Прямокутне проеціювання

Процес виконання креслень виробів. Утворення тригранного кута. Проеціювання предмета на три площини проекцій. Вигляди - проекції, що дають уявлення про видимі частини поверхонь предметів; їх розміщення на кресленні у відношенні до головного зображення.

Рубрика Математика
Вид лабораторная работа
Язык украинский
Дата добавления 14.12.2010
Размер файла 2,4 M

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

Размещено на http://www.allbest.ru/

Размещено на http://www.allbest.ru/

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

РІВНЕНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ГУМАНІТАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

КАФЕДРА ПП І ТП

Альбом лабораторно-практичних робіт з дисципліни

«Методика вивчення креслення»

Рівне 2010

План-конспект з креслення за 7 клас

Тема заняття: Прямокутне проеціювання.

Зміст заняття:

1. Теоретичні відомості:

Прямокутні проекції як, засіб зображення об'ємного предмета на площині. Побудова проекцій предметів на одній, двох і трьох взаємно перпендикулярних площинах проекцій.

2. Практичні роботи.

1. Виконати в робочому зошиті креслення предмета, зображення якого потребує однієї проекції.

2. Виконати вправу, пов'язану з читанням зображень предметів, що містять дві проекції.

3. Виконати вправу, пов'язану з читанням зображень предметів, що містять три проекції.

4. Виконати вправу на побудову двох проекцій

предмета за його наочним зображенням.

5. Виконати вправу на порівняння виглядів предмета з його наочним зображенням.

6. Виконати вправу на моделювання предмета з картону, паперу чи дроту за його кресленням.

7. Виконати в робочому зошиті побудову третьої проекції предмета за двома заданими.

8. Виконати вправу на побудову місцевого вигляду.

9. На форматі А4 виконати креслення предмета, назначивши необхідні для цього вигляди за його наочним зображенням.

Мета заняття:

1. Навчальна мета:

Оволодівши навчальним матеріалом теми, учні повинні знати:

- площини проекцій, проеціювальні промені;

- основи прямокутного проеціювання на одну, дві і три взаємно

- перпендикулярні площини проекцій;

- визначення вигляду;

- назви виглядів на кресленнях та їх взаємне розміщення;

- вимоги до головного вигляду на кресленні;

2. Виховна:

- сприяти вихованню (виховувати) культуру праці, інтересу до професії кресляра;

- виховувати у учнів працелюбність, культуру праці;

3. Розвивальна

Сприяти розвитку уяви та просторового мислення.

4. Профорієнтаційна

Ознайомити учнів із змістом, характером умовами праці фахівців професії кресляра.

Об'єкти праці: креслення виробів простої геометричної форми.

Між предметні (внутрішньо предметні) зв'язки: трудове навчання, технологія конструкційних матеріалів, геометрія.

Тип уроку: комбінований

Дидактичні засоби:

- підручник креслення 8-9 клас

- Презентація креслення виробів.

Обладнання інструменти матеріал: олівці середньої твердості, креслярська лінійка, циркуль, гумка, проекційний апарат, екран.

Трудові дії, прийоми та операції: правильність і точність виконання креслень у відповідності до стандарту.

Методи навчання: розповідь, бесіда, демонстрація, лабораторно-практична робота, пояснення та інші.

Форми організації пізнавальної діяльності учнів: фронтальна, індивідуальна.

Словникова робота: технічне конструювання, об'ємна фігура, вигляд, профільна площина , горизонтальна площина, вісь симетрії, осі проекції.

ТИП ЗАНЯТТЯ: комбіноване

План заняття

I. Організаційний момент______________________________3 хв

II. Повторення раніше вивченого матеріалу_____________ _4 хв

III. Мотивація навчально-трудової діяльності учнів_________2 хв

IV Вивчення нового матеріалу __________________________20 хв

V. Закріплення нового матеріалу_________________________15 хв

VII. Підведення вчителем підсумків заняття, задання домашнього завдання______________ 1хв.

ХІД І ЗМІСТ ЗАНЯТТЯ

I. Організаційний момент _____________________________3 хв

1) письмова перевірка присутності учнів за рапортом чергового; заповнення класного журналу;

2) перевірка підготовки учнів до заняття (підручник, зошит, кулькова ручка, олівець, лінійка, креслярський папір А-4);

3) ознайомлення учнів із планом заняття.

II. Повторення раніше вивченого матеріалу _________________4 хв

Фронтальне опитування

1. Що називається проеціюванням? Назвіть приклади проекцій.

2. Як побудувати на площині проекцію точки, фігури?

ІІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності учнів 2хв

Ставлю запитання до учнів: що нам необхідно знати для того щоб виготовити виріб?

(знати його розміри, форму, призначення , матеріал та інше).

Вчитель підсумовує відповіді учнів і робить висновок, що одним із пунктів є креслення. Отже, як бачимо, креслення є важливою складовою при виготовленні виробів.

III. Вивчення нового матеріалу ______________________________20 хв

На сьогоднішньому уроці ми ознайомимось із процесом виконання креслень виробів і термінами, що пов'язані з ним.

Розповідь учителя.

Проектування на три взаємно перпендикулярні площини проекцій.

Задаю учням завдання: скласти план виготовлення призми за її малюнком. (Малюнок малюю на дошці). Учні приходять до висновку, що одного малюнка не достатньо для складання плану виготовлення виробу.

Розповідь. Для повного виявлення зовнішніх і внутрішніх форм складних деталей і їх з'єднань та для вирішення ряду інших завдань необхідно виконати креслення. Виконайте у робочому зошиті зображення предмета, що потребує однієї проекції для уявлення його форми.

Чому можна не креслити інших проекцій?

Але є і вироби, що не можна уявити за одним зображенням. Дві проекції предмета -- горизонтальна і фронтальна -- досить повно та однозначно визначають на кресленнях форму багатьох предметів, але не всіх. На рисунку 1 показано дві проекції, які відповідають одночасно декільком предметам. Значить, і за двома проекціями не завжди можна точно уявити форму предмета.

Щоб побудувати креслення, за яким можна уявити єдиний образ зображуваного предмета, користуються трьома площинами проекцій. У цьому випадку до двох відомих вам площин проекцій додається ще одна -- її називають профільною. Утворену на профільній площині проекцію називають профільною проекцією. Профільна площина проекцій перпендикулярна одночасно до горизонтальної і фронтальної площин проекцій.

Три взаємно перпендикулярні площини проекцій утворюють тригранний кут (рис. 2). Попарний перетин площин проекцій утворюють три лінії, що виходять із спільної точки О. Ці лінії називаються осями проекцій: х, у і z.

Предмет, який проеціюють, вміщують у простір тригранного кута (рис. 3) і послідовно розглядають з трьох боків: спереду, зверху і зліва. За допомогою умовних проеціюючих променів утворюють проекції на кожній площині проекцій.

Щоб побудувати креслення предмета, всі три площини проекцій суміщають в одну площину. Для цього горизонтальну площину повертають вниз, а профільну -- вправо (рис. 2, а) до суміщення з фронтальною площиною проекцій. Здобуте таким чином креслення складається з трьох прямокутних проекцій предмета (рис. 4, б): фронтальної, горизонтальної і профільної.

На кресленні всі три проекції розміщують у проекційному зв'язку. Осі проекцій і проеціюючі промені на кресленні не показують (рис. 4).

Вигляди

Вигляд -- це зображення повернутої до спостерігача частини предмета. Для будь-якого предмета (якщо цього вимагає його форма) можуть бути одержані три вигляди.

Діти, як ви думаєте, як називається кожен із виглядів?

Зображення на горизонтальній площин і проекції називають виглядом зверху.

Зображення на профільній площині проекцій називають виглядом зліва.

Зображення, утворене на фронтальній площині проекцій, називають. виглядом спереду.

Це зображення вважають головним. Тому вигляд спереду ще називають головним. Відносно нього розміщують й інші вигляди на кресленні: вигляд зверху -- під ним, вигляд зліва -- праворуч від нього і на одній висоті.

Отже проекції, що дають уявлення про видимі частини поверхонь предметів, називають виглядами.

Поряд із цими виглядами можуть застосовуватися вигляди справа, знизу, ззаду. Проте кількість виглядів на кресленні повинна бути якнайменшою, але достатньою для виявлення форми і розмірів предмета Для зменшення кількості виглядіів у разі необхідності дозволяється подавати штриховими лініями невидимі частини поверхні предмета. З цією ж метою застосовують різні умовні позначення, знаки і написи встановленні стандартом.

Місцеві вигляди

У деяких випадках на креслені замість повного вигляду можна дати його частину це спрощує побудову зображення предмета.

Зображення окремого, обмеженого місця поверхні предмета називається місцевим виглядом. Його застосовують, коли треба показати форму і розміри окремих елементів деталі (фланця, шпонкової канавки тощо).

Місцевий вигляд може бути обмежений лінією обриву, віссю симетрії тощо. Його можна позначити на кресленні і написом.

Розрізняють місцевий вигляд на вільному полі креслення і в проекційному зображенні з іншими зображеннями.

Задаю дітям запитання, що дає застосування місцевого вигляду на кресленні?

Вчитель узагальнює відповіді учнів і робить висновок: застосування місцевого вигляду дає змогу зменшити обсяг графічної роботи, зекономити місце на полі креслення.

Самостійна робота учнів.

Прочитайте з підручника Креслення 7-8 розділ «Прямокутне проеціювання».

ІІІ. Закріплення нового матеріалу ___________________________15 хв. Бесіда

1.Чому за двома проекціями не завжди можна уявити форму предмета?

2. Як називаються проекції, утворені проеціюванням на три площини проекцій?

3. Як повинні розміщуватись одна відносно одної ці проекції?

4. Що означає вираз «проекційний зв'язок»?

ЗАВДАННЯ:

1. За наочними зображеннями предметів знайдіть їх прямокутні проекції. (рис.5). Відповіді запишіть у таблицю:

креслення проекція вигляд

Наочне зображення

Проекція

А

Б

В

Г

д

2. На рисунку 6 показано проекції предметів, розміщені довільно. За наочним зображенням визначте, якими літерами позначено горизонтальні, фронтальні і профільні проекції розв'язок виконайте в зошиті. Відповіді запишіть у таблицю за наведеною формою:

Наочне зображення

Фронтальна проекція

Горизонтальна проекція

Профільна проекція

а

б

в

Виконайте завдання 1,2 що задане в підручнику креслення 7-8 на сторінці 43-45.

VI. Підведення підсумків заняття і домашнього завдання.

Размещено на Allbest.ru


Подобные документы

  • Сутність і предмет вивчення нарисної геометрії, історія її зародження та розвитку як науки, яскраві представники. Методи проекцій точки та прямої, види та властивості проеціювання. Головні лінії площини. Відображення та проеціювання точок на площинах.

    курсовая работа [1,7 M], добавлен 13.11.2009

  • Способи завдання площини на кресленні та її сліди. Положення площини у просторі відносно площин проекцій. Пряма та точка в площині, прямі особливого положення в площині. Взаємне розташування площин. Пряма, паралельна площині, перетин прямої з площиною.

    реферат [1,2 M], добавлен 11.11.2010

  • Вивчення стандартних видів аксонометричних проекцій, які застосовуються як допоміжні до комплексних креслень у тих випадках, коли необхідне пояснююче наочне зображення форми деталей. Ізометрія, диметрія, способи їх побудови (осі, коефіцієнти спотворень).

    реферат [810,0 K], добавлен 13.11.2010

  • Елементарний математичний апарат плоских геометричних проекцій. Ортографічне косокутне проектування на площину, застосування матриць. Розгляд проекцій картинної площини в лівосторонній системі координат спостерігача, погодження з екраном дисплея.

    лабораторная работа [233,0 K], добавлен 19.03.2011

  • Сутність методу проекціювання. Центральні та паралельні проекції. Переваги ортогонального проекціювання перед центральним та косокутним. Положення геометричної фігури в просторі і виявлення її форми по ортогональних проекціях. Закони побудови зображень.

    реферат [749,6 K], добавлен 11.11.2010

  • Розв’язання системи рівнянь методом Крамера, методом оберненої матриці та методом Гаусса. Розрахунок довжини ребра, кута між ребрами, рівняння висоти, рівняння площини грані і кута між ребром та гранню. Дослідження функції та побудува її графіку.

    контрольная работа [397,0 K], добавлен 30.10.2011

  • Основні правила нанесення розмірів. Рекомендації з виконання креслень. Проведення паралельних і перпендикулярних ліній. Розподіл відрізка прямої на рівні частини. Побудова і розподіл кутів. Пошук центра окружності чи дуги і визначення їхніх радіусів.

    практическая работа [2,4 M], добавлен 03.03.2016

  • Вирішення геометричних задач. Побудова сторони квадрата, площа якого рівна площі даного круга. Задача про подвоєння куба: побудування ребра куба, об’єм якого вдвічі більший, за об’єм даного. Задача про розділення довільного кута на три рівні частини.

    контрольная работа [511,1 K], добавлен 18.12.2015

  • Сутність основних способів перетворення проекцій: заміни площин проекцій та обертання. Перетворення креслення так, щоб площина загального положення стала паралельною одній з площин проекцій нової системи. Основні положення плоско-паралельного переміщення.

    реферат [3,4 M], добавлен 11.11.2010

  • Поняття та властивості поверхонь, їх класифікація та різновиди, відмінні риси. Креслення багатогранників та тіл обертання, правила та закономірності. Перетин поверхонь з прямою та площиною. Побудова лінії перетину поверхонь. Спосіб посередників.

    реферат [33,5 K], добавлен 13.11.2010

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.