Інтегративний урок музики як інноваційна форма організації навчання

Теоретичний аспект проблеми використання інтегрованих уроків у процесі навчання на сучасному етапі розвитку національної школи. Сутність інтегрованого уроку та методи його викладання на уроках музики. Підхід педагогів до нестандартних методів навчання.

Рубрика Педагогика
Вид курсовая работа
Язык украинский
Дата добавления 17.01.2011
Размер файла 85,5 K

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

12. Іванчук М.Г. Основи технології інтегрованого навчання в початковій школі: Навч.-метод. посібник. - Чернівці: Рута, 2001. - 97

13. 7. Леся Українка. Твори у 2-х томах. - Т. 2. - К.: Наукова думка, 1987. - 724 с.

14. Вивчення музики в 1 - 4 класах: Навчально-методичний посібник для вчителів / Л.М. Масол, Ю.О. Очакова, Л.В. Беземчук, Т.О. Наземнова. - Х.: Скорпіон, 2003. - 144 с.

15. Державний стандарт початкової загальної освіти // Початкова школа. - 2001. - № 1. - С. 28 -54.

16. Грабовський С. Пролегомени до критики загальної педагогіки // Філософія. Історія. Політологія. - К.: Генеза, 1997. - С. 102 - 113.

17.Ушинський К.Д. Твори: В 6-ти тт. - К: Рад. шк., 1954. - Т. 2. - 560 с.

Додаток

Інтегрований урок «Музика, я і Україна»

Мета: систематизувати знання учнів з таких музичних жанрів: пісня,танець, марш. Розвивати навички розпізнання цих жанрів в музиці З природознавства: тварини, жива та нежива природа, вміти визначати до якого класу належать певні тварини. Вчити встановлювати зв'язки між природою та музикою. Виховувати любов до музики та бережне ставлення доприроди.

Розрізняти живу та неживу природу.

Обладнання: Демонстраційний матеріал: (Земля, Місяць, Зорі, нотнийстан).

Пісні, поспівки, малюнки, уривки музичних творів.

Хід уроку

І. Організація класу.

1) Вхід під марш «Гей, школярику, маленький».

2) Привітання: Добрий день! (Мажорний тризвук)

ІІ. Повідомлення теми і мети:

- Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми будемо сьогодні дослідниками. Мета нашого досліду: встановити зв'язок музики з природою. Чи готові ви до

такого завдання? Тоді починаймо.

ІІІ. Подача нового матеріалу.

А починалося все із створення світу (Грамзапис. Учні розповідають 1

дитина викладає або вчитель)

Спочатку було небо і була земля. У була темрява.

1 день - І сказав Бог: «Нехай станеться світло! І назвав світло - День,а темряву - ніч. І був день перший.

2 день - І сказав Бог: !Нехай станеться твердь посеред води і нехай відділяє вона між водою й водою». І став небосхил. І назвав Бог Твердь«Небо» - 1 був день - другий.

3 день - І сказав Бог: «Нехай збереться вода з-поміж неба до місцяодного і нехай суходіл стане видний: 1 назвав Бог суходіл «земля», а місце збирання води «море» .

І сказав Бог: «Нехай земля вродить траву, ярину, дерево» І був день третій.

4 день - І сказав Бог «Нехай будуть світила на тверді небесній для відділення дня від ночі». І створив Бог Сонце, Місяць і зірки. І був це день четвертий.

5 день - І сказав Бог «Нехай вода вироїть дрібні істоти, душу живу і птаство, що літає над землею під небесною твердю». І створив Бог комах, птахів. І був день п'ятий.

6 день - І сказав Бог: «Нехай видасть земля живу ярину за родом її, худобу і плазуюче, і земну звірину за родом її». І створив Бог звірів і людину. І був день шостий.

7 день - І скінчив Бог дня 7 працю Свою і Він відпочив. І поблагословив Бог день 7 і його освятив, бо в нім відпочив Він.

Вчителька: А тепер подивіться уважно і скажіть, яку природу створив Бог? (живу і неживу)

- Чи може існувати наша Землі, якщо буде тільки нежива природа? (Може, але вона буде пусткою, бо на ній не буде життя).

- А чи може людина існувати без природи? (Ні, тому що рослини і тварини дають людям повітря, їжу! А нежива природа теж допомагає людям.

На землі ростуть рослини, у воді - живуть риби, рослини дають людям повітря, їжу, лікують та одягають людей, тварини - їжі, одяг, робоча сила.

Вчитель. - Але уся природа приносить людям і естетичну насолоду. Яку?

(Відповіді).

Вчитель. - Отже, без природи світ не існує, він загине. Тепер подивіться, навколо землі є зірки. З них зеленого кольору - 3, синього також 3. Кожна з них незвичайна. Давайте подивимось чим незвичайні зелені зірки. незвичайні зелені зірки.

(Роздаю дітям)

Діти говорять, що на них зображено.

1 учень. На 1 зірці - рослини.

Вчитель - Які ти знаєш рослини? Які види дерев ти знаєш? Назви які ти знаєш кущі та травні рослини?

2 учень. - тварини.

Вчитель. - Які є тварини (звірі, комахи, птахи). На які дві групи поділяються усі тварини? (Дикі і домашні). На які групи поділяються дикі птахи? (перелітні і зимуючі).

3 учень - Людина.

Вчитель. - Бог створив людину і сказав: «І хай панують над морською рибою і над птаством небесним, і над худобою, і над усею землею. І на усім плазуючим, що плазує по землі».

- Як ви розумієте у цьому вислові слово панують? (Це означає користуватися природою, яку створив Бог, але й берегти її).

Вчитель. - А як Ви розумієте оберігати природу? (Правила поведінки в лісі, допомога тваринам) взимку. Не можна спалювати листя восени, бо в ньому багато шкідливих речовин. Які з димом підіймаються і забруднюють повітря)

Вчитель. - А чи піклується наша держава про охорону природи? Доведіть.

Вчитель. - Молодці! Ви, дійсно будете патріотами нашої держави, бо піклуєтесь про природу рідного краю.

Вчитель. - А тепер уважно подивіться на Земля, Сонце і Місяць.

- Якщо їх з'єднати, то утвориться якийсь музичний знак. Може хтось вже побачив? (скрипічний ключ)

- А що цей ключ відкриває нам? (Чарівний світ музики)

Вчитель. - Музика огортає усю землю своєю чарівністю. Давайте розглянемо три сині зірочки. Вони теж розкриють нам свої секрети (Пісня, танець, марш). Що зроблено на малюнку (три музичні танки)

Вчитель. - Це музичні жанри, які становлять основу, початок цілого світу музики.

- Куди вони нас ведуть? (Пісня - в оперу, танець - в балет, марш - в симфонію).- А скільки нот має звукоряд? Нумо перевіримо.

ІV. Фізкультхвилинка.

Ось ми підійшли до самого головного в нашому уроці. Ми повторили все про свій природи і музики, а тепер подивимось, чи пов'язані вони між собою.

- Ви готові? Ну, тоді будьте уважні! Оголошую музичний конкурс. За кожну правильну, точну відповідь червоний кружок, неповну - зелений листочок.

- Потім підведемо підсумки.

- Але по-скільки це музичний конкурс, то потрібно підготуватись.

Розспівка: 1) Лис-то-пад (мат.тр.) 2) Осінь вже пройшла (до-соль) Дощик принесла.

Вчитель. А тепер виконаємо пісню «Осінь»

1) Які ви знаєте пісні про пори року (конкурс)

2) Які ви знаєте пісні про птахів? (к)

-А тепер виконаємо одну з них «Тільки зійде зоря».

3) Які ви знаєте пісні про тварин? (лисичка, коза)

-З якої опери ці пісні? Хто композитор?

4) А які ви знаєте пісні про рослини?

(дерева, кущі, трави, овочі, фрукти, ягоди)

Давайте заспіваємо одну з них «Урожай» Чого вчить праця?

-Ця пісня про рослини, але й ще про щось. Про що?

- А якою ще працею людей восени (Ілюстрація)

Яка ще працю восени?

5) А які ви ще знаєте пісні про працю людей в різні пори року?

(Косарі. Як діждемо літа. Урожай)

VІ. Підсумок уроку.

Вчитель. - Давайте підведемо підсумки нашого конкурсу. умки нашого конкурсу.

(Оцінювання) - Ми оцінили працю учнів на уроці.

А чи досягли ми поставленої мети?

(Підсумки) - А тепер скажіть, які три музичні жанри ведуть нас у чарівний світ музики?

- А які три складові живої природи тримають нашу планету? - Ну що ж молодці! З поставленою метою справились. А тепер д/з.: підібрати 1 загадку про зиму і придумати поспівку.

Размещено на Allbest.ru


Подобные документы

  • Сучасні вимоги до уроку музики в загальноосвітній школі. Урок музики як основна форма організації навчання. Дидактичні вимоги до уроку. Методика використання дитячих елементарних музичних інструментів в процесі музичного виховання молодших школярів.

    курсовая работа [37,4 K], добавлен 24.03.2012

  • Особливості інтегрованої системи навчання. Застосування міжпредметних зв’язків, як основи інтегрованого навчання. Вплив проведення інтегрованих уроків з біології на якість знань учнів. Розробка інтегрованого уроку з біології, його мета та принципи.

    курсовая работа [70,3 K], добавлен 15.06.2010

  • Поняття про форми навчання. Типи і структура уроків. Теоретичні аспекти організації уроку історії. Методи і засоби навчання на уроці на прикладі теми: "Внутрішня та зовнішня політика князя Данила Романовича". Творчий підхід до процесу вивчення історії.

    курсовая работа [1,3 M], добавлен 17.01.2011

  • Сутність та разновиди нестандартних уроків. Конкретизація навчальних цілей – ключ до подолання педагогічних стереотипів у підготовці та проведенні сучасного уроку. Тести й конспекти уроків з використанням нетрадиційних форм навчання з різних предметів.

    реферат [32,4 K], добавлен 30.04.2009

  • Інтерактивне навчання - специфічна форма організації пізнавальної діяльності. Використання інтерактивного навчання і інтерактивних методів в системі нових освітніх технологій. Особливості застосування цієї методи і технології на уроках географії.

    реферат [18,3 K], добавлен 20.12.2011

  • Сутність процесу навчання та його структура. Методи, прийоми і засоби навчання як дидактичні категорії. Класифікація методів навчання. Особливості основних та активних методів, їх значення та практичне використання. Специфіка засобів навчання, їх види.

    реферат [43,6 K], добавлен 14.12.2010

  • Вимоги до нетрадиційних методів навчання. Мета і зміст нестандартного підходу до проведення уроків образотворчого мистецтва в початкових класах. Методика використання художньо–дидактичних вправ, колективної роботи на уроках образотворчого мистецтва.

    курсовая работа [7,0 M], добавлен 08.04.2016

  • Інтерактивні технології як новий, творчий, цікавий підхід до організації навчальної діяльності учнів, їх використання на уроках математики. Сутність інтерактивних методів навчання, особливості їх впровадження. Інтерактивні вправи на уроках математики.

    курсовая работа [183,3 K], добавлен 20.06.2012

  • Трактування "нестандартних форм організації навчання" в науковій літературі. Класифікація нестандартних форм навчання. Роль курсу "Економіка" в системі загальної та економічної освіти. Особливості навчання у вивченні курсу учнями старшого шкільного віку.

    курсовая работа [31,8 K], добавлен 31.08.2010

  • Психолого-педагогічні аспекти використання методів у навчально-виховному процесі. Особливості географічної освіти в сучасній школі. Сутність понять "метод навчання", "навчальний процес". Введення інтерактивних методик у вивчення фахових дисциплін.

    курсовая работа [42,8 K], добавлен 05.01.2014

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.