюйте силуети польових квітів або злаків або надрукуйте рослини (як це можна зробити, розповімо пізніше). Саме цей прийом був застосований у роботі над гравюрою «Вітер». Нехай у картині є щось незавершене, може бути, навіть мало-мало неправильна її композиція. Ця неправильність породжує особливий зміст, створює визначений настрій. Далі. Уважно розглядаючи візерунки < на паперовому листі, знайдемо, що на один його край потрапило занадто багато фарби - а це небажано. Тоді можна намалювати що-небудь зверху темперою або олійною фарбою...

Ніколи не викидайте свої роботи! Інший раз приходиться відокремлювати (відрізати) забруднені місця, і тоді виходить картинка меншого розміру, чим задумано. Зимові види для новорічного привітання, де вийшов весняний або літній пейзаж, домалюйте колір картинки на паспарту або ватмані і красивим почерком напишіть «Побіжного вітру!», «Поздоровляю!», «Зі святом!».

А з зовсім крихітного, але досить ясного зображення можна одержати чудовий екслібрис - книжковий знак. Цю крихітну витончену мініатюрку можна розмножити, зробивши будь-яке потрібне вам число фотовідбитків. А потім наклеїти на титульні аркуші книг вашої бібліотеки.

Буває і так, що ви спочатку не можете знайти потрібне застосування відбиткові. Але збережете його і час від часу розглядайте. В один прекрасний день вам відкриється чудове зображення, що залишаться тільки трохи підфарбувати і підправить!

Відбиток роблять на один лист бума; кілька разів підряд.

Запам'ятаєте: олійні фарби сохнуть кілька днів. Фарбу щораз з нову наливають на воду.

ВИСНОВКИ

Більшість з нас вже забули про ту радість, яку нам приносило малювання в дитячі роки. Але радість була безсумнівною. Кожна дитина починала з 2-3 років і до підліткового віку з натхненням малювати. Не думаю, щоб були якісь виключення щодо окремих дітей.

Діти малюють все, що бачать, знають, чують і відчувають. Малюють також і аромати. Але в підлітковому віці захоплення це проходить і вірному малюванню залишаються лише одиниці.

Нажаль, ми до цих пір мало знаємо про роль і вплив мистецтва на все подальше життя людини. Але в той же час дослідження вчених все частіше нагадують нам, що людина за своєю природою творець. Як правило її творчі можливості знаходяться у скритому стані і реалізуються лише в малій мірі. Створюючи умови, які спонукають людину до занять мистецтва, можна розбудити ці сплячі до пори, до часу творчі здібності.

Творчість вимагає від людини координацію всіх моральних сил, і цей сплеск активності сприятливо діє на психіку людини, а значить на його фізичний стан ось хоча такий приклад. Про те, що цілий комплекс геофізичних факторів впливає на наше самопочуття, постійно нагадують на о публікацію в газетах та журналах, передачі по радіо і телебаченню.

А чому б не зайнятися графікою? Виконати пейзаж чи натюрморт в техніці монотипії чи водяної печаті? Головне, щоб колір був яскравим сонячним, радять вчені, а цього легше досягти при роботі.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Андреєв П.К. «Графіка» К., 2007. 126 ст.

2. Володимирський Л.Д. «Графічне мистецтво», «Просвіта» К., 1995. 213 ст.

3. Железняк С.М., Ламонова О.В. - К., 2006. 160 ст.

4. Зоріна Є.С. «Чарівниця», «Уроки для малят» К., 1996. 115 ст.

5. Кузьменко О.Д. «Єклібрис об'єднує друзів» К., 1988. 29 ст.

6. Легенький Ю.Т. «Всі ремесла до творчості» - К., 1990. 122 ст.

7. Кузин В.С. «Образотворче мистецтво в початкових класах» -М., 1984. 319 ст.

8. Лебедін А.К., Солодовський А.В. «Графіка» М., 1982. 86 ст.

9. Любарська Л.М. «Образотворче мистецтво» 1 клас К., 2007. 237 ст.

10. Нєкрасова-Кортєєва «Витоки ліногравюри», Москва 1994. 98 ст.

11. Нікологорська О.А. «Про графіку» М., 1997. 76 ст.

12.Полуніна В.Н. «Мистецтво та діти» - М., 1982. 187 ст.

13.Резенвансер В.Б. «Беседи обискустве» -М., 1999. 115 ст.

14.Рубля Т.Є., Федун С.І. «Образотворче мистецтво» -К., 2006. 81 ст.

«Уроки образотворчого мистецтва» Тернопіль, 2003. 96 ст.

15. Трач С.К. Беда Т.В. «Живопись» - М., 1986. 210 ст.


Подобные документы

  • Ліногравюра, ксилографія, офорт, літографія як форми сучасної графіки - естамп. Історія виникнення гравюри - від Китаю до лубка. Гравюра на рубежі XIX-XX ст. Японська ксилографія як визначальник ліногравюри. російська гравюра та екслібрис Відродження.

    реферат [349,7 K], добавлен 21.07.2008

  • Найдавніші витвори книжкової графіки XI-XХ ст. Прояв в них самобутніх рис й індивідуальних особливостей творчості майстрів. Архітектурне обрамлення і ілюстрації книг, відтворення в них психологічних характеристик персонажів і матеріальності предметів.

    презентация [4,9 M], добавлен 27.03.2014

  • Оцінка творчості представника української діаспори в Австралії, живописця, графіка, скульптора Л. Денисенка. Узагальнення його творчого доробку в царині графіки, її стильові і художні особливості. Оцінка мистецької вартості графічних творів художника.

    статья [20,8 K], добавлен 24.11.2017

  • Українське графічне мистецтво як об’єкт історико-мистецтвознавчих досліджень. Модерн і символізм, модерністичні напрями в українській графіці. Культурологічні передумови розквіту мистецтва книжкової графіки. Графічні школи у вищих мистецьких закладах.

    контрольная работа [40,5 K], добавлен 28.04.2019

  • Графіка як жанр образотворчого мистецтва. Особливості мистецтва гратографії. Методи розробки та опрацювання ескізів в графічних техніках. Загальні характеристики ескізної композиції. Способи опрацювання ескізу творчої роботи в техніці гратографія.

    реферат [35,5 K], добавлен 23.01.2014

  • Культурологічні та політичні передумови формування мистецтва графіки. Становлення книжкового друкарства в Україні, вплив Визвольної війни 1648-1654 рр. І. Федоров та його внесок у розвиток українського друкарства. Київська та львівська школи гравюри.

    курсовая работа [40,8 K], добавлен 28.04.2019

  • Стан мистецтва в часи Української Народної Республіки. Творчість М. Бойчука та його школа. Створення спілки художників. Огляд діяльності радянських живописців. Драма "шестидесятників". Уніфікаторська політика партії в галузі образотворчого мистецтва.

    контрольная работа [3,1 M], добавлен 25.09.2014

  • Зодчество України польсько-литовської доби: розвиток фортифікаційної та цивільної міської архітектури. Характерні риси архітектури. Розвиток мистецтва у руслі релігійного мистецтва. Місце книжкової мініатюри та графіки в історії української культури.

    презентация [27,0 M], добавлен 17.03.2014

  • Правила, прийоми і засоби композиції. Значення ритму у творах образотворчого мистецтва. Вивчення засобів композиції. Вибір сюжету та інших елементів у образотворчій діяльності. Симетрична, асиметрична композиції. Закони лінійної та повітряної перспектив.

    реферат [195,9 K], добавлен 16.11.2009

  • Роль графіки у період ХІХ століття. Творчий розвиток Гюстава Доре. Оцінка вкладу даного автора в книжкову ілюстрацію як особливого художнього жанру: оформлення книг "Гаргантюа й Пантагрюель", "Пустотливі оповідання", "Божественна комедія", Біблія.

    контрольная работа [32,1 K], добавлен 11.11.2014

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.