Дослідження рівнобедреної трапеції

Характеристика обчислення кутів, сторін, висот та середньої лінії трапеції. Головний аналіз застосування означень, ознак та властивостей вписаних й описаних чотирикутників. Особливість знаходження довжини відрізків. Знаходження периметра трикутника.

Рубрика Математика
Вид конспект урока
Язык украинский
Дата добавления 05.09.2018
Размер файла 66,2 K

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

Размещено на http://www.allbest.ru/

Тема. Підсумковий урок

Мета: повторити, систематизувати га узагальнити знання учнів щодо змісту:

· означення, ознак та властивостей трапеції;

· теореми Фалеса;

· означення та властивостей кутів у колі.

Повторити, систематизувати та узагальнити вміння учнів застосовувати вивчені твердження для:

· виконання зображень геометричних об'єктів за даним описом;

· «читання» рисунків;

· побудови правильних міркувань під час розв'язування задач різних типів.

Тип уроку: узагальнення та систематизація знань.

Наочність та обладнання: конспекти № 5-10.

Хід уроку

I. Організаційний етап

II. Перевірка домашнього завдання

З метою економії часу ретельній перевірці підлягають лише задачі високого та достатнього рівнів складності.

III. Формулювання мети і завдань уроку

Основна дидактична мета та завдання на урок логічно випливають із місця уроку в темі. Оскільки урок є останнім, підсумковим, то виникає необхідність повторення, узагальнення та систематизації набутих знань, умінь під час вивчення теми.

Таке формулювання мети створює відповідну мотивацію діяльності учнів.

IV. Повторення та систематизація опорних знань

Залежно від рівня підготовки учнів проведення цього етапу уроку вчитель може організувати різними способами: як самостійну роботу з теоретичним матеріалом (наприклад, за підручником або конспектом теоретичного матеріалу повторити зміст основних понять теми або ж скласти схему, що відображає логічний зв'язок між основними поняттями теми, тощо), провести традиційне опитування (у формі інтерактивної вправи) за основними питаннями теми, запропонувати учням тестові завдання.

Тестові завдання

1. Закінчіть речення так, щоб утворилося правильне твердження. У будь-якій трапеції...

а) діагоналі точкою перетину діляться навпіл;

б) дві сторони паралельні;

в) дві сторони рівні;

г) діагоналі рівні.

2. Закінчіть речення так, щоб утворилося правильне твердження. Периметр трикутника, утвореного середніми лініями трикутника ABC, дорівнює...

а) периметру трикутника ABC;

б) подвоєному периметру трикутника ABC;

в) половині периметра трикутника ABC;

г) двом третинам периметра трикутника ABC.

3. Закінчіть речення так, щоб утворилося правильне твердження. Вписаний прямий кут спирається на...

а) дугу, що дорівнює чверті кола;

б) дугу, що дорівнює третині кола;

в) півколо;

г) дугу 90°.

4. Один із кутів прямокутної трапеції дорівнює 50°. Знайдіть найбільший кут цієї трапеції.

а) 50°; б) 90°; в) 120°; г) 130°.

5. У вписаному чотирикутнику ABCD кут В -- найбільший. Назвіть найменший кут чотирикутника.

а) Кут А; б) кут С; в) кут D: г) визначити неможливо.

6. Сторони описаного чотирикутника дорівнюють 5 см, 6 см і 7 см. Знайдіть довжину четвертої сторони, якщо вона є найменшою стороною чотирикутника.

а) 6 см; б) 3 см; в) 4 см; г) 1 см.

7. За даними рисунка знайдіть DE, якщо прямі l та т паралельні, АЕ більше за DE на 8 см.

а) 8 см; б) 16 см; в) 4 см; г) 10 см.

V. Повторення та систематизація вмінь

Зазвичай цей етап уроку проводиться у формі групової роботи, мета якої полягає в тому, щоб учні самі сформулювали та випробувати узагальнену схему дій, якої вони мають дотримуватися під час розв'язування типових завдань, подібні до яких будуть винесені на контроль.

Тому перед виконанням практичного завдання проводиться робота з виділення основних видів задач на застосування вивчених у темі понять. Такими видами можуть бути задачі на:

· обчислення кутів трапеції;

· обчислення сторін (периметра), висот, середньої лінії трапеції;

· обчислення середньої лінії трикутника;

· обчислення кутів у колі;

· застосування означень, ознак та властивостей вписаних й описаних чотирикутників.

Після формування списку основних видів завдань учитель об'єднує учнів у робочі групи (за кількістю видів завдань), і завдання кожної з груп формулюється як «Скласти план розв'язання задачі...» (кожна з груп отримує індивідуальне завдання). На складання плану кожній групі відводиться певний час, за який учасники групи мають обговорити план розв'язання, записати його у вигляді послідовних кроків, реалізувати та підготувати презентацію своєї роботи. По закінченні відбувається обговорення складених планів: учитель або учні (інших груп) пропонують змінити яку-небудь із даних величин і пояснити, як зміниться розв'язання задач. Після обговорення -- обов'язкова корекція. кут трапеція чотирикутник довжина

V. Підсумки уроку

Підсумком уроку узагальнення та систематизації знань і вмінь учнів є, по-перше, складені ними узагальнені схеми дій під час розв'язування типових завдань, по-друге -- здійснення учнями необхідної частини свідомої розумової діяльності -- рефлексії -- відображення кожним учнем сприйняття своїх успіхів, та найголовніше -- проблем, над якими слід ще попрацювати перед контрольною роботою.

VIII. Домашнє завдання

Повторити зміст вивчених понять теми.

Вивчити складені на уроці схеми дій.

Розв'язати задачі домашньої контрольної роботи.

Домашня контрольна робота

1. У рівнобедреній трапеції протилежні кути відносяться як 2:7. Знайдіть кути трапеції.

2. За даними рисунка знайдіть АВ1, якщо а || b, АС1 = С1С2, АВ2 = 12 см.

3. Середня лінія відтинає від даного трикутника трикутник, периметр якого дорівнює 17 см. Знайдіть периметри даного трикутника і трикутника, утвореного його середніми лініями.

4. У рівнобедреній трапеції з кутом 45° відрізки, що сполучають середину більшої основи з вершинами тупих кутів, перпендикулярні до бічних сторін. Знайдіть середню лінію трапеції, якщо її менша основа дорівнює 4 см.

5. За даними рисунка знайдіть кут х.

6. У рівнобедрену трапецію вписано коло, яке ділить бічну сторону на відрізки у відношенні 9:16. Знайдіть довжину цих відрізків, якщо середня лінія трапеції дорівнює 50 см.

Размещено на Allbest.ru


Подобные документы

  • Характерні особливості застосування визначених і подвійних інтегралів, криволінійних і поверхневих інтегралів першого роду для обчислення статичних моментів, моментів сили та моментів матеріальної поверхні. Приклади знаходження вказаних фізичних величин.

    реферат [694,9 K], добавлен 29.06.2011

  • Теорія обернених матриць та їх знаходження за формулою. Оберненні матриці на основі яких складається написання програми обчислення оберненої матриці до заданої. Побудова матриць та їх характеристика. Приклади проведення розрахунків при обчисленні матриць.

    курсовая работа [96,8 K], добавлен 06.12.2008

  • Огляд поняття конусу, тіла, що складається з круга, точки, що не лежить на площині круга та відрізків, що сполучають дану точку з точками круга. Знаходження площі бічної та повної поверхонь фігури, суми площ бічної поверхні і основи, довжини кола основи.

    презентация [1,9 M], добавлен 16.12.2011

  • Геометричні фігури, що розглядаються в планіметрії - розділі геометрії, в якому вивчають фігури на площині. Визначення кута, трикутника, квадрата, чотирикутника, ромба, паралелограма, трапеції, багатокутника та їх площ античними та сучасними методами.

    реферат [34,7 K], добавлен 02.05.2010

  • Узагальнена теорема синусів. Деякі перетворення, пов'язані з теоремою Чеви. Вираження площі трикутника через радіуси вписаного круга і півпериметр. Залежність між радіусом вписаного кола і радіусами зовнівписаних кіл. Центр мас периметра трикутника.

    курсовая работа [908,0 K], добавлен 29.03.2014

  • Характеристика сферичної геометрії як галузі математики. Зв'язок між величинами сторін та кутів прямокутного сферичного трикутника. Використання теорем косинусів та синусів. Значення стереографічной сітки Вульфа. Розвиток поняття про геометричний простір.

    курсовая работа [1,2 M], добавлен 29.11.2014

  • Загальні формули прямокутників. Похибка методу прямокутників. Площа криволінійної трапеції. Формула парабол (Сімпсона). Інтерполяційний багаточлен Лагранжа. Формула трьох восьмих. Абсолютна похибка обчислення. Наближення підінтегральної функції.

    лабораторная работа [298,1 K], добавлен 26.03.2011

  • Таблиця формул основних інтегралів. Методи обчислення площі плоскої фігури в декартових координатах. Означення потрійного інтеграла. Знаходження площі фігури обмеженої лініями, розрахунок обсягу просторового тіла. Властивості визначеного інтеграла.

    презентация [467,7 K], добавлен 23.02.2013

  • Розрахунок площі осьового перерізу конуса як площі трикутника і радіусу основи і висоти циліндра як діаметра кола його основи. Обчислення кутів при гіпотенузі та катетів в рівнобедреному прямокутному трикутнику. Визначення центру кулі і площі її перерізу.

    контрольная работа [302,0 K], добавлен 07.07.2011

  • Обчислення довжини дуги для просторової кривої, що задана параметрично. Варіант розрахунку у випадку задання кривої в полярній системі координат. Формули для обчислення площі поверхні обертання. Вираз площі циліндричної поверхні через елементарні функції.

    научная работа [103,7 K], добавлен 12.05.2010

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.