Нетрадиційні уроки англійської мови в початковій школі

Урок як форма організації навчання англійській мові у сучасній школі. Специфіка уроку англійської мови. Нестандартний урок як ефективний засіб формування іншомовної комунікативної компетенції молодших школярів. Методика проведення нестандартних уроків.

Рубрика Педагогика
Вид курсовая работа
Язык украинский
Дата добавления 03.03.2016
Размер файла 525,3 K

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

If he wriggles, let him go,

Eenie, meenie, minie, mo.

III. Заключна частина уроку.

1. Домашнє завдання.

T: Find the words from the poems. (таблиця)

2. Підведення підсумків уроку.

Учитель дякує учням за роботу та виставляє оцінки.

Додаток Б

План-конспект інтегрованого уроку, розробленого і проведеного автором курсової роботи в 4 класі під час переддипломної практики

Тема: Казкова подорож.

Мета: Повторити й узагальнити лексичний і граматичний матеріал. Навчити робити невеликі подарунки своїми руками. Навчити використовувати свої знання. Удосконалювати навички аудіювання, мовлення, читання, письма. Формувати навички роботи в невеликих групах та самостійно. Розвивати пізнавальний інтерес, пам'ять. Виховувати позитивне ставлення до англійської мови.

Обладнання: DVD-програвач або відеомагнітофон; відео фрагменти з мультфільму "Peter Pan”; елементи костюмів фей; заготовлені дітьми малюнки; запис музики для створення гарної атмосфери; запис пісень; вовна, ножиці, по два картонних круги для кожного учня або для пари учнів; постер Neverland, обов'язково повинна бути веселка; фотографії тварин; зображення метеликів на дошці; зображення тварин до пісні; картки із завданнями, з текстом для читання, з домашнім завданням.

Хід уроку

I. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення.

1. Привітання. Уведення в іншомовну атмосферу.

Вчитель вітає клас, учні, у свою чергу, вітають учителя.

Бесіда з дітьми.

T: Do you like to travel?

2. Повідомлення теми та мети уроку.

T: Today we`re going to travel to Neverland.

3. Фонетична розминка.

T: Look at the rainbow. Let`s review the song.

SING A RAINBOW

Red and yellow and pink and green,

Orange and purple and blue;

I can sing a rainbow,

Sing a rainbow,

Sing a rainbow too.

Listen to your heart,

Listen to your heart

And sing everything you feel.

I can sing a rainbow,

Sing a rainbow,

Sing a rainbow too.

Red and yellow and pink and green,

Orange and purple and blue;

I can sing a rainbow,

Sing a rainbow,

Sing a rainbow too.

Red and yellow and pink and green,

Orange and purple and blue;

I can sing a rainbow,

Sing a rainbow,

Sing a rainbow too.

Listen to your heart,

Listen to your heart

And sing everything you feel;

I can sing a rainbow,

Sing a rainbow,

Sing a rainbow too.

Red and yellow and pink and green,

Orange and purple and blue;

I can sing a rainbow,

Sing a rainbow,

Sing a rainbow too.

II. Основна частина уроку.

1. Казкова подорож.

T: Welcome to Neverland!

THE FAIRIES

There are fairies in Neverland!

It`s very, very, very far away.

There`s a little wood in Neverland

And a little stream if you go this way.

There are fairies in Neverland!

They often have a dance on summer nights;

The butterflies and bees in Neverland,

And crickets sing and hold the lights.

Учитель або ведучий читає вірш, а учні в костюмах фей виходять до дошки. Бажано, щоб було написано ім'я феї (наприклад, на значку). Феї називаються та розповідають про себе.

Tinker Bell: I love fixing things and spend lots of time in my workshop.

Beck: I am a bit shy around fairies but I love spending time with animals.

Bess: I am very creative. I`m often splattered with paint.

Rani: I am one of Tink`s friends. I`m the only fairy and I haven`t wings.

Vidia: I am the most selfish fairy in Pixie Hollow.

Prilla: I am the newest fairy in Neverland.

2. Гра "Mystical Puzzle.".

T: Let`s do the Mystical Puzzle. See if you can find the names of these Neverland fairies in this wordsearch!

Знайди «сховані» слова.

Bess Lily Beck Vidia Prilla Fira Tink

P

F

L

B

I

T

B

P

I

L

P

P

G

V

I

D

I

A

R

I

R

A

E

U

A

X

A

S

T

L

I

T

I

N

K

R

D

V

H

Y

L

O

C

E

I

Q

L

E

I

N

L

Y

T

B

K

R

Z

A

S

W

A

R

E

E

V

J

R

E

K

B

M

T

C

S

Y

I

A

D

N

E

S

E

G

S

K

I

N

L

F

C

F

I

R

A

M

K

I

M

O

K

3. Фізична та мовленнєва розминка.

Учитель співає пісню, учні виконують названі рухи.

T: Let`s imagine we`re butterflies.

BUTTERFLY, BUTTERFLY

(Sing of the tune of "Teddy Bear, Teddy Bear”)

Butterfly, butterfly, flutter around.

Butterfly, butterfly, touch the ground.

Butterfly, butterfly, fly so free.

Butterfly, butterfly, land on me!

Butterfly, butterfly, reach the sky,

Butterfly, butterfly, say good-bye!

4. Читання.

T: Who loves to spend lots time with animals? Beck loves spending time with the baby animals in Pixie Hollow! Read the texts and find the photo of the woodland babies. Then retell everybody about woodland babies.

Учні працюють у невеликих групах. Вони читають текст та знаходять на дошці фотографії тварин.

Прочитай текст.

WOODLAND BABIES

Fox cubs love to play! As well as being great fun, playing helps cubs to learn skills such as pouncing, jumping and chasing.

When baby rabbits are first born they can`t see and they don`t have any fur! Their mum keeps them warm in a cosy burrow.

Baby hedgehogs are burn with short white hairs instead of spikes. The hairs into spikes as the hedgehog grows.

When a baby deer takes its first steps, its legs are as wobbly as a strawberry jelly! It soon learns how to walk properly by copying its mum!

5. Письмо.

T: Beck can teach animals tricks. If you had her talent, what would you teach your favourite animal? Write your answer.

Спочатку учні відповідають усно, потім письмово.

6. Виготовлення подарунків.

T: Do you like your animals? Let`s do a present for your pets. You need: wool, scissors, card circles (7,5 cm in diameter).

1) Cut a hole in the middle of each circle measuring 2,5 cm wide.

2) Place the two cards together. Start wrapping the wool starting at the edge of the circle and going through the circle in the middle each time.

3) Cut off the wool.

4) Cut the wool wrapped around the card right at the each.

5) Take off the card circles and you have a pompon for your pet to play with!

Учні слухають і виконують інструкції.

III. Заключна частина уроку.

1. Домашнє завдання.

T: Write 5-7 sentences about your favourite animal. Use this text as the example.

My name is Mike. I`ve got a pet. It`s a cat Fluffy. It is white. Fluffy is very big, and fluffy, and very funny. When Fluffy wants to eat it says, “Meaow”. It likes milk and fish. It like to play with pompons. My cat greases me a palm when I ask it.

2. Підведення підсумків уроку.

T: Don`t forget to give your presents to your pets. I hope they`ll like it. Let`s sing a song f a rainbow.

SING A RAINBOW

Red and yellow and pink and green,

Orange and purple and blue;

I can sing a rainbow,

Sing a rainbow,

Sing a rainbow too.

Listen to your heart,

Listen to your heart

And sing everything you feel.

I can sing a rainbow,

Sing a rainbow,

Sing a rainbow too.

Red and yellow and pink and green,

Orange and purple and blue;

I can sing a rainbow,

Sing a rainbow,

Sing a rainbow too.

Red and yellow and pink and green,

Orange and purple and blue;

I can sing a rainbow,

Sing a rainbow,

Sing a rainbow too.

Listen to your heart,

Listen to your heart

And sing everything you feel;

I can sing a rainbow,

Sing a rainbow,

Sing a rainbow too.

Red and yellow and pink and green,

Orange and purple and blue;

I can sing a rainbow,

Sing a rainbow,

Sing a rainbow too.

Додаток В

План-конспект уроку-змагання, розробленого і проведеного автором курсової роботи в 4 класі під час переддипломної практики

Тема: Брейн-ринг.

Мета: освітня - вчити учнів застосовувати вивчені ЛО у своєму мовленні, активізувати граматичні і фонетичні навички;

розвиваюча - розвивати зорову пам'ять, увагу, слуховий самоконтроль, мовленнєву реакцію;

виховна - виховувати культуру спілкування, стимулювати і підтримувати інтерес до вивчення англійської мови, формувати позитивні риси характеру: доброзичливість, працьовитість, чемність, допитливість.

Обладнання:

- 2 дзвіночки із зеленою та червоною стрічками;

- маленька коробочка з різними предметами;

- 2 розноси, на кожному по 5 предметів;

- по 4 смужки з рядками вірша;

- різнокольорові картки;

- 4 зображення різних пір року;

- грамоти або солодкі призи.

Хід уроку

I. Початок уроку.

1. Поділ на команди.

Клас ділиться на дві команди. Одна команда одержує дзвіночок із зеленою стрічечкою, а інша - із червоною. Команди вибирають капітана, придумують назву. Одночасно вводиться лексика: a bell, a team, a player, a captain.

2. Пояснення правил гри.

Правила гри:

- Ведучий ставить запитання і дає 10 сек. на обмірковування;

- Команда має право відповідати тільки після того, як капітан продзвонить у дзвіночок;

- Якщо команда дала неправильну відповідь, то друга команда має право голосу;

- Команда, що відповіла правильно, одержує 1 бал.

- Гра проводиться в повній тиші, за порушення вимог знімається 1бал.

На дошці записуються назви команд, і помічник (або сам учитель) записує під цими назвами зароблені бали.

II. Основна частина.

1 конкурс - Знайомство

Кожна команда повинна представити себе: розповісти або прислів'я, або вірш, або проспівати пісню.

(Вищий бал - 5)

2 конкурс - Конкурс капітанів

Капітани команд повинні сказати про себе не менше 5 речень. Наприклад: I`m Vlad. I`m 10. I like reading and drawing. I have a big family. My friend`s name is Dima.

(Вищий бал - 5)

3 конкурс - Математичний

Попередньо пригадуються слова plus, minus, to multiply, to divide. У питаннях вживається також слово "seem", але передбачається, що діти повинні зрозуміти його значення. За кожну правильну відповідь (за правилами гри) - 1 бал.

How many is it: 5+5 (10)

… 3*7 (21)

… 15: 3 (5)

… 17-4 (13)

… 6 and 7 (13)

4 конкурс - Зоопарк ("Zoo”)

За жеребом команди вибирають, хто більше назве:

1) Domestic animals

2) Wild animals

Команда, яка дала більшу кількість назв, одержує 1 бал.

5 конкурс - "Week and days”

Уводяться слова before and after на прикладі:

Sunday is before Monday.

Sunday is after Saturday.

За кожну правильну відповідь - 1 бал.

- How many days are there in a week? (7)

- What is the day after Tuesday? (Wednesday)

- What is the day before Friday? (Thursday)

- What is the day after Wednesday? (Thursday)

- What is the day before Saturday? (Friday)

- What is the day after Monday? (Tuesday)

- What is the day before Sunday? (Saturday)

- What is the day after Thursday? (Friday)

6 конкурс - What is in my box?

Угадай-но. У маленьку коробку вчитель кладе яку-небудь річ. Це може бути іграшка з кіндер-сюрприза, ручка, блокнот, гумка й т. ін. Діти запитують: Is it a …? Учитель або ведучий відповідає: No, it isn`t/ Yes, it is. Учень, що вгадав, одержує у подарунок захований у коробці предмет і заробляє своїй команді 1бал.

7 конкурс (на увагу) - "Sharp eye" / "Пильне око"

Кожній команді на розносі кладуть на стіл 5 предметів. Наприклад:

1) Лінійка, пенал, олівець, іграшка-слоник, зошит

2) Книга, квітка, гумка, ручка, іграшка-заєць

Протягом 10 сек. ведучий забирає розноси з предметами, і кожна з команд повинна по пам'яті назвати всі свої предмети. Команда,що назвала всі предмети без помилок, одержує 1 бал.

8 конкурс - "Storm”

За кожну правильну відповідь - 1 бал.

1) Що таке альтернативне питання? (Питання, що потребує вибору, де є сполучник "or”)

2) Який звук дає буквосполучення "оо"? ([u:])

3) Яке питання називають загальним? (До всього речення)

4) Скільки звуків дає буквосполучення th й які? (Два, [?] [])

5) На яке питання можна відповісти коротко? (На загальне)

6) Які букви дають звук [k]? (c, k)

7) На яке питання не можна відповісти Yes or No? (На альтернативне)

8) Назвіть цифру, що відповідає букві "g”? (7 - за порядком в алфавіті)

9 конкурс - "The poem”

Кожній команді даються 4 перевернуті смужки заздалегідь заготовленого паперу, на яких написані 4 рядки відомого дітям (раніше вивченого на уроці) вірша. За командою вчителя гравці перевертають смужки й повині скласти вірш. Команда, яка першою виконала завдання і прочитала вірш, одержує 1 бал.

10 конкурс - "Ауудіювання"

Учитель-ведучий читає невеликий текст. Наприклад:

This is a boy. His name is Nick. Nick is a big boy. Nick is ten. Nick lives in Kiev. Nick has a mother, a father and a brother. His mother`s name is Ann. His father`s name is Ben. His brother`s name is Tom. Tom is a little boy.

Потім по черзі ставить питання. За правилами гри за кожну правильну відповідь - 1 бал.

1) Is this a boy or a girl? (A boy)

2) What is the boy`s name? (Nick)

3) Is Nick a big or a little boy? (Big)

4) How old is Nick? (Ten)

5) Where does Nick live? (In Kiev)

6) Who does Nick have? (A mother, a father and a brother)

7) What is his mother`s name? (Ann)

8) What is his father`s name? (Ben)

9) What is his brother`s name? (Tom)

10) Is Tom a little or a big boy? (Little)

11 конкурс - "Rainbow”

Гравцям почергово показують картки із зображенням кольорових звірів або предметів. Можна просто використати кольоровий папір. На питання: "What colour is it? ” слід дати якнайбільше правильний відповідей. За правилами гри кожна відповідь оцінюється в 1 бал.

12 конкурс - "Seasons”

На 4-х картинках зображено різні пори року. За правилами гри кожна правильна відповідь - 1 бал.

What season is it now? (Показуючи картинку)

It is … (summer, winter, autumn, spring).

13 конкурс - "Together”

Команда виконує 5 завдань ведучого. Та команда, що виконує все без помилок, одержує 1 бал.

Наприклад: run, jump, sleep, touch your toes, clap your hands, swim, dance, sing, hands to the sides, bend right…

III. Заключна частина.

Підбиття підсумків. Команди хором англійською мовою підраховують загальну кількість балів кожной команди. Нагородження команд на розсуд учителя. Переможцям 12 балів у журнал або "солодкий приз". Ті, що програли, отримують "втішаючий приз", "медалі тим, хто не сумує…". Обов'язкова умова - подякувати всім за прагнення до перемоги й знання.

Додаток Г

Плани-конспекти уроків-подорожей, розроблених і проведених автором курсової роботи в 4 класі під час переддипломної практики

Тема: Travelling to the ABC Planet

Мета: активізувати вивчений лексичний матеріал по темі "Зовнішність", практикувати учнів у вживанні лексичних одиниць в усному та писемному мовленні, закріпити знання алфавіту (букв, звуків). Розвивати навички читання, говоріння, письма, аудіювання. Розвивати фонематичний слух. Збагачувати словниковий запас учнів. Виховувати інтерес до вивчення іноземної мови.

Обладнання: - алфавіт

сузір'я букв, планета "АВС" (малюнки)

текст віршів, пісні

таблиці слів для читання

аудіо запис фізичної розминки

наочність "Частини тіла"

4 будинки (конверти) з малюнками ("Happy Houses")

предметні малюнки

квітка із звуками (малюнок "Phonetic Flower")

таблиця з переплутаними буквами (Phonetic Game)

магнітофон

робочі зошити

Тип уроку: урок-подорож, комбінований

Хід уроку

1. Greetings. Aim.

Good morning, boys and girls!

Today we have got an unusual lesson. We are going to travel to the ABC Planet.

We have to recollect letters and sounds, some words, learn new poems and sing a new song. We'll read, write and speak English.

Are you ready?

Now we are in the space-vehicles. Let's start our travelling!

2. Warming-up

(Зупинка на сузір'ї "ABCDEFG”)

Now we are staying on the constellation "ABCDEFG”. These letters are very friendly. Let's call them. (Діти називають букви, звуки)

And this constellation proposes us learning the song (Читання, виконання пісні на мотив "Чижик-пижик")

A B C D E F G

John is hiding far from me

Looking here, looking there

I can't find him anywhere!

3. Reading

We are going on our flight. The sky is so dark… Oh, there is something shining over here! It's the next constellation "H I J K”.

Let's call these letters and their sounds.

The letters H I J K propose you reading their words. (Учні по черзі читають слова з таблиць). Can you name the other words with these letters? (Учні називають слова з даними буквами).

Hot

Hand

Hill

Hop

Hat

Ham

hamster

It

In

Pin

Miss

Tin

Big

Little

Jam

John

Jack

Jump

Jumbo

Jest

jetty

Kitten

Kennel

Kettle

Kilo

Kid

Kick

kilt

4. Speaking ("Parts of the Body”). Physical Exercises.

- We are flying in the space.

The flight goes well. You can see the bright star in the darkness. That star is letter "L”. Let's go there!

Letter "L" wants to introduce its friend. This is a boy. His name is Looby Loo. He is from the ABC Planet. He has lost all his parts of the body.

Let's gather his parts of the body together!

(Складання частин тіла хлопчика Лубі Лу. Повторення лексики.)

This is his head.

This is his body.

This is his right / left hand / arm / leg / foot.

These are his hands / arms / legs / feet.

The boy Looby Loo asks you to sing the song with him and to do some exercises. (Учні співають пісню, виконуючи рухи, про які співається)

Refrain: Here we go Looby Loo

Here we go Looby Light

Here we go Looby Loo

All in a Saturday night

1. Put your right hand in

Put your right hand out

Put your right hand and shake, shake, shake,

And turn yourself about.

(приспів повторюється після кожного куплета)

2. Put your left hand in…

3. Put your right foot in…

4. Put your left foot in…

5. Put your head in…

6. Put your whole self in…

5. Writing. Work in groups.

We are going on our flight. And we can see the next constellation "M N O P”. These letters live in the Happy Houses. And they have some words inside. Let's guess what words are hiding in the houses, and write them down.

(Кожен учень в групі дістає одне слово із хатинки-конверта, називає це слово, потім диктує по буквам, а всі інші члени групи записують слово у зошити. Після того, як всі групи запишуть слова із своєї хатинки, учитель може запропонувати скласти речення з цими словами. Кращі речення можна записати.)

M N O P

man nut orange pen

map name oil pencil

milk nose one puppy

6. Riddles (Сузір'я "Q R S T U V W”)

The letters from the next constellation were stolen by the night. To save them we have to solve the riddles. Do you want to help the letters? Let's start!

Riddles

1) Ця буква - друга в англійському слові "білочка".

(Q q, Squirrel)

2) Щоб "Кролик" нам англійською сказати,

Треба нам з цієї літери почати

(R r, rabbit)

3) Змія шипить, і крутиться, і в'ється,

А перша буква в ній як зветься?

(S s, snake)

4) Помідорчики червоні,

Стиглі, запашні…

Називаємо їх з вами

Ми із букви … (T t, tomato)

5) Вона тебе врятує від дощу

І починається із букви…. (U u, umbrella)

6) Це не баскетбол

І зовсім не футбол.

Лише сітка net

Потрібна у цій грі,

М'яч ball і дві команди teams… (V v, volleyball)

7) Зима білосніжна

На букву цю зветься.

Чарівні і ніжні

Сніжинки в озерцях… (W w, winter)

7. Phonetic Flower (Сузір'я "X Y Z”)

The constellation X Y Z prepared the Phonetic Flower for you. Let's read all sounds from the flower and guess the letters Xx, Yy, Zz. (Діти зривають пелюстки, на яких заховані букви. Називають букву, звук).

8. Summarizing. Phonetic Game.

Our travelling to the ABC Planet is finished. We come back to our native planet. The ABC Planet asks you to find all letters and call them in the right order. (Phonetic Game)

- What was interesting for you? Did you like our travelling?

(Підсумок уроку, оцінювання, домашнє завдання. Домашнє завдання може бути задане у формі проектної роботи "The ABC Planet”.)

Тема: Exotic Islands

I. Початок уроку.

Т: Good afternoon, boys and girls. I`m glad to see you.

P: Good afternoon, teacher. We are glad to see you too.

T: Сьогодні у нас дуже незвичайний урок. Ми вирушаємо з вами в морську подорож островами знань і вмінь. Давайте уявимо, що всі ми з різних країн та незнайомі одне з одним. Але впродовж нашої подорожі ми повинні якнайбільше розповісти одне одному про себе.

Наш шлях будемо відмічати на карті нашої подорожі. Тут позначені острова із завданнями, які маємо розгадати і виконати.

Are you ready? Let`s start!

II. Основна частина.

1. Phonetic drill.

T: Ось і перший острів, тут нас зустрічає Mr. Tongue. Яке завдання він нам підготував? Mr. Tongue хоче, щоб ми згадали казку про нього та потренували свої язички.

Mr. Tongue чекає гостей і наводить порядок:

- підмітає підлогу: [w], [w], [w];

- дихає на віконце: [h], [h], [h];

- витирає його: [s], [?], [s], [?];

- бачить друзів та посміхається їм: [I:], [I:], [I:].

2. Speaking 1.

T: Ми добралися до другого острова. Яке тут у нас завдання?

Work in chain: What is your name?

P: My name is …

Т: А ось і третій острів. Що ви можете розповісти про себе на цьому острові?

Розкажіть, звідки ви.

Work in chain: Where are you from?

P: I am from…

3. Relaxation.

T: Це четвертий острів - "Острів відпочинку".

How do you walk? - Like this!

How do you run? - Like this!

How do you jump? - Like this!

How do you sleep? - Like this!

How do you fly? - Like this!

How do you climb? - Like this!

How do you dance? - Like this!

How do you sing? - Like this!

How do you draw? - Like this!

4. Vocabulary revision.

Т: Діти, спробуйте вгадати, яке завдання нам підготував четвертий острів. (Розповідь про тварин.)

Т: Давайте пограємо у гру "Чарівна скринька". (Діти по черзі дістають іграшки зі скриньки та називають їх.)

5. Speaking 2.

Т: А ось і п'ятий острів - спортивний. Задайте команди своїм іграшкам.

P: Cat, run!

Т: А зараз розкажіть нам, що ви можете робити. (Діти стають у коло та розповідають.)

P: I can …

III. Заключна частина уроку.

Т: На жаль, наша подорож закінчилась. Але ми не будемо засмучуватися, бо в нас попереду ще багато подорожей, таємниць і відкриттів.

Raise your head, jump up high,

Wave your hand and say: Goodbye! Goodbye, children!

Додаток Д

Фрагменти відео уроків, розроблених і проведених автором курсової роботи в

2 класі під час переддипломної практики

Фрагмент 1.

Практична задача. Навчання мовленнєвих формул привітання і представлення в ході драматизації діалогів з мультфільму "Muzzy in Gondoland".

1. Уведення в ситуацію.

Т: А тепер разом зі своїми англійськими друзями, ми дивимося знайомий нам мультфільм "Muzzy in Gondoland" і вчимося драматизувати деякі його сценки.

2. Показ сценок з відповідними ілюстраціями, аудіювання представлення персонажів мультфільму.

Т: You know the characters of this film. They are: the King - король, the Queen - королева, Sylvia, Bob, Corvax and Muzzy. Here they are:

1. How do you do?

I`m the King.

I`m strong.

I`ve got a garden.

2. Good morning.

I`m Bob.

I`m a gardener. I`m brave.

I`ve got a motorbike.

3. Hello! I`m princess Sylvia.

I`m beautiful.

I`ve got a bag. A big bag.

I`ve got a map.

I`ve got a hamburger.

4. Good afternoon.

I`m Corvax.

I`m clever.

I`ve got a computer.

5. Good evening.

I`m the Queen.

I`m fat. I`m fat. I`m fat.

I like plums. I like peaches.

And I like grapes.

6. I`m Muzzy.

I`m big.

I`m very big.

I like clocks.

3. Запис у словнику транскрипції та перекладу ключових слів з опорою на зразки робочого зошита.

[kiз] - король

[gЁ»: dn] - cад

[prin`ses] - принцеса

[`h?mb?: g?] - гамбургер

[`pi: t?iz] - персики

[kwi: n] - королева

[`ga: dn?] - садівник

[`bju: t?ful] - красивий

[f?t] - товстий

[greips] - виноград

[str??з] - сильний

[breiv] - хоробрий

[`klev?] - розумний

[pl?mz] - сливи

4. Підготовка до інсценізації: розподіл ролей, фонетичне відпрацювання ключових слів.

5. Навчання драматизації.

Т: Look at me, say and act. Спостерігаємо, повторюємо за вчителем слова і жести, діємо від імені свого персонажа.

6. Конкурс на кращу інсценівку.

Фрагмент 2.

Практична задача. Навчити представляти героїв улюблених казок, користуючись матеріалом фрагмента мультфільму "Muzzy in Gondoland".

1. Ознайомлення з комунікативною перспективою.

Т: Ми на уроці в англійській школі. Вчимося разом зі своїми друзями мовленнєвого етикету: хто і як себе поводить у різних ситуаціях спілкування. Наприклад, як представити людей, коротко розповівши про них. А допоможуть нам в цьому відомі мешканці казкового королівства Gondoland: король, королева, Сільвія, Боб, Корвакс і Маззі - the King, the Queen, Sylvia, Bob, Corvax and Muzzy.

2. Драматизація сценок мультфільму з опорою на малюнки дітей і текст підручника.

Т: Take your pictures of the King, the Queen, Sylvia, Bob, Corvax and Muzzy. Let`s act the scenes. But first get ready for it.

2.1 Фонетичне відпрацювання представлення персонажів за вчителем.

2.2 Драматизація сценок: супроводжуючи своє мовлення відповідними жестами, учні перевтілюються в одного з названих персонажів і представляють себе.

3. Представлення персонажів мультфільму.

Т: Хто із відомих нам казкових персонажів представляв один одного? Right. The King, the Queen, Sylvia and Bob. Look at me, say and act.

The King: This is the Queen. She is fat. Very fat.

The Queen: This is the King. He is strong. Very strong.

Bob: This is Sylvia. She is beautiful. Very beautiful.

Sylvia: This is Bob. He is a gardener. He is brave. And he is clever. Very clever.

Додаток Е

План-конспект уроку-свята, розробленого і проведеного автором курсової роботи в 4 класі під час переддипломної практики

Тема. Christmas. Who Lives in Fairy-Tales?

Мета: сприяти підвищенню мотивації учнів у навчанні англійської мови, інтересу до культури і звичаїв іншого народу.

Завдання:

навчальні: удосконалювати навички читання, письма та комунікативного спілкування, навчити порівнювати і робити правильні висновки;

розвиваючі: розвинути мовні, інтелектуальні, творчі здібності учнів;

виховуючі: сформувати готовність сприймати культуру іншого народу, розширити за допомогою англійської мови уявлення учнів про навколишній світ, їх кругозір, виховати вміння працювати в групі і приймати єдине рішення.

Оснащення: дошка, магнітофон, аудіокасета до збірки пісень для початкової школи Біболетова М.З., відеомагнітофон, відеокасета з художнім фільмом "Морозко", презентація по темі, головоломка, картинки, дві ялинки з кулями для прикраси, маски Санта Клауса та Діда Мороза, медальки, солодкі призи.

Хід уроку

I. Організаційний момент.

Good morning, girls and boys!

We welcome you on our unusual lesson. Today we speak about our favourite holidays-Christmas and New Year Eve. Our aim is to compare traditions in GB and in Russia. And our heroes for today are from the fairy-tale. Who are they? Let's watch a bit of a film and guess. (Уривок з фільму "Морозко" - Дід Мороз у лісі)

So, our first hero is. Father Frost or Ded Moroz! Where does he live? ("He lives in a Russian forest") Do children like Father Frost? ("Yes, they do. ") Why? ("They like to get divsents. ") By the way, what divsents would you like to get? ("I'd like to get. "

Well, who is the second hero of our lesson? Look at the screen! (Картинки презентації з зображенням Санта Клауса) So, who comes to children of GB? ("Santa Claus")

Well, today we have two teams: the team of Father Frost and the team of Santa Claus. We welcome our guests (входять два старшокласника в масках Діда Мороза і Санта Клауса).

Let's sing a song to greet our heroes! (Пісня "Say Hello")

(Старшокласники проводять розбивку на команди)

Our plan for today is:

to get to know more about Father Frost and Santa Claus,

to guess puzzles,

to divpare for holidays,

to write Christmas-cards.

II. Основна частина уроку.

1 Santa Claus is like our Father Frost, is not he? ("Yes, he is. Because he is kind, gives divsents and is very nice. ") Is he a brother of our Russian hero? What do you think?

Let's listen to the story of our guests and get to know more about them.

Розповідь старшокласників:

Actually, Father Frost and Santa Claus are one and the same fairy-tale hero. They have one and the same name. It's "Святий Миколай" or "Микола Чудотворець". In English "святий" is "St." Чи "Santa", and "Микола" is "Nicolaus" or tender - "Claus".compare in Russian "Микола" or "Коля". So, the hero's name is Santa Claus. Where comes our hero from?

Більше ніж 17 століть тому в Малій Азії (зараз на цьому місці розташована Туреччина), в місті Патара народився хлопчик, якого назвали Миколою. Коли він виріс, то став єпископом у місті Мири, де користувався величезним авторитетом і повагою. Головними якостями Миколая були скромність, чеснота і бажання допомогти всім людям, особливо хворим, бідним і знедоленим. Батьки Миколи були дуже заможними людьми. І коли юнак отримав спадок, він, не роздумуючи, роздав його нужденним. З ім'ям єпископа Миколи пов'язана і давня легенда про те, як в одній родині виросли три гарні дівчата. Але їхній батько розорився, і ніхто не хотів брати жебраків красунь заміж. І тоді Микола таємно пробрався до їх житла і підкинув батькові дівчат три вузлики із золотом на придане дочкам. Багато уваги єпископ Микола приділяв вихованню дітей. Він допомагав талановитим дітям, а ось до пустунам ставився суворо. Неслухняних і недбайливих хлопчиків і дівчаток Микола карав.

А взагалі Микола намагався зробити так, щоб життя малюків була веселою і цікавою. Тому під час святкування Нового року він особисто вбирався в шубу й шапку, підв'язував бороду і розігрував перед ними роль старого діда-чарівника, який прийшов з далекої Півночі. Ось такий він, прародитель всіх новорічних Дідів Морозів. З тих пір пройшли століття. Єпископа Миколи прирівняли до лику святих, і він отримав ім'я Микола Чудотворець, або Святий Миколай. Люди й досі пам'ятають його. Не забули вони і ідею проведення веселого новорічного свята, пов'язаного з приходом доброго дідуся-чарівника. У Древній Русі Новий рік святкувався за своїми звичаями. Та найбільшим пошаною і повагою користувалися казкові герої Мороз-Червоний ніс, Зимушка-Зима, Завірюха, Завірюха.

А коли до нас прийшли нові європейські звичаї, то російський народ дуже швидко наділив Святого Миколая тими рисами, які були притаманні казковому Морозу. Так Микола отримав довгі бороду і вуса (у Санта Клауса-то і борода, і вуса коротенькі), довгополий шубу з великим коміром і чарівний посох. Та і називати його сталі більш по-російськи - Дідусь Мороз. На відміну від західного Санта-Клауса, що мчиться по небу на оленях і непомітно підкладати дітям подарунки в різдвяну ніч 25 грудня, наш Дід Мороз шумно і весело приходить в гості в самий переддень Нового року. Він приносить подарунки в вузликах, майже як Святий Миколай дочкам розорився батька, а ось Санта-Клаус підкладає дітям подарунки в панчохи, шкарпетки чи черевики. Не випадково ввечерінапередодні заповітного дня діти як слід чистять свої черевики і ставлять їх біля порога. А ще в нашого Дідуся є внучка, Снігуронька.

Well, our teams are ready. We begin our competition. Our teams should decorate their Christmas-trees. (Журі вирішує, хто переможе в конкурсі і "наряджає" ялинку кожної команди: 1 бал за конкурс - 1 кулю на ялинку)

2. Перевірка домашнього завдання.

Let's check your homework! Let's begin our "Christmas - tree Parade". (Будинку хлопці намалювали незвичайні ялинки, які можуть чи не можуть виконувати різні дії)

Examples: "My Christmas-tree can neither dance, nor sing, but it can jump and run." (Ялинка у спортивній" одязі "і кросівках);

"My Christmas-tree can neither swim, nor watch video, but it can have breakfast." (У ялинки замість прикрас - посуд і різні "смакоту" до чаю) і т.п.

3. Now our competitions!

The first competition is "A Talk with Santa / Father Frost" (Студенти-Дід Морози по-черзі задають питання учасникам своїх команд і отримують короткі відповіді. Головне-не заплутатися і відповісти швидко і правильно. Зразкові питання:

What is your name? Are you a girl? a boy? How old are you? Where do you live? Can you dance? Jump? Sing? Can you play football? basketball? Can you play the violin? The piano? The drum? What do you like to eat? To drink? When do you get up? Do you go to school? And so on)

The second competition is "A Snowman". Guess the words of the puzzle. (Головоломка поміщена на плакаті із зображенням сніговика, хлопці кожної з команд обводять слова своїм кольором, у кого більше вгаданих слів, той і переможець)

Key:

S K I F H E Y S D

Z N C L A U S T J

P U D D I N G O L

J C R S E K A C M

U L I G H T S K B

S A N T A X U I C

F R K H I V S N G

A N G E L O W G P

S E F A I R Y E D

D C R A C K E R S

S K I S

C L A U S T

P U D D I N G O

R E K A C

L I G H T S K

S A N T A I

K N

A N G E L G

F A I R Y

C R A C K E R S

The third competition is "Christmas Menu". Let's make a list of menu for our guests! The team of Father Frost makes menu of Russian food, and the team of Santa Claus makes menu of British food.

Words: hot ale with spices and sugar, lemons, salads, fried chicken, apple-pies, tarts, oat-cakes, champagne, sweets, chocolate, fruit, egg-nog, turkey, Christmas pudding, potatoes with chops, fruit cake, mince pies, ice-cream, Christmas crackers, biscuits.

The fourth competition is "A Christmas Time-table". Say, what can you do at different time to divpare to the party? (Презентація з зображенням годин різного виду, що показують різний час) What can people do at 11 o'clock on Christmas or New Year Eve? And at 2 pm?.

Words: play hockey, make a cake, help mom to cook, lay the table, wash fruits, make a snow-man, cut vegetables for salads, decorate the Christmas tree, play snowballs, skate.

Фізкульт - хвилинка.

Let's have a rest! Your heroes ask you to do something. You do things if you hear the word "please". (Діти виконують тільки прохання Дідів Морозов, хто помиляється - "замерзає", тобто вибуває з гри) For example: Swim! Skip! Dance, please! Run, please! Make a snowman! Make a snowball, please! Write! Have breakfast! And so on.

(Щоб зігріти "заморожених, треба зробити веселу зарядку - станцювати і заспівати пісеньку" We can do anything ")

The fifth competition is "Christmas card".

Paint and write a Christmas card in English! All kids of the team make one card.

III. Підсумок:

Журі підраховує бали-кулі на ялинкях команд. Переможці нагороджуються призами-медальки. Всіх пригощають солодкими призами. Найактивніші отримують оцінки. What do you like the best at the lesson?

IV. Write down your hometask: make a Christmas card with wishing in English and in Russian, compare and remember the differences.

Размещено на Allbest.ru


Подобные документы

  • Історія розвитку та використання нестандартних уроків у практиці роботи початкової школи. Специфіка проведення уроків-дослідження та КВК у роботі з молодшими школярами. Класифікація нестандартних уроків у початковій школі за педагогічними технологіями.

    курсовая работа [73,0 K], добавлен 10.12.2011

  • Дидактичні особливості проведення нестандартних уроків. Взаємодія вчителя й учнів на уроці. Розгляд структури нестандартних уроків: бінарні, віршовані (римовані), інтегровані уроки та уроки-дискурси. Розробки нестандартних уроків у початковій школі.

    курсовая работа [41,7 K], добавлен 14.07.2009

  • Аспекти продуктивного навчання англійської мови в початкових класах. Експериментальна перевірка впливу засобів навчання на підвищення рівня знань з англійської мови молодших школярів на уроці засвоєння нових знань. Використання зорової наочності.

    курсовая работа [447,2 K], добавлен 18.04.2015

  • Мета, принципи й методи процесу виховання. Класифікація нестандартних уроків. Розумове виховання при вивченні математики в сучасній школі. Активізація діяльності учнів у процесі проведення уроку-казки та уроку-гри, організація математичних гуртків.

    курсовая работа [194,9 K], добавлен 21.06.2011

  • Психолого-педагогічні характеристики учнів 1-4 класів. Особливості навчання фонетики, лексики та граматики англійської мови в початковій школі. Огляд основних методів та засобів формування мовних знань і навичок на уроках іноземної мови у молодших класах.

    курсовая работа [66,1 K], добавлен 19.01.2013

  • У сучасних умовах іноземна мова розглядається як засіб спілкування і залучення до культури іншого народу. Формування міжкультурної та соціокультурної компетенції у дітей. Етапи вивчення англійської мови. Як зацікавити дитину читати на англійській мові.

    реферат [462,9 K], добавлен 18.01.2011

  • Урок як форма організації навчання. Сучасні підходи до типології та структури уроків. Приклади практичного використання методики проведення нетрадиційних уроків з української мови. Інтерактивне навчання як сукупність технологій. Урок-гра "Найрозумніший".

    курсовая работа [126,0 K], добавлен 26.03.2011

  • Особливості викладання англійської мови у початковій школі. Характеристика та аналіз індивідуальних фізіологічних та психологічних особливостей молодших школярів, шляхи формування внутрішньої мотивації у вивченні іноземної мови; технологія навчання.

    курсовая работа [53,3 K], добавлен 12.03.2012

  • Психолого-педагогічна література з досліджуваної проблеми. Нетрадиційні уроки у системі навчання мови учнів початкових класів. Дослідно-експериментальна робота на уроках рідної мови в 2 класі. Організація експериментального навчання, його результати.

    дипломная работа [430,7 K], добавлен 24.05.2010

  • План-конспект уроку з англійської мови в загальноосвітній школі, використання роздаткового матеріалу. План уроку з економіки на тему "Конкуренція", використання наочності для закріплення знань. Методика проведення виховного заходу "Людина у світі книг".

    отчет по практике [258,8 K], добавлен 26.11.2009

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.