"Їжачок: хитрячок" (1 клас)

Формування у дітей уміння сприймати, розрізняти й аналізувати характерні риси лінійних форм. Розвиток естетичного смаку, вміння визначати форму предмета, підбирати лінії для малювання. Стимулювання розвитку допитливості та інтересу до творчості.

Рубрика Педагогика
Вид разработка урока
Язык украинский
Дата добавления 12.03.2016
Размер файла 43,5 K

Отправить свою хорошую работу в базу знаний просто. Используйте форму, расположенную ниже

Студенты, аспиранты, молодые ученые, использующие базу знаний в своей учебе и работе, будут вам очень благодарны.

Размещено на http://www.allbest.ru/

«Їжачок: хитрячок» (1 клас)

Тема: Їжачок: хитрячок

Клас: 1

Мета уроку:

Освітня: Повторювати види ліній та їх виражальні можливості; звертати увагу на те, що лінії можуть бути різної товщини; познайомити з технікою графічного малювання та його особливостями; закріплювати поняття «лінія як засіб виразності», навички розміщення зображення на аркуші паперу, виконання лінійного малюнка. Навчити виражати форму за допомогою ліній, навчити створювати виразний образ графічними засобами.

Розвиваюча: Продовжувати формувати у дітей уміння сприймати, розрізняти й аналізувати характерні риси лінійних форм; розвивати естетичний смак, вміння визначати форму предмета, підбирати лінії для малювання; стимулювати розвиток допитливості.

Виховна: Виховувати в дітей художньо-естетичний смак, інтерес до художньої творчості.

Оснащення уроку:

Обладнання: дошка

Матеріали та інструменти: фломастери, кольорові ручки, кольорові олівці, папір, простий олівець.

Візуальний ряд: фотографії їжаків.

Тип уроку: комбінований урок.

Вид уроку: Тематичне малювання

Хід уроку

1.Організаційний момент

Привітання учнів. Перевірка присутніх.

2.Актуалізація опорних знань

- Послухайте віршик і дайте відповіді на запитання.

Лінія по аркушу гуляє,

Слід по собі залишає:

Природа, гори і поля -

Це моя рідна земля.

- Про що йдеться у віршику?

- Із якими лініями ви познайомились на попередніх уроках?

- А як ви думаєте, які лінії бувають за настроєм?

- Які емоції передають ламані лінії? Які предмети можна зобразити цими лініями?

- Які емоції передають хвилясті лінії?

3.Мотивація навчальної діяльності

- На сьогоднішній урок до нас прийшов незвичайний лісовий гість, якого ми сьогодні намалюємо на своїх аркушах паперу.

- Давайте спробуємо впізнати цю тваринку.

В ліс ми з друзями пішли,

Диво дивне там знайшли.

Як клубочок, ця тваринка,

Вся в колючках в неї спинка.

Хай собі затямить всяк,

Зветься дивний звір ... (Їжак)

4. Викладання нового навчального матеріалу

- Ви коли-небудь бачили їжачка?

- А який він, як виглядає?

- Де він живе?

Давайте поглянемо на зображення їжачка. Подивіться який у нього носик, які в нього вушка, очі, лапки, вусики, в яку незвичайну шубку він вдягнений, якого кольору в нього ця шубка і якого кольору сам наш їжачок - хитрячок. творчість малювання діти

5. Інструктаж

У нас сьогодні буде багато цікавих завдань. Ми створимо художній образ їжачка - хитрячка за допомогою одного з виражальних засобів графіки - лінії.

- Кожна лінія має своє ім'я.

- Давайте пригадаємо імя кожної лінії, я буду малювати їх на дошці, а ви мені називатимете ім'я ліній.

- Вірно, молодці.

6. Практична робота учнів

- Відкрийте свої альбоми. Зараз ми разом з вами намалюємо їжачка.

- Отже, першим нашим важливим завданням буде: намалювати тулуб нашого їжачка. Яка лінія нам у цьому допоможе?

- Вірно, хвиляста (малюю на листку паперу, прикріпленому до дошки).

- Тепер нам потрібно намалювати його ніжки. А тут яка лінія нам допоможе? - Вірно, теж хвиляста або ламана.

- Нашому їжачку, тепер потрібно намалювати носик і оченятка.

- Як ви гадаєте, чого ще йому не вистачає?

- Вірно, голочок, його незвичайної шубки, так?

- А зараз давайте трішки відпочинемо. Підведіться будь ласка.

Фізкультхвилинка.

Лінія до моря завітала

І хвилькою ніжною заграла.

Та раптом вітер все змінив

Й велику хвилю утворив.

- Молодці, сідайте.

- Як ви гадаєте, нашому їжачку сподобалось як ви виконували вправи?

- Тоді давайте намалюємо йому усмішку.

- Подивіться, як він посміхається, йому дійсно сподобалось.

- А де ж наш їжачок буде ходити? Давайте намалюємо йому стежинку, із травичкою?

- Ось тепер наш їжачок - хитрячок задоволений. Молодці.

7. Актуалізація отриманих знань

- Отже, що ми сьогодні дізнались нового?

- Які лінії ми тепер знаємо?

8. Підсумок уроку

Презентація учнівських робіт.

- Наш Їжачок-хитрячок дуже задоволений, що у нього з'явилося багато друзів.

Оцінка дитячих робіт.

Ви добре сьогодні попрацювали. Урок закінчено. Молодці.

Размещено на Allbest.ru


Подобные документы

Работы в архивах красиво оформлены согласно требованиям ВУЗов и содержат рисунки, диаграммы, формулы и т.д.
PPT, PPTX и PDF-файлы представлены только в архивах.
Рекомендуем скачать работу.